4CH Heli WLtoys V911

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Sem nov v heli sekciji, imel sem sicer nekaj kaoksialcev tistih 3 kanalnih ki jih prodajajo od 15€ dalje, ampak nič resnejšega.

Po prebiranju teme viewtopic.php?f=115&t=77696 in pregledovanju videov in primerjanja cen sem se odločil da nabavim en 4ch heli ki ne bo prezahteven ampak hkrati ne bo prehitro postal dolgočasen.

V oči mi je kaj kmalu padel align trex 100 češ če gre za znamko lahko vendarle pričakujem nekaj več (večjo stabilnost, boljša kakovost...) vendar mi je po prebiranju komentarjev in ogledov videov v oči padel omenjen V911 heli.

In naročim ga na ebayu:
Tukaj:
http://www.ebay.com/itm/190640146323?ss ... 1439.l2649

Zanj odštejem €33.67 EUR z poštnino
Zraven pa vzamem še enega komplet brez komande za rezervne dele za pičlih €18.76 EUR z poštnino

Imel sem precejšnjo srečo in paket dobil v 10 koledarskih dneh direktno domov.

Odprem škatlo in najprej zagledam podlogo za miško kasneje pa še škatlo helija ki je bila malenkost udrta. odprem škatlo zgleda vse OK, zložim stvari ven in sam sebi ne morem verjeti kakšno kvaliteto vidim za omenjen denar. Na helije se sicer ne spoznam ampak ok grem do polnilca baterije super pašejo vanj konektor ok vse super ne tako kot smo vajeni pri kakšnih cenenih kitih kjer gre vse križem.
Ko pa v komando vstavim baterije in jo prižgem so me bile same oči, displey dejansko prikazuje odklone ročic in nastavitve digitalnih trimov. Komanda pa ima tudi tipko z kateri izbiramo med mod1 in mod2 ampak ne mod da bi spreminjali položaj ročic, ampak kolikšen je maximalen odklon ročic, torej za bolj ali manj odziven heli.

Ko so bile baterije polne sem postavil heli sredi sobe in vzletel ter pričakoval takojšen trk #-o ampak ne heli se je lepo dvignil nič se ni vrtel ali kaj podobnega, bil pa je zelo umirjen, kajkmalu sem z helijem že lepo letel po sobi.
Heli ima dovolj funkcij in je lahko čisto počasen ali pa precej hiter tako da se ga ne naveličamo kot kakšnega kaoksialca, skratka prava stvar tudi za kakšnega izkušenejšega pilota.

Enkrat sem sicer že imel 3d heli ampak mi ni in ni šlo zato je bilo spoznanje, da morda celo lahko letim z helijem veliko veselje.

Skratka kaj naj rečem pomoje super heli za vse tako kot začetnike kot izkušene pilote.

Kaj pa naj povedo še slike:

Škatla:
Slika

V njej pa:

-navodila
-heli
-komanda
-polnilec
-usb kabel za polnjenje
-2x baterija
-rezervni glavni in repni rotorji

Slika

Slika

Heli pod "streho"
Slika

Slika

Dolžina helija ca 25cm
Slika

Slika

Slika

Slika

Notranjost komande kjer se vidi da nekaj "možganov" vendarle ima vidna tudi 2.4Ghz antena
Slika

Komanda ima zadaj tudi izhod za priklop polnilca:
Slika

Snemal zaenkrat nisem ker je youtube poln posnetkov.
Primer kako stabilen je heli pa še malo "review-a"
http://www.youtube.com/watch?v=yMmNqK3h2wg

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
kravzlj
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Okt 2012, 09:50

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a kravzlj »

Če rabi kdo, imam za prodat nekaj baterij za ta heli, tastaro verzijo.
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Hehehehe - tudi jaz imam že od novega leta ta helikopter. Ne samo, da zares leti, da je noro stabilen in precizen za let, je tudi poponoma (jemlji z rezervo) neuničljiv. No-ja, še noben model pri meni ni vozil 3 mesece brez, da bi menjal marsikaj in preživel mnogo ur v popravljanju in naročanju.
Ampak tale modelček, kljub neštetim krešom (začetnik) še vedno leti, kot prvi dan. In ugotavljam, da je tole en od hudiča kvaliteten kos igrače, še posebej, če upoštevamo res ugodno ceno. Če malo pomislim se tako dobro ni obnesel ne traxxas ne mugen niti druga zveneča imena. Še easystarja sem že prvi teden polomil. Noja je res, da mu grejo mikro mere v korist - mravlja efekt - bi mu pa vseeno dodelil čisto petico.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Rezervnih delov za tole igračo pri nas verjetno ni za dobit? Čakam že dva tedna, pa postajam malo nestrpen... po sicer zelo lepem in hitrem preletu sem spregledal drevo, polomil in izgubil pol uteži :roll:
Slika
kravzlj
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Okt 2012, 09:50

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a kravzlj »

Tudi sam imam že 2 tak helikopter. Ampak in pri prvem in drugem, ga ne morem normalno vzleteti, ker mi sili nazaj in levo. Kaj moram narediti?
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a anda »

pozdravljen,

a si mogoče poklical v modelarsko trgovino na Ptuj. Jaz sem tam kupil 6 kanalnega in je imel vse dele na zalogi, če ni imel pa je naročil.

Tukaj je link: http://rc-modeli.net/458-6-kanalni

lp, andrej
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Uporabniški avatar
WaterBoy
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 09 Nov 2007, 21:45
Kraj: Šoštanj

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a WaterBoy »

Prijatel ima istega, samo drugače je bil zapakiran. Sma imela že več nesreč in edino kar se je zlomlo so uteži in za enkrat naju še rešuje sekundno lepilo. SO naročeni rezervni deli samo iz kitajske potujejo počasi :)
LP
kravzlj
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Okt 2012, 09:50

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a kravzlj »

Jaz imam dva, enega sem polomil, drugi mi dela. Sem pa dobil tisti alu pimp-up komplet za rotor. Sicer ga grajajo, ampak sem prepozno videl. Upam da bom s tem kitom lahko popravil polomljenega.
Sem pa pristal ta helikopterček tudi v potok, pa je preživel.
frimd
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 05 Nov 2011, 18:34
Kraj: Slovenske Konjice

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a frimd »

kravzlj napisal/-a:Jaz imam dva, enega sem polomil, drugi mi dela. Sem pa dobil tisti alu pimp-up komplet za rotor. Sicer ga grajajo, ampak sem prepozno videl. Upam da bom s tem kitom lahko popravil polomljenega.
Sem pa pristal ta helikopterček tudi v potok, pa je preživel.
Si kupil ta komplet ?
Slika

Zakaj pa ga grajajo ? Jaz sem ga ravno danes naročil :/
frimd
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 05 Nov 2011, 18:34
Kraj: Slovenske Konjice

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a frimd »

kravzlj
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Okt 2012, 09:50

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a kravzlj »

ja, isti modri
frimd
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 05 Nov 2011, 18:34
Kraj: Slovenske Konjice

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a frimd »

Hotel sem naročiti rezervne krake iz HK pa bi me en par+postnina stalo 4$,
na spodnjem linku pa sem za 4,8$ dobil KOMPLET heli brez elektronike

http://www.ebay.com/itm/310745894422?ss ... 1497.l2649

Baterije:
http://www.ebay.com/itm/310663596859?ss ... 1497.l2649
kravzlj
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Okt 2012, 09:50

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a kravzlj »

www.dx.com Tukaj iščite .)
victoor
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 29 Avg 2010, 08:54

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a victoor »

Sem letel z njim pri stricu in čez 1 uro sem si ga naročil iz bangood za 40 euro z 5x baterijami free shiping samo verzijo v911-1 green, če bi še enkrat bi naročil 922 ker je malo večji a je 75 euro in lahko letiš zunaj mal lažje sam baje je počasnejši....
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a ace »

Prejsnji mesec dobil zadevo po posti. Startov ogromno in prav tako tudi kresov, vendar vrecke s kopico rezervnimi deli se nisem odprl. Za zacetnika si ne morem zamisliti boljsega helija, kaj sele za to ceno.
Sedaj sem se odlocil se za v913, ker me je mali popolnoma fascineral.

Lp g.
kravzlj
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 11 Okt 2012, 09:50

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a kravzlj »

Ta helikopterče je res najboljši. Je moj prvi, in sem zelo zadovoljen, pravtako prijatelji, ki so ga probali.
Verjetno bom kupil kak večji model istea proizvajalca
S5ABL1
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 29 Sep 2007, 10:55
Kraj: Trebnje

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a S5ABL1 »

Lp jaz sem imel do včeraj tudi ta model leteč.napolnim baterije letim neka časa potem ko so prazne jih zopet napolnim,
vstavim v model.poletim kaka 2m od podlage in model pa dol kot da nima elektrike.vstavim drugo baterijo se rotor zavrti in konec.
ko vstavim baterijo v model mi neprestano utripa .noče več delovati kot prej.
zanima me če je kdo imel take probleme.
Lp in hvala za odgovor.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Včeraj sem se navdušil za nakup helikopterja :). vozil sem neko igračo iz hoferja za 25€ in je bilo bolj tako :D..

Danes sem že naročil tega: http://www.ebay.com/itm/371011187146, sedaj me pa čaka dolgo čakanje da pride na dom iz kitajske :(

zanima me, katere baterije sploh pašejo v ta model.ne vem ali je novejša verzija ali starejša. opazil sem da je bil posodobljen skoraj vsako leto oz nazadnje 2013.

dokupil bi še kakih 5 baterij in polnilec.

tisti ki ste ga imeli. ima heli kake šibke točke oz je priporočljivo imeti na zalogi kake rezervne dele ?

Hvala za pomoč
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Kar se mene tiče,kot prvo bi moral dodati še kakih 12$.......
[quote] Infrared Remote Control Helicopter with Gyro [/quote]
Slika
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

ne vem kaj je sploh fora tega IR ? :D vrjetno je preko ir povezan daljinec in sprejemnik ?.. je to slabo ? vrjetno :D
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ne vem če je to IR na zgornji sliki se vidi oddajnik ki sem ga odpl kjer je videti kaoxialni kabel kot anteno :-k

z tem helijem sem kar nekaj preletel zunaj kešev še pa še ve kar sem polomil je motor zadnjega rotorja in pa enkrat prednje stabilizatorje, super igračka ni kaj.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Jaz sem gledal specifikacije in ne slike............................
Specifications:
1. Model: V911
2. Channel: 4
3. Control Mode: Infra-Red Remote Control
4. Remote Distance: 25-35 meters
5. Battery: 3.7V 120mAh
6. Flight time: 5-6 minutes
Slika
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Od petka sem tudi jaz lastnik tega helikopterja :). Po nešteto hudih padcih, sem zlomil 1 propeler, drugi pa je danes počil, tako da nima več ravno kake dolge življenske dobe.

Se da kje v sloveniji za zmerno ceno dobiti nove ?. kupim tudi že uporabljene, saj sta pri heliju 2 para različnih propelerjev, tako da če komu od lastnikov ostaja kak doma, ga odkupim.

Pri zadnjem motorju so se mi vtrgale žice, ob kombinaciji s padcem in slabo vpetim motorjem jih je zgleda odtrgalo. sem zacinil nazaj in spet vse štima. Opazil sem tudi da se zadnji motor obrne ko zažene propeler, tako da sem ga z enim ovojem lepilnega traku kar prilepil.

Pri flybaru mi je 2x padla ven utež, tako da sem ju tudi preventivno prilepil da je ne izgubim.

sicer pa super helikopter sploh za tako ceno - 30€. K sreči sem se izognil carinskim dajatvam :D
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Po enem letu mi je odpovedala matična plošča oziroma giro na njej. zadnji motor se je stalno vrtil s polnimi obrati. Naročil sem novo ploščo in jo zamenjal. Helikopter spet deluje tako kot mora.

V tem letu sem doživel nešteto crashev, polomil sem samo nekaj glavnih rotorjev, eno repno karbonsko palico (po moji nerodnosti, ko sem ga lovil medtem ko je padal iz strehe :D ), menjal sem zadnji motor zaradi uničenih kablov. To je bilo to. Je pa res, da ga nisem veliko vozil čez poletje.
jankos
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 24 Avg 2015, 17:27
Kraj: Ormož-Maribor-Radlje ob Dravi

Re: 4CH Heli WLtoys V911

Odgovor Napisal/-a jankos »

Tudi jas si že skoraj leto dni lastim tole zverinico, sicer je V911 v2.
http://www.banggood.com/WLtoys-V911-V2- ... 86120.html
Z njim sem zelo zadovoljen, stal je sicer malo več, ker so ga ocarinili, ampak je bila cena kljub temu ugodna.
Sem pa uspel ob učenju letenja pobrat zobnika na glavnem rotorju ter motorju (polno padcev v travo, ter prepočasno zmanjšanje vrtljajev)..
Naročil sem tole:
http://www.banggood.com/WLtoys-V911-V91 ... 52661.html
http://www.banggood.com/Wltoys-V911-V91 ... 29933.html
Pri menjavi sem moral malo prilagoditi ležišče motorja bliže glavni osi, saj je bil zobnik glavnega rotorja malo manjši od starega uničenega. Z malo piljenja ležišča sem zračnost zmanjšal na ustrezno. Po posegu je bil helikopter malo bolj "živ", verjetno zaradi manjše teže (karbonska os namesto kovinske) ter za odtenek tišji.
Od prijatelja sem dobil še nekaj novih baterij, ki so pa imele premajhen konektor. Z nekaj predelave sem tudi to uredil.
Slika
Sedaj je veselja še več, saj z petimi baterijami letim malo dlje kot prej le z dvema. :)
Skratka ogromno veselja za relativno malo denarja :D
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji