SABRE - Mali elektro helikopter

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Skipper
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 13 Nov 2005, 19:20
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Skipper »

Sem prebral, ampak pravim, da zdaj dela samo zato, ker zaradi visje napetosti lipo baterij (predvidevam, da je dal 3s) motor da malo vec od sebe. Ti helikopterji z novim motorckom (ki pa seveda ni utecen) normalno "letijo" kratek cas. Potem zacnejo krtacke pešat. "Pomaga" uporaba 3s lipo baterij, a spet za kratek cas...

Cist ista zgodba je bla pri kolegu, zato pravim...

Ko bos kupil nov motorcek ga daj v destilirano vodo in priklopi na eno 1,5V AA baterijo in pusti, da se sprazni. Takrat bo motor pripravljen na uporabo in bo deloval bistveno dlje.

lp
Bostjan
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če je dal gor 3S, zadeva ne bo več letela. Pretežek bo, pa še kak 3 in 1 bo pregorel. Če je gor 2S, kot uporablja marsikateri modelar, bo zadeva lažja in brez nevarnosti da preizprazniš. Ko ne more več lebdet, je ravno prav, da se zadevo ugasne in napolni.
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Imam 2 celicno lipo. Destilirana voda pa motorcek noter potopljen ne kapiram? :o
Skipper
Tekmovalec
Prispevkov: 200
Pridružen: 13 Nov 2005, 19:20
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Skipper »

Je nekje na forumu celoten potek razlozen. Utekanje krtacnih elektromotorjev...nekaj v tem smislu isci...

lp
Bostjan
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Kje? A na temu forumu?
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

racman napisal/-a:Kje? A na tem forumu?
viewtopic.php?p=115033&highlight=utekanje#115033

LP
Alex
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Em, helikopter je RTF??? Zakaj bi potem nove motorje utekal? Kolikor je fant napisal, ga ni nikoli spravil več kot 1,5 m visoko, pred tem pa je moral opraviti lepo število ur tistih nekaj cm nad tlemi, da bi izrabil krtačke.

Torej, povej, koliko ur ali štartov si opravil na nekaj cm, predno si poiskusil iti višje?
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Ja štartov sem imel res dosti ampak zeraj v probavanju "kok gre to visoko" :wink:
Se pravi že od samega začetka sem imel težave; sem kupil 1000mA NiMh, polnilec SIGMA, ki zna delati vse, pa še vedno nič. No pa sem dobil na probo lipo 1100mA 2c, pa je zadeva šla v zrak seveda mi je zbežal nazaj, ker ni bil stabiliziran. Nato sem se odločil, da kar kupim baterijo, pa se bom pol ukvarjal z stabilizacijo.
No zdej sem pa tukaj pred novimi problemi, neda se ga stabilizirat pa čeprav imam baterijo že čisto naprej pomaknjeno, seveda poznam trimanje, ampak se mi zdi, da se heli potem preveč matra ko je glavna elipsa nagnjena naprej. No pa sem ga sprobal stabilizirat na svoj način in sicer da sem s selotejpom prilimal kovance na notranji del nosu maske.
No zdaj je bil stabiliziran 8)
Evo problem #-o TEŽA spet se ne dvigne :grrrrrrrrrrr:
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

A lahko razložiš, kakšne probleme maš s trimanjem? Zakaj se ti zdi, da to ni ok? Nima se kej matrat, če je natriman, to je isto, kot če ti držiš komando naprej.
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Rad bi tako da ko ga primeš za rotor da nebi zanihal da se enakomerno dvigne ot tal sprednji konec in pa zadnji. Zame je to stabilizacija.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ja sej, če ga boš natrimal boš to dosegel. To je to. Ne vem zakaj bi kej slabše letel, če bi bil natriman :-?
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Fora je potem ko vzletaš predno se odlimaš od tal ti ful naprej "spizdi" uide.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ne vem kaj ti sanjaš :-? Natriman helikopter bo šel samo v zrak in nikamor drugam.
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

](*,) :razpaljot: še predno se bo odlimal od tal mi bo naprej rinu štekaš, jaz bi pa rad mirno vzletel.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Če je heli striman, da je v zraku kolikor toliko na miru, potem bo pri vzletu bezljal po svoje? prvič slišim :-? vsaj pri sebi nisem nikoli tega doživel...
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Imaš mogoče SABRE-ta?
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ne nimam sabreta, ampak sabre je helikopter, kot vsi ostali zato to sploh nima veze. Poglej, če je pri tebi tako, kot praviš, potem ok, ne mislim se več pregovarjati. Pač čudno se mi je zdelo, to je vse.
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Moraš vedeti, da SE heliji med seboj razlikujejo 3D ali ne3D.
Drugače pa ni pene :D/ :jumpjump: 8)

racman napisal/-a:Ja štartov sem imel res dosti ampak zeraj v probavanju "kok gre to visoko" :wink:
Se pravi že od samega začetka sem imel težave; sem kupil 1000mA NiMh, polnilec SIGMA, ki zna delati vse, pa še vedno nič. No pa sem dobil na probo lipo 1100mA 2c, pa je zadeva šla v zrak seveda mi je zbežal nazaj, ker ni bil stabiliziran. Nato sem se odločil, da kar kupim baterijo, pa se bom pol ukvarjal z stabilizacijo.
No zdej sem pa tukaj pred novimi problemi, neda se ga stabilizirat pa čeprav imam baterijo že čisto naprej pomaknjeno, seveda poznam trimanje, ampak se mi zdi, da se heli potem preveč matra ko je glavna elipsa nagnjena naprej. No pa sem ga sprobal stabilizirat na svoj način in sicer da sem s selotejpom prilimal kovance na notranji del nosu maske.
No zdaj je bil stabiliziran 8)
Evo problem #-o TEŽA spet se ne dvigne :grrrrrrrrrrr:

Še kakšen drugi predlog?
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Ja, prodaj... Ali pa si najdi nekoga, ki ti bo to spravil v red.
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Astraeus napisal/-a:Ja, prodaj... Ali pa si najdi nekoga, ki ti bo to spravil v red.
IŠČEM NEKOGA DA MI TO SPRAVI U RED #-o #-o #-o :-# ](*,)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

@racman:
po vsem kar sem prebral do danes, lahko sklepam, da si eden od najmanj prilagodljivih modelarjev v heli stroki in to zna biti problem pri večjih helikopterjih.

Ves čas smo ti govorili o problemu s težo, ti si pravil svoje. Ko končno ugotoviš to, kar smo mi predpostavljali že nekaj tednov nazaj, ga pa spet obtežiš.

Slej ko prej boš moral priti do točke, kjer boš zapustil svojo "NE GRE / UEEEE / POMAGEJTE" lupino, in se osredotočiti na konkretno reševanje problemov. Mi ti lahko pomagamo z nasveti, kaj pretirano v tla se pa ne bo nobeden metal, če želiš slišati le pravljice, po drugi strani pa učiš modelarje, ki so kar nekaj kilometrov pred tvojimi izkušnjami.


Moj predlog: pusti sabreta raztrimanega ko je z lipo baterijo, s palico pa poišči novo sredino in se tako uči. Boš vsaj več letel kot jokal, predvsem pa bo od tega vsaj kaka izkušnja.
V kolikor boš si pa željan le instant rešitev, pa raje vse skupaj prodaj po "raztrimani" ceni. Sem prepričan, da boš nekomu, ki se ne da kar tako, zelo polepšal dan.

Pa brez zamere...
NeoTO
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 27 Avg 2006, 08:55
Kraj: Ločica ob Savinji

Odgovor Napisal/-a NeoTO »

Baterije. Nekdo mi je predlagal pa sem pozabil. A ja, ni se predstavil v mantui. ...stvar?
:lol: I think that was I.

Še glede trimmanja: tega helija ne moreš trimmat 10 cm od tal, ker je tako lahek, da ima ground efekt toliko večji vpliv. Pa tudi, ko je enkrat strimman med lebdenjem na pol metra, ni šans, da bi vzletal in pristajal navpično. Ne vem kakšna fizika je za vsem tem, predvidevam pa, da je povezano s tem, da se hitrost rotorjev ves čas spreminja (sploh med vzletanjem).
Daj vse trimmerje v sredino ter sledi navodilom na http://www.dream-models.com/eco/flying-index.html.

Če si pa neučakan (če pri 50% gasa vzleti):

DajGas(40%);
TrimajRep();

while (true)
{
Vzleti();
spomin = HeliKomande_Offset();
Pristani();
Trimaj(spomin);

if (spomin==0) break;
}
Lp,
Matevž
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

lol JavaScript :lol: ko boš v C++ boš vidu da ni tok simpl ;)

BTW: Nevem zakaj kupujete te majhne plastik fantastik kinder jajček igračke ](*,) ... kdor misle resno vstopiti v svet helijev, naj raje malo našpara in si kupi boljšo zadevo ... Potem se pa čudite da stvar ne leti :lol: !
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
NeoTO
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 27 Avg 2006, 08:55
Kraj: Ločica ob Savinji

Odgovor Napisal/-a NeoTO »

Parky napisal/-a:lol JavaScript :lol: ko boš v C++ boš vidu da ni tok simpl ;)

BTW: Nevem zakaj kupujete te majhne plastik fantastik kinder jajček igračke ](*,) ... kdor misle resno vstopiti v svet helijev, naj raje malo našpara in si kupi boljšo zadevo ... Potem se pa čudite da stvar ne leti :lol: !
Jaz sem bolj za C# kot za C++... :D

Tale plastik fantastik zadevca je prav fajn igračka. Predvsem POCENI!
Sabreta imam že več kot leto in pol doma in še vedno je prav fajn malo se okoli vozit z njim.
Sem pa že našparal in naredil korak naprej... T-rex 450 mi je na polici po prvem krešu sedel več kot eno leto, ker ni bilo časa zanj. Zdaj pa Seme pomaga, da ga nastavim tako kot je treba in začnem znova.
Lp,
Matevž
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Fantje in deklice problem REŠEN :jumpjump: :D/ :jumpjump: :D/ :jumpjump: :D/ :jumpjump: :D/ :jumpjump:
Motorček je bil kriv cel cajt. :wink: :wink: :wink:
Tako zdej pa čakam vreme; sončno pa ne preveč vetrčka :zeham: :zeham: :zeham: :zeham: :zeham: :zeham: :zeham: :zeham:
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji