Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a Krist »

bina napisal/-a:Kako pa to postanem?
Zelo preprosto, z nakupi. Jaz sem prišel do tega naziva dokaj hitro, malo sem tudi sodeloval na tistem prvem forumu, objavljal komentarje pod kupljene izdelke in veliko naročal. Tisti njihov forum je drugače bolj tako tako... Če iščeš kake uporabne informacije, so komentarji objavljeni pod izdelki (tu beri malce z rezervo, ker nekateri komentarji niso ravno realni) in ta forum. Pod temo Modelarska trgovina v Hong Kongu.
Sam sem bil na vseh treh ali štirih registriran(tolikokrat so zamenjali forume zaradi takih in drugačnih težav in zapletov s konkurenco).
Na začetku je bilo fino, z objavami se je dalo tudi zaslužit kak $$, danes pa tega ni več.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a Krist »

Mogoče kot zanimivost, sploh za tiste, ki niste imetniki kreditnih kartic.
http://g.moneybookers.com/mastercard/si/?rid=17706718
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ena od variant za plačevanje je tudi slednja, če je Maestro podprta za MasterCard® SecureCode: http://www.maestrocard.com/si/security/ ... _code.html http://www.mastercard.us/securecode-demo.html
Nisem je nikoli uporabil tako, da ne vem, če bi sploh sodelovala s Paypalom, je pa dobra zadeva tam kjer podpirajo MasterCard® SecureCode.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

lindinger.at-visa electron?

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Je že gdo plačeval pri naročilu iz lindingerja z debetno viso electron.Na njihovi strani piše samo MC ter Visa..?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: lindinger.at-visa electron?

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Pri visi koliko vem glede plačevanja ni razlike. Lahko pa plačaš prek paypala.
Lp, Nejc
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: lindinger.at-visa electron?

Odgovor Napisal/-a gusar »

dart2 napisal/-a:Pri visi koliko vem glede plačevanja ni razlike. Lahko pa plačaš prek paypala.
Od kdaj lahko plačaš s paypalom?
MKM
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: lindinger.at-visa electron?

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Moja napaka sem mislil da so že toliko z tehniko naprej.
Lp, Nejc
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: lindinger.at-visa electron?

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

paypal ma schweighofer..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Re: lindinger.at-visa electron?

Odgovor Napisal/-a mucy »

mihec87 napisal/-a:paypal ma schweighofer..

Jaz vedno plačam z viso electron.. BP!

LP
savec
Začetnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 03 Avg 2011, 20:29
Kraj: Dokležovje (Prekmurje)

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a savec »

Pozdravljeni,

Pred dnevi sem iz hobbyking-a hotel načoriti nekaj izdelkov ( vsi so bili na zalogi), in ko sem pač hotel plačati z mastercard in me je preusmerilo na NLB stran za vpis upr. imena in gesla, ter me spet preusmerilo nazaj na HK stran, pisalo da naročilo ni bilo plačano, ter sem imel možnost da prekinem naročilo, ali ga plačam z Visa ali paypal, pa sem naročilo prekinil. Par dni nazaj sem dobil izpisek od mastercard, in je pisalo da je bilo nakazano na hextronic limitied, 135.79 $, in glih ta znesek je bil enak tistemu naročilu katerega sem prekinil. Je imel kdo že podbono situacijo, in kako ste z HK rešili ?

lp, Denis
Uporabniški avatar
LaKi206
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 25 Okt 2010, 13:31
Kraj: Ljubljana

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a LaKi206 »

savec napisal/-a:Pozdravljeni,

Pred dnevi sem iz hobbyking-a hotel načoriti nekaj izdelkov ( vsi so bili na zalogi), in ko sem pač hotel plačati z mastercard in me je preusmerilo na NLB stran za vpis upr. imena in gesla, ter me spet preusmerilo nazaj na HK stran, pisalo da naročilo ni bilo plačano, ter sem imel možnost da prekinem naročilo, ali ga plačam z Visa ali paypal, pa sem naročilo prekinil. Par dni nazaj sem dobil izpisek od mastercard, in je pisalo da je bilo nakazano na hextronic limitied, 135.79 $, in glih ta znesek je bil enak tistemu naročilu katerega sem prekinil. Je imel kdo že podbono situacijo, in kako ste z HK rešili ?

lp, Denis
Če bi med klikanjem bolj pozorno bral bi videl da ti je bilo vse v pravem času razloženo: Kot prvo rabijo v HK nekaj minut časa da se izpiše da je naročilo plačano, tko da je primerno najprej počakati kakšnih 15 minut, kot drugo pa ob plačilu tudi vedno napiše da v primeru težav (takih kot si jih imel ti) nikakor ne preklicuješ naročila ampak najprej kontaktiraš 24hrSupportCenter (zgorej desno na HK strani). Zdej predlagam da probaš na tem support centru, pa srečno. Naj še kdo kaj napiše ki je imel podobno situacijo.
anzezaberl
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 02 Feb 2012, 18:33
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a anzezaberl »

Registriral sem se na hobby king. V košarico sem dal dva izdelka, ki sta bila skupaj vredna 34,62 eur. Ko sem dodal še en izdelek v vrednosti 8,05 eur mi je napisalo da je v "backorder" kaj to pomeni? Bi moral na mail dobit sporočilo za potrditev?
Lp Anže
skype: anzazaberl23
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

To pomeni da ni na zalogi, lahko pa ga naročiš in dobiš ko se znaloge dopolnijo.
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Sporočilo je pomenilo, da zadnjega artikla, ki si ga dodal v košarico ni na zalogi. Upam, da nisi naročil, ker se boš načakal! Čakaš dokler ne pride naročen artikel v trgovino, ker delnih naročil ne pošiljajo!
anzezaberl
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 02 Feb 2012, 18:33
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a anzezaberl »

Tam piše, da je to do 30 dni, je to lahko več?
skype: anzazaberl23
_ID_
Razpravljalec
Prispevkov: 107
Pridružen: 15 Dec 2008, 23:16
Kraj: Ljubljana-Podpeč

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a _ID_ »

Lahko je več, lahko manj. Pri kitajcu žal nikoli ne vež #-o :^o :whistle:
anzezaberl
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 02 Feb 2012, 18:33
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a anzezaberl »

Kaj pa če je pod znakom "USA Warehouse" še znak za "International Warehouse", je to dobavljivo tudi če bi naročal iz kitajske?
skype: anzazaberl23
kles
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 09 Sep 2011, 12:34

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a kles »

Pozdravljeni,

sam se odločam za prvi samostojni nakup iz tujine. Ker ne vem v kateri forum naj zastavim sledeče vprašanje, sem se odločil, da si sposodim to temo. Upam, da ne bo zamere.

Ker se bliža čas dopustov, bi rad, predno se odpravim, naročil nekaj malenkosti in HK, saj se mi zdi, da bom na plaži lažje čakal dobavo. Zanima me kaj se zgodi, če te tisti dan, ko je dobava, ni doma, ali je možno kje osebno prevzeti? Sodelavec je imel primer, ko je naročil preko ebay.de neko stvar, so mu jo dostavili dopoldan, ko je bil v službi. Takrat ni bilo nobenega doma, tako da mu je šofer na vratih pustil listek, da ga paket čaka za hišo.
Ko je prišel domov, je bil paket k sreči še tam.

Sam ne bi rad doživel podobne izkušnje.

Hvala za informacije in lep dan še naprej, Kles
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Ne, kitajci večinoma pošilljajo po pošti, torej ti poštar prinese ali pa te počaka na pošti.

Večji paketi se pošiljajo preko drugih kurirskih služb (npr DHL), kakršen je bil tudi primer pri tvojem kolegu. Ti imajo lastne kurirje in zadeve nimajo kje pustit, vsak dan se jim pa ponavadi tudi ne da iskat strank, sploh če so doma kje bolj od rok.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
mlav
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 14 Apr 2010, 19:50
Kraj: Celje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a mlav »

Če naročaš iz HK, dostavi pošiljko Pošta Slovenije. V kolikor te ni doma, ti poštar pusti sporočilo paket pa čaka na pošti. Zaenkrat je pri meni bilo vedno tako.
Se je pa tudi meni zgodilo da je bil paket preko GLS (naročilo iz Avstrije) ko me ni bilo doma puščen pred vrati.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Odvisno od paketa če je priporočeno potem v primeru da te ni doma dobiš listek, če je navadno zbaše v kaslc ali pusti zraven...

P.s. na pošti če paketa dlje časa nihče ne prevzame pošljejo nazaj..tako da če imaš res dolg dopust..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
kles
Začetnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 09 Sep 2011, 12:34

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a kles »

Hvala za info.

Glede dolžine dopusta pa "žal" ne bo problema.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

živjo. a mi lahko kdo približno pove koliko časa bom čakal na paket s HobbyKinga, v katerem so vsi deli na zalogi z nemškega skladišča, poslano pa prek "Air Mail (Registered) : 6-39 Days transit time.(Incl. Registration)"
Vem da piše 6-39 dni, ampak je kar velika razlika med 6 in 39.
Koliko so nemci hitrejši od kitajcev?
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a scrat »

Jerikman napisal/-a:živjo. a mi lahko kdo približno pove koliko časa bom čakal na paket s HobbyKinga, v katerem so vsi deli na zalogi z nemškega skladišča, poslano pa prek "Air Mail (Registered) : 6-39 Days transit time.(Incl. Registration)"
Vem da piše 6-39 dni, ampak je kar velika razlika med 6 in 39.
Koliko so nemci hitrejši od kitajcev?
Iz nemčije pride v 3 do 5 delovnih dneh, če je to deutsche post. Sam je pa dražja poštnina se mi zdi.
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: Navodila za naročanje preko spleta za telebane

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

scrat napisal/-a:
Jerikman napisal/-a:živjo. a mi lahko kdo približno pove koliko časa bom čakal na paket s HobbyKinga, v katerem so vsi deli na zalogi z nemškega skladišča, poslano pa prek "Air Mail (Registered) : 6-39 Days transit time.(Incl. Registration)"
Vem da piše 6-39 dni, ampak je kar velika razlika med 6 in 39.
Koliko so nemci hitrejši od kitajcev?
Iz nemčije pride v 3 do 5 delovnih dneh, če je to deutsche post. Sam je pa dražja poštnina se mi zdi.
Na izbiro dobim samo tole:
International (Registered) Air Mail 201-300g $6.99
EMS Express to Slovenia (MAX 1kg) $34.55
Zdaj me pa zanima koliko časa v praksi traja prva varjanta.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...