Modelarska trgovina v Hong Kongu - (do 2010)

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Zaklenjeno
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Plačilo je najenostavnejše z Paypalom, kjer edino zaračunajo majhno provizijo (2,21$). Potrebno se je registrirati na Paypal strani in imeti eno od mednarodnih plačilnih kartic, kot je VISA, mastercard,.... Ko imate to narejeno, lahko kupujete.
m_cerle
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a m_cerle »

Ja sej jaz bi kupil Li-Po, samo problem je v temu, ker bi moral vso elektroniko zamenjati in prilagoditi Li-Po!! Ali mogoče kdo ve, kje se najceneje dubi Ni-Cd sub-c baterije pa da so 4200 ali več mAh??
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Odlično!
Evo slike, gor je še motor, ki sem ga kupil drugje, prav tako iz Hong Konga. Zadeva dela odlično.
Zadnjič spremenil Krist, dne 18 Jan 2007, 15:18, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

Evo še "preizkus" reglerja in motorja na programski kartici. poslušte melodijo, jih ima 16 različnih :lol: :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=DqudK0JiWLQ

:wink:
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

Kar od stare nokije muska hehe glavno da dela.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Malo sem uč vrgel na razne brašlese in reglerje... takšne cene da ti gre na jok...

Kakorkoli, razmišljam o nakupu lipojk 220mah 3s za cca $32... za probat bo, še posebej ker bo proba 3x cenejša od podobnih kokam ali hyperion paketov...

Če se bo kolikortoliko obnesel cel sistem (od kvalitete do poštnih uslug), bi znal tam pustiti kar nekaj denarja...
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Men grejo tut cene na jok....
Tiste celice, ki si jih ogleduješ, trenutno nimajo na zalogi :(
Sam sem zadovoljen z njimi, bom videl kako bo z naslednjim naročilom, ker imam kar nekaj stvari v paci za naslednje projekte. Glede kvalitete, bom malo še potestiral, je pa delovalo vse v prvo, sama pošta pa funkcionira, glede na to, da je razdalja velika. Za to ceno poštnine so presenetljivo hitri, samo 6-ih dneh je bil paket na carini, potem pa se pri nas malo upočasni, pa še naši te oberejo za poštnino od carine do doma ( 5€), čeprav je poštnina plačana :-?
Zadnjič spremenil Krist, dne 18 Jan 2007, 06:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Boeing
Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:03
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Boeing »

Za teh 5€ poštnine od carine do doma bi bilo nekomu na pošti potrebno _rahlo_ zagreniti dan...

Če je poštnina plačana na določen naslov, to pomeni da je plačano od A do B, neglede na to če je vmes še postaja C... problem bi bil verjetno zanimiv za kako zvezo potrošnikov, če pa to ne, pa vsaj tržno inšpekcijo...
Sem se ravnokar odločil, da bom jutri poklical na TIRS in jih povprašal o konkretnem problemu :) Da se jasno ve za naprej...


edit: 2200mah 3s hextronik lipo... 220 nimam za kaj nucat :wink:


Kitajci res rulajo... =D>
Ko segaš po zvezdah, ne skrbi če katero izmed njih zgrešiš. Morebiti ujameš Luno...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Evo še točno, kaj so zaračunali. Posredovalnino 3,0045€ in obvestnino 1,2519€, se pravi skupaj 4,26€. Pol pa še itak položnico 0,96€, o itak ni panike. Sej če tako pogledam, pridejo stroški iz LJ v NM večji, kot tisti iz HK v LJ............ :oops: :roll:
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

Ali kdo kaj ve o tej komandi iz trgovine z naslova :o

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... oduct=2093
Lp Matej
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

No saj za simulator sem mislil. Vendar bi bilo pomoje v končni fazi predrago, ker je za to težo poštnina prevelika.
Lp Matej
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

mato napisal/-a:No saj za simulator sem mislil. Vendar bi bilo pomoje v končni fazi predrago, ker je za to težo poštnina prevelika.
Če iz Avstrije LIN.... naročiš postajo Futaba 6TEX brez servov te to košta 70 eurow in še računaj nekaj poštnine. Drugače pa lahko to naročiš prek naše trgovine primus

LP Anže
...Carpe diem...
razkent
Freak
Prispevkov: 910
Pridružen: 21 Mar 2006, 19:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a razkent »

Krist napisal/-a:Učeraj sem dobil še potrdilo po elektronski pošti, da je vse skupaj poslano na moj naslov =D> Komej čakam [-o<
Drugače pa sam tale zanjimivost na temle linku: https://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOB ... oduct=4167
Digitalni servo za ceno navadnega!
Za poskus sem naročil en tak servo in ga danes dobil in sprobal.
Servo je zelo hiter in močen, drugače pa zanič.
Stalno nekoliko trza in škrta. Mislim, da ga bom poslal nazaj.

Kakšne so vaše izkušnje ?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Hvala za info. Drugače pa od tistih servomotorjev, ki jih prodajajo, najbolj zaupam GWS-jem.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sam sem naročil za 67$, pa sem samo DDV plačal, ker pač ni carine na dele za modele letal, to sem jim navedel, da ne bi tople vode odkril. pr elektromotorjih pa je do 750W 2,7% carina. Zgovarjaš se, da je motor švohnejši od teh 750W, sej tut če vzameš tistga 2,5kW, ne bo noben pogruntal, da je tolko močan. Sem mojmu šefu omenu, da je motorček ki gre v pest tolko močan, pa me je sam čudno gledal, češ da ima v delavnici 3kW motor, pa ga komej dvigne :wink: Ne splača se ti naročat za tistih 22€, ker te bo več prišla poštnina in ostali stroški.....
Uporabniški avatar
sebastiant
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 14 Maj 2006, 18:42
Kraj: ljubljana

prvo navdušenje..........

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Navdušenje kupcev izven "naše skupnosti" bo minila :(

Kupujem tam samo stvari, ki jih res ne morem dobiti v Evropi. To se slej ko prej izkaže / po zadnih postih / resnično. Ne navijam za naše trgovine, da ne bo pomote :o
DDV se plača tudi na poštnino-ne našo-, vrednost pošiljke je račun in na njem je prišteta poštnina. Vsaj tako je bilo z mojimi nakupi.
Če sem pri nas kupil " malo več ", sem vedno dobil kar v redu popuste :D in nisem več razmišljal o rumenih............
LP
Sebastian
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Re: prvo navdušenje..........

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

sebastiant napisal/-a:Navdušenje kupcev izven "naše skupnosti" bo minila :(

Kupujem tam samo stvari, ki jih res ne morem dobiti v Evropi. To se slej ko prej izkaže / po zadnih postih / resnično. Ne navijam za naše trgovine, da ne bo pomote :o
DDV se plača tudi na poštnino-ne našo-, vrednost pošiljke je račun in na njem je prišteta poštnina. Vsaj tako je bilo z mojimi nakupi.
Če sem pri nas kupil " malo več ", sem vedno dobil kar v redu popuste :D in nisem več razmišljal o rumenih............
Kaj čisto točno se tukaj ne splača?

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=63909 193€ = 46 000st

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBB ... oduct=4133 81$ + 15$ poštnina + 20 DDV = 115$ = 20 000sit
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Kaj se pa tuki ne splača?

Order Phone Line: 239-690-0003, Order Fax Line: 239-690-0028
Or place your order on our website www.ikarus-usa.com


Dear valued customer,
Celebrate with us! Ikarus-USA will be moving into a new warehouse shortly. Before we transfer the inventory, we would like offer you a selection of Micro Helicopters and Shock Flyers at an incredibly reduced price*:

BUY 1 Get 1 FREE (it's like 50% off!!!) Combined Pay only**
FUN Piccolo Kit #69000 Retail $ 39.00 =$19.50/pc.
FUN Piccolo ARF #69001 Retail $ 59.00 =$29.50/pc.
Proven beginner fixed pitch micro helicopter made of carbon & reinforced injection moulded components. Assembles in one evening. Conversion set for collective pitch available.

Rotor diameter: 500 mm (19.7“) Order any qty & get the same quantity

FREE
ECO Piccolo Kit #6041001 Retail $ 69.00 =$34.50/pc.
ECO Piccolo ARF #6041002 Retail $ 89.00 =$44.50/pc.
Just like the FUN Piccolo, but fully ball raced, with flybar weights, direct drive tailrotor setup (fast response!) and snap-on landing gear. Collective pitch conversion set optional.

Rotor diameter: 500 mm (19.7“) Order any qty & get the same quantity

FREE
Piccolo PRO Kit #68200 or #68300 Retail $ 119.00 =$59.50/pc.
Fully collective pitch indoor & outdoor micro helicopter. Kit includes precision injection moulded parts, carbon components, covered main blades, brushed main and tail motor. Select your own electronic or use the optional Piccoboard PRO. Assembles in one evening.

Rotor diameter: 540 mm (21.3“) Order any quantity & get the same quantity

FREE
Super Star Foamy 3D Plane #2011002 Retail $ 29.95 =$14.98/pc.
Model of the famous aerobat. Very good for slow rolls, rolling circles avalanches and harriers.

Kit includes preprinted and die stamped special foam components, carbon rods and reinforcements, injection moulded rudder horns, wheels etc. 2 optional power sets available, Wingspan: 32“ Order any quantity & get the same quantity

FREE
Nemesis Foamy 3D Plane #2011012 Retail $ 29.95 =$14.98/pc.
Replica of a famous Reno Racer. It is a smooth, but a little faster flying plane for great F3A aerobatic manoeuvres.

Kit includes preprinted and die stamped special foam components, carbon rods and reinforcements, injection moulded rudder horns, wheels etc. 2 optional power sets available. Wingspan: 32“ Order any quantity & get the same quantity

FREE

*Accessories sold separately ** No further discounts apply.

This is a limited time offer. So hurry before they are gone.
Your IKARUS-USA Team - 5876 Enterprise Parkway - Billy Creek Commerce Center - Fort Myers, FL 33905, USA
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
bisky
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 08 Avg 2005, 09:15
Kraj: Benedikt

Odgovor Napisal/-a bisky »

Jaz pa sem danes dobo nekaj skoraj zastoj servotov, HXT500 5g mikroti za 3.87$ kos. Morem jih sprobat pa povem če so zakaj. Vzel sem jih 6kos in so me z poštnino prišli 27.25$. Kar je 3.45€ za kos ;)

LP Bojan
Uporabniški avatar
bisky
Razpravljalec
Prispevkov: 125
Pridružen: 08 Avg 2005, 09:15
Kraj: Benedikt

Odgovor Napisal/-a bisky »

Vseh 6 dela, 4 odlično, 2 dobro. Zgleda da so getribi prevec namazani, ker servota delata malenkost počasneje,kako pa se odnesejo v praksi, pa še bom videl ;)
Priponke
roba 002.jpg
roba 002.jpg (66.71 KiB) Pogledano 5079 krat
Uporabniški avatar
carcar
Profesor
Prispevkov: 1045
Pridružen: 28 Avg 2005, 08:48

Odgovor Napisal/-a carcar »

razkent napisal/-a:
razkent napisal/-a:
Krist napisal/-a:Učeraj sem dobil še potrdilo po elektronski pošti, da je vse skupaj poslano na moj naslov =D> Komej čakam [-o<
Drugače pa sam tale zanjimivost na temle linku: https://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOB ... oduct=4167
Digitalni servo za ceno navadnega!
Za poskus sem naročil en tak servo in ga danes dobil in sprobal.
Servo je zelo hiter in močen, drugače pa zanič.
Stalno nekoliko trza in škrta. Mislim, da ga bom poslal nazaj.

Kakšne so vaše izkušnje ?
Poslal nazaj (poštnina ca 1 EUR). Danes je prišlo obvestilo, da so poslali novega, brez problema. Izgleda zelo profesionalno.

Super, ko pridejo novi prosim naredi kakšen test in poročaj, ker jih moram naročiti tudi sam :lol:

Sem že hotel naročiti samo, kaj ko jih pa ravno zdaj nimajo na zalogi, potem imajo 13. feb. Novo leto, se pravi proti koncu februarja; če bo seveda pošiljka servotov prišla(imajo probleme z proizvajalcem Corona)


lp :oops:
_____a.k.a @ Moderator Modeli iz penastih materialov____
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

No sam ze zelo zanimam za podvozje za hellcata, pa sem jim poslal email, če imajo ali pa če bojo dobili mehanska zložljiva podvozja za 90° rotacijo, pa so mi tole odgovorili:
Hi.

We are currently hunting for the same items, however cannot find any in Asia.

Do you have any European manufacturers for this item? If you do, please let me know, we would like to start stocking exotic items like this.



Rgds

Support.
void
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 03 Jan 2007, 22:31

Odgovor Napisal/-a void »

Čist so hudi! 8)
Uporabniški avatar
krux666
Razpravljalec
Prispevkov: 124
Pridružen: 23 Mar 2006, 15:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krux666 »

No pa se bom se jaz pridruzil tej temi.

Pred kratkim sem narocil celotni aluminjast repni mehanizem za T-rexa 450 preko e-baya iz Hong Konga
http://cgi.ebay.com/CopterX-450SE-CNC-T ... dZViewItem
postnine je bilo 10$ po pribljizno 14 dneh sem dobil stvar na dom, na kateri pa je bilo deklarirano kot darilo. Na paketu je bilo oznaceno, da je bil izveden carinski postopek, dodatno pa ni bilo treba nic doplacat, pravtako pa sem pri istem narocil se repne lopatice, pri katerih je bilo enako, brez carine in brez DDV.
Narocal sem ze ogromno delov za modelcke in kjer je bilo daklarirano kot toy part ali pa gift tam nisem placal nic, zato vedno prodajalcu sporocim, kako naj posilko deklarira, ker je do sedaj to delovalo.
Carinili so mi le brezzicno mini kamerco, ki sem jo pravtako kupil preko E-baya iz Hong Konga cena kamerce je bila 2$ in postnine 27$, to pa je bilo tudi edino kar so mi carinili, kljub temu da je prislo ze vec bolj vrednih paketov iz istih krajev na moj naslov.
Sedaj pa pricakujem se mehanizem za glavni rotor od istega prodajalca
http://cgi.ebay.com/CopterX-450SE-CNC-H ... dZViewItem
Ko ga dobim vam sporocim, ce bo zadeva carinjena.
LP
Krux
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

@mobil11
Ni na zalogi!
Priporočam ti, da malo razbiješ paket na več naročil, ker bo poštnina cenejša, še posebaj, če nisi zapolnil tistega kilogramčka. sicer pa ti na njihovi strani avtomatično pokaže katere poštnine so na voljo in koliko ti manjka do max zapolnitve paketa, še tako daleč so šli, da priporočijo izdelke, ki bi lahko še šli v paket. Mislim, da sem tole na začetku pokazal na primeru, poglej drugo stran, če se ne motim.
((Cena + poštnina)+ carina) + DDV + 4,26€= končna cena.
Seveda tile oklepaji in plusi niso čisto pravilno matematično postavljeni, no upam, da razumeš postopek.
Zaklenjeno

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...