Problem z repnim motorjem

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
.:RC:.
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Avg 2006, 22:58
Kraj: Kranj

Problem z repnim motorjem

Odgovor Napisal/-a .:RC:. »

Imam elektro helikopter Calisto - http://www.bolha.com/oglas2216079/rv-he ... cm)-akcija - pa mi je zadnji (repni) motor že dvakrat crknil.

Na helikopterju je vse stock razen baterije - Lipo (VTEC 1000 - 7.4V).

1. motor se je uničil oz. je prenehal delovati, ko sem z repnimi kraki zadel ob steno.
Že v tem primeru se mi je zdelo čudno, da je prenehal delovati, saj sem imel v tistem trenutku, ko je krak zadel steno, 1/10 "gasa".

V redu, pač moja krivda.

Naročil sem nov motorček.. danes sem ga dobil in zamenjal z uničenim. Zadeva je delala pribljižno 10 min, potem pa isto - prenehal je delovati.
V tem primeru se nisem dotaknil stene, nisem "grdo" pristal, gas pa sem imel največ na 6/10 - motorček 100% ni bil obremenjen in ni se segreval.
Ko sem pristal, sem hotel ponovno vzleteti in zadnji motor se ni vrtel. Najprej sem mislil, da je problem z baterijo, sem jo napolnil in je bilo isto. Glavni motor deluje tako kot mora.

Helikopter ni bil nikoli poškodovan - razen tega zadnjega motorja.

V čem bi bil lahko problem? Tokrat 100% ne gre za mojo krivdo.
Slika
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Tej motorčki so zanič. Edina varianta, da malo podaljšaš življensko dobo je, da ga vpelješ na nizkih obratih. 1,5v baterija, 20 minut.
Najboljše in najbolj poceni boš prišel skozi, če kupiš heli za 100€ s kitajske s pogonom na jermen.

Lp
Uporabniški avatar
.:RC:.
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Avg 2006, 22:58
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a .:RC:. »

denys napisal/-a:Tej motorčki so zanič. Edina varianta, da malo podaljšaš življensko dobo je, da ga vpelješ na nizkih obratih. 1,5v baterija, 20 minut.
Najboljše in najbolj poceni boš prišel skozi, če kupiš heli za 100€ s kitajske s pogonom na jermen.

Lp
Sem problem razložil tudi prodajalcu in je rekel, da imajo te verzije napako, tako da naj jim ga pošljem nazaj.

Pa še nekaj.. v kateri trgovini s kitajske pa vi to naročate?
Slika
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

lp Melly
Uporabniški avatar
.:RC:.
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Avg 2006, 22:58
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a .:RC:. »

Melly napisal/-a:www.flying-hobby.com
hvala.

PS: kvaliteta je ista? Pa kaj se npr. splača takole kupit?
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Flying hobby je kitajska trgovina, ki pa drži robo vseh znanih ponudnikov (Align, GAUI, JETI,... itd.) Jaz imam do sedaj z njimi le pozitivne izkušnje.
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji