Blade MSR X

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Blade MSR X

Odgovor Napisal/-a dreja »

Eflite je pred kratkim izdal nov model helikopterja in sicer MSR X.
Oglasujejo ga kot prvi Fixed Pitch Ultra micro helikopter, ki je hkrati brez flybara.
http://www.bladehelis.com/Products/Defa ... Id=BLH3250


V Evropo je prisel sele prejsnji teden, jaz sem ga dobil danes :D

Do sedaj sem letel z MCX2, tako da sem si zelel prehod na enorotorni model. Ker sem bil s kvaliteto zadovoljen, sem zelel ostati pri Blade-u. Zgleda pa, da se bo MSR upokojil (nikjer ga ni vec za dobit), tako sem se odlocil za MSR X. Odlocitve vsekakor ne obzalujem.

Narocil sem Basic verzijo, to je samo helikopter, saj imam komando MLP4DSM ze od prej.
Do sedaj sem odletel par baterij, helikopter je zelo zanimiv :)

Po informacijah s forumov leti MSR zelo podobno kot MCX2. Ce komande "spustis", se sam stabilizira.
MSR X leti precej drugace kot MSR. Ker nima flybara, je precej bolj odziven. Ko ga enkrat "odklonis" se ne stabilizira sam, ampak vztraja dokler ga ne "kontriras".

Uglavnem zanimiv model, vsi na rc groups pravijo, da je veliko boljsi nakup od MSR-ja. :D
Priponke
Primerjava z MCX2
Primerjava z MCX2
MsrX_Mcx2.jpg (49.16 KiB) Pogledano 14398 krat
msr_x.jpg
msr_x.jpg (51.59 KiB) Pogledano 14398 krat
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hvala za prispevek. Torej je primeren tudi za popolne začetnike, ali je mogoče bolj naslednji korak iz kakega koaksialnega?
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a dreja »

Phoinix napisal/-a:Hvala za prispevek. Torej je primeren tudi za popolne začetnike, ali je mogoče bolj naslednji korak iz kakega koaksialnega?
Sam starega MSR-ja nisem imel prilike vozit, vendar so se ga lotili in dokaj hitro obvladali tudi zacetniki. Po informacijaih iz rcgorups-a je bil MSR enostaven zato, ker je imel flybar: ce si postavil komande v "nevtralo" se je oblj ali manj sam stabiliziral. Na bladehelis je oznacen kot "intermediate" level.

MSR X je na uradni strani sicer oznacen enako kot MSR (intermediate level), vendar leti precej drugace:

- Zaradi manjkajocega flybara je veliko bolj odziven (zivcen). Nadomestek flybara je elektronska stabilizacija AS3X, vendar se obnasa drugace kot mehanski flybar.
- Ze pri vzletu ga je potrebno takoj popravit (odnese ga levo).
- Ob komandah za nagib nosa ter stranski nagib helikopter vztraja v ukazani smeri. Zato je te premike potrebno zakljucit s "kontriranjem", in ne le z vracanjem komande v "nevtralo".
- Ob zahtevi za premik repa desno se nos helikopterja avtomaticno pomakne navzdol, kar se da dokaj enostavno obvladat.
- Zelo tezko pa je obvladljiv pri levih premikih repa, kjer se mu nos precej dvigne in helikopter hitro omahne nazaj. O slednjem je bilo po forumih ze precej napisanega. Prave resitve za omilit problem (ce je to res problem ali le posledica fizikalnih zakonitosti) zaenkrat se ni, kakor tudi se ni uradne razlage tega pojava s strani proizvajalca.

Glede tega, ali je MsrX za popolnega zacetnika ali ne:
Jaz bi rekel prej ne kot ja. Za ucenje prvih korakov sta veliko bolj prijazna rabljen koaksialni (mcx, mcx2) ali rabljen Msr , kot pa MsrX...
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
markoreb
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 Feb 2012, 10:38

Re: Blade MSR X

Odgovor Napisal/-a markoreb »

Pozdravljeni,

tudi jaz sem prejšnji teden postal ponosni lastnik mSR X-a. Pred tem sem imel koaksialni helikopter s Kitajske, na katerem sem se naučil čistih osnov, vendar primerjava med kitajskim in Blade-om ni primerna. Blade je izjemno hiter, odziven, kot je bilo omenjeno, nima avtostabilizacije, temveč ga je potrebno iz gibanja umiriti z nasprotno komando, kar je lahko za začetnika hitro zelo nerodno. Tudi zame, če sem iskren. V stanovanju se kljub velikosti helikopterja ne lotevajte, jaz sem prve lete opravil v garaži, kjer sem imel 7x15x3m prostora in že tam je kaj hitro pognal adrenalin po žilah.

Kupil sem RTF verzijo. Pomembno je, da kot začetnik vklopiš manj odzivni način, to narediš tako, da desno ročico za nekaj sekund pritisneš navznoter in potem rdeča lučka na oddajniku utripa. Včeraj sem opravil prvi zunanji let in bil sem navdušen, kljub vetru sem ga uspel dokaj dobro obvladati, malček se odločno bori proti vetru in se odziva na komande. Vreden je svojega denarja, čeprav je prva reakcija, ko vidiš na tako majhnem helikopterju ceno 120 EUR vse prej kot ''oh, kako poceni''. :)

Rad bi se pridružil kakšnemu dvoranskemu spuštanju helikopterjev/letal, če kdo ve, kje se to odvija? Za to je ta helikopter idealen!

Lep pozdrav,
Marko
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji