SPLOŠNO - *** POTREBUJEM POMOČ *** ... --- ... ***

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Moje osebno mnenje, škoda vlagat denar v tak "helikopter".

Za slabih 100€ dobiš dejansko upravljiv helikopter (4 kanalni) z bistveno cenejšimi nadomenstnimi deli.
Uporabniški avatar
viper101
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 02 Jan 2011, 12:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a viper101 »

MitjaF napisal/-a:Na sejmu v Namčiji sem si kupil igračo, s katero sem užival kakšen teden, sedaj pa - razvidno iz slik na linku: http://www.mojalbum.com/bmwmitja/hoby-2
Podal sem vse mere, ki se mi zdijo pomembne.
Lepo prosim če kdo ve kje bi dobil takle kos oz. kose.
Za stran ga je škoda ker me je res navdušil 8) .
Še link helija: http://www.agehobby.cn/metalproxxl.html
Sem jih že kontaktiral pa je poštnina 45 dolarjev ...
Mitja 041 75 75 79
Imam izkusnjo s tem..doma imam koaksialca hunter 2.4 GHZ. Zlomilo se mi je tocno na istem mestu kjer se je tebi in sicer na spodnjem propelerju.. Vzel sem sekundno lepilo in zalepil...drzi kot novo...ce imas primez, namazi z sekundnim (samo ne prevec na debelo) in pusti vpeto en dan da se dobro sprime..pa bo..res je skoda denarja...
MitjaF
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 19 Avg 2010, 07:26
Kraj: Nad Krškim
Kontakt:

Riskantno

Odgovor Napisal/-a MitjaF »

Ja tudi sam sem razmišljal o limanju ampak to ni majhen helikopter - saj ima pol kile in pol metra čez rotor :evil: .
Če ne bo šlo drugače ga bom zlimal, čeprav sem imel v mislih dvokomponentni epoxy - se vam ne zdi da bi blilo bolje :roll: .
Divji Mustang je lep na travniku, še lepši je Fordov na cesti, ni ga pa čez Mustanga P51D v zraku !
Uporabniški avatar
viper101
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 02 Jan 2011, 12:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a viper101 »

Esky hunter ima cez rotor 350 mm tako, da je res 150 mm krajsi...ne vem...poskusi...
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Riskantno

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

MitjaF napisal/-a:Ja tudi sam sem razmišljal o limanju ampak to ni majhen helikopter - saj ima pol kile in pol metra čez rotor :evil: .
Če ne bo šlo drugače ga bom zlimal, čeprav sem imel v mislih dvokomponentni epoxy - se vam ne zdi da bi blilo bolje :roll: .

Investiraj v popravilo ali v nabavo novega helikopterja, kakršno koli lepljenje močno odsvetujem.

...probaj... saj zgubit nimaš kaj, če boš VEDNO pri letu s tem "helikopterjem" nosil zaščitna očala in VEDNO poskrbel, da si sam v prostoru... drugače se ne igraj s tem.
Uporabniški avatar
viper101
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 02 Jan 2011, 12:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a viper101 »

V tem pogledu pa se tudi jaz popolnoma strinjam s tem. Mere varnosti se morajo v tem primeru drasticno povecati ali pa sploh ne poceti tega..Meni se je zdelo skoda vsega skupaj in sem pac poskusil..Od takrat pri letenju z njim uporabljam precej spostljivo razdaljo...
Uporabniški avatar
Paketek
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 09 Mar 2011, 21:32
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Paketek »

poskusi oditi v kakšno trgovino v avstriji , recimo http://www.der-schweighofer.at/

. Tukaj je trgovina res velika ,cela hala ,delov na pretek , so tudi zelo prijazni in če bi jim razložil oz. pokazal za kaj se gre bi našli rešitev. Tu je tudi servis ,kjer serivisirajo vse kar se tiče RC.

v mojem primeru mam srečo ,ker je od mene 45 min oddaljeno .
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Paketek napisal/-a:poskusi oditi v kakšno trgovino v avstriji , recimo http://www.der-schweighofer.at/

. Tukaj je trgovina res velika ,cela hala ,delov na pretek , so tudi zelo prijazni in če bi jim razložil oz. pokazal za kaj se gre bi našli rešitev. Tu je tudi servis ,kjer serivisirajo vse kar se tiče RC.

v mojem primeru mam srečo ,ker je od mene 45 min oddaljeno .
Potem si optimist :o

Za takšno halo...fuf, nič NIMAJO!
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
Paketek
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 09 Mar 2011, 21:32
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Paketek »

zdravo

Imam Walkero cb180 . Problemi so zadnji rotorji. Pokvari oz. letijo lopatice vstran kot za šalo .

Nato sem našel te : http://www.helipal.com/2-x-airy-harden- ... ax-13.html

vendar so samo iz hong konga in bi bila poštnina vrjetno gromozanska glede na ceno teh ,drugje jih ne najdem. Je mogoče kdo ki jih lahko naroči oz. dam zraven za poštnino ,ker meni se ne splača naročiti samo teh ,ker so orginal samo 4 € .
itsmeanthony
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Mar 2011, 13:40

Odgovor Napisal/-a itsmeanthony »

Kaj pa morda RC helikopter Syma S107?

Ni iz kr neke plastike, je kvalitetno narejen in zelo vzdržljiv helikopter, plus tega upravljanje ni težko.

Jaz ga uporabljam in sem zelo zadovoljen. Kar nekajkrat mi je padel že na tla, tud zaletel sem se že marsikam z njim, pa še vedno dela brez problema.

Lp
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Upravljanje ni težko, ker sploh ni upravljiv kot naj bi bil helikopter. Čim vidiš repni rotor obrnjen navzgor, namesto v stran, veš koliko je ura. Nima nihajne plošče, nima cikličnega krmiljenja, milo rečeno, ne zasluži si niti imena helikopter, pa naj bo iz platine.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Paketek napisal/-a:Danes sem končno spet malo letel ls svojim helijem . Sem pa opazil ,ker imam sedaj 2 bateriji ,da se pri vsaki obnaša drugače , repni rotor morem po vsaki menjavi baterije nastavljati (trimati ) na novo

Je to normalno ?? Nevem zakaj ko zamenjam baterijo ga morem ponovno trimati
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

V kratkem, malo denarja, malo muzike, oz. muzika je malenkost "razštelana".

Kateri helikopter pa je to? Walkera?

Če je ena baterija malo slabša, bo imel repni rotor manj vrtljajev, posledično bo trim razštelan, ker pozicija le tega ne bo ustrezala enaki sili na repnemu rotorju, ko letiš z boljšo baterijo.

Nisi prvi, ki ga kaj takega moti, po drugi strani pa ne vem kaj pričakujete od helikopterja. Helikopterji so v osnovi nevtralno stabilni, praktično pa nestabilni. Če bi bili ves čas na mestu, ko spustimo komande, bi jim rekli baloni.
Uporabniški avatar
Paketek
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 09 Mar 2011, 21:32
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Paketek »

po brskanju po straneh sem naletel na http://www.helidirect.com/ stran. Kjer imajo nevem - smešno nizke cene proti našim sosedam ,kar se tiče nekaterih modelov,

Nagledanega imam tega : http://helidirect.com/esky-belt-6ch-24g ... p-8388.hdx

kar se cene tiče zgodno ...

imate kakšne izkušnje s tem , in bi kateri kaj naročal da se zmenimo.

sedaj imam walkero cb180d in sem nekot razočaran ,sej leti :) ,rad pa bi prišel na 6ch helija.
MitjaF
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 19 Avg 2010, 07:26
Kraj: Nad Krškim
Kontakt:

Potrebujem pomoč - popravilo nosilca rotorja

Odgovor Napisal/-a MitjaF »

Že par mesecev iščem rezervne dele za helikopter proizvajalca XINXUN METAL PRO XXL, ki sem ga kupil na letošnjem sejmu igrač v Nurnbergu.
Ker delov ne morem dobit je edina varjanta da ga popravim.
Želja so novi deli - bi kdo vedel kje jih naročit?, opcija 2 - rabim stručkota z iskušnjami, ki bi mi svetoval kako se lotiti zadeve.
Slike: http://www.mojalbum.com/bmwmitja/hoby-2
Že v naprej hvala in lep pozdrav.
Divji Mustang je lep na travniku, še lepši je Fordov na cesti, ni ga pa čez Mustanga P51D v zraku !
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Stvari, kot so rezervni deli, bi moral premislit pred nakupom, ampak sedaj je kar je.

Lahko poskusiš samoizdelavo, ampak boš moral biti kar precej natančen, da bo stvar delovala brez loma in vibracij.

Po drugi strani pa lahko iz kitajske naročiš še en primerek podobne "igrače", ki bi imela na razpolago tudi kake rezervne dele.
aorazem3
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Avg 2011, 16:42
Kraj: Sveti Anton

Iščem elektroniko- RECEIVER za helikopter HUAN QI 813,

Odgovor Napisal/-a aorazem3 »

Za helikopter HUAN QI 813 iščem RECEIVER HQ 813 RX - ZS, odpovedala je funkcija za krmiljenje zadnjega propelerja
radoveden
tiza
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 Avg 2011, 08:00

kaj pa dobiš za več denarja?

Odgovor Napisal/-a tiza »

Živjo,

maš mogoče kakšen predlog dobrega helikopterja za začetnike?

Lp,
TIna
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Živjo!

Malo več bi morala povedati, komu je namenjen,kakšne so ambicije....za otroka,za malo igranja je čisto zadovoljiv kakšen primerek iz Ebay-a. Če pa misliš zadevo vzeti v roke bolj resno,potem pa je to druga pesem....

lp
Uporabniški avatar
Nejc*_
Freak
Prispevkov: 616
Pridružen: 11 Apr 2007, 13:42
Kraj: Velenje, Paški Kozjak

Odgovor Napisal/-a Nejc*_ »

za prvi helikopter menim da bi bil dober ker od teh dveh:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_1_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_1_.html

Ta modela sta kopije BLADE modelov, samo da sta cenejša.
L.p.
Jernej
19inferno84
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Sep 2011, 23:04

Walkera 5g6 problem s sprejemnikom

Odgovor Napisal/-a 19inferno84 »

imam walkero 5g6 35mhz že par mesecev in sem se že kar dobro naučil leteti znotraj, nato pa sem pri testiranju motorckov naredil kratek stik z baterijo na izhodih motorckov na vezju sprejemnika (na sliki je potem skupaj zlotano).
po tem kose je malo pokadilo sem mislil da je zadeva čisto fuč nato se mi je posvetilo da sem zakuril verjetno samo upor ki je bil med tema dvema kontaktoma,ki sem jih nato kar zlotal in preizkusil helikopter in je zalaufal ampak se ne dvigne saj se motorčka neenakomerno vrtita (tudi če trimčkam).

zanima me če ima kdo ta isti model 5g6 s 35mhz sprejemnikom, in če lahko pogleda ali slika ta mali upor (verjetno je stevilka gor),da ga lahko kupim in prilotam.
najlepsa hvala tistemu!
Priponke
5g6 receiver.JPG
5g6 receiver.JPG (73.07 KiB) Pogledano 15600 krat
TOMTECH
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 26 Feb 2011, 18:41
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a TOMTECH »

Hola mojstri!

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal. Imam mikro helikopter Nanocopter 3G in imam sledeči problem. Pojavilo se je nihanje naprej - nazaj v elipsi, ki kar otežuje kontrolo leta, zato sprašujem če je vzrok za to lahko že malo načet rotor (nazobčan krak zaradi udarcev) ali nedelovanje žiroskopa, ki uravnava stabilnost.

LP
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Zna biti da je poškodba, lahko pa tudi motorček peša in vrtljaji rotorja niso več tisto kar bi morali biti.
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Imam enega v delih.PM :wink:
Uporabniški avatar
vitamin
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 06 Dec 2011, 13:16
Kontakt:

DOUBLE HORSE 9104- ENOJNI ROTOR Z GYROSKOPOM

Odgovor Napisal/-a vitamin »

Pozdravljeni,

pred nekaj dnevi sem kupil helikopter, ki sem ga napisal v naslovu. Sem bolj začetnik pri tej stvari. Da grem kar takoj k vprašanju, zanima me kako se lepo vodi helikopter naprej ubistvu kako ga lahko nastavim, da se ne bo preveč hitro vrtel če preveč stisnim ročico za v levo, desno in kako lahko vozim naprej in nazaj. Zaenkrat mi ga je uspelo spraviti v zrak in tudi peljati, vendar pa me vedno ne uboga ko je treba iti naprej ( ne vem točno kje je finta ). Mogoče ima kdo kakšno rešitev, predlog? Že za v naprej se vam zahvaljujem za odgovre.

Slika helikopterja:

Slika

Lep pozdrav Jure
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji