120sr z podnožjem t-250

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

120sr z podnožjem t-250

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Na internetu sem videl da se da zamenjati nosilne sanke z original za tiste katere uporablja t-rex 250 serija. In tako sem se lotil iskanja. Najceneje sem jih našel na ebayu in sicer dva para za slabe 4 evre na par.

Najprej sem iskal material iz katerega bi naredil nosilce, saj direktno limanje na trup helikopterja mi ne paše. Pravilna cevka je bila kar plastična palčka za čiščenje ušes ali nosu ( to je bila že debata za kaj so uradno narejene ).

Slika

Narezal sem jih ravno par milimetrov daljše da se ne dotikajo glavnega zobnika.

Slika

In izmeril dolžino med nosilci na trupu helikopterja.

Slika

Nato sem prilepil nosilce na sanke katere sem kupil na ebayu. Najprej malo sekundnega lepila da so stali na miru nato sem jih malo zalil z epoxijem okrog in počakal 20 minut da se je epoxy posušil. Res da je expoxy 5 minuten, vendar mu dam raje malo več časa.

Slika

Ker pa nisem dobil zraven sank nobenih vijakov za utrditev alu paličic sem se zamislil malo drugače.

Slika

Vzel sem koščček skrčke in jih dal spredaj in zadaj na paličico in segrel z vžigalnikom. Tako obstanejo na svojem mestu in tudi izognil sem se temu da bi vijak preveč pritisnil ob aluminij in bi počil.

Slika
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji