Okrevanje očeta Roberta

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Kot je videt herček še dela, na izvide se sicer ne spoznam, pa vendar - čim prej "na morje", potem pa čim prej nazaj. Pa recimo da bo boljše. Sicer pa, kar nas čaka temu običajno ne uidemo. Korajžno, pa da vidimo kaj bo ratalo.
LP Niko
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

NIKO H V A L A

EKG je po "moji zdravi kmečki pameti" videti kar v redu, ker so "najvišji vrhovi" kar enakomerni in ni videti kakšnih vmesnih "sunkov", ki po moje kažejo na srčno aritmijo ...
Za izvid krvi sem pa vprašal kar "laborantko" v laboratoriju in mi je povedala da je OK, in tudi, da se "nekemu njenemu" zamnjali že oba kolena in je z obema novima zelooo zadovoljen ... =D>
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ker je včerajšnjih 5 km v mišicah obeh mojih nog danes v njih pustilo precej boleče posledice :oops: sem se danes po kosilu v Idrijo odpeljal z mestnim avtobusom, pri zobozdravnici opravil nič, ker je z mojo obrazložitvijo, da me včasih boli nekje levo zgoraj, pri vseh mojih plombah to preeemalo, in se domov 3 km, zopet vrnil peš ... =D>

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Včeraj z mailom "naročeno" pri Medilab v Ljubljani, danes poštar že prinesel, ker sem jaz "original" nekje "zapravil" ... :oops:
Upam, da bom jutri v Valdoltri našel tudi kakšen poštni nabiralnik ... :wink:

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Približno tako bo zgledalo in ker mi med operacijo ne bojo dovolili slikati :wink: , sem poiskal na internetu in ni priporočljivo za tiste s slabšimi trebuščki:

K L I K
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Vsaj "znotraj" bo zgledalo malo dugače: :oops:
Danes anastezistka v Valdoltri ni imela nič proti temu, da mi bo prihodnji petek namesto maske na nos in usta, rajši dala iglo v hrbtenico, le jaz ji moram poslati še enega od izvidov nevroliginje, ki ga je hčerka pravkar že odnesla na "PTT" ... =D>
Z izvidom nevrologinje, katerega mi trije sploh nismo videli, sem bil poslan še k mojemu operatorju v bolnišnični oddelek A1, ki je (operater) v tem času že spremenil "moje potrebe" iz totalne kolenske proteze v delno, ker je drugi del "še kar dober" in če bo potrebo, bo tudi tega nadomestili enkrat pozneje ... :oops:
Karkoli že bo, bo že naslednji petek ... :oops: + =D>

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ko sem med danes prejeto pošto zagledal tudi kuverto iz Valdoltre sem mislil, da je že prišlo njihovo "vabilo z napotki", vendar so mi poslali "samo dokaz, da boste od tega petka naprej imali nekaj časa imeli mir z mano" ... =D>

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Danes ni iz Valdoltre prispela nobena pošta, ker je pozvonil telefon: "Dober dan, kličem iz bolnišnice v Valdoltri ... četrtek 4.12.2014 ob 8.15

:wink:

https://www.youtube.com/watch?v=GqH21LEmfbQ
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Včaraj popoldne, približno ob petnajsti uri, me je moja draga po dvanajstih dneh pripeljala iz zgradbe A v Valdoltri ...

Slika

... s hodnika A1 v pritličju ...

Slika

... v katerem sem bil do operacije v sobi številka 5 ...

Slika

... in po njej, zaradi preglasnih starejših "sostanovalcev", še v sobi številka 4, seveda na postelji s pogledom na "morje adrijansko" ... :wink:

Slika

Slika

V torek dopoldne, ko sem jaz "nenačrtovano malo zaspal", mi je kirurg ortoped zamenjal levo polovico kolena na desni nogi in CD s slikami mojega novega kolena, naj bi na mojo željo prispel iz Valdoltre jutri ali pojutrišnjem.
Trenutno stanje mojega operiranega kolena je: brez bergl tudi 2 metra daleč NE in sobno kolo tudi nikakor ni mogoče, ker desne noge nikakor še ne morem toliko, oziroma daleč od tega" pokrčiti, da bi z desnim stopalom lahko sledil desnemu pedalu cel krog ... :oops: Najbrž tudi z nadaljevanjem sestavljanja makete Santa Marije še nekaj časa ne bo nič, ker je miza na kateri jo sestavljam, tako blizu zidu, da noge ne morem iztegniti, ker edino v tem položaju se bolečine v njej vsaj malo umirijo ...

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ta "priročnik" sem uporabljal že v Valdoltri popoldne in med vikendom, ko ni bilo fizioterapevtke in naj bi s temi vajami nadaljeval tudi doma, vsaj trikrat dnevno, toda če mi to uspe takoj zjutraj in pred kosilom, sem kar zadovoljen, ker so bolečine v desnem kolenu vse bolj močne, med vajami pa še posebej, kar bi lahko pomenilo tudi to, da moja delna proteza desnega kolena "ni ravno najbolje sedla na svoje mesto" ... :oops: :-k :-k

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Lepo je že to, da si spet doma. Seveda okrevanje ne bo kar čez noč. Je pa res pomembno, da ne zanemariš razgibavanja. Če je prehudo si pa privošči kak "bombonček", da bo lažje. Videlo se bo čez kak mesec (čeprav nisem kak izvedenec) koliko spremembe bo od prej. Pomembno je tudi to, kaj bodo rekli strokovnjaki in kako te bodo usmerjali naprej.
Sicer pa poznaš tisti rek:
Mi nismo trhle bilke, ki po toči ovene, nismo mi čevapčiči, mi smo ljudje.
LP Niko
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Niko, preden sem prebral tvoj "prispevek", sem že prebral odgovor iz Valdoltre na moj včeraj poslan mail. Zelooo preprostooo ... :---)

Pozdravljeni,
Ce vaje bolijo ne jih izvajati,
LP
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Ker sem bi v Valdoltri "vzoren pacient" in ker so sigurno vedeli, da že preeecej let ne kadim več, so za moje dobro počutje doma poskrbeli na drugačen način, in sicer "s čekom", ki sva ga z mojo drago takoj "vnovčila" v lekarni vIdriji ... :wink:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nič se ne vidi, da bi v Valdoltri moje desno koleno kaj "shujšalo", kvečjemu zredilo se je še malo ... :oops:

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Brane »

Roberto upam da boš čim prej v fazi, ko boš začutil pozitivne rezultate operacije, vendar ne prehitevaj. Najprej je čas, da se v operaciji prizadeta tkiva zarastejo, potem bo čas za razgibavanje, prehitevanje škoduje, gib ki zaboli škoduje. Seveda je to relativno, vsaj nekaj bolečine si lahko privoščimo, a biti pre korajžen zgodaj po operaciji sigurno ni dobro, kajti razgibavanje je koristno za vsa tkiva, le za mesto ki je bilo v operaciji poškodovano ne. Nekaj dni mirovanja ne more narediti toliko škode kot en sam pretiran gib.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Brane =D> , ker so mi skoraj enako, v emailu danes odgovorile tudi idrijske fizioterapevtke ... =D>
Tudi včerajšnja odstranitev "salotejpa" z rane v idrijskem ZD je pokazala, da pod njim ni nobenega vnetja in mi bo zdravnica v torek, po laboratoriju (kri), lahko odstranila "šive" (beri sponke). =D>
Ker mi protibolečinske tablete Nalgesin, od operacije naprej, doma ne učinkujejo skoraj nič več, mi je včeraj "moja" zdravnica napisala recept za "malo močnejše", ki imajo zame pa vsaj eno slabo dodatno lastnost in sicer to, da si je treba vsaj dve uri pred njihovim zaužitjem, želodec zaščititi z "drugo kemijo" ... :oops:
Moja hčerka in njen fant sta včeraj v Ljubljani poskrbela, da mi tudi med prazniki ne bo dolgčas, seveda, če bomo jaz, moja glava in moje desno koleno "podpisali dogovor o medprazničnem nenapadanju" ... [-o<
Iščem izvajalca mojega patenta za rešitev tega, da jaz ne bi bergel vedno odložil tja, kjer jih bom moral čez minuto ali dve od tam premakniti, ker mi ovirajo dostop ravno do tistega, kar tedaj rabim in zelooo rade tudi "same od sebe" padajo po tleh ... :oops: =D> :jumpjump:

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

=D> + :-k = današnjih 3 km po kosilu ...

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

=D>

Slika

[-o<

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

=D> :wink:

Približno 1/2 km manj kakor včeraj, toda zaradi zame bolj primernega vremna za hojo, sem vseeno zelooo zadovoljen, ker sem tudi danes "še malo razrahljal šive", da bojo v torek lažje šli vun ... :wink:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
vojmir
Freak
Prispevkov: 975
Pridružen: 29 Mar 2011, 16:02
Kraj: Škofja Loka

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a vojmir »

ROBERTO !

Lep pozdrav. Upam, da si operacijo v redu preživel. Kot sem ti že zdavnaj omenil, da operacija pri dveh osebah ni povsem enaka, upam, da te ne boli preveč. Najprej se ti mora tkivo zarasti, oteklina pa bo splahnela po kakšnem letu. Pa verjetno ne povsem, saj so nadomestni deli le nekoliko drugačni kot original. Pri terapiji upoštevaj navodila in lepo počasi; ne pretiravat. Boš videl, da se ti bo ves trud obrestoval; nikoli pa ne bo tako, kot je bilo pred poškodbo. Kar korajžno.

Te lepo pozdravlja tvoj stric VOJC
Ta star mormo skup držat!
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

VOJC HVALA !

Moja včerajšnja hoja "se je nadaljevala" do 01.30 ure danes zjutraj pred TV-jem, ko ja tableta proti bolečinam končno le "prijela" in sem lahko šel spat nazaj v spalnico, zato v bližnji prihodnosti "načrtujem": do torka, ko mi bo zdranica v idrijskem ZD odstranila "šive", bližnja okolica samo še skozi okno stanovanja, po torku mogoče še kakšen preeecej krajši sprehod s pomočjo bergl, po okrevanju v tolicah, kadar bo to končno le prišlo na vrsto, pa tako, kakor mi bo omogočalo to okrevanje. UPAM, da bo "beseda" mojega dobavitelja kolesa Triem držala, in bo zame, oziroma mojega Triema, poleg sestavljenih koles, naročil tudi sprednji kolesni obroč, da bom lahko zopet "v naravi" brez kakšnih prevelikih naporov zeme & moje desno koleno ...
V katerih toplicah si bil ti, ker jaz sem v Valdoltri dobil "napotnica" za v Terme Dobrna ???
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

"Škofja Loka : Idrija = Stric : Nečak = 1 : 1" ... :wink:

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Idrija : Škofja Loka = 1 : 2 = :wink:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Sliko sem si sicer sposodil z BORUTOV MODELARSKI FORUM - PROSTOLETEČI MODELI F1-ABCH, toda ker mi je tako všeč, jo bom objavil tudi tukaj ...

Hanukkah (Anglija) freee flight contest:

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Slovensko - Nemški internetni slovar + ladja = schiff + pred tem prevodom še columbus santa maria = novo ozadje na prenosniku ... =D>

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Uporabniški avatar
Roberto
Dr. Modelar
Prispevkov: 8648
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:16
Kraj: Idrija

Re: Okrevanje očeta Roberta

Odgovor Napisal/-a Roberto »

Danes malo pred osmo uro zjutraj, najprej laboratorij in za njim še splošna ambulanta pri moji zdravnici, "5 minut prej in pet minut po tem" :wink: , ob prihodu domov pa me je že pričakala pošta iz Valdoltre, poslana po mojem naročilu ... =D>

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
.
Grunf pravi: Ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi !
.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...