E-Sky Lama v3, v4...

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
trobenta23
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 Jan 2007, 18:23
Kraj: Maribor

Lama - problem?

Odgovor Napisal/-a trobenta23 »

Lep pozdrav!

Imam Lamo HM 5-4 in imam velik problem.
Ugotovil sem da mi stabilizator lomi spodnji rotor saj v letu pride stik z njim in posledica je da se rotor zlomi in seveda helikopter pade dol.

A je že kdo imel takšen primer in kaj bi lahko bilo krivo?

Hvala vsem za odgovor!

Tine

Še slika moje lame!
Priponke
lama4jpg.JPG
lama4jpg.JPG (11.98 KiB) Pogledano 16585 krat
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ja, se je dogajalo. Stabilizator dela svoje, drži svojo pozicijo v prostoru in drži helikopter na miru. Če ga teraš in manevriraš (polni odkloni) se pa nardi da se srečata. Bol mirno leti, če pa želiš agresivno letet, si bo pa treba kaj s klasično konstrukcijo omislit (glavni in repni rotor).
GregaSLO
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Apr 2007, 09:10

LAMA VZ RTF

Odgovor Napisal/-a GregaSLO »

Pozdravljeni

Imam problem z komandami.

Prižgem rotor na prvo brzino samo da se vrti nato se odaljim 4m in se helikopterju začne dogajat (oprostite izrazu) spreminja brzino rotorja in premika servote po svoji volji.
Vse baterije so polne in antena od komande do konca iztegnena.

Zaradi tega problema mi jo je odneslo v strop in so šli rotorji in uteži. :evil:

Hvala za pomoč
Uporabniški avatar
lrezar
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 07 Feb 2007, 12:57
Kraj: Celje / Teharje

Odgovor Napisal/-a lrezar »

Diši po motnjah.
Uporabniški avatar
Letme
Tekmovalec
Prispevkov: 449
Pridružen: 17 Nov 2004, 11:49
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Letme »

Malce povej kje se ti to dogaja (zaprt prostor, sredi mesta, sredi polja, itn.) kajti to res diši po motnjah ali pa slabi oddajni moči oddajnika (pač je tako, da je za malo denarja malo muske).
Ko naredim letalo, začnem leteti. Potem letim in razbijem letalo. Po tem sistemu pač nikoli ne pridem do tekem :(
GregaSLO
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Apr 2007, 09:10

Odgovor Napisal/-a GregaSLO »

Letim v zaprtem prostoru. Sem sredi naselja Radovljica
Sem pa testiral to napako v stanovanju, vrtu in pa na koncu ulice je povsem isto.
GregaSLO
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Apr 2007, 09:10

Odgovor Napisal/-a GregaSLO »

Prvi in drugi dan je zadeva delovala vredu treji dan so bile že motnje (karkoli že) včeraj pa je šel v strop brez moje komande in to ko sem lepo pristal.
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Da ne odpiram nove teme...

Jaz imam tudi ta heli doma.Prvi dan je lepo delal zdaj se pa z dneva v dan bolj trese.Zdaj se trese že tako močno da ga komaj letim.Kaj bi bilo narobe?Letim pa v zaprtem prostoru.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
wizz
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Jun 2007, 11:39

Odgovor Napisal/-a wizz »

Najprej lep pozdrav vsem! (1. post)

Torej.. kolega je kupil tega helija omenjenega v naslovu. Doma sva ga skupaj vzela iz škatle, napolnila baterija in probala spravit v zrak, a se je presneta Lama začela le vrteti na tleh. Ugotovila sva, da so že pri novem požrti teli plastični zobniki (po tem in še po nečem sva sklepala da je bil že uporabljan), tako da sva ga nesla nazaj v trgovino, kjer so ga brez problema zamenjali.

Poanta tega posta pa je: Ker sem se pri kolegu navdušil, sem lamo kupil tudi jaz. Dvakrat sem malo letel, kolikor so pač zdrzale baterije in evo...pri meni isti problem. Zobniki fuč, lama noče vzletet.

Sedaj pa vprašanje: Je to normalno? So te plastični zobniki res tako občutljivi? Kaj se sedaj bolj splača - nesti nazaj, ga probat zamenjat (in upat da je bil samo ta slabo narejen :) ) ali kupit par teh zobnikov na zalogo in jih pač menjat?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

ps: vem, malo denarja, malo muzike, sam vseen več kot 2x bi pa lahko zdrzal, sploh glede na to da sm prve "korake" naredil že s kolegovim helikopterjem in se mi zdi da moj niti ni tolk trpel.. :roll:
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

To je zgleda čist normalno.A kdo ve kje dobit te zobčenike?v mantua modelu jih nimajo.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
wizz
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Jun 2007, 11:39

Odgovor Napisal/-a wizz »

Jah, ne zdi se mi ravno normalno da 2Ă— napolneš baterije in že ne dela več :roll:

Zdej sem ga mal razstavil pa probal premaknit motorček, ampak ko zategneš vijake, ga spet potegne na prvotno mesto in spet drsa. Nekako za silo se da, ampak ni sigurno. Tko da.. mene tud zanimajo teli zobniki. Če ne bo druge rešitve, jih bom probal dobit še v dveh trgovinah v btcju (hobby&guns in mladi tehnik).

Še vedno me zanima, če ima kdo predlog kaj naredit. Se sprijaznit s tem in menjat zobnike al se da kej več zrihtat, s prodajalcem ali pa pač na helikopterju samem? (To je moj prvi heli tako da nimam pojma o teh stvareh :) )

lp
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a kope »

Jaz imam bell 47g (že drugega, ker so mi prvega ukradli) in moram rečt,
da teh problemov nisem zasledil, sem pa druge!
Kope!!!
wizz
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Jun 2007, 11:39

Odgovor Napisal/-a wizz »

kope napisal/-a:Jaz imam bell 47g (že drugega, ker so mi prvega ukradli) in moram rečt,
da teh problemov nisem zasledil...
Mislim da drugje tako očitnih težav glede tega ne bi smelo biti, ker kolega ima Lamo EVO (jaz lamo VZ) pa teh tezav nima. Helikoptercka sta pa skoraj identicna, malenkostne razlike in kar je glavno-zobniki so enaki, samo da so razlicnih barv. Zj pa jst mam probleme s tem, on pa ne :roll:


Mogoče pozna kdo, če so res kaksne razlike mad Lamo EVO in VZ? Se mi splača zamenjat? :evil: Na škatli sicer piše da je en indoor, drugi tudi outdoor, sam po sestavi in glede na dele sta nekako enaka.
Uporabniški avatar
cowww
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Avg 2006, 06:59
Kraj: vuhred

lama v3

Odgovor Napisal/-a cowww »

Lp.
Zanima me če ve kdo kje bi bilo mogoče dobiti motorček za ta helikopter kajti meni je "crkno".
Lp Zoran.
Z@k!
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Kolikor jaz vem je zraven lame priložen list z rezervnimi deli.Če je pošiči tam.Drugače pa vprašaj tam kjer si kupil.

p.s.:Drugače mam pa jaz dva motorčka (delujoča) viška (od VZ).
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
T3PC
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 18 Nov 2007, 12:41
Kraj: Imeno

Odgovor Napisal/-a T3PC »

js mam lamo v3 pa mi leti ko putrček sam zadnji rotor sem mogo zamenjat
Uporabniški avatar
cowww
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 06 Avg 2006, 06:59
Kraj: vuhred

Odgovor Napisal/-a cowww »

imak kdo delujoči sprejemnik od lame vz ali v3 za prodat?
Z@k!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

T3PC napisal/-a:rad bi vprašal, če je normalno za lame s 3 kanalnim daljincem da sredi leta se močno obrnejo naprej in padejo na tla?

Če se helikopter močn nagne naprej, bo ob nezadostnem vzgonu potonil in priletel na tla, to je normalno. Nenormalno je to, zakaj bi se nagnil toliko naprej. Preveri delovanje obeh servomotorjev. S prstom malenkost drži ročico in premikaj komando. Če čutiš med premikanjem zračnost je to kriv zobnik servomotorja. Če zračnosti ni, lahko kriviš razne motnje.
Uporabniški avatar
T3PC
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 18 Nov 2007, 12:41
Kraj: Imeno

Odgovor Napisal/-a T3PC »

nima servotov,ker je zadnji propeler postavljen vodoravno in ne navpčno
Naročim, kupim in plačam a dobim le strjen drek
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Uporabniški avatar
T3PC
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 18 Nov 2007, 12:41
Kraj: Imeno

Odgovor Napisal/-a T3PC »

je to ta
Naročim, kupim in plačam a dobim le strjen drek
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Moram rečt, da tako ** se opravičujem izrazu ** smotanega sistema za krmilit helikopter še nisem videl. Upam da je bila zelo malo €, ker si sistem skoraj ne zasluži leteti. Kar je najhuje oglašujejo "outdoor fun". Tole niti v hiši niti zunaj nebi letel, ker nimaš vseh osi pod nadzorom.

Po vsej verjetnosti imaš neke vrste okvaro na krmilju zadnjega rotorja. Glede na to, da helikopter sploh nima pravega krmiljenja, drugo skoraj ne more vplivati na letalne lastnosti. Če ima kako garancijo jo uveljavi, vrni, pa investiraj 100€ v helikopter ki ima vsaj swashplate, katera koli druga lama, micro 47g ali podobno.
Uporabniški avatar
T3PC
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 18 Nov 2007, 12:41
Kraj: Imeno

Odgovor Napisal/-a T3PC »

saj ga nisem kupil iz trgovine ampak od enega na bolhi, ki me je lepo rečeno nategno. Pa še hydro foama sem kupo od njega in je rezultat isti motor ne dela in spodaj plastika je že odstopala ko sem ga vzel iz škatle.
Tak da ga bom vrno in si pri Mibo modeli kupil Easy Starja
Naročim, kupim in plačam a dobim le strjen drek
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Tole je pa res nategovanje... Žal mi je
Uporabniški avatar
T3PC
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 18 Nov 2007, 12:41
Kraj: Imeno

Odgovor Napisal/-a T3PC »

Ja saj bom zahteval ves denar nazaj
Naročim, kupim in plačam a dobim le strjen drek
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji