PIT adjustment

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

Zdaj, če si začetnik, je bolje, da koristiš AVSC mode, ker boš imel manj dela z repom, nima pa to nobene veze z digitalnim servotom.Glede delay ti težko svetujem natančno, ker ne vem kako hiter servo imaš na repu, načeloma pa sklepam, ker imaš novi helikopter, verjetno kar hiter ruder servo in potem je bolje, da imaš čim manj delay-a oziroma čim bolj proti nuli.Ker si pa omenil popravljanje repa, mi povej, če ti rep zanaša, če hitro spremeniš položaj ročice za gas ali ti med samim lebdenjem počasi leze rep v eno smer?

Konektorji za servote so enaki tako, da s tem se ni potrebno morit, kontrolerja za moje pojme tudi ne rabiš menjavat, če boš obdržal ta motor.Pač si kupiš en slidni oddajnik z sprejemnikom in to je to.

Letim drugače z različnimi helikopterji, so pa vsi električari, najraje pa z klaso 450, oziroma sam uporabljam repliko T-rex 450 karbon in alu (preizkušena kvaliteta in ugodnejša cena).
RV naprave pa v 90% WFLY (zanesljiva naprava, prijazna do uporabnika in kompatibilna z Futabo, JR...)

Spuščanje ročke za aileron in elevator pa mislim, da sem ti že razlagal, da je odvisno od nastavitve helikopterja in logično kvalitete helikopterja.Na primer, če bi spuščal jaz ročico na svojem, ki ga imam nastavljenega tako, da je full odziven, bi kaj hitro zarezalo po tleh :D
Kar se tiče spuščanja ročice
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
dennis
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Avg 2008, 10:51

Odgovor Napisal/-a dennis »

Če preklopim v AVCS, servo brni in piše v navodilih da je to primerno le za dig. oz zelo hiter servo, tako da nevem sploh v čem je razlika med AVCS in normal.
Rep mi med lebdenjem leze počasi v eno smer, ampak če ga strimam za en zobek v nasprotno stran ga že vrti v drugo, seveda po malem. Mogoče to pri heliju za 250€ (komplet) pač tako je, ker ga pajtla levo oz desno tudi glih preden se dvigne od tal... Imam pa vse servote TowerPro SG 90 (0.3s/60°).
Na Ebayu sem gledal se dobi Wfly daljinec samo 35 Mhz, kje si ti ubodel svojega 2,4?

Denis
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

Zdaj sem ravno pogledal na 60, ki ima isto WK-G011.Če misliš malo stikalo za preklop normal in DS, tisto ne preklapljaš AVSC in normal mode ampak preklapljaš med navadnim servotom in digitalnim servotom.Če maš na helijo navadne towerpro servote, potem nedaj bože, da preklapljaš v DS mode, ker ti bo zapeklo servo.Je pa mi čudno, da imaš te servote na heliju, ker potem to ni original helikopter iz hiše Walkera.

Če ti heli počasi drifta v eno smer potem je najbolje, da ponoviš celo proceduro nastavitve, ki je opisana v navodilih, ker z trimanjem na oddajniku, ne boš rešil zadeve.

WFLY 6 kanalni niso v 2,4G izvedbi, za 9 kanalnega pa imaš možnost nabavit 2,4G modul od ASSAN.
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
dennis
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Avg 2008, 10:51

Odgovor Napisal/-a dennis »

RcMaster, nekaj sem poskušal z AVCS vendar neuspešno. Spraševal sem tudi drugje in baje da je pri tem potrebno izklopiti RudderMixing, rudder trim obvezno na sredino. Tega prej nisem vedel. Na kaj vse je torej potrebno paziti ko nastavljam AVCS mode? Poskušal sem nastaviti tudi rudder neutral position (v AVCS) vendar ko premikam levo oz desno me "sleeve" ne uboga in ko spustim levo palčko nazaj na sredino kar sam od sebe poleze v eno stran... Mogoče kak predlog?

Sicer sem zdaj za kakih 14 dni gotov, ker sem ga raztreskal kar fino in moram še naročit nove dele. Rotorske krake menjavam kot prodajajo u pekariji tople žemlje... damn

Lp
Denis
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

To je tako glede AVSC; RudderMix v AVSC nima kaj iskat, se pravi zadaj na RV napravi obvezno dip v OFF.Ko, boš nastavljal gyro, pa ga prvo nastaviš v normal mode čim bolj v nulo, ko si to opravil, pa ga zakleneš v AVSC in potem, ko je enkrat zaklenjen nimaš več kaj trimat na oddajniku!
Moraš pa razumet, da je to Walkera gyro in lahko tudi pričakuješ, da ti bo kljub temu, da boš vse nastavil, še vedno rep malo driftal.

Lomljenje elis :lol: welcome to club!

V tem primeru pa edini nasvet, kupi nekaj poceni, katero mero elis imaš
na helikopterju?
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
dennis
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Avg 2008, 10:51

Odgovor Napisal/-a dennis »

Za elise ni problem. Na Ebayu dobim 10 parov za manj kot 20 evrov s poštnino vret, von hong kong =D> . Dolžina ene je 290 mm.


Denis
dennis
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Avg 2008, 10:51

Motor pinion

Odgovor Napisal/-a dennis »

Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme, me zanima, kaj dosežem z večjim oz manjšim številom zob na motor pinionu? Gledano na obrate elis, porabe toka, itd.

LP
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji