Flybar

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Flybar

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Pozdravljeni, imam helikopter Walkera Ufly in me zanima kaj se spremeni, če podaljšam ali skrajšam dolžino osi (flybara) in s tem razdaljo med vesli (padli)?

Slika

Lp
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Če podaljšaš flybar boš imel počasnejšo cikliko (odzivnost), če skrajšaš hitrejšo. Podobno je s težo pedlov; težji pedli počasnejša ciklika, lažji hitrejša (pri enaki dolžini flybara).
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Se pravi da bi bilo glede na to da sem začetnik, zame bolj primerno da ga malo podaljšam, ker je heli zelooo živahen, ali se motim?

lp
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Ja, tako je. Lažje bo, če imaš uteži na flybaru jih daj čisto do pedlov, če ne dodaj si kaj expo-ta v komandi, če je mogoče.
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Ekola podaljšal sem flybar za 2,5 cm in moram povedat da je heli sedaj postal precej bolj kultiviran in zame bolj obvladljiv. Prvič nasploh sem ga obrnil proti sebi in nisem imel nobenih težav.
Spet sem dobil veselje :D

Expota zaenkrat nisem dodajal, ker zaenkrat še nisem uporabljal te funkcije in je ne poznam. Predvidevam pa (glede na lastnost eksponentne funkcije), da z njo servo do določenega premika ročice naredi manj giba kot bi sicer pri linearni, nato pa naredi ostali gib.

Imam prav?

lp
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Malo hecno si napisal "nato naredi ostali gib", kot da zadeva do neke mere gre počasi potem pa preskoči na polno...

Ampak najbrž razumeš pravilno, komande so okoli ničelne pozicije manj občutljive. Ko jih potiskaš v bolj skrajne odklone, pa so eksponentno bolj občutljive.
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Expo ti zmanjša odzivnost okoli centra ciklične komande in še vedno ti ostane visoka odzivnost (maks. hodi) pri polnem premiku komande. V glavnem nekateri to predlagajo začetnikom, čeprav meni je bila od vsega začetka všeč hitrejša ciklika okoli centra.
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

No ja tako sem mislil ;)
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Nastavi 30% expo... vsaj za začetek. Če že imaš oddajnik, ki to podpira...
lp Melly
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji