Modelarstvo vs. Lego

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori

Kaj je boljše kupiti? (najprej si preberite, kar je spodaj)

Helikopter
23
51%
Lego set
22
49%
 
Skupaj glasov: 45

klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Modelarstvo vs. Lego

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Pri meni sta to že stara tekmeca. In zdaj, ko se je po pavzi nakupov in velikodušnih dobrih mož nabralo nekaj denarja, se odločam za nakup. In zdaj..... nevem kaj bi! Nimam denarja za oboje, odločiti pa se tudi ne morem in tako:

V levem kotu ringa:
Slika
Radijsko vodeni helikopter:
Blade MSR
110€
Trgovina: http://mibomodeli.si/trgovina/index.php ... ts_id=5915
(daljinec že imam)
Video: http://www.youtube.com/watch?v=BzCWqqex ... re=related
Razlogi:
Pred kakim letom sem si iz istega prozvajalca preko iste trgovine nabavil Blade MCX, ki je prednik tega helikopterja ij ga je kar enostavno voziti, zato sem se ga tudi naveličal.

V desnem kotu:
Večji Lego Technic set iste vrednosti, ali več, ki imajo skupno ceno nekje enako.
Razlogi: Z temi seti si razširim zbirko delov, in me ne bo navduševal samo kot set, ampak tudi kot škatla z novimi, zanimivimi in uporabnimi elementi.


Prosim pomagajte. Svetujte mi, kaj si je boljše kupiti. Ne da samo glasujete v anketi, ampak tudi napišite kaj. Upam da bom dobil kake odgovore. Predvsem pa bodite nepristranski, da nebo kakih: "Kupi helikopter! Lego je itak zanič."

Se že vnaprej zahvaljujem.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
UnknownUser
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 05 Avg 2009, 12:48

Odgovor Napisal/-a UnknownUser »

Ker lego set pa?
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Nek Lego Technic. Nevem še natančno. Mogoče Off roaderja, ali pa počakam na naslednje leto, pa kupim traktor, in pa še nekaj zraven. V glavnem, najboljše, kar se da dobiti za ta denar.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Odločiti se boš moral ali greš iz peskovnika (dolgoročno) v modelarstvo ali v igrače.

Če si se naveličal MCX potem si ugotovil, da v pretirani stabilnosti ni izziva, ne se pa ustrašit večjega koraka. No pain no gain.
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Sem mislil odpret novo temo pa bom kar tule postavo vprašanje.
Sosedov fantič(4leta) me je vprašal a naj še kar z "binlnom" po pesku šara, al je že zadost velik za na asfalt?!
#-o #-o #-o #-o #-o #-o
Propelerji so za LADJE!!!!
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

impeler napisal/-a:Sem mislil odpret novo temo pa bom kar tule postavo vprašanje.
Sosedov fantič(4leta) me je vprašal a naj še kar z "binlnom" po pesku šara, al je že zadost velik za na asfalt?!
#-o #-o #-o #-o #-o #-o


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Jaz prosim za pomoč, ne pa na smetenje. Novo temo odperi, ker to nima tu nič iskati :evil: :evil: :evil: .

To temo sem odprl z moj problem, in iščem pomoč, ne pa nekaj tretjega.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Glede na tvoj način pisanja in izražanja je najboljše, da se še kako leto ali dve držiš Lego kock.

Ali ne boš naredil letala?
klima49 napisal/-a:Jaz, pa se odločam, da bi iz koaksialnega micro helikopterja naredil malo dvo motorno letalo.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ja tudi jaz ti še priporočam Lego Tehnic. Sam bi vzel rabljen NTX in se učil programiranja robotike, ker me očitno ta smer nekako bol radosti, kot pa sesipanje letal. :D
Slika
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Če hočeš ti jaz prodam svojega, ampak samo NXT komponente, seveda z CD, navodili, delujoče.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Hočeš povedat samo računalniček z nekaj senzorji in motorji, ostale elemente bi morel pobrati od kakega drugega komplet ali več njih. Verjetno si uporabljel samo osnovno verzio programa. Namreč ta zadeva tako ali tako temeli na odprti kodi in si jo lahko prilagodiš povsem po svojem okusu in nisi omejen pri ustvarjanju-pišeš lastne programske kode. Ali imaš starejšega ali novejšega(rumen ali pa bel)? Po kakšni ceni ga prodajaš?
Slika
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

120€ za brick
50€ za senzorje.
Vse skupaj 160€.
Reče se Mindstorms NXT (ni 2.0 verzije), to je ta beli.
Pa ne čudi se tak na ceno, saj je vse koštalo 300 eurov.
Vse je v odličnem stanju, nekaj neopaznih praskic je na elementih, ki sokomaj vidne, pri boljši svetlobi, pa CD je malce popraskan.
Dtugače, pa deluje krasno. Prodajem pa zato, ker ga ne uporabljam več toliko oz. mi je zmanjkalo idej, predvsem pa bi mi prav prišel denar.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Aha ja vem, nov komplet je tam okoli 300€. Bo verjetno kak adruino precej precej cenejša izbira. Legic si jih na ta način nikoli nisem mogel privoščit in si jih verjetno tudi v nadalnje nebom, vseeno pa hvala za ponudbo.
Slika
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

Ko se odločaš za faks izbereš FRI, in se potem lahko zastonj igraš z legokockami oz. NXT :D. Malo nazaj smo imeli dan odprtih vrat, in na le tem seveda tudi tekmovanje v LEGO-robotiki. Bil sem drugi :lol:. Drugače pa imam občutek da bi se lego robotike kajhitro naveličal, saj sčasoma stvar postane nekoliko monotona. V širšem pogledu je modelarstvo le ena stopnička višje od legokock, saj nisi več omejen s standardnimi elementi. Pri tem pa je pomembno omeniti, da sta heli in pa avtomobilska smer modelarstva bolj "mami kupi". To pa zato ker zelo malo lahko narediš sam, in moraš praktično vse kupiti, medtem ko sta čolnarska in pa letalska smer bolj za iznajdljive, ker je zelo veliko stvari ki se jih da narediti oz. popraviti doma. Vsekakor sedaj pa je odločitev na tebi.

Pa še nekaj:

poletna šola robotike
http://www.youtube.com/watch?v=GAAzRM_mOFU
stran poletne šole-prijavi se kot gost

Na faksu so 2 leti nazaj kupili 50 kompletov NXT, do sedaj jih je 15 že magično izpuhtelo, tako da jih je še 35 :roll: .
Zadnjič spremenil Ericsson, dne 01 Jan 2010, 21:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

Aja mimogrede, NXT bazirajo na procesorju ARM. Brick je mogoče programirati v pribljižno deset programskih jezikih. Poleg standard lego senzorjev in motorjev je nanj mogoče priklopiti tudi industrisko robo. Brick omogoča realtime debuging tako preko USB-ja kot tudi brezžično preko vgrajenega bluetootha. Če pa so vam legokocke pod nivojem, pa lahko uporabite brick in ga kombinirate z VEX komponentami. Kjer upravljate z modelarskimi servomotorji, in pa regulatorji hitrosti in uporabljate raznovrstne senzorje (od ultrazvoka, IR pa vse do kopasa in GPS). Da dobijo se tudi kompleti VEX z brikom in pa NE stvar NI POCENI.

ja vem, je malo offtopic :roll: .
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

Če še se nisi srečal z : www.kocke.si in www.kocke.si/forum nam lahko tam poveš tvoja srečanja z Legom, pa če se ti da, lahko kakšen članek napišeš.
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Uporabniški avatar
Ericsson
Razpravljalec
Prispevkov: 148
Pridružen: 08 Sep 2008, 22:34
Kraj: Črni Vrh nad Polhovim Gradcem

Odgovor Napisal/-a Ericsson »

klima49 napisal/-a:Če še se nisi srečal z : www.kocke.si in www.kocke.si/forum nam lahko tam poveš tvoja srečanja z Legom, pa če se ti da, lahko kakšen članek napišeš.
U na to pa res še nisem pomislil. Bom ob naslednjem tekmovanju vso zadevo nekoliko bolj zadokumentiral. Sicer nevem kdaj to bo (informativci ali pa naslednji dan odprtih vrat). Drugače pa hvala za predlog.
Modelarstvo, ena izmed redkih stvari pri katerih mi ni žal da sem u "hribah duma"
klima49
Freak
Prispevkov: 542
Pridružen: 21 Mar 2009, 18:00
Kraj: Sv. Tomaž / Pršetinci

Odgovor Napisal/-a klima49 »

^Dobro. Odločil sem se za lego. Ker je anketa tukaj trenutno neodločena, so za mojo odločitev pripomogli na Kocke klub forumu (klikni na slikico v podpisu). Saj je tam lego prepričljivo zmagal, toda ne bojte se, modelarstvo je tudi dobilo kar nekaj glasov. Za lego sem se odločil tudi zato, ker je to hobi, s katerim se najdlje ukvarjam (več, kot 12 let, s tem da sem star 15).
LP Klemen

Ceniš tisto, kar narediš sam.
Slika
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...