predelava 2ch na 3ch heli

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
digidon
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 13 Dec 2009, 13:15
Kraj: Ptuj

predelava 2ch na 3ch heli

Odgovor Napisal/-a digidon »

Pozdravljeni,pred enimi 2mi leti sem dobo za darilo rc helikopter na 2 kanala torej rotacija in gor dol, velikosti je tam nekje pol metra, sedaj sem pa šudiral kako bi naredil da bi heli šel naprej in nazaj, mogoče še potem levo, desno.

Sedaj jaz sem v letalstvu in imam kar precej zadev doma, zanima me samo kako bi dodal toti servo da bi lopatice obrnil tako da bi šel naprej nazaj.

je pa full podben temu, čene kje isti
http://aaronbrownonline.com/dragonflyrctdetail.html

lp
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Težka bo predelat. Mogoče bi šlo, če bi kupil komplet glavo, ki bi šla na gred (recimo od Walkere #4). Še večji problem bi bil kam zmonirat servote, dvomim da je dovolj prostora. Splača se vsekakor ne, ker dobiš podobne 4 kanalne RTF helije za 50-60€ s komando vred.
Uporabniški avatar
digidon
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 13 Dec 2009, 13:15
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a digidon »

kje te dobiš za 50-60€ take helije z komando?
link plz :)
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Bil sem prepričan, da je walkera 4 v dealextremu 80$, pa je sedaj 100, zgleda so podražili. Vseeno, če malo pogooglaš boš sigurno kaj našel. Naprimer to http://www.helipal.com/nine-eagles-solo ... ition.html. Čeprav vse te poceni igračke ti odsvetujem, ker se precej hitro kvarijo. Lahko pogledaš med malimi oglasi na forumu, sem videl da nekdo prodaja komplet opremljen HK450 za 100€. Samo pol si moraš še komando in baterije nabavit in se cifra hitro dvigne.
Uporabniški avatar
Nejc*_
Freak
Prispevkov: 616
Pridružen: 11 Apr 2007, 13:42
Kraj: Velenje, Paški Kozjak

Odgovor Napisal/-a Nejc*_ »

Najlažje bi bilo da bi namestil na rep še en motorček ki bi vzigoval, ali spuščal rep. Tukaj imaš prikazano sliko kako sem jaz mislil.

http://rcvehicles.org/images/helicopters10.jpg
L.p.
Jernej
Uporabniški avatar
digidon
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 13 Dec 2009, 13:15
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a digidon »

denys saj komando pa baterije mam :) mam hitech optic 6 postajo, pa ma heli mode, lipoti pa se tudi najdejo :) samo ne dam 100 eurov za heli :) rajši dam neke polek pa si še eno letalo nabavim :)
Nejc*_ kaj pa če bi dal micro servo not kateri bi težišče spreminjo:) ko je v centru bi naprimer 100g svinec bil na sredini, ko bi pa ročko premikal pa bi se težišče spreminjalo. Sem testiral helija in dvigne kar precej teže :)


pa btw kak priklopite letalske reglerje da se še zadnji motor za smer vrti???? :):)
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

V obeh primerih, spreminjanje težišča ali dodaten propeler, delovalo bo vendar dvomim, da se bo gibal naprej v ravni liniji, ker ga bo flybar vračal v vodoravno pozicijo. Ne vem, poskusi in naredi kakšen posnetek, da vidimo :) .
pa btw kak priklopite letalske reglerje da se še zadnji motor za smer vrti????
Ne razumem. Kaj boš dal svoj sprejemnik noter? Ker je na repu krtačni motor, bi rabil krtačni regler. V bistvu bi rabil en regler za glavni motor + enega za repni motor. Mogoče za repni motor bi lahko uporabil predelano vezje od servota namesto krtačnega reglerja.
Uporabniški avatar
digidon
Tekmovalec
Prispevkov: 225
Pridružen: 13 Dec 2009, 13:15
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a digidon »

ja nekak tak sem študiral da bi dal bk not pa regulator 25A pa moj sprejemnik mam enega micro sprejemnik viška, pa servo motor :)

bom se malo špilal te pa bomo vidli, čene pa v kanto za smeti :)
Uporabniški avatar
ok11
Freak
Prispevkov: 888
Pridružen: 25 Feb 2008, 20:53
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a ok11 »

Nejčev predlog bi sigurno deloval takih rc helijev je največ na tržišču in je preiskušeno

pogon dvostranski dobiš zastonj od servota ki ima pobrane zobčenike

jaz sem na podoben način za štos krmilil celo dvokrilno letalce in seveda funkcionira- sem tudi pokazal precej nazaj na forumu

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... 8087-5.jpg
Priponke
DSC02825.jpg
DSC02825.jpg (63.09 KiB) Pogledano 2382 krat
DSC02826.jpg
DSC02826.jpg (57.39 KiB) Pogledano 2382 krat
DSC03536.JPG
DSC03536.JPG (112.9 KiB) Pogledano 2382 krat
Lep dan Franc
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji