Kamov Ka-26-lama mehanika

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a slayer »

Pozdravljeni.Kakšno dobro leto nazaj sem dokončno razbil svojo lamo,ker sem šel z njo letet na prosto.Kljub po občutku popolnega brezvetrja sem kmalu spoznal,da temu ni tako in zgodilo se je pač kar se je.Po tehtnem premisleku in iskanju novih delov za ogrodje trupa sem prišel na idejo,da izdelam obliko helikopterja primerno koaksialcu.Žal me je po začetni vnemi veselje do helikopterjev minilo in je cel projekt obstal na mrtvi točki.Če koga zanima in bi vse skupaj rad dokončal bi za neko razumno ceno rade volje vse skupaj prodal.Komplet vsebuje oddajnik z polnilnimi baterijami,sprejemnik,popolnoma izpravno mehaniko,polnilcem, 2s lipo akumulatorjem, nekaj rezervnimi kraki in z že izdelanimi detajli,ki na helikopter še niso prilepljeni....Upam,da s to temo nisem kiksnil rubrike.V nasprotnem primeru pa bi prosil moderatorja,da jo izbriše.Vse informacije pa prosim na ZS. Lp. Ps.Helikopter je od izgleda na zadnji sliki že naprej dodelan tako,da ima že deljen zgornji pokrov in odprtino za rotorsko gred in nihajno ploščo.
Priponke
1.JPG
1.JPG (78.59 KiB) Pogledano 16106 krat
2.JPG
2.JPG (82.54 KiB) Pogledano 16106 krat
3.JPG
3.JPG (82.07 KiB) Pogledano 16106 krat
Zadnjič spremenil slayer, dne 03 Apr 2013, 18:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a slayer »

Slike.
Priponke
4.JPG
4.JPG (83.06 KiB) Pogledano 16104 krat
5.JPG
5.JPG (83.61 KiB) Pogledano 16104 krat
6.JPG
6.JPG (71.16 KiB) Pogledano 16104 krat
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a slayer »

Slike.
Priponke
7.JPG
7.JPG (67.35 KiB) Pogledano 16103 krat
8.JPG
8.JPG (76.66 KiB) Pogledano 16103 krat
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Zna biti pretežko vse skupaj. V taki zasedbi se nekako še da letet: viewtopic.php?p=188100#p188100
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a slayer »

Glede teže sem se pri izdelavi zelo trudil saj je vse zgrajeno iz stirodurja,balse in deprona.Podvozje pa je iz karbonskih cevk.Ves stirodur je izvotljen saj je v kabinskem delu predviden prostor za sprejemnik.Prav tako je votel repni konus.Helikopter je tak kot je na zadnji sliki težek 40 gramov.Mislim,da je do prej kompletnega helikopterja(Lama)glede teže ostalo še nekaj maneverskega prostora. Po slikah vašega helikopterja mi je velika uganka kam ste skrili anteno od sprejemnika.Je mogoče 2.4 Ghz?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Antena je navita okrog po notranjosti lupine. Hec je, da z mojo izredno lahko lupino (0,3 mm styren) še vedno leti pol manj časa kot z običajno konfiguracijo. Nekaj je masa, precej pa gre na parazitni upor zračnega toka rotorja. Trup pod rotorjem je kar velik tloris in ta požre precej efektivnega pretoka.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a slayer »

Se pravi,da je teža pri (sploh pri rc ) helikopterjih le eden od faktorjev za uspešno letenje in da je veliko odvisno tudi od same oblike trupa :-? .Zgleda,da bo tale moj Kamov postal le 'nepremičnina' na polici :( .Vseeno bom dodal še nekaj slik o tem kako sem si vse skupaj zamislil in kje je vsa stvar obstala.Vprašal bi še iz česa ste izdelali kolesa,da so dovolj trdna in lahka pa še zgledajo odlično.Jaz sem jih začasno naredil kar iz balse samo,da sem videl kako vsa stvar izgleda. Lp.
Priponke
Vse je razstavljivo.
Vse je razstavljivo.
9.JPG (65.97 KiB) Pogledano 16014 krat
Vgrobem končan model.
Vgrobem končan model.
10.JPG (71.4 KiB) Pogledano 16014 krat
Prostor za baterijo.
Prostor za baterijo.
11.JPG (73.87 KiB) Pogledano 16014 krat
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Jaz bi ga dokončal, naredil še rotorje, kot jih ima pravi in dal na polico kot lepo maketo. Škoda truda, ki si ga vložil.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a slayer »

Ja,na žalost me včasih prehitro zanese v projekt,ki potem zaradi takšnih ali drugačnih problemov propade.Največkrat je to samo sla po konstruiranju in ustvarjanju. Vseeno hvala za pozornost in informacije. Lp.
Iztokm
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 21 Nov 2004, 23:48
Kraj: Ljubljana

Re: Kamov Ka-26-lama mehanika

Odgovor Napisal/-a Iztokm »

Ni kaj lepo si ga zastavil. Če se mene vpraša si ne pusti vzeti volje in ga lepo dokončaj.
Pa tudi leteti bi osebno probal, balsa je lahka tako, da ne bo kaj dosti težji kot s plasiko.
Ko sem sam delal maketo se mi je kabina zdela težka pa ni bilo nobenih težav z letenjem le inercija modela je večja.
Glede na to, da si ga sam skup zložil ga boš lahko tudi popravil saj v tem je čar modelarstva.
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji