SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Mathias1218
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 04 Jul 2011, 20:29

Odgovor Napisal/-a Mathias1218 »

zdravo jaz sem ga imel za foro in se ga da lepo obteziti

1. prestavi ročico na servomotorju za eno stopnjo bolj naprej ( tako da potisne SWASHPLATE bolj navzgor/naprej

2. baterijo do maksimuma naprej kolikor se da

3. na levo stran helikopterja dodaj utež ki je enaka servomotorju na desni strani

z temi modifikacijami je letel takole

http://www.youtube.com/watch?v=5TjqxP8op10

http://www.youtube.com/watch?v=kGIcWDOy8ZE

upam da ti stvar pomaga
poskrbi za SWASHPLATE da se dovolj premakne in o letel
delaj majhne gie na ročicah ker je dosti očutljiv
pazi dometa je samo okoli 25metrov
če zgubi signal se ne ustavi zlepa in leti naprej !!!!!

pazi na zadnji motor, če ga boš kakorkoli med delovanjem blokiral se bo pregrel , in podmazi vse zobnike kajti serijsko niso podmazani

lp. mathias
Uporabniški avatar
vitamin
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Dec 2011, 13:16
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vitamin »

Mathias1218 najlepša hvala za odgovor, bom poskusil :D
Uporabniški avatar
vitamin
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Dec 2011, 13:16
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vitamin »

Sedaj sem to naredil vendar imam eno težavo zakaj mi zanaša v desno stran helikopter? ubistvu mi ne lebdi? Imam pa tudi težavo zakaj kar naenkrat izgubi komando ( sem sprva mislil da je zaradi tega kej je preveč oddaljen vendar drugič ko sm ga spuščal je bil še višji pa je delal brez težav) - propelar neha delati
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Takole? viewtopic.php?p=180365#180365

Beri spodaj, "Zakaj helikopter visi v desno".
Uporabniški avatar
vitamin
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Dec 2011, 13:16
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vitamin »

Sem prebral vendar ne rezumem ravno, ubistvu ne vem kako naj to rešim? Mogoče sem spregledal :o
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če repni rotor vleče v eno smer, se bo poravnan helikopter želel premikati v to smer. Če pa želimo lebdeti, stati na miru, pa je potrebno to kompenzirati v nasprotno smer, kar se kompenzira z glavnim rotorjem, nagnjenim v nasprotno smer.
Uporabniški avatar
vitamin
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Dec 2011, 13:16
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vitamin »

je lahko potem tudi posledica tega da mi rep vleče dol spredni del gre pa gor ko sm samo na miru? To rešim tako da zamenam strani rotarja?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

To se reši s trimanjem helikopterja (v tvojem primeru naprej), ali s pomočjo oddajnika ali pa z maso (baterija).
Uporabniški avatar
vitamin
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Dec 2011, 13:16
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vitamin »

Najlepša hvala bom poskusil jutri pa sporočim :D
Uporabniški avatar
vitamin
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Dec 2011, 13:16
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vitamin »

Danes sm poskusil z letenjem. Premaknil sem baterijo max naprej, na servomotorju sem dal eno stopnjo naprej ( slika 4), vendar mi helikopter še vedno prepogiba nazaj, ko zaženem motor, se mi prav tako helikopter zelo premika ( vibracije ), ko zavijam v levo mi ne zavija razn če dam gas, trimer sem imel pa prav tako na sredini ( ni imel nobenega učinka) ko sm ga pa obrnil do konca pa je malce obogal vendar mislim da ne preveč saj ga zmeraj vleče nazaj. Še druge slike kako imam vse nastavljeno:

Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

xshimmyx napisal/-a:PozdravljenI!

Zlomil sem stabilizator (flybar) na mojem helikopterju: http://www.conrad.si/IR-helikopter-Rex- ... 27_1208042
Našel sem ta nadomestni del, vendar je cena 5€ + poštnina 6,50€, kar se mi zdi pa kar malo prehudo. http://www.rc-modeli.net/tander-profesi ... el-02.html
Ve kdo mogoče, kje bi lahko ta del dobil ceneje? Ali pa, da vsaj poštnina ni tako draga?

LP

Tako je to pri poceni igračah. Malo denarja, zelo malo muzike in dragi deli. Alterantiv verjetno sploh ni, saj vsak štant prodaja svojo igračo.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

extreme69 napisal/-a:Upam da je tole prava tema...

Ker je quad malo prezahteven za začetek sem rekel da rabim za vmesno fazo nekaj bolj "normalnega" kjer se bom naučil osnov in malo boljše, lepše letet z čim manj crashi...
Nekako sem se igral z 3 kanalnim (gor dol, obračanje levo desno, nagim naprej nazaj) 2 rotornim helijem... tisto mi ni panike letet zato gledam da bi vzel nekaj kar ima tudi nagib levo desno, tole imam ogledano:

HELIKOPTER LRP SKY CHOPPER 340
http://www.mantua-model.si/helikopterji ... r-260.html

HELIKOPTER LRP SPIN CHOPPER 380
http://www.mantua-model.si/prva-stran/s ... r-380.html

Nekako je buget 100 eur+-30 EUR
Kaj pravite?

Prvi bo povsem zadosti. Tudi s tem helijem bo relativno enostavno leteti, ker zgornji rotor služi zgolj za stabilizacijo, ni krmiljen.
extreme69
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 26 Nov 2011, 11:22

Odgovor Napisal/-a extreme69 »

Sej trenutno iščem nekaj kar se normalno "poravnava" v nevtralno pozicijo in ima tudi nagib

Btw, koliko pa imajo kaj dosega tele naprave?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Po kakih 50 metrih boš imel večje težave s krmiljenjem kot s signalom. Je pa vse skupaj cenejša roba tako da nekih astronomskih razdalj ni za pričakovat.
extreme69
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 26 Nov 2011, 11:22

Odgovor Napisal/-a extreme69 »

Doma mam tudi turnigy 9x... a unga lahko priklopim na katerega od teh dveh al je vsa elektronika v kompletu z sprejemnikom?

Nč grem jutri tole pogeldat pa da vidmo kaj bo :)

PS: a rezervni deli za tole so dragi?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Velika verjetnost je, da sprejemnik in turnigy ne bosta kompatibilna. Ti mali brencli imajo sprejemnik, regulator motorja in žiroskop vse v enem.

Rezervne dele pa preveri na spletu. Defenitivno so dragi če primerjaš z nabavno ceno.
extreme69
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 26 Nov 2011, 11:22

Odgovor Napisal/-a extreme69 »

Hjao, tega me je najbolj strah.. rezervni deli :D
Kje se jih pa sploh da dobit? Pri mantua modeli jih imajo tudi verjetno..?

A se mi splača pri teh helijih dajat "x" na nogice na začetku al nima smisla, ker je itaq "stabiliziran"?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Najbolje da jih pokličeš in vprašaš o zalogi in ceni. Pri teh načeloma lahko letiš brez, pazi le, da boš letel v prostorni sobi brez ovir na tleh.
extreme69
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 26 Nov 2011, 11:22

Odgovor Napisal/-a extreme69 »

Plan je nekako leteti na travniku... imam en "lep" travnik ene 100 x 100 m
To bi šlo ane?

PS: zarad tele stabilizacije in vsega se s temi modeli ne da delat loopov ipd zadev ane?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Zunaj s takimi helikopterčki ne bo šlo. Če je res brezveterje še gre, drugače pa ga vsaka sapica zmoti kar konkretno. Helikopter ni primeren za nikakršne akrobacije, še pri ostrih zavojih je možno da se bosta kraka med seboj zadela.
extreme69
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 26 Nov 2011, 11:22

Odgovor Napisal/-a extreme69 »

Hmm.. kaj pa naj vzamem potem za zunaj?

Če bo močen veter verjetno ne bom letel, samo rad bi pa da bo zunaj in da se naučim normalno letet z srednje zahtevnim helikopterjem?

http://www.mantua-model.si/prva-stran/s ... r-380.html?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Veliko enostavneje bo počakati na brezveterje kot pa iskati in kupovati nekaj večjega in poceni za učenje.
extreme69
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 26 Nov 2011, 11:22

Odgovor Napisal/-a extreme69 »

OK, hvala za pomoč :)

Itaq opažam da so potem cene karkoli boljšega okol 200 eur naprej :)

BTW, tale: http://www.mantua-model.si/prva-stran/s ... r-380.html

A tale je za zunaj kaj bolj primeren? Kakšna je razlika med tem in tistim z dvemi rotorji? Ker mi zgledata ista, samo rotorji... en rotor pač skrbi za boljšo stabilizacijo?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

ASDFGH napisal/-a:Imam koaksialni helikopter in sem imel prejle manjšo strmoglavljenje iz pribljižno 1 metra. Sedaj imam problem ker se dugi motor pri 1/6 moči motor sam pospeši oz. si da sam gas na polno moč, učasih pa se pri 1/6 motor ustavi. Prosim za pomoč.
Helikopter je Walkera Dragonfly 53.


Lp, Anže

Si preveril kontakte iz motorja do reglerja? Zobniki?
Uporabniški avatar
ASDFGH
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 12 Okt 2011, 15:56

Odgovor Napisal/-a ASDFGH »

Ne, bom probo sam se naspoznam tak fejst.
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji