NIKKO Sky Watcher

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
klempo
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 21 Maj 2006, 15:18

Nikkov Sky Watcher

Odgovor Napisal/-a klempo »

Fantje pozdravljeni!

Dobil sem helija, pa ga ne znam ravn najbolj uporabljat. Spravm ga v zrak ampak da bi pa z njim kaj manevriru mi pa ne gre!

Je kje kdo ki bi mi mal pomagu pr nastavitvah.

Mam pa še en vprašanje....ker se baterije dokaj hitro izpraznijo me zanima ali je varianta da jih zamenjam npr za močnejše ki bi zdržale dalj časa.

Battery: 9.6v Ni-mh & 6 or 6

No spodaj sem dal bližnjico. In če bi mi kdo lahko kakorkoli pomagu bi mu bil zelo hvaležen..
[-o<
http://www.nikko-toys.co.uk/product.php ... uct_id=378
Uporabniški avatar
ZERO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 25 Dec 2006, 11:02
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a ZERO »

še en 2-kanalni heli, kaj imaš tu sploh za nastavlat?
Zadnjič spremenil ZERO, dne 23 Jan 2007, 23:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

2 kot dva kanala

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Joj, joj klempo! S tem pa res ne boš mogel nič manevrirati. Še dobro, da si ga v zrak spravil brez, da bi naredil kako škodo. Preberi na tej strani tudi o FLY- Dragonfly, pa boš videl kaj z njim delamo. Imam pa naslov še dveh, ki si na forumu nočeta delati sramote in raje samo spremljata našo debato. Sta pač malo pametnejša. Žal mi je, da sem te razočaral, a še imaš čas, da skreneš v prave vode, samo malo čitaj v tem poglavju elektrohelikopterjev.

LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
NeoTO
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 27 Avg 2006, 08:55
Kraj: Ločica ob Savinji

Odgovor Napisal/-a NeoTO »

:D This highly manoeuvrable helicopter with great hovering ability #-o
Lp,
Matevž
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

vodljivost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Če ga bom usposobil, imam namreč zlomljen krak, se bova zmenila in ti ga pripeljem, da boš potrdil tvojo tezo.

Lep pozdrav dolfe.
Za vsako rit se palca najde.
klempo
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 21 Maj 2006, 15:18

Odgovor Napisal/-a klempo »

Hmm hvala za odgovore.

reku bom sam neki(pomojm nism taprvi?)

Zaradi takih izjav(da ne pišem kakšnih), sigurno ni nikogar zapustila volja do helijev, mar ne?

Zato pa marsikdo tudi sam spremlja oziroma "bere" prispevke, ker se zaradi takih izjav ne upa postavt nobenga vprašanja!

Hvala in lp
Leopard2
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 19 Nov 2004, 11:34
Kraj: Gorenjska/Kokra

Odgovor Napisal/-a Leopard2 »

Hei...


Tale nikko heli je res man nesrečna zadeva....lahko si ga pa nadgradiš..pa bo letel kot 4 kanalni..


http://www.terencec.webcentral.com.au/skywatcher.htm

Lep pozdrav
Salto H101
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Klempo,ne se sekirat zarad Dolfeja..on itak misl da je najpametnejši,obenem pa niti on ne zna letet,tko da njegovo izjavo lahko popolnoma ignoriraš
PS.
Pa brez zamere Dolfe McCrash #-o
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

NIKKO Sky Watcher

Odgovor Napisal/-a Helium »

Torej imam Sky Watchera ampak ne tistega navadnega oranžnega temveč takega v barvah nemške policije. Problem je pa ta. S tal ga ne morem dvignit. Vreči ga morem v zrak in komaj potem lahko z njim letam, da ne govorim o pristajanju še niti enkrat ga nisem mogel pristati normalno. Za njega sem dal 22.000SIT tiste čase. Če gledam na netu kake videe o Sky Watcherju ga vsi lepo normalno dvignejo, meni se pa prevrača pa ful težko ga je upravljat. Mogoče kdo ve kaj je narobe in kako se da rešit ?
Uporabniški avatar
Flash
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 06 Apr 2008, 17:10
Kraj: Smokuč

Odgovor Napisal/-a Flash »

Možno da je zaradi starosti že baterija zanič. Pri mojem starem heliju se je na koncu tudi ze komaj dvignil ko sem pa zamenjal baterijo je bil pa čisto drug heli.
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Aha. A mogoče veš, kje se da kupit tisto plastiko, ki na heliju predstavlja kabino helikopterja ?

Hvala!
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Mogoče kdo drug ve kje se da kupit maske ki predstavljajo kabino helija ?

Hvala!
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Kolikor je meni poznano firma NIKKO izdeluje različne poceni igračke, kot so npr. avtki, letala helikopterji......
To ni resna modelarska zadeva in temu primerno lahko kupiš (jih ne moreš) rezervne dele za te igrače. Še nikjer nisem zasledil, da bi jih ponujali.

Temu bi lahko rekli ''STENSKI'' modeli. Dokler je vse OK, jih uporabljaš, ko več ne delujejo oz. se pokvarijo jih vržeš v steno. :wink:
Lp Rado
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Aha. Torej nobena maska ne bi pasala s kakega drugega helija ?
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Sem problem drugače rešil. Celo kabino sem šel prepoliestral zdaj grem zbrusit potem še gor dam fini kit pa pobarvam :D

Lp, Marko!
kotulc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 14 Mar 2009, 17:35
Kraj: Kotlje

Odgovor Napisal/-a kotulc »

Ja ta Nikko Sky Watcher imam z njim izkušnje in ocena 1/5!!! :o
Kupil si ga je prijatelj od njegovih 20 "poletov" se heli ni dvignil niti za 1 m.!!!
Malo se je dvignil in se zvrnil na nos. :evil: Pospravil ga je na polico in pridem enkrat k njemu na obisk. Rekel mi je da lahko vzamem njegov heli če želim. Firbec me je matral in sem ga uzel. Poiskusim še sam in razultat- dvignil se je za 0,5 m 2 se zavrtel in direktna linija v mamine rože. #-o Opravil sem 6 "poletov" (polomov). Čez 2 uri po dobljenem modelu pozvonim na njegovih vratih in rečem hvala ampak leteti ne gre!!! :oops: Zdaj mu pa leži v kleti in čaka na smeti :evil: Pa še najbolj me je motilo polnenje modela. Baterije si moral polniti v avtomobilu.

Nevem kaj je narobe napaka na modelu ali napačen pilot. :oops:

P.S. Barva modela je bila značilna ORANŽNA

LP! kotulc
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Ja res je baterije sem včasih polnil v avtu. Zdaj sem kupil pravin polnilec na 220V. Je pa finta da moj ni oranžne barve ampak je v barvah in nalepkah nemške policije. Zdej sem itak nalepke postrgal dol in ga mam lih v obdelavi. Samo jaz sem ga imel veliko več kot 1m v zraku tko da glede tega nimam pripomb. Na glavnem rotorju par nastavitev in je kar soliden ;)

P.S: Povej mu naj špara tisto oranžno kabino helikopterja. Mogoče še jo celo kupim moja je celo zjebana. Hvala!
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Torej zdaj sem probal letet po dolgem času. S tleh ga niti ne dvignem, prevrne se na stran. Če ga vržem v zrak leti nazaj namesto naprej ( WTF? ). Bral sem po forumih in gledal po youtube, da ljudje menjajo elektroniko in iz tega nastane super helikopter. Prosim, če mi lahko kdo svetuje kaj bi naredil okoli elektronike. Hvala!
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

B.U.S. ! Baci u smeče... in si kupi helikopter.
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Rcmaster upoštevam tvoj nasvet :D Poslal sem ti še en ZS, da se dogovoriva za T-Rexa...
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Helium
Tekmovalec
Prispevkov: 398
Pridružen: 22 Mar 2009, 15:31

Odgovor Napisal/-a Helium »

Sem ga imel. Vedno polnil baterije v upanju, da bo lepo letel. Potem sem se odločil ga razšravfal in pobral elektroniko ven. Potem sem vzel macolo dalje pa veste kako gre zgodba :D Vglavnem, to ni helikopter. To je kup plastike...

Lp, Marko!
Spektrum DX6i

GB-Models Yak 55M 1.4m
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji