Aerofoto iz Lame

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Aerofoto iz Lame

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Zanima me katero kamerco oz. fotoaparat na daljinsko proženje bi mi priporočali za lamo?Včeraj sem probav dvignit telefon:94g in ga model ne dvigne.Ali je sploh možno aerofotografirat z lamo za ne preveč denarja?



LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Zanima me katere li-po batterije bi priporočali za lamo?

http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6472
ali
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6474
ali
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6786
Kupujem pa jih zalo ker so v Sloveniji odčutno dražje.Cene se gibljejo tam do 30€.Najdete jih lahko tukaj:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... sortlist=P


LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
_jackson_
Tekmovalec
Prispevkov: 303
Pridružen: 19 Dec 2006, 20:08
Kraj: Begunje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a _jackson_ »

Jaz imam tele:
ZIPPY Flightmax 800mAh 2S1P 20C

Z njimi lahko letim ene 15 min. 1000mAh ti ne bodo pasale notr...
Še noben ni v zraku ostal.
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Pasale bo mi vse zato ker mi je poču nosilec od baterij in imam pritrjene z "ježkom".Ali bi tiste 1000MaH dvignil heli?Ali bi se izboljšali performansi ali bi samo več časa leteu?
LP Jure
Slika
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

1000 bi helikopter dvignil ampak bo elektronika precej obremenjena. Motorčka bosta kurila več toka in letel boš manj časa, če ne boš prekuril kaj. Lama ni primerna za skoraj nikakršno kamero. Za tak namen glej helikopterje od razreda 400 elektro naprej, če želiš da ti nosi okrog kak telefon.
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

aha.Potem pride v ta namen kakšen T-REX 450 ali T-REX 450 SE ali kaj več.Huh bo kr še treba počakat na kaj takega. :P :P


LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Kateri heli bi pa ti priporočal po lami?Še kakšen istega razreda ali kaj več?
LP Jure
Slika
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Znanje, ki si ga pridobil z lamo in ga boš odnesel naprej je predvsem zavedanje kaj katera ročica naredi, orientacije in približen občutek gibanja in zaustavitve helikopterja.

Nima smisla vztrajat na enaki klasi, saj ti bo postalo dolgočasno in brez izziva, s tem pa nič motivacije in preden se boš zavedal se boš lotil zbiranja znamk.

Naslednji korak je odločitev elektro ali nitro. Če greš v elektro si omisli kako 500/550 klaso, ki je manj živčna od 450 predvsem pa ga boš videl in laže kontroliral. 450 tako ali tako prvotno ni namenjen začetnikom, čeprav je marsikdo začel prav na takem.

Splača se investirat nekoliko več v zaneslive komponente, saj te lahko poceni stvari pri helikopterjih kaj hitro stanejo več nakupov kot si pričakoval. Sledi motu da nimaš toliko denarja da bi šparal, pa bo zelo modra odločitev. Res pa je da jo malokdo upošteva, saj se tipično vsi želijo otepati kvalitete na račun cene, potem pa zapravljajo bistveno več. Hja, hard way je zgleda način učenja pri helikopterjih.
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Aha zdej sem gledal T-rex 450 samo zdej nevem kaj bi vzel.Kaj poznaš mogoče koga ki prodaja kakšen heli?Pa ne za dosti $ ker zdej je recesija tudi pri meni v denarnici(sej vedno je bla #-o #-o :oops: #-o ) za tam nekje do 600-800€(pa še to nevem kje bom dobil ma dobro pa bomo že nekako)?



LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Po kolikšnem času se ponavadi menjuje heli-je?Lame nimem niti 1 teden pa jo že obvladam.Prva dva dni je blo krešow #-o .Zdej pa gre odlično.Imam edino eno težavo nevem zakaj ko heli lebdi se mi trese ceu heli in miga sam ter tja?Mogoče veš zakaj?



LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Po enem tednu dvomim da obvladaš helikopter do te mere da greš lahko samozavestno na večjega. Zavedati se moraš da lama lebdi sama če je dobro natrimana, noben drug ne bo tako odpustljiv če gremo v višje elektro razrede. Povadi orientacije, torej obrni helikopter proti sebi, ga vozi naprej, nazaj, levo, desno potem pa še bočne situacije, ker ga gledaš v levi in desni bok, ter ponovno premikaš v vse smeri. Ko to zaključiš začni osmice horizontalne, in take da v enem zavoju spuščaš, v drugem dvigaš. Seveda spet v obe smeri, da se ne navadiš zavojov v eno smer.


Če se cel trese je kaj od vrtečih delov izven masnega ravnotežja ali pa je kaka gred/os zvita.

En del heli modelarstva je letenje, drugi del je vzdrževanje in popravila. Ko boš v trenutku vedel ka je narobe npr. pri lami, zakaj se trese, kje iskati nepravilnosti, boš pripravljen to prakso nadgraditi na večjem helikopterju, ki je mehansko bolj kompleksen.

Drugače pa trenutno prodajajo helije:

viewtopic.php?t=35694&highlight=helikopter
viewtopic.php?t=35361&highlight=helikopter
viewtopic.php?t=34563&highlight=helikopter
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Hvala za oboje( za nasvete in za razložitev)
LP Jure
Slika
Slika
smily
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 12 Mar 2008, 09:47
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a smily »

viewtopic.php?p=250427#250427

Tukaj je še eden:D
lp
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Hvala
LP Jure
Slika
Slika
wince
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 26 Maj 2003, 18:23
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a wince »

Jure ne se zaletet ;) za zacetek simulator pol pa dalje ;)
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

simulator imam.Če pa lahko uprašam kako ti je ime ker mogoče te poznam?





LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Še en off-topic:Zanima me zakaj mi je oddajnik Graupner mx-12 kar naenkrat nehau delat.Začelo se je tako:prišel sem domov in sem hotel predelat heli lama na mx-12.Ko sem komando vžgal ni dala od sebe nobenih znakov življenja.Mislil sem si sej so baterije in jih dal napolnit.Ko so bile polne sem hotel komando vključi ampak ne dela.Kaj bi lahko bilo???Komanda je še pred 1 mesecem delala.Hvala za vse odgovore!



LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

skoraj 100% sem da je sla varovalka v komandi. Odpri in poglej kako se ima...
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Ja hvala sem pogledal in je res šla.Kaj veš kje bi jo lahko dobil ker ju3 ni nobene trgovine z tem odprte.Najlepša hvala za pomoč.




LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Mogoce kak merkur, vecji so odprti. Vzemi sabo varovalko, da bos pravo vzel. Pa kako se za zalogo imej.
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji