Modelarska trgovina v Hong Kongu - (do 2010)

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Zaklenjeno
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

krux666 napisal/-a:No pa se bom se jaz pridruzil tej temi.

Pred kratkim sem narocil celotni aluminjast repni mehanizem za T-rexa 450 preko e-baya iz Hong Konga
http://cgi.ebay.com/CopterX-450SE-CNC-T ... dZViewItem
postnine je bilo 10$ po pribljizno 14 dneh sem dobil stvar na dom, na kateri pa je bilo deklarirano kot darilo. Na paketu je bilo oznaceno, da je bil izveden carinski postopek, dodatno pa ni bilo treba nic doplacat, pravtako pa sem pri istem narocil se repne lopatice, pri katerih je bilo enako, brez carine in brez DDV.
Narocal sem ze ogromno delov za modelcke in kjer je bilo daklarirano kot toy part ali pa gift tam nisem placal nic, zato vedno prodajalcu sporocim, kako naj posilko deklarira, ker je do sedaj to delovalo.
Carinili so mi le brezzicno mini kamerco, ki sem jo pravtako kupil preko E-baya iz Hong Konga cena kamerce je bila 2$ in postnine 27$, to pa je bilo tudi edino kar so mi carinili, kljub temu da je prislo ze vec bolj vrednih paketov iz istih krajev na moj naslov.
Sedaj pa pricakujem se mehanizem za glavni rotor od istega prodajalca
http://cgi.ebay.com/CopterX-450SE-CNC-H ... dZViewItem
Ko ga dobim vam sporocim, ce bo zadeva carinjena.
Sej je na mojih paketih pisalo, da gre za darilo ali igračo, pa so še vedno zahtevali račun na carini. Kaj pa si v tem primeru naredil?
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Francoski kupec, ki rad testira in objavlja.

http://www.bungymania.com/
www.lipo.si
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Hmmm, čudno je tole.

Danes sem dobil paketek iz Honk Konga, bla je lipo baterija in ne boste verjeli ni blo treba plačat ne carine ne stroške pošiljanja od carine do mene :lol: :lol:

Evo še slikca:

Slika
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Tudi sam sem dobil robo v treh ločenih paketih. Ker je bila vrednost majhna, sem samo šel iskat na pošto. :D

Čakam še dva paketka nekje v naslednjem tednu.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
truplo
Freak
Prispevkov: 638
Pridružen: 28 Apr 2005, 11:02
Kraj: Dubai - UAE

=)

Odgovor Napisal/-a truplo »

žiujo fantje

a je kod mogoce narocil kak takle servo (link spodaj)? mogoce kaksne izkusnje glede njih? verjetno tudi tukaj velja mal dnarja mal muske??

recimo

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... oduct=3880


http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... oduct=3881


oziroma kej takega

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... dProduct=2
I was so broke growing up...if I wasn`t a boy...I`d have nothing to play with!
lp Nejc
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jaz sem pravkar naročil tale mali4 kanalni sprejemnik od Corone.
Najbolj je pa to, da sem poleg brezplačne poštnine še prišparal 2,3$, ker imajo popust za člane :D

Hmm, zanimivo se tole vse sliši. Zal nimam ne Vise ne MC, tako da bi prosil ce bo kdo kaj v kratkem naročal, da mi pošlje ZS, ker bi zraven kaj naročil + poštnina seveda

lp
Visa je najmanjši problem, samo daš vlogo na svoji matični banki in čakaš da ti jo odobrijo in pošljejo.
Poglej na NLB-ju


P.S.: Motor kupljen preko Ebaya.de iz Hong Konga poje odlično na modelu, zadeva vrti Aeronautovo zložljivo eliso 11x8" brez kakršnih problemov, motor je bil ves čas letenja komaj mlačen. 620g težak model lebdi nekje na 40-50% gasa, na povnega pa v vertikalo dokler vidiš :D Motor pa ima prvi del čisto enak AXI modelom serije 22 (preveril s kljunastim merilom) in 4mm os, ki jo lahko po mili volji premikamo naprej in nazaj, če imamo slučajno drugačen vmesnik za eliso.
Še link od motorja.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Vesela novica za lastnike SPEKTRUM DX7 (link)
yocker
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 12 Nov 2006, 23:06

Odgovor Napisal/-a yocker »

krist, na zalost ne morem imeti vise/mc ker nimam rednega dohodka(študent)... Tako da, ce bi kdo zelel(ali pa schweigija) magar plačam vnaprej ni problema.+pivo =P~
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Krist napisal/-a:Vesela novica za lastnike SPEKTRUM DX7 (link)
Bo zanimiva cenovna primerjava z našimi "uveljavljenimi" dealerji... :)


yocker: lahko jo dobiš, s tem da ti mora nekdo s stalnimi prihodki iti za poroka... tako da nažicaj enega izmed staršev, da ti gre za poroka in stvar je urejena...
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Krist napisal/-a:Vesela novica za lastnike SPEKTRUM DX7 (link)
Tudi v drugih trgovinah imajo najavljeno DX7 in sprejemnike AR7000.
Sem kar pozitivno presenečen, kako jim je uspelo v MIBOTU, da so toliko prehiteli vse ostale trgovce izven ZDA. :o
Pohvalno. =D>

Bo pa res zanimivo primerjat cene. Čeprav se mi zdi, da komanda preveč vaga in bo s poštnino dražja, kot je pri nas ali v bližini. Za referenco sem vzel XS-6 FM RACE SYNTH, ki jo imajo tudi tam. Sama komanda je malo cenejša, s poštnino pa dražja.

Sprejemniki so pa že druga zgodba.
Pustimo se presenetiti.

Krist, hvala za obvestilo.
Lp Matej
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Na njihovi strani sem enkrat zasledil napravo za merjenje obratov elise, sedaj jo pa ne najdev več.
Če kdo najde, se priporočam za link oz. vsaj, kako se tej stvari reče po angleško.
Lp Matej
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

mato napisal/-a:Na njihovi strani sem enkrat zasledil napravo za merjenje obratov elise, sedaj jo pa ne najdev več.
Če kdo najde, se priporočam za link oz. vsaj, kako se tej stvari reče po angleško.
link
Uporabniški avatar
jokeR
Tekmovalec
Prispevkov: 405
Pridružen: 23 Jan 2006, 19:34
Kraj: petrovče

Odgovor Napisal/-a jokeR »

Jaz sem danes naročil dva paketa lipojk 2S 1700mha pa one najcenejše 9g serve po $4. Me res zanima kdaj bo prišel paket in kakšna bo kvaliteta. :D
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Lepo!
Jaz sem pa danes dobil 4 kanalni mini sprejemnik od Corone (tisti, ki je brez poštnine). Še najbolj zanjimivo je to, da je na njihovi strani še vedno status unposted in da mi je carina samo pogledala vsebino in poslala paketek kar meni domov. Tako da sem prišparal pošiljanje računa in še nekaj stroškov.
Ko potegnem črto, me je sprejemnik koštal vsega 10€. Včasih so bili mali sprejemniki malo premoženje.

Najkasneje pojutrišnjem pa pride tavelik paket =D> :D
Bom dal kako sliko gor.
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Na strani prodajalca sem gledal celice HXT D9 2200 mAh 20-30C, ki stanejo "zgolj" 32,53 USD, kar je ob trenutnem tečaju dolarja manj kot 6.000,00 SIT. Ali kdo ve, kakšni servisni priključki so na teh celicah (na nekaterih drugih zraven piše, da so Polyquest, na teh konkretnih pa ne) in ali je kdo že kupil te celice? Če so servisni priključki pravi (Polyquest), bom kupil 1 celico in testiral - če bo test ugoden pa sledi večji nakup.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Piše, da uporabljajo polyquest konekorje.

Ne me držat za besedo, ker tudi sam nisem čisto siguren in bom ob naročilu vzel zraven še cca 2 adapterja in ni hudič, da nekaj bo že pasalo skupaj, potem bomo pa malo polotali, pa bo :)

bojda so pa precej dobre tele 2200 3s...

lp
j
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Danes sem dobil še tavelik paket =D> =D> =D>
Končno so igrače doma, tako da za letos konec za nakupi (upam).
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Kaj boš s toliko propelerji? :o
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Predvsem veliko letel :D
Tudi za ta vikend, če bo vreme dopuščalo.
Sicer pa je bila cena za 10 propelerjev enaka ceni 2 pri nas.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Prva negativna izkušnja z Lipeti in tudi zadnja. Kitajskih napolitank ne bom kupoval več, pa naj bodo še tako poceni. [-X


EDIT: 4S paket (!) je imel 8 V. Celice so tako "opevane" 2200tke.

Jutri roma nazaj poševnookcem..
www.lipo.si
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

So se mi zdele nekam sumljive glede na ceno. Krist daj še ti stestiraj da vidimo kaj je. Res da se vse dela na kitajskem samo kaj pa vem ferma je ferma.
Uporabniški avatar
mobil11
Freak
Prispevkov: 535
Pridružen: 15 Feb 2004, 14:30
Kraj: Bizeljsko

Odgovor Napisal/-a mobil11 »

Danes je prispel,končno!
Cena 114 dolarjev+DDV 17,50€+pošta 4.26€.

Takoj sem šel zmerit lipote ,13,54V 3S ,upajmo da bojo dobri.
LP (G)(Z)oran
http://www.gorankroselj.com/
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Moje celice so pa čist v redu, voltaža je bla na vseh treh celicah enaka, skupna 12,4 V(3*4.14V), zdej jih treba samo še stestirat :lol: :lol: potem bom pa videl, če bodo baterije še od kitajcev :P

Od današnjega paketa mi je najbolj všeč lipo "tester": če je voltaža celice pod 3,3 V zasveti rdeča lučka....

Slika
Slika
Slika

...
Zadnjič spremenil carcar, dne 08 Mar 2007, 19:33, skupaj popravljeno 1 krat.
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Hmm, 13.54 V na 3S je pa 4.51 V/člen, kar je očitno preveč... od max 4.23 V/člen
www.lipo.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sem še jaz pomeril celice, ki jih je Andrej kupil, pa je bilo vse ok. Na vseh sem izmeril enako in sicer 3,908V. Gre za 3S paket 1700mAh 20-30C.
Zaklenjeno

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...