Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Vitek
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 08 Maj 2012, 22:33

Re: Nakup helikopterja

Odgovor Napisal/-a Vitek »

Pozdravljeni,

kupujem helikopter za hobij. In sicer ene parkrat sem vozil prijateljeva tako, da probal sem že. Drugače pa začetnik.

Pa sta mi v oči padla ta dva (glede €, ki bi jih bil pripravljen dat).

1.
http://www.rcsvet.si/rc-helikopterji/62 ... -s032.html

2.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... aff=544004
(sicer pri tem bi ga vzel: http://www.bolha.com/modeli-letal/helik ... 1277430992

Pri drugem se mi bolj dopade daljinec (nima dolge antene), ne vem pa ali je tudi dober ? In mogoče to, da ima dvojno nastavitve hoda servomotorja. Je to prednost ali prej slabost?

Malce pomoči bi rabil, mogoče tudi glede na to da je eden 3, drugi 4 kanalni. Razlika v praksi je zelo velika ?

ps: popravljene povezave.


LP
Zadnjič spremenil Vitek, dne 09 Maj 2012, 13:10, skupaj popravljeno 2 krat.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ker še ne veš točno kaj bi, sem temo prestavil v mikro-elektro helikopterje.

Lahko popraviš povezave? Niti ena ne deluje oz. prikaz ni mogoč.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Uporabniški avatar
Mare77
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 09 Jul 2006, 22:28
Kraj: Vrhnika

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Mare77 »

Upam, da še ni bilo...

http://www.rcsvet.si/stiri-kanalni-heli ... pidly.html
Slika

Primerno za popolnega začetnika? Potem pa seveda naprej sčasoma...
Tnx
Slika LPG -ja

Every flight ends in the crash. Some are just a little worse then others.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Opis je hecen "Helikopter odlikuje aluminijasta karoserija, zaradi česar je letenje tega helikopterja zelo natančno." :) Ker je ostal krmilni sistem tako osnovni, da sploh ne pride do izraza kakršnakoli natančnost "karoserije".

Šalo na stran, za začetek bo povsem v redu za letenje v zaprtih prostorih. Edino IR povezava je bolj ko ne problematična. Za ta denar bo ok.
Uporabniški avatar
Mare77
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 09 Jul 2006, 22:28
Kraj: Vrhnika

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Mare77 »

No, lepo... saj je samo za začetek, se zavedam, da je igrača, potem si bom pa že omislil kaj bolj resnega...

Ker pa se zavedam, da nas trgovci v SLO na debelo obirajo, sem še malo pogledal v tujini in našel tole mini lamo z 2,4G komandami za isti denar=D>

http://www.der-schweighofer.at/en/produ ... .4_ghz_rtf

Slika

Predvidevam, da bi bila boljši nakup od zgoraj omenjenega modela in prav tako primerna za popolnega začetnika :-k Malo me tudi bega, da nikjer ne vidim repnega rotorja, samo če piše, da leti v vse smeri... :-k
Slika LPG -ja

Every flight ends in the crash. Some are just a little worse then others.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Uporabniški avatar
Mare77
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 09 Jul 2006, 22:28
Kraj: Vrhnika

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Mare77 »

Phoinix napisal/-a:viewtopic.php?f=115&t=77696
Vse jasno. Se opravičujem, ker nisem že sam našel... :oops:

Torej gre tvoj glas za Mini Lamo... :-k :roll:
Slika LPG -ja

Every flight ends in the crash. Some are just a little worse then others.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Defenitivno.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Brane »

Mare77 napisal/-a:No, lepo... saj je samo za začetek, se zavedam, da je igrača, potem si bom pa že omislil kaj bolj resnega...

Ker pa se zavedam, da nas trgovci v SLO na debelo obirajo, sem še malo pogledal v tujini in našel tole mini lamo z 2,4G komandami za isti denar=D>

http://www.der-schweighofer.at/en/produ ... .4_ghz_rtf

Slika

Predvidevam, da bi bila boljši nakup od zgoraj omenjenega modela in prav tako primerna za popolnega začetnika :-k Malo me tudi bega, da nikjer ne vidim repnega rotorja, samo če piše, da leti v vse smeri... :-k
A Švajgi pa ne obira na debelo [-X [-X [-X Ne tako hitro in pavšalno obsojat naših trgovcev, od nečesa je treba živet, nobeden se ne valja v denarju, jasno pa, da ne morejo biti konkurenčni velikanom kot je Švajgi , Švajgi tudi ne more bit še večjim internetnim velikanom v HK. Zato pa mali trgovci lahko ponudijo malo bolj direktno informacijo in ko je kaj narobe, veš kje so.
Brez skrbi tista LAMA leti v vse smeri, repnega rotorja nima ker je pač koaksialec in to kar pri pravem helikopterju dela repni rotor, opravi z razmerjem vrtenja zgornjega in spodnjega rotorja.
PS: ko smo že pri debelem obiranju, Švajgi za tale helikopter ne plača dosti več kot 20€
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Mare77
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 09 Jul 2006, 22:28
Kraj: Vrhnika

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Mare77 »

Vem, tudi trgovci morajo živeti od nečesa. Problem je, ker je Slovenija tako majhna in ni prave konkurence na našem trgu, trgovci pa so premajhni, da bi dobili res konkretne popuste zase in posledično tudi nižje cene za nas. Precej stvari je cenejših čez mejo ali pa preko neta, samo pogledati je treba malo naokoli. Meni kot kupcu ne pomaga nič, za koliko denarja dobi Švajgi ta helikopter in za koliko razlike ga proda meni. Jaz moram gledati, kaj dobim za svoj denar.
Na koncu pa je vse odvisno od nas potrošnikov!!! Če se ne bomo borili zase in svoj denar, nas bodo pač obirali. Se pa seveda tudi v SLO dobijo ugodne reči, da ne bom samo pljuval čez SLO trgovce... Žal pa je tega premalo...
Slika LPG -ja

Every flight ends in the crash. Some are just a little worse then others.
Uporabniški avatar
4nze
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 01 Sep 2011, 14:28
Kraj: Celje

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a 4nze »

Zdravo!
Že dolgo se zanimam za modelarstvo, sedaj pa sem se odločil da si bom kupil en helikopter. Sem začetnik (kakšnje 4 baterije sem preletel na koaksialni lami). Prostora imam dovolj (v hiši kar nekaj, delavnica, na dvorišču tudi veliko). Mislim kupiti tudi kakšen simulator (da bi kasneje, če bi obvladal helikopter poskusil malo 3D). Pri Blade-ih sem gledal da lahko na komande npr: pri Mcpx-u na komandi DX4e lahko priključimo na računalnik in na simulator, kar bi bilo dobro da mi ni treba kupovati posebej komande za simulator. Na voljo imam največ 200€. Všeč so mi Blade-ovi helikopterji.
Prosil bi za kakšnje nasvete kateri heli naj kupim.


Lp, Anže
Začetnik :D
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Zimski dnevi se bližajo oz so že tu zato iščem helikopter za zabavo po hiši, z heliji sicer nimam izkušenj razen z 3 oz 3.5 kitajskim kaoxialcem tiste ki prodajajo po 20$

Zdaj gledam kak korak bolj zahtevno pa me zanima če ima kdo izkušnje z tako imenovanim serije 100 helijem gre za 4 kanalno verzijo.

Gledal sem tole stvarco amak glede na to da je reč že malo zahtevnejša sem malo skeptičen okrog kitajske natančnosti in me zanima če se plača za nekajkrat višjo ceno vzeti t rex 100:

V911
http://www.ebay.com/itm/WLtoys-V911-4CH ... 1e71243316

Ali trex 100
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=94054

Skratka ali je primerno za učenje (v temi o osnovah sem prebral da je) in ali se plača vzet t rexa?

Hvala za vsakršen odgovor in LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
lukcsmukc
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 17 Maj 2011, 20:50

Nasveti izkušnje!!!mnenja!!!

Odgovor Napisal/-a lukcsmukc »

Prosim svetujte mi o tem modelu odločam se namreč za nakup helikopterja http://www.ebay.de/itm/RC-Hubschrauber- ... 373wt_1397. Ima kdo kaj izkušenj z njim se obnese. Ali pa mi kdo svetuje kakšen drug bolj začetniški model? Hvala za odgovore!
MODELARSTVO JE ZAKON!
lukcsmukc
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 17 Maj 2011, 20:50

Re: Nasveti izkušnje!!!mnenja!!!

Odgovor Napisal/-a lukcsmukc »

In ne cenovno visok
MODELARSTVO JE ZAKON!
lukcsmukc
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 17 Maj 2011, 20:50

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a lukcsmukc »

MODELARSTVO JE ZAKON!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

To ni helikopter.
lukcsmukc
Razpravljalec
Prispevkov: 73
Pridružen: 17 Maj 2011, 20:50

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a lukcsmukc »

http://www.modelar.si/index.php?main_pa ... cts_id=987 kaj pa ta nekdo mi ga je svetoval za začetek da je odporen?????????????
MODELARSTVO JE ZAKON!
Godzila
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 21 Jul 2012, 21:19
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Godzila »

Tisti iz D ebaya in ta iz zadnjega linka sta enaka. Med mikro 4 kanalnimi helikopterji sploh ni tako velike izbire. Eno so BLADE, ki so dražji, potem pa še dva kitajca pod milijon imeni. Kupi tistega, ki ima najcenejše in najbolj razpoložljive rezervne dele.

Eden je xieda 9958, na hobbykingu po imenom HK190

Drugi je pa v911, na hobbykingu FP100, ta od katerega linke si prilepil.

Malo pogooglaj za mode in reviewe in se potem odloči. Nobeden ne bo letel lepo že iz škatle, potrebno bo še kaj nastaviti, oziroma dokupiti boljše kose. Poglej si katere rezervne dele je dobro naročiti že vnaprej.

Primer rezervnih delov: http://www.focalprice.com/buy/sanlianhuan.html
Uporabniški avatar
loki
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 20 Dec 2012, 13:20
Kraj: Rakek-Lj

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a loki »

T-rex 100 imam doma in glede na lastnost helija se mi zdi cena prevelika. Drugače pa je helikopter zelo odporen na udarce. Stabilizacija repa je bolj slaba, rep kljub popravkom na komandi še vedno malo drifta. Sama vodljivost helija je dobra. Simulator ki je priložen je sicer za učenje dovolj dober, za vajo 3D helija pa je pre slab saj ne deluje pravilno. Komanda deluje samo s priloženim simulatorjem.
Po mojem mnenju si kupi za začetek raje cenejši heli.

LP Miha
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Godzila napisal/-a: Drugi je pa v911, na hobbykingu FP100, ta od katerega linke si prilepil.

Malo pogooglaj za mode in reviewe in se potem odloči. Nobeden ne bo letel lepo že iz škatle, potrebno bo še kaj nastaviti, oziroma dokupiti boljše kose. Poglej si katere rezervne dele je dobro naročiti že vnaprej.
Ni res, v911 za začetnika in za prah po bajti dvigovat leti odlično.Pa glede na ceno tudi.Seveda pa se za omenjenega kitajca dobijo opcijski deli iz alu ali karbona za majhen denar.
Osebno bi priporočil V911 vsakemu začetniku ki ga heliji zanimajo.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
RegY
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 31 Mar 2013, 18:14

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a RegY »

pozdravljeni

popolni začetnik tukaj, zadnje dni si ogledujem helikopterje po netu, na straneh, na youtube-u in sem se nekak odločil, da bi bil za začetek, tudi po prodajalčevih besedah zelo dober helikopter (E Flight) Blade 120 SR

zdaj pa me zanima... ker vidim, da majo pr njih en lep komplet DX6i komande s povezavami za računalnik in simulatorjem phoenix 4.0, me zanima, ali je boljše kupit helikopter, nakupit nekaj rezervnih delov in dat zanj cca. 200€ (z vsemi rezevnimi deli), ali je boljši vložek za prvo v ta set komande in simulatorja, pa s helikopterjem počakam? je simulator toliko realističen, da se bom naučil nekih osnov, pa da nebom razbil helikopterja v toliki meri, kot bi ga kot popolni začetnik?

Če pravilno razmišljam, je dobro nabavit dobro komando do neke srednje klase - kot je ta spektrum, ki jo bom prej ali slej itak rabil, pa potem do neke mere tud šparam z BNF helikopterji, ali ne?

Prosim za mnenja, in ne me šparat, ker sem res začetnik.

Lep pozdrav,
Sašo
Slika
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Vsekakor je priporočljivo začeti s treningom na simulatorju, saj so napake mnogo cenejše in manj nevarne od tistih v realnem življenju.
Kar se tiče komand za začetnike pa je bilo že veliko napisanega, med drugim je svež članek na to temo v razdelku z naslovom "RV naprave".

LP
Alex
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Tudi brez simulatorja gre, trening kriz namontiraj spodaj in lepo pocasi, ne sme se ti mudit, pa tudi ce razbijes se ne smes prevec sekirat in obupat.Je pa priporocljivo, da imas prvic zraven nekoga ki priblizno ve zakaj se gre.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Vse gre, tudi preko atlantika se da plavat... Kaj je bolj racionalno in cenovno ugodneje pa je že napisal alex. Manevre v lebdenju se da enostavno vaditi s križem. Manevre s hitrostjo se lahko vadi le z simulatorjem, razen če obožuješ obnove in popravila modela.
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji