Surov - še nexpandiran stiropor

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Surov - še nexpandiran stiropor

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Dobro veče zmijeljubci!

Spomnim se, kot bi bilo včeraj, da smo pri tehničnem pouku v OŠ enkrat s tavjarišem delali špic od rakete. Ded je imel kalup noter je vsu granulat, dal zadevo kuhat in "voila, siehe da", ven je prišel špic od rakete iz tak fajn trdega stiroporja. Zanima me kje bi se dalo dobit ta granulat oz. kaj podobnega, trdega, za v kalup in lažjega od vode!

Hvala za pomoč in se slišimo jutri!


B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

To bi pa jaz tudi imel.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Glej ti šlepera zaj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...

B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

Uf lih včeraj sem bil v Avstriji v neki firmi stiropora in v teh firmah je (logično) vedno celo skladišče polno tega materiala. Preden ga expandirajo. :)
Nisem pa vedel, da se ga da uporabiti tudi na tak način...
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

glej ko greš kdaj spet tja, ti bom jaz dal en hobok zravn! Pa en six-pack!


B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

tukaj so nekaj razpravljali o tem:
viewtopic.php?t=40704

Pomoje gre za isto zadevo
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

:lol: :lol:

Greš na počitniško prakso v Tim Laško ali v Fragmat (Izolirka), ter na koncu šihta lepo pometeš okoli silosov za surovino (polistiren). Bodo še veseli!
Tam je vedno po tleh toliko tega, da je kar nevarno hoditi, ker ti po surovini lahko presneto dobro zdrsne.
Drugače bi pa jaz na tvojem mestu poklical v njihovo industrijsko prodajalno in povprašal za surovino....beseda ni konj....

Še bolje pa bi bilo poznati kakega, ki dela tam....pa ti prešverca kakšno kilo....to je dovolj surovine za 75-100 dm3 zdelka.

Včasih (v skupni domovini) je surovino delala firma OKI iz Zagreba.... od kod pride dandanes k nam, pa ne vem. Morda kakšen Basf....Shell...

Obvezno poglej še TOLE!

Mitja
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

Živjo!

Čeprav ima tako Tim Laško kot Fragmat kar nekaj naših strojev, še nisem bil v nobeni od teh dveh firm (so bili drugi na teh projektih). #-o Toda... Silosov za surovino (še ne ekspandiran polistiren) ponavadi ni. Največkrat je praksa, da to dobijo pakirano v večje kartonske embalaže s folijo. Te skupaj s paletami eno po eno dajajo na preekspander (stroj za ekspandiranje polistirena v ekspandiran polistiren - EPS :wink: ). Ta stroj avtomatsko direktno iz embalaže dozira material. Iz tega stroja pa gre naprej v silos (že ekspandirane kroglice) in nato v več silosov za hrambo različnega materiala. Od tam pa se potem "hranijo" block mouldi (stroji za delanje velikih blokov stiropora) ali shape mouldi (stroji za delanje izdelkov v kalupu - namenske embalaže, posebne plošče itd...).
Material, ki leži po tleh, je to kar pade okoli ali če imajo kako poškodovano embalažo. Se pa strinjam, da presneto dobro drsi na temu. To so zares miniaturne trde kroglice in že večkrat sem se nehote kar fino zapeljal po njih.
Pomoje imam celo tu v firmi kje kak paketek tega. Če pa ne, pa grem sigurno (ali kdo drug) spet v kako firmo in bi brez problema dobil nekaj tega materiala.

Če koga zanima kaj vse se izdeluje v celoti v Sloveniji... Če ima kdo v načrtu postavit firmo za EPS. :D :
http://www.eps-systems.com - stroji povezani z EPS (stran je v angleščini, ker jo je postavil naš zastopnik in hkrati človek s katerim sodelujemo v razvoju)
http://www.viro.si - ostali program (malce stara stran, pa vseeno)

LP, Matic
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Ja Matic, v obdobju od 1980-1997, sem delal v TIM-u, od tega zadnja 4 leta v razvoju....
Surovina je bila pakirana v polivinilastih vrečah, ki so bile v velikih kartonskih škatlah. Ta surovina je šla v "silose", kjer je čakala na transport v predekspanderje..od tam na sušenje, pa spet v silose...

No, ne bi se sedaj pregovarjal o tem kdo ima prav.... govoril sem samo iz lastnih izkušenj....tolk da se ve, da nisem nakladal....
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

Nekaj časa nazaj se je to dobilo tudi v Ljubljani v Izolirki v Mostah (v bližini Bauhausa in Avtohiše Moste). Zadeva je bila prosto v prodaji in sicer v ogromnih vrečah. Koliko je bilo tega noter v volumenskih merah se žal ne spomnim, vem pa, da si z lahkoto napolnil une fotelje, raznoraznih oblik (fuzbal žoga in podobno).
Je bil pa hudič, ko si to basal v avto in bognedaj, da se ti je polivinilasta vreča predrla. Kje vse so ble kuglce stiropora pa rajš ne govorim... #-o
Še noben ni v zraku ostal.
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

Ultralajt, niti slučajno nisem mislil, da nakladaš! Da ne bo kakega nesporazuma. :) Zato sem napisal, da v teh dveh firmah še nisem bil in ne vem kako to shranjujejo tam. V večini imajo novejši preekspanderji (vsaj od podjetja s katerim mi sodelujemo - Erlenbach Machinen, misim pa da tudi od Hirsch-a) možnost doziranja neposredno iz embalaže. Seveda pa je toliko različnih izvedb kolikor je različnih strojev in prepričan sem, da jih veliko uporablja tudi silose. Mislim, da so tako imeli v eni firmi v Belgiji, nisem pa čisto prepričan, ker sem bil bolj malo na tistem koncu kjer so delali bloke.

No... samo toliko, da ne bo nesporazumov o tem kaj sem hotel povedati v prejšnjem postu. #-o

LP, Matic
Uporabniški avatar
monday
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 22 Feb 2005, 15:40
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a monday »

_jackson_, pomoje, da govoriš o že ekspandiranih kroglicah, ker nevem kako bi se neekspandirane obnesle za polnjenje blazine/žoge. #-o

LP, Matic
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

monday napisal/-a:_jackson_, pomoje, da govoriš o že ekspandiranih kroglicah, ker nevem kako bi se neekspandirane obnesle za polnjenje blazine/žoge. #-o

LP, Matic
Uffff spet polapismen... #-o #-o
No ja, samo bi se verjetno dalo povprašat, če se da dobit tut neekspandiranega...
Še noben ni v zraku ostal.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...