SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
AKo
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 24 Nov 2009, 23:43
Kraj: Ljubljana

Helikopter ne leti kakor treba

Odgovor Napisal/-a AKo »

Lep pozdrav,

sem nov na forumu. V soboto sem si kupil prvi helikopter na daljinsko vodenje. Zadevco sem kupil v italiji na sejmu zabavne elektronike v pordenone. Stalo me je 20€, je kovinski in leti gor/dol, levo/desno, naprej/nazaj. Cena se mi je zdela primerna v primerjavi s PicooZ (nekaj takega) helikopter, ki je cel iz stiroporja in cena 25€.
Uglavnem na škatli piše RAPIVIDA, nikjer po googlu nisem zasledil taksen model. Sem pa nasel na bolhi, tocno tak samo rdeče barve :)

http://www.bolha.com/oglas383122315/hel ... -with-gyro

No moje veselje se je končalo že v nedeljo, ko sem se parkart zaletel v zid, omaro ipd. Najprej mi so se mi krila iztaknila iz lezisca, ko sem zadevo sestavil nazaj so se mi zgornja krila zacela prepletati s spodnjimi in helikopter poleti, zgubi orientacijo(se začne vrteti) ter pade na tla ko se krila med sabo zabijejo. Kot druga nesreča se mi je še ta palčka zlomila, trenutno jo limam z nekim sekundim lepilom.
Vprašal sem ze v trgovini hobby&guns ter pri delkotu in mi neznajo pomagati.
Zdaj vas modelarje sprašujem, če kdo pozna tak model helikopterja, ki ga imam? Gledal sem tudi različne modele in opazil da je večinoma na isti princip, dvojna krila in palčka vmes ali pa nad krili. Se da to kaj predelati da bo letelo? Se mi zdi škoda helikopterja in daljinskega upravljalnika, da jih stran vrzem, ko pa vse dela kakor treba le krilca zafrkavajo. In s tem ne mislim da bi bilo narobe kaj z motorčki, ampak samo ležišče kril,plastika okoli nekaj nagaja, ne štima saj so zgornja krila nekako ohlapna.

Upam da bo znal kdo pomagati!

Hvala in lep pozdrav,

AtKo


P.S. ob registraciji se mi je nekam "t" zgubil, če lahko admin popravi če je možno.
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

Bolje da kupiš še 2 če je tako poceni; enega voziš, drugega imaš za rezervne dele. Pomagat ti nimamo kaj, ker to kar imaš, je igrača.

Prevod v slovenščino ... Phoinix
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Igrače za 20€ se tukaj žal ne popravljajo, zato tudi ni gneče z odgovori. Take igrače nikoli ne letijo kot helikopterji, ker to s ceneno tehniko pač ni mogoče.

Če se želiš ukvarjati z modeli helikopterjev, potem si pač moraš privoščiti model helikopterja. V tem primeru, bo pomoč bistveno bolj izdatna.

Mipo
AKo
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 24 Nov 2009, 23:43
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AKo »

Torej moje vprašanje, a zna kdo to popraviti? Nima veze ali je igrača ali ne. Ima kdo to znanje, da popravi zadevo, ta krilca da leti kakor treba?
Je poceni, vendar je bilo to kupljeno v italiji na sejmu, kar je enkrat na leto.
Tako da ja to imam kot igračo in ne kot nek zagrizen hobi :)
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a miharix »

Popravilo bi te verejtno stalo več kot nov.
(npr: http://www.der-schweighofer.at/wg/1328/ ... opter_toys - samo primer ne kot reklama!)

Največji problem pri popravilu helikopterjev je, da moreš pazit da je vse v ravnovesju.Čim manjši je model, tem bolj se opazi vsaka taka napaka.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

To, čemur praviš krilca so rotorji.

Razlika med "igračo" in modelarskim helikopterjem je sledeča: Modelarski helikopterji so narejeni modularno, kar omogoča menjavo poškodovanih delov.
V zelo redkih (bolj ko ne kamikaze primerih) se dele popravlja, to se pa nikakor ne priporoča. Dele se zamenja z novimi, saj le tako veš, da bo helikopter še naprej zanesljivo delal. Zanesljivost je pri helikopterju vse. Kot veriga, najšibkejši člen je tisti, ki te pokoplje.
Pri "igračah" deli niso mišljeni za zamenjavo, niti nihče skoraj ne drži rezervnih delov. Popravila so zahtevna, tvegana in v večini primerov pri vrtečih komponentah, neracionalna.
AKo
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 24 Nov 2009, 23:43
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AKo »

Kaj pa ta zadevca?
Mini vortex:

http://www.otherlandtoys.co.uk/mini-vor ... -2673.html

En prodaja za 30€ rabljenega.

Ali pa istega tega kot imam jaz

http://www.bolha.com/oglas383122315/hel ... -with-gyro

za 35€ mi ga daje.

So kakšne posebne razlike med temi dvemi? Koliko dejanski pa stane tak rabljen vortex, je cena solidna?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Preden se zaženeš v novo nabavo si poglej to temo (upam da razumeš nemško). Prispevek je na temo vodljivosti helikopterjev glede na ceno.

viewtopic.php?t=23289
AKo
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 24 Nov 2009, 23:43
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AKo »

Nemško pa res pojma nimam, si bom pa video vseeno zdaj ogledal pa bomo vidl če bom kaj dojel. Drugače pa vaše skromno mnenje med temi dvemi modeli helikopterjev?

Če imaš voljo, mi lahko na kratko opišeš kaj točno govorijo na videu? Kaksen je zakljucek vsega tega? Vidim primerjava teh modelov v ceni, letenju ipd. Eden celo v vodo pade :P
Ti tamali PicooZ stiroporasti so res težko vodljivi oz. se jih neda umiriti? Samo vrti se levo desno, ni miren.
Ko v tistega da bombon, zgubi vso kontrolo in ravnotezje...
Uporabniški avatar
Tobija
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 14 Maj 2009, 17:25
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a Tobija »

Mal dnarja, mal muske.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Na kratko:

Da je helikopter vodljiv mora sistem omogočati krmiljenje okrog vseh teh osi; navpične (smer) vzdolžne (nagib) in prečne (naklon). Cenejši izdelki, katerim ljubkovalno pravimo igrače, ne omogočajo tega. Prva cena, ki ti to omogoča je nekje 60€+.

PiccoZ naprimer omogoča le dviganje spuščanje in smerno komando. Torej, takoj ko te začne odnašati ga ne moreš popraviti. Ne gre za umirjanje ali ne, gre za kontrolo. Ko ga odnese ne moreš nič narediti da bi to popravil.
Mini Vortex je malenkost več kot picco z. Se dviga spušča, smer mu daje diferencial med obrati zgornjega in spodnjega rotorja, zadnji mali rotor pa ga lahko toliko nagne naprej, da helikopter malenkost dobi na hitrosti. Vsekakor pa tu ne moremo govoriti o kontroli hitrosti.
Swift, tvoj in Mini Vortex delujejo na povsem enak princip.

Dokler helikopter nima nihajne plošče (swash plate) za krmiljenje glavnega rotorja je nekrmarljiv oz. igrača. (glej tu = viewtopic.php?p=172187#172187)

Tu lovijo kupce, vidiš helikopter, mamljivo za letenje po dnevni sobi in pristajanje na police, ampak tega taki helikopterji niso zmožni, ker jih ne moreš upravljati okrog vseh osi - posledično se med poskušanjem poškoduje in kot takega lahko vržeš proč.
AKo
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 24 Nov 2009, 23:43
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AKo »

Tobija napisal/-a:Mal dnarja, mal muske.
Ze dolgo sem v avtoakustiki in ta rek preverjeno za mene ne drzi! :) Za malo denarja in veliko znanja o montazi lahko veliko dosezes! Seveda nemoreš pa primerjati robe za 100€ in 10.000€, to je logično!
Uporabniški avatar
Primož1
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 Avg 2009, 21:31
Kraj: Okolica Kranja

Odgovor Napisal/-a Primož1 »

V avtoakustiki morda ta rek ne drži v modelarstvu pa še kako. :P

Lp, Primož
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

AKo napisal/-a:
Tobija napisal/-a:Mal dnarja, mal muske.
Ze dolgo sem v avtoakustiki in ta rek preverjeno za mene ne drzi! :) Za malo denarja in veliko znanja o montazi lahko veliko dosezes! Seveda nemoreš pa primerjati robe za 100€ in 10.000€, to je logično!
Tud tam ta rek drži. (razen, če ti je važen sam da poka) Sam ti si zdej omenjal montažo. Tud v modelarstvu je razlika al kupiš po komponentah pa skups sestaviš al pa kupiš ready to fly.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

V glavnem, jaz bi predlagal, dvoje špic-cang u roke, pa poglihat vse kar je zvitega, polepit s sekundarjem kar je polomljenega in
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

pa postavit v vitrino za spomin.

:)
AKo
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 24 Nov 2009, 23:43
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AKo »

Bor00 napisal/-a:
AKo napisal/-a:
Tobija napisal/-a:Mal dnarja, mal muske.
Ze dolgo sem v avtoakustiki in ta rek preverjeno za mene ne drzi! :) Za malo denarja in veliko znanja o montazi lahko veliko dosezes! Seveda nemoreš pa primerjati robe za 100€ in 10.000€, to je logično!
Tud tam ta rek drži. (razen, če ti je važen sam da poka) Sam ti si zdej omenjal montažo. Tud v modelarstvu je razlika al kupiš po komponentah pa skups sestaviš al pa kupiš ready to fly.
Montaza seveda da je montaza :) ce kups ready ti je zadeva cist neizkoriscena. Uglavnm dost o akustiki.
Pr men ni nc polomljen al pa kej, problem je k poleti ni mirn, ampak ga zelo nagiba (proti kotu 45°) nastran levo in desno, in zgubi kontrolo.
Mr-DeeJaY
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 06 Nov 2009, 18:47

Pomoč pri Helikopterju

Odgovor Napisal/-a Mr-DeeJaY »

Pozdravljeni.

Imam problem pri helikopterju.

Dobil sem ga za darilo, vendar je problem sledeč. Ko napolnim baterije, ter zaženem, še predno lahko vzleti ( predno dobi toliko moči ) izklopi regulator.

Na regulatorju začne utripati zelena lučka, ter ga moram ponovno izklopit, ter vklopit. Vendar je vedno isto.

Helikopter je sicer iz kitajske, ampak zgleda zelo lepo.

Kot približno ta: http://origin-images.rcuniverse.com/mag ... 3/heli.jpg

Če se kdo spozna na helikopterje, pa je kje v okolici ljubljane ali iz ljubljane, se priporočam, da mi pomaga.

Hvala v naprej.

Jure
janjan1212
Tekmovalec
Prispevkov: 299
Pridružen: 02 Sep 2008, 13:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a janjan1212 »

Si prepričan da so baterije polne?
Mr-DeeJaY
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 06 Nov 2009, 18:47

Odgovor Napisal/-a Mr-DeeJaY »

ITak... sm jo napolnu na en zlo profesionalen polnilec... tko da ne vem kaj bi lahko blo druzga :D
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

prver konektorje - lahko da pride do padca napetosti zaradi slabih konektorjev, kablov, spajk ...
Lahko pa je problem da imaš zelo slabe akumulatorje - poizkusi z drugimi :D
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
kotnik
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 08 Okt 2010, 09:38
Kraj: lukovica

Odgovor Napisal/-a kotnik »

nisem hotel odpirati nove teme zsledil pa nisem nič konkretnega...zanima me kako nastaviti helikopter esky belt cp v2 ker noče leteti lepo mirno skos ga neki trese in nese mi ga v desno sem probal tiste komande na daljincu pa se mi zdi da nič ne pomagajo? hvala za odgovor in pomoč
sam da leti
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Kak vezaj, pika ipd. bi v tvojih stavkih prav prišlo. Ne da bi bil tečen, ampak na forumu si to kar pišeš.

Drugače pa beri: viewtopic.php?t=22525&start=0

Če potrebuješ, ti lahko pošljem tudi na e-mail.
kotnik
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 08 Okt 2010, 09:38
Kraj: lukovica

Odgovor Napisal/-a kotnik »

Se opravičujem, ker nisem napisal pravilnih stavkov. Ni me treba takoj obsojati in napadati, ker sem samo hotel postaviti vprašanje. No vglavnem to temo ki si mi poslal sem vso že pregledal, lepo spisano poučno ampak kje iz tega naj se jaz naučim kako preko komande nastaviti helikopter?
sam da leti
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Napisal si, da ti trese helikopter- glej trakiranje in balansiranje krakov.
Ce ga nosi v desno je obicajno efekt repnega rotorja. Ce ni to, pa napisi kaj vec.
kotnik
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 08 Okt 2010, 09:38
Kraj: lukovica

Odgovor Napisal/-a kotnik »

Helikopter mi trese ko še ni toliko obratov da bi vzletev, ga pa kar močno trese(premetava). Če dam toliko gasa da mi ga vzdigne pa ga takoj ponese v desno in kot sm že prej povedal sem nekaj probaval uravnavati z komandami samo mi nekako ni uspelo?! Me pa tudi zanima komanda gyro kjer ne opazim razlike, če je vključena ali izključena
sam da leti
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji