Modelarska trgovina v Hong Kongu - (do 2010)

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

Coil napisal/-a:8.4V je perfektna napetost dveh polnih delujočih celic. Celice so po vsej verjetnosti vredu.
Kar se napetosti tiče, se strinjam. Dopuščam še možnost, da so kitajčki nalimali napačno nalepko gor in imajo baterije v bistvu kapaciteto 500mAh ali še manj... Inštrumenta za merit tok žal nimam (verjetno pa tega na standardni "štromarski" inštrument ne da zmerit...).
Še noben ni v zraku ostal.
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Ni problema lahko ti na hitro povem kako boš izmeril željeno. Vzami (navadni imnštrument) in meri napetost baterije, priključi jo na žarnico in prazni do 6.0V (ko je žarnica priključena). Takoj izključi žarnico in priključi na polnilec in daj na polnjenje (mora biti računalniški kjer piše napolnjeno kapaciteto).

To je to...

Če imaš možnost ko priključiš žarnico meri napetost vsaki celici posebaj, tako boš ugotovil če se obe praznita enako.
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

Bom sprobal, ko pridem domov in poročal. Kakšne priporočila glede žarnice?
Še noben ni v zraku ostal.
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Najcenejša 50W avtomobilska žarnica, H4...

Ko boš praznil z žarnico opazuj voltažo, ker se na koncu stvari dogajajo zelo hito, da ne boš kaj pokuril :)
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Mislim da je od te firme naprava: http://www.flysky-cn.com/english/aboutus.asp?id=12 ker 2rhobbies jo spet trži pod drugim imenom pa jim na strani piše, da ima CE certifikat, vsaj kar sem nazadnje videl.
Slika
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

Tako da s te: http://www.flysky-cn.com/english/aboutus.asp?id=12 strani certifikat samo natisnem pa jim pošljem?
Uporabniški avatar
RAF
Tekmovalec
Prispevkov: 226
Pridružen: 04 Feb 2007, 14:26
Kraj: Rodine

Odgovor Napisal/-a RAF »

Coil napisal/-a:Najcenejša 50W avtomobilska žarnica, H4...

Ko boš praznil z žarnico opazuj voltažo, ker se na koncu stvari dogajajo zelo hito, da ne boš kaj pokuril :)
Pri taki obremenitvi bo napetost prehitro počepnila in tako boš prehitro na 6V. Uporabi kaj šibkejšega.
Brez zdravega strahu pred tlemi
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

RAF napisal/-a:
Coil napisal/-a:Najcenejša 50W avtomobilska žarnica, H4...

Ko boš praznil z žarnico opazuj voltažo, ker se na koncu stvari dogajajo zelo hito, da ne boš kaj pokuril :)
Pri taki obremenitvi bo napetost prehitro počepnila in tako boš prehitro na 6V. Uporabi kaj šibkejšega.
Ne gruntajte znanosti, ker jo ni! Tok bo med 4 in 5A, bojazni ni to je le 5-6C za 800mAh baterijo.
ales73
Tekmovalec
Prispevkov: 341
Pridružen: 05 Jul 2009, 19:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ales73 »

V svojem profilu v hobbycity.com imam neke točke, ob vpisu ocene izdelka pa sem dobi kodo za neki popust. Zanima me, kam to vpišem, oziroma koliko je dejansko zadeva "vredna".

Ali je možo kode zamenjati za točke ali obratno ?

Ali je že kdo uspešno spravil kakšno RV napravo iz HC s papirji mimo carine (razen tistih, ki so jih morda pozabili pregledati). Kaj če je model vizuelno isti, na računu pa piše drugo ime - model, ker ga prodajalec prodaja pod svojim imenom ?
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

rkulcar2 napisal/-a:Tako da s te: http://www.flysky-cn.com/english/aboutus.asp?id=12 strani certifikat samo natisnem pa jim pošljem?
Ja samo vseeno še malo sam prekontroliraj. Namreč tam imaš kar 5 papirjev. Lahko pa jim pošlješ kar na mail in jim pojasneš, da je to pac ena in ista naprava, ki se trguje pod različnimi imeni, če bojo se kaj komplicirali. Če neveš kaj je pravo jim pošlji kar ta link. Jaz mislim, da bi jim moralo zadostovat, uglavnem poročaj o izidu.
Slika
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

Coil napisal/-a:Ni problema lahko ti na hitro povem kako boš izmeril željeno. Vzami (navadni imnštrument) in meri napetost baterije, priključi jo na žarnico in prazni do 6.0V (ko je žarnica priključena). Takoj izključi žarnico in priključi na polnilec in daj na polnjenje (mora biti računalniški kjer piše napolnjeno kapaciteto).

To je to...

Če imaš možnost ko priključiš žarnico meri napetost vsaki celici posebaj, tako boš ugotovil če se obe praznita enako.
Včeraj sem testiral baterijo: spraznil na 6V, priklopil na polnilec, ki jo je napolnil na dobrih 800mAh in 8,4V.
Težava s helikopterjem pa vseeno ostaja: ni moči, dvigne se kvečjemu za 10 cm od tal.
Da je težava z baterijo, zaenkrat izključujem, dopuščam verjetnost, da je težava v helikopterju. Danes sledi test moje baterije v kolegovem heliju in njegove baterije v mojeh heliju.
Bomo videli, zaenkrat pa hvala za pomoč.
Še noben ni v zraku ostal.
Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Coil »

Super da si pomeril, po vsej verjetnosti je kaj narobe z reglerjem ali motorjem ?
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

Sumum motor, ki žene zgornji rotor, saj se zažene recej pozno. Spet bo treba šraufat :)
Še noben ni v zraku ostal.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

ales73 napisal/-a:V svojem profilu v hobbycity.com imam neke točke, ob vpisu ocene izdelka pa sem dobi kodo za neki popust. Zanima me, kam to vpišem, oziroma koliko je dejansko zadeva "vredna".

Ali je možo kode zamenjati za točke ali obratno ?
To take advantage of the discount you must copy the code and paste it into the discount code field during checkout.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
gregor94
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 21 Avg 2006, 07:32
Kraj: dobova
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gregor94 »

Pozdravljeni.

Zanimam se za nakup helikopterja HK-450,pa me zanima če ga kdo od vas že ima, cena je vsekakor mamljiva, komplet z alu deli ( washout,tail holder,tail unit, main rotor, main blade, swash plate, control lever, flybar,flybar seesaw ) stane okoli 80 $
Primerjava z trex 450 ???

Lp.
Uporabniški avatar
dh
Tekmovalec
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Okt 2003, 20:30
Kraj: vamo tamo

Odgovor Napisal/-a dh »

Pozdravljeni,

nujno bi moral naročiti kar nekaj paketov (8!) 6S 5000 mAh Li-po celic.
Žal mi čas ne dopušča, da preberem vseh 200+ podstrani, zato lepo prosim tiste z več izkušnjami, da mi malo pomagate. Ali so Turnigy celice dovolj dobre? Ali PolyQuest? Kokam, dobavljiv "pri sosedu" ne gre skozi proračun...;)

Uporabljal bi jih za električni skuter, 12 S napajanje in tja do 15 - 50 Ah.

Tokovi niso tako strtašni, nekje do 60A v normalnem delovanju.

Hvala vnaprej,

Lep pozdrav,

Dejan Hergan
Um je poput padobrana. Radi samo ako je otvoren...
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

Mene pa zanima če ima kdo kakšni link do katere trgovine z A123 Life po malo bolj ugodnih cenah?
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Krofek napisal/-a:Mene pa zanima če ima kdo kakšni link do katere trgovine z A123 Life po malo bolj ugodnih cenah?
http://cgi.ebay.com/New-30-Pcs-A123-3-2 ... 286.c0.m14

imajo tudi 100 kosov za 520$... če te zanima malo večja količina (vsaj 10 kos) piši ZS....
lp Melly
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Slika
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

LP Blaž :)
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

markb napisal/-a:Živjo!

Ker mi je carina poslala HobbyKing 2.4 komande nazaj od koder so prišle, dobil pa sem sprejemnik in kabel (v drugem paketu), me zanima, ali se da kje dobiti kakšno kompatibino komando (Turborix,...), ki bo prišla čez carino ?

Hvala.

LP, Marko.
Kitajci so ti denar vrnili??
Uporabniški avatar
markb
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 25 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a markb »

Ne. Pa je že skoraj 2 meseca ....
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
danedani
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 05 Jun 2009, 12:45
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a danedani »

markb, sej boš dobu, garant boš dobu... :^o
Lp
Dani
Uporabniški avatar
elektroljub
Tekmovalec
Prispevkov: 222
Pridružen: 04 Jun 2009, 19:54
Kraj: Lj.

Odgovor Napisal/-a elektroljub »

Joj če bi denar za to ... . :^o
LED je prihodnost.

Lp M.
Zaklenjeno

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...