Mikro-elektro helikopterji - Vrste in letenje - KOMENTARJI

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Mikro-elektro helikopterji - Vrste in letenje - KOMENTARJI

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Prostor za komentarje in vprašanja.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3219
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Mikro-elektro helikopterji - Vrste in letenje - KOMENTAR

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Mogoče za koga zanimivo,predelava Spektrumovega oddajnika,ki je v kompletu z MCPX-som ,da deluje z Futabo.....
Priponke
IMGP2179.JPG
IMGP2179.JPG (124.67 KiB) Pogledano 15698 krat
Slika
Uporabniški avatar
golki76
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 08 Okt 2011, 08:55

Re: Mikro-elektro helikopterji - Vrste in letenje - KOMENTAR

Odgovor Napisal/-a golki76 »

Zdravo. Zanima me kako lahko skalibriram helikopter (nine eagles 125A), ker ko ga dvignem ga tudi v brezveterju
le nosi po zraku in ga moram takoj spustit drugače ga kam pribijem. Če kdo ve kako bi ga prosil za pomoč.

LP
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Mikro-elektro helikopterji - Vrste in letenje - KOMENTAR

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Od helikopterja ne gre pričakovati da bo na miru, pa naj bo še tako "skalibriran". Modelar ga mora znati upravljat, da bo da miru.
Uporabniški avatar
Sali
Tekmovalec
Prispevkov: 265
Pridružen: 27 Dec 2009, 17:58
Kraj: Hrastnik

Re: Mikro-elektro helikopterji - Vrste in letenje - KOMENTAR

Odgovor Napisal/-a Sali »

edino kar lahka narediš je da ga malo potrimaš, koker jaz vidim tale heli. Ti pa prilagam navodila, pa si preber malo.

http://www.walkera-heli.com/manual/125A-en.pdf
Ko enkrat poskusiš letenje, boš vedno hodil po zemlji z očmi uprtimi v nebo, ker tam si bil in tja se želiš vrniti. L.d.V.
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Mikro-elektro helikopterji - Vrste in letenje - KOMENTAR

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Zdravo. Zanima me kako lahko skalibriram helikopter (nine eagles 125A), ker ko ga dvignem ga tudi v brezveterju
le nosi po zraku in ga moram takoj spustit drugače ga kam pribijem. Če kdo ve kako bi ga prosil za pomoč.
Je to tvoj prvi helikopter? Ker Solo pro 125 kot 3D 6-kanalni helikopter ni ravno primeren za začetnika. Vsak najmanjši gib ročice na komandi zelo vpliva na njegovo stabilnost.

Za lažje upravljanje kljub vsemu lahko poskusiš zmanjšati občutljivost ročic na komandi:
standardno: elev D/R = 70% EXP +30, aile D/R = 70% EXP +30, rudder D/R = 100% EXP LIN
začetnik: elev D/R = 50% EXP +30, aile D/R = 50% EXP +30, rudder D/R = 100% EXP LIN
popolni začetnik: elev D/R = 30% EXP -10, aile D/R = 30% EXP -10, rudder D/R = 100% EXP +20

To so nastavitve za podoben 3D heli Walkera Super CP (http://www.rcproreviews.com/walkera-min ... -settings/), verjetno pa lahko enako nastaviš tudi na Solo Pro 125.
Uporabniški avatar
golki76
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 08 Okt 2011, 08:55

Re: Mikro-elektro helikopterji - Vrste in letenje - KOMENTAR

Odgovor Napisal/-a golki76 »

Zdravo. Hvala za pomoč. Ni pa moj prvi heli. Prej sem imel walkerinega koaksialca, nato ne250 sedaj imam pa tega ter dosti ur na simulatorju.
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji