E-Sky Lama v3, v4...

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
freewind
Tekmovalec
Prispevkov: 336
Pridružen: 20 Okt 2008, 16:56

Odgovor Napisal/-a freewind »

nič ne bom prodajal..tudi dx-6i ne..kupil bom graupner terry
lp blaž
noobzor
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 24 Avg 2008, 13:27

Odgovor Napisal/-a noobzor »

Tery je odličen začetniški model. Sam sem ga imel dokler ga nisem dal bratu za probat in tu se je končalo. potem sem šel na helije...
LP
freewind
Tekmovalec
Prispevkov: 336
Pridružen: 20 Okt 2008, 16:56

Odgovor Napisal/-a freewind »

Sej glih zato :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:....
lp blaž
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pozdravljeni, glede na to da je bilu tukaj govora o lami imam vprašanje.
Kolega je kupil lamo to malo in se z njo naučil leteti in si ja zato nabavil lama big. Zdaj pa ga je nekaj malalama pričela je**t. Problem je naslednji: ko je dal pač normalno gas se je pričel heli vrtet ker ga motor ni umiril zato je moral trim držati v desno da je bil namiri da se ni vrtel okoli osi. Nato je dal popravljat nekemu človeku ki je vse skup še bol zaje**l. Zdaj pa je ko je dobil on lamo nazaj seveda hotel priklopiti pa je na sprejemniku narobe priklopil -/+ motorja in je verjetno skuril en kanal. Kaj naj naredim?? Zdaj je lamo dal meni či si jo skup spravim da jo lahko obdržim.
Sprejemnik je 40mHz.
Hvala za pomoč že v naprej
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
MINICIRRUS
Tekmovalec
Prispevkov: 331
Pridružen: 22 Sep 2008, 20:07
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a MINICIRRUS »

teoretično nebi smel prekuriti saj sem sam naredil isto in ni bilo probl...
3D yak
3D parkmaster
3D extra
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

:-? vem sem jaz tudi enkrat naredil na enem to pa ga nisem skuril. Ni pa mio jasno zakaj tisti kanal ne dela. Sta dve možnosti:
-sprejemnik zanič
-motor zanič (ampak če ga priklopim na drug kanal dela normalno)
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
rcmaster
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 31 Jul 2008, 12:45

Odgovor Napisal/-a rcmaster »

Verjetno je skurjen izhodni kanal, ki je napajan direktno na liniji z baterijo, lahko še preveriš diodo, ampak verjetno bo izhod, zgleda pa kot mali čip z 8 nogami.Gre pa se za Single N-Channel MOSFET.Če ga boš kupoval bo verjetno precej drag, drugače pa najbolje da zamenjaš cel sprejemnik, ki stane okoli 30 eur ali pa daš zamenjat izhodni kanal nekomu, ki ve kaj dela ali piši pod zasebno.
T-REX 500 22,2V 120A brusshless power
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

pozdravljeni, ugotovil sem da je čip apm4410 zanič in ga je potrebno menjati ampak me zanima kje ga naj dobim. Prosim za pomoč
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Tako lama popravljena sedaj pa me zanime če je potrebno kaj te osi, zglobe, ležaje.... pravzaprav te vrtljive dele kaj mazati?s čim? kako? Ker se je včeraj ko sva jo vozla kar segrelo tam.
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Kaj ve kdo??
swash plata pa to se je segrelo pa me zanima če je potrebno to kaj mazati?s čim?
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Alessy
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Maj 2010, 11:06

Je ta helikopter za kaj ?

Odgovor Napisal/-a Alessy »

Dobil sem malce polomljen helikopter od brata, pa me zanima ali se da z njim sploh lepo leteti oz. je sploh uporaben ?
Brat mi je reku sicer, da ga ni zmogel kontrolirati v zraku oz. je obupal nad njim ...

Tukaj so pa slike :


hvala!
Priponke
IMG_0442s.jpg
IMG_0442s.jpg (237.16 KiB) Pogledano 16828 krat
IMG_0440s.jpg
IMG_0440s.jpg (233.98 KiB) Pogledano 16828 krat
IMG_0439s.jpg
IMG_0439s.jpg (241.85 KiB) Pogledano 16828 krat
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3303
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Seveda leti. Za pridobivanje občutka za posamezne funkcije (osi) modela je to kar primerna igrača. Seveda še vedno: igrača.

Slika

Mipo
Alessy
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Maj 2010, 11:06

Odgovor Napisal/-a Alessy »

No, danes sem testiral zadevo s sicer malce mankajocimi deli oz z polomljenimi perutmi, in ga nisem mogel drzati uravnotezenega. Ali so vsi helikopterji tako tezko vodljivi, ker kar sem z njim uspel je samo malo dviganje od tal in pa nekontrolirano zanasanje, ce pa ga hocem dvigniti visje pa je zagotovljen zelo trd pristanek. Dobro spravil sem ga kaksen meter od tal ampak ni kontrole nad njim, oz sem jaz toliko neizkusen.
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

helikopterji so zaguljena zadeva :-? sam vozim letala in sem tudi pilotiral od kolega lamo. Potrebno je dobiti občutek za ročice. Prav tako ga je potrebno pravilno strimati. To pomeni da mora sam obstati na istem mestu pri primernem gasu. Bi pa ti priporočal da pričneš trenirati na kaki drsljivi podlaki kot sem to tudi sam. Parket... dodaš gasa toliko da se še ne odlepi od tal potem pa treniraš komande. Ko to osvojiš in imaš dovolj strimanega kar na višino kake 20 cm na kateri več ni kontra turbolenc (takoj opaciš, prične model poplesovat). Ko ga maš na višini pa le trenirat hower. Torej rep proti sebi da ne zamešaš komand in narediš s časom kake poteze levo desno naprej nazaj. Dokler še nisi prepričan v komande ni priporočljivo obrniti modela proti sebi... živa pizdarija :wink: ......... Z vajo se v enem tednu da s tem modelom lepo letet. Pogoj je definitivno zunaj brezvetrje, drugače je še večja p*zdarija...
Upam da sem ti vsaj malo rasvetlil pota :oops: Sedaj pa le veselo na delo :wink:

L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
kristjangriljc
Tekmovalec
Prispevkov: 330
Pridružen: 10 Sep 2009, 17:20
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a kristjangriljc »

Jaz imam zelo podoben helikopter.
Kupil sem ga v Conradu za 115e.
Holikopterju je ime lama 5.1 in imam tudi eno srečo ker lahko zanj kupim kovinske in plastične razervne dele.
Imam ga 1 leto in še vedno dobro leti,je zelo umirjen helikopter.
Vozim ga lahko malo čez 20 min.
Priponke
dscf0096-1024x768[1].jpg
dscf0096-1024x768[1].jpg (67.5 KiB) Pogledano 16480 krat
205550_RB_00_FB.EPS[1].jpg
205550_RB_00_FB.EPS[1].jpg (6.33 KiB) Pogledano 16480 krat
Alessy
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Maj 2010, 11:06

Odgovor Napisal/-a Alessy »

Hm, vidim da meni nekaj delov tudi manjka na rotorju. Recimo tam ko je stabilizator pritrjen na zgornje peruti imam samo eno paličico, na sliki vidim da sta dve, torej že tukaj ni nekaj vredu, pa moram si nabavit nekaj rezervnih perutničk, ker imam hm, zdaj ne vem a so leve al desne al kak se to imenuje, vglavnem ene imam še 2 rezervi, druge pa niti ene in je že pol manjka .

Ja, ravno tako sem sam danes delal, sicer zunaj pa vseeno, da sem poizkušal drseti nad tlemi in sem tudi opazil, da me hitro zmede ko je helikopter obrnjen proti meni ali vstran, da me muči kdaj zaviti levo in kdaj desno. Je kar komplicirano, ker se mi je heli neprestano vrtel . Ampak nisem pa na srečo nič polomil, kar je pa tudi dobro za začetek.

Pa še eno vprašanje. Ali so vse te perutničke plastične ? Ali se da mogoče dobiti kovinske oz. je to sploh pametno, ker vejretno je bolje da se perutničke polomijo kot pa kaj drugega ?

Pa še to, kaj je še dobro imet v rezervi poleg perutničk, oz. kaj se še pogoso menjava oz. se polomi ?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

"Perutničke" oz. kraki rotorja so iz relativno fleksibilne plastike. Če bi bili kovinski, se zaradi dodatne mase helikopter sploh nebi dvignil.

"palčka" na zgornjem rotorju je v redu, ne potrebuješ dveh, kot vidiš na drugi sliki. Vsak helikopter je malenkost drugačen po zasnovi. Če imaš kak priročnik, ki je prišel zraven helikopterja, si ga poglej, bo bolje kot če ugibaš.

Mogoče bo več odziva, če bi se o helikopterjih debatiralo v temah za helikopterje. :wink:
Alessy
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Maj 2010, 11:06

Odgovor Napisal/-a Alessy »

Oz. ne, ta ima eno pačko samo pri stabilizatorju ki je povezan z zgornjim rotorjem ...

http://www.helipal.com/lama-v3-2-4g-edi ... 3wodMUYr_g

Malo sem začel gledat po netu in je tale zadevca kar popularna in ne morem verjet da lahko imaš takšno kontrolo nad helikopterčkom.
http://www.youtube.com/watch?v=ikTHUPCvO54

Očitno je pri mojem problem kalibracija ...
Alessy
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Maj 2010, 11:06

Odgovor Napisal/-a Alessy »

No, pri meni izgleda letenje podobno temu, ne moreš helikopterčka dvignit ne da bi ga zanašalo kam ...

http://www.youtube.com/watch?v=JtXLV0kUerQ

Pa brat mi je reku da ga on ni mogel uravnotežit že, ko je še bil z novimi propelerčki.

Pa še to, nobenega priročnika nimam, samo helikopter, polnilec in konzolo, ki pa je malce drugačna kot na 2,4G videih. Očitno je še malo starejši model ..
Alessy
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Maj 2010, 11:06

Rezervni deli za Lamo V3 e-sky model

Odgovor Napisal/-a Alessy »

Zanima me kje bi lahko dobil rezervne dele za ta helikopter ?


Drugo me zanima kako skalibrirati helikopter oz. je kje kaj napisano, ker imam grozne težave nad kontrolo . Sumim da imam kaj zvito ker je z njim nemogoče pri miru lebdeti oz. ga takoj ob vzletu vedno zanese in strmoglavi.
Lahko da sem tudi sam kriv, ker sem še začetnik ampak vseeno mislim, da je nekaj narobe ...


thx
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Živjo,

glede rezervnih delov v Sloveniji ti ne znam pomagati, če pa ti ni problem naročati iz tujine se obrni sem http://www.fast-lad.co.uk/store/index.p ... =1a&page=1

Kar pa se tiče zavijanja helikopterja, najprej preglej če imaš slučajno trime v skrajnih legah in če jih imaš jih prestavi v nevtralo.
brrrm brrrm
Alessy
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Maj 2010, 11:06

Odgovor Napisal/-a Alessy »

zosek napisal/-a:Živjo,

glede rezervnih delov v Sloveniji ti ne znam pomagati, če pa ti ni problem naročati iz tujine se obrni sem http://www.fast-lad.co.uk/store/index.p ... =1a&page=1

Kar pa se tiče zavijanja helikopterja, najprej preglej če imaš slučajno trime v skrajnih legah in če jih imaš jih prestavi v nevtralo.
Hvala za link ...

Sem začetnik, zdaj če prav razumem so trimi fine nastavitve na konzoli kajne.
Ja te sem postavil v nevtralo, vendar mi ne pomaga kaj dosti. Ko sem ga malo testiral na tleh sem te nastavitve moral nastavit v skrajne lege, pa še vseeno ni dosti. Mogoče je krivo to, ker so rotorčki oz ta plastična krilca že malo natolčena in bi moral te najprej naočit da bi vidu kako bo letu z celimi.

Sem ga pa dobil v takšnem stanju od brata, ki pa pravi da ga že z celimi krilci ni mogel kontrolirati, tako da ne vem...
Najbol me je strah da ni osevina al pa kaj zvito, da se nebi zastonj ubadal z neletečo igračo, ki bi za rezervne dele dal več kot za nov heli.

Pač na pogled zgleda vse vredu, samo plstična krilca so v slabšem stanju.
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

Alessy napisal/-a:
Hvala za link ...

Sem začetnik, zdaj če prav razumem so trimi fine nastavitve na konzoli kajne.
Ja te sem postavil v nevtralo, vendar mi ne pomaga kaj dosti. Ko sem ga malo testiral na tleh sem te nastavitve moral nastavit v skrajne lege, pa še vseeno ni dosti. Mogoče je krivo to, ker so rotorčki oz ta plastična krilca že malo natolčena in bi moral te najprej naočit da bi vidu kako bo letu z celimi.

Sem ga pa dobil v takšnem stanju od brata, ki pa pravi da ga že z celimi krilci ni mogel kontrolirati, tako da ne vem...
Najbol me je strah da ni osevina al pa kaj zvito, da se nebi zastonj ubadal z neletečo igračo, ki bi za rezervne dele dal več kot za nov heli.

Pač na pogled zgleda vse vredu, samo plstična krilca so v slabšem stanju.

Tudi sam sem dobil identičen heli od kolega, češ, naj se malo pozabavam...

1 uro se se zajebaval in prevračal po tleh, s trimi sem probal vse živo, potem sem počasi uspel zadevo vsaj toliko ukrotit, da sem videl v katero smer mi ga obrača, nato sem MEHANSKO premaknil ročice na servotih, ker mi pač trim ni dopuščal takih korekcij.

Potem mi je zlavfalo, vednar sem se ga po 2h dneh naveličal, zdaj mi pa stoji, oz ga na vsake svete cajte malo peljem

PS: Za dele poglej na ebuyu, sem dobil komplet 60 krakov in alu glavo za drobiž.

LP!
Aljaz Dobnikar
Začetnik
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Mar 2010, 17:06
Kraj: Komenda

E-Sky Lama v4 - vprašanje začetnika

Odgovor Napisal/-a Aljaz Dobnikar »

Lep pozdrav!

Imam vprašanje glede zgoraj omenjenega helikopterja. Kupil sem cel komplet in helija parkrat poskušal malce vozit naokrog. Vendar pa mi ga ni uspelo nastavit, da se ne bi vrtel okrog svoje osi. Kljub temu da sem delal bog ve kaj vse na sprejemniku (dva trimerja vrtel sem ter tja) in imel na oddajniku natrimano do konca, ter še ročico potisnjeno do konca, se je še vedno čisto malo vrtel okrog svoje osi. Kako se da to popravit/nastavit?

Potem pa sem seveda s svojim ekspertnim pilotiranjem (prvi heli sploh!) zlomil levo smučko (nogo...). V lindingerju (primus) sem gledal, pa jih nimajo več, tudi drugje na internetu nisem zasledil ničesar, razen na esky domači strani, ampak stane poštnina (iz ZDA predvidevam) ~25€! Kar je preveč. Ali kdo ve kje bi se to dalo kupit, ali pa če se da to kako popravit? Sem poskusil zalepit razpoko s sekundnim lepilom, a vsakič, ko pristanem, poči.

Imam pa še eno vprašanje glede baterije. Nisem nek ekspert z LiPo baterijami, vendar pa se mi ne zdi da sem z njo ravnal napačno. Prebral sem si vse možne How-to-je na to temo in ni mi jasno zakaj je umrla. Na polnilcu, ki sem ga dobil zraven v kompletu pri Lami, utripa lučka, ki pomeni, da je baterija pokvarjena in je noče polnit. Kaj bi lahko bilo narobe, da se še tanova ne bo tako hitro pokvarila (okrog 10x sem letel)...
Predelan EasyStar: 35MHz, Ch66, brushless + aileroni
Tyco RC predelan avtomobilček
Traxxas E-revo brushless edition
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

http://www.fast-lad.co.uk/store/index.p ... =1a&page=1 rezervni deli

Če je princip polnilcev, ki jih dobiš zraven še vedno enak (kot takrat ko sem jaz imel svojo lamo) in se baterije polni preko priključka za balanser, poglej če je katera izmed žičk kje pretrgana. Mislim, da drugega kot to tisti polnilec ne more zaznati kot napako.

Ne razumem kaj si delal s sprejemnikom in vretenjem okoli osi, tako da ti s tem ne morem pomagati.
brrrm brrrm
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji