Peter Podlunšek

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Uporabniški avatar
markb
Razpravljalec
Kraj: Kranj

Peter Podlunšek

Odgovor Napisal/-a markb » 11 Jun 2007, 06:19

V soboto je bil na radiu Ognišče pogovor s Petrom Podlunškom, akrobatskim pilotom.

Se splača poslušati.

http://audio.ognjisce.si/index.php?l=8& ... ot.mp3&m=1

LP, Marko.

boco
Tekmovalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco » 11 Jun 2007, 20:38

Slišal reklamo o njem na enem od drugih radijev, pa ne vem če je ravno vse tako kot je bilo rečeno.Edini, ki ima akrobatsko letalo certificirano za ....., edini, ki ima rezultate....., edini, ki.....bla,bla,bla....Saj je dober, ampak poznam še enega, ki mu lahko parira, oziroma mislim, da je kar malo pred njim www.acro-poljanec.com
LP
Boco

Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka » 11 Jun 2007, 22:30

Na tem forumu verjetno ni veliko ljudi, ki bi o tej temi lahko resno razpravljali, namreč kdo je boljši in kdo slabši. Z letalstvom se srečujem zadnjih dobrih 30 let, po službeni in tudi po privatni poti, tako da upam reči da stvari kolikor toliko dobro poznam. Oba od zgoraj omenjenih, Peter in Tomo sta odlična akrobatska pilota. Eden od njiju ima za letenje rokco, kot se temu reče, eden se je pa z leti in naletenimi urami precej približal, ampak to še vedno ni tisto perfektno, preveč grobo dela z komandami. Če boš njuno letenje bolj pozorno spremljal, boš videl o čem govorim in kdo je kdo. Oglej si kdaj kakšno akrobatsko tekmovanje, tam se da precej zanimivega videti. Kot sem že rekel, eden od njiju leti za 98%, eden pa za 96%, oboje pa je za razmerte in pogoje v kakršnih trenirata, več kot odlično :oops:
Pa lep dan še naprej............Aleš

boco
Tekmovalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco » 12 Jun 2007, 07:14

Se popolnoma strinjam s teboj čavka in vse tvoje zapisano je resnica. Mislim tudi da vem kateri % spadajo h komu, ni pa mi všeč edino rivalstvo na tak način. Hvalisanje in postavljanje na način, da poiskušaš "blatit" nasprotnike se mi zdi zelo podlo. V končni fazi štejejo rezultati, kar pa so pri obeh zelo dobri. Nekateri pač ne prenašajo najbolje, da se nekdo preveč približa ali pa celo enači z njimi. Včasih je pač potrebno priznati, da se je našel nekdo, ki ti je enak in če gledamo na razliko v % bi lahko rekli, da je temu tako.
Popolnoma se pa strinjam, da sta za pogledat oba zelo atraktivna.
LP
Boco

Uporabniški avatar
miholič
Freak
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič » 12 Jun 2007, 12:35

Zdravo!

Podlunšeka sem videl leteti v živo leti res fantastično lahko povejo vsi prisotni na Eurocapu v Moravskih Toplicah. Drugače pa sami presodite na AIR BORNE 07, letela bosta oba Peter in Tomo več pa na http://www.airborne07.com/si/
izdelaj, probaj, izdelaj boljše

boco
Tekmovalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco » 12 Jun 2007, 14:18

Mogoče malo izven konteksta, ampak me zanima, če sem prav slišal na radiu, da polet s Podlunškom (ACRO) stane 500€.
LP
Boco

p.s. Mislim, da je bolje, da zaključimo, kdo je boljši, saj vemo, kam vodijo takšne teme :razpaljot: :wink:

Uporabniški avatar
čavka
Profesor

Odgovor Napisal/-a čavka » 12 Jun 2007, 14:29

Cene so res tam nekje, ampak že vojska je včasih računala aeroklubu 400 mark za uro letenja s Pittsom, potem pa je šlo samo navzgor...
Tema kot razgovor kdo je boljši se pa res lahko zaključi. Rajši se udeležite kakšne akrobatske tekme, popijte hladno pijačo in uživajte v mojstrovinah (obeh imenovanih, pa tudi ostalih tekmovalcev, ki sploh niso slabi, samo nimajo svojih mašin kot omenjena dva).
Je pa v zadnjem času neva Extra tudi v Krškem, (na slikah iz mitinga v Žadovinku se jo da videti), tako da konkurenca počasi nastaja. Upam da bodo padle tudu cene poletov in postale dostopnejše navadnim smrtnikom :P

Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper » 12 Jun 2007, 15:35

zanimivo da če greš na mitinge kam malo dlje na severo-vzhod (slovaška recimo) je bil polet z Yakom 50€ (še za bencin nimajo), pa še pilot je z zlomljeno slovanskim jezikom hotel vprašati, če znaš leteti. Si prikimal in letel :D . Gorivo naj bi bilo plačano, plačaš le pilota :o.

sicer nisem bil polek, vendar pravijo, da so zeleni ven hodili.

LP!
Jure

Phoinix
Dr. Modelar

Odgovor Napisal/-a Phoinix » 12 Jun 2007, 17:06

Po vzdrževanju ne moraš primerjat Pittsa, Extra, Gilesa s kako rusko legeno kot je Yak na domačem ozemlju. Prvi trije stanejo od 700 do 800€ na uro letenja. Ogromne cene v primerjavi s kako cessno 172 ~ 150€. dobiš kar konkretne številke, sploh če pomisliš da jih mora uleten pilot na sezono naleteti 10-15, tekmovalci kot sta Tomo in Peter pa precej precej več...

Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane » 12 Jun 2007, 17:48

čavka napisal/-a: Tema kot razgovor kdo je boljši se pa res lahko zaključi. Rajši se udeležite kakšne akrobatske tekme, popijte hladno pijačo in uživajte v mojstrovinah (obeh imenovanih, pa tudi ostalih tekmovalcev, ki sploh niso slabi, samo nimajo svojih mašin kot omenjena dva).
Najbrž da v tem primeru in še mnogih drugih ni tako preprosto. Take debate se ne zaključijo kar tako z apelom, da sta pač oba dobra. Kjerkoli je kakšno tekmovanje vedno bodo eni navijali za enega drugi za drugega in javni nastopi, pa tudi marsikaj tistega kar ne sodi v javnost, bo vplivalo, kdo se bo prikupil večji množici in kdo večji zasral.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???

boco
Tekmovalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco » 12 Jun 2007, 21:47

Jaz mislim, da sva oba s Čavko imela v mislih, da ni potrebe tukaj na forumu premlevat kdo je boljši, na tekmah pa lahko kričite kolikor vam paše :-). No....sicer nimam namena kaj posebej delat reklame Tomu, ampak se pri njem plača polet s Pitts -om 200€ z Giles pa 220€, kar pa mislim, da je še kar "znosna" cena in če si res želiš, lahko tudi to našparaš.
Jaz sem poiskusil z obema in mi ne bi nikoli bilo žal tega denarja. Marsikdo pa tudi komu podari kot darilo za kakšno okroglo obletnico.
LP
Boco

Uporabniški avatar
Luka Talian
Začetnik
Kraj: Mlajtinci

Odgovor Napisal/-a Luka Talian » 24 Jun 2007, 20:45

miholič napisal/-a:Zdravo!

Podlunšeka sem videl leteti v živo leti res fantastično lahko povejo vsi prisotni na Eurocapu v Moravskih Toplicah. Drugače pa sami presodite na AIR BORNE 07, letela bosta oba Peter in Tomo več pa na http://www.airborne07.com/si/
Na letalskem mitingu AIR BORNE 07 (16 junij, 17 junij) sem imel priložnost opazovat letenje oba pilota: Petra in Tomoja =D>

Oba letita zelo dobro in sem vesel, da imamo v Sloveniji tako vrhunske pilote kot sta onadva. :wink:

Še eno vprašanje za uporabnika z imenom (nickname) "boco":

Kaj si imel v mislih z temi besedami?
boco napisal/-a: Saj je dober, ampak poznam še enega, ki mu lahko parira, oziroma mislim, da je kar malo pred njim
V čem naj bi bil Tomo pred Petrom? V AIRSHOW-u, v kakšnem posameznem elementu, v iskanju termike,.... ??? :roll:

LP Luka Talian

gregor94
Freak
Kraj: dobova
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gregor94 » 24 Jun 2007, 21:11

Kaj ,če bi zaključili z to debato in raje šli v delavnico kaj delat :oops: :wink:

Oba letita zelo dobro in je težko govoriti kateri bolje, enkrat je eden boljši in eden slabši :wink:

Sicer pa še nisem videl da bi na eni stopnički stala dva :wink:

lep pozdrav!

boco
Tekmovalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a boco » 24 Jun 2007, 21:18

Gregor94...maš najbolj prav. Jaz sem bom vzdržal zadnjega odgovora, da ne bomo vlekli debate v nedogled. Saj pravim, da sta oba dobra, šlo mi je edino na živce hvalisanje na radiju, da je nekdo edini v SLO, ki ......
Za mene je na tej točki ta debata zaključena.
LP
Boco

Uporabniški avatar
nero5
Razpravljalec

Odgovor Napisal/-a nero5 » 24 Jun 2007, 21:24

živijo sam sem bil tudi na mitingu in msilim da je podlunšek definitivno dosti boljši kar se tiče letenja in vsega tip ima dobesedno jajca za take vragolije aja pa še to če smo hoteli gledati poljanca so rabili daljnogled ali pa teleskop
in peter je požel dosti večji aplavz kot pa poljanec in mislim da ga res ni čez podlunška

Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper » 24 Jun 2007, 21:47

s tem se definitivno ne strinjam s tabo. Imeti jajca ali znati, je velika razlika. Tomo je pokazal zelo lepe figure, in če si kolikor toliko opazoval, je vozil zelo natančno, delal zelo simetrične in pravile figure, pri g. Podlunsku pa je zgledalo pač kaj je naneslo, abrakadabra, na nož mimo folka, za gozd, pa spet gasa .... itd (nisem pa rekel da je bil slab, bog ne daj!). Odvisno kaj ocenjuješ.

"3D" se precej razlikuje od "F3A", za oboje potrebuješ občutek in znanje, primerjati dveh pilotov v različnih kategorijah pa ne moreš.

LP!
jure
Zadnjič spremenil JKSniper, dne 25 Jun 2007, 07:27, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Ž.Glavač
Razpravljalec
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a Ž.Glavač » 24 Jun 2007, 21:49

Pozdravljeni !

Tudi jaz sem bil oba dneva na mitingu in se defenitivno strinjam z Gregorjem. Če smo hoteli videti Poljancove akrobacije smo rabili daljnogled, Podlunšek pa je letel na nož in hrbtni let meter nad tlemi (če ne še nižje). Mislim da Poljanec nima jajc za letenje na majhni višini.
Peter bolje obvlada tudi žiroskopske figure mi je bil definitivno boljši. Primerjamo lahko tudi letali, namreč ekstra 300L in EDGE 540
sta najboljši akrobatski letali po zmogljivostih, Giles pa je nekoliko nižje na lestvici.

P.S. pohvaliti pa moram Zoltana Voroša ki je izjemen pilot
Lep pozdrav Žiga

Uporabniški avatar
čavka
Profesor

Odgovor Napisal/-a čavka » 25 Jun 2007, 07:11

Dajte že nehajte s to polemiko...oba sta dobra, vsak na svoj način, sploh za pogoje v katerih trenirata :o

Uporabniški avatar
Luka Talian
Začetnik

Odgovor Napisal/-a Luka Talian » 29 Jun 2007, 16:01

Ž.Glavač napisal/-a:Tudi jaz sem bil oba dneva na mitingu in se defenitivno strinjam z Gregorjem. Če smo hoteli videti Poljancove akrobacije smo rabili daljnogled, Podlunšek pa je letel na nož in hrbtni let meter nad tlemi (če ne še nižje). Mislim da Poljanec nima jajc za letenje na majhni višini.
Vsaj enkrat je imel Felix nekaj od tega, da je gledal z dalnogledom :D

Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot » 30 Jun 2007, 11:01

Poljanec je bolj precizen in ima več občutka za letalo, Podlunšek je pa večji norc, leti nizko, zato je za adrenalina željno publiko bolj privlačen. Ni me prepričal pri preciznosti letenja, figure leti dokaj nenatančno. Ampak tudi mora dobro obvladati situacije, ker bi se drugače že razbil.

lp
lp Aleš
Acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 041 389 347

Uporabniški avatar
Luka Talian
Začetnik

Odgovor Napisal/-a Luka Talian » 01 Jul 2007, 20:46

Danes (1.7.2007) je nabrisal Peter Podlunšek pod Dravskim mostom v Mariboru =D> =D> =D> =D> =D>

LINK:

http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/za ... 030112.php

P.S. Zadnjih 10 sekund videa. =P~

Uporabniški avatar
sazuman
Tekmovalec
Kraj: ljutomer
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sazuman » 14 Nov 2008, 20:23

Dva meseca nazaj sem doživel eno največjih presenečenj do sedaj. Draga mi je za r.d. podarila let z Petrom P.
Peljati se z akrobatskim letalom je bila že nekaj časa moja skrita želja, niti malo pa se mi ni sanjalo,da se bom kdaj peljal s P.P.
Posnetek je iz kabine in traja 7 min., drugače je bil let dolg 15 min.
http://uk.youtube.com/watch?v=BKvMEH86Sqo
sazu

Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Kraj: bogu iza nogu
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Offshore » 14 Nov 2008, 22:48

Wooow hudo 8)
Te pa ni kej dosti "šparal" :lol:
A si kaj dost sapo lovil??
...

Uporabniški avatar
airforce
Profesor

Odgovor Napisal/-a airforce » 14 Nov 2008, 22:52

Offshore napisal/-a:Wooow hudo 8)
Te pa ni kej dosti "šparal" :lol:
A si kaj dost sapo lovil??
Saj vidiš da se mu je smejalo :lol: :D

Super tale vožnja, enkrat bi rad poskusil tudi sam.
Lep pozdrav
Medard

Toki
Razpravljalec
Kraj: Brežice in Maribor

Odgovor Napisal/-a Toki » 14 Nov 2008, 23:17

Si lahko še kej ti probal upravljat letalo?

Odgovori

Vrni se na