Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Popravljanje in obnova je pac del igre.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

In pred vsem brezvezni stroški... Zakaj bi delal na težji način, crashi bodo tudi brez izgube orientacije.

Res pa je, da sta dva načina vadbe. Eden je resen, z vajo na simu, dopolnitvami na manjšem modelu in nato na večjem - ob vsaki novi vaji proba na simu in nato na pravem. Drugi način "rajtmde dau šwo", vzameš model, ga razbiješ in šraufaš, "sj naslednjič bo pa bolš, vsaka šowa nekej stane". Tak način se ponavadi konča z opustitvijo hobija ali preusmeritev v bolj stabilne modele, kot so baloni. Vsakdo izbere sebi primernega.


Riot88 napisal/-a:Popravljanje in obnova je pac del igre.
Ob takem nasvetu me seveda zanima, kako daleč si prišel s helikopterji? Prodal si 911, kaj pa sedaj letiš?
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

trenutno stoji na polici kitajc HK 450,z nekaj poleti.Vendar zadeva caka na boljse case(beri komando :D ) ker mi je futaba spustila duso.Ko bo pri hisi 9xr potem bo spet heli aktualen.sicer so pa moja najvecja strast letala, helikopter je malo za zraven.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
RegY
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 31 Mar 2013, 18:14

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a RegY »

prvo najlepša hvala za vse odkrite odgovore;

torej, odločitev je padla... ko bo denar na kupčku, pade simulator+DX6i in pa 120SR BNF, da nebom samo v simulatorju letel. bom pa definitivno prvo preživel kak teden na simulatorju, potem pa najverjetneje mariborski park, ali pa branik (nogometno igrišče-športni park v mb).
vseeno, je to cca. ~ 400€ začetnega vložka #-o ampak mislim da se splača ((škoda ko socialna ni višja za kake.... 3Ă— haha))

če se kdo prostovoljno javi za pijačo kje iz mb, jaz prnesem sixpack laškega pa helikopter, ti pa znanje. pa se lahko še kaj naučim. ko bo helikopter kupljen, seveda.... dvomim, da bi kdo od vas bil tolko dober pa mi dal za poiskusit svojo živalco... vsaj glede na to da sem popolni začetnik

LP,
Sašo
Slika
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Mislim, da ti ne bo žal. Z dopolnjevanjem med helijem in simom boš najlažje letel čez težave.
Riot88 napisal/-a:trenutno stoji na polici kitajc HK 450,z nekaj poleti.Vendar zadeva caka na boljse case(beri komando :D ) ker mi je futaba spustila duso.Ko bo pri hisi 9xr potem bo spet heli aktualen.sicer so pa moja najvecja strast letala, helikopter je malo za zraven.
Škoda, da stoji mašinca. 9xr, opevana naslednica 9x?
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Ja ta zadeva.sem jo že imel v rokah pa je za ta denar top.
Helikopter pa lahko malo stoji,trenutno so leteča krila v igri.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Ja naprava je doma, samo rabi nekoga ki jo bo sprogramiral :lol:
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
nejc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Dec 2013, 11:22

Pomoč pri izbiri 6ch helikopterja

Odgovor Napisal/-a nejc »

Pozdravljeni,

zanimam se za Solo pro 126 night, ima kdo ta helikopter? Je vreden nakupa.

Lp, Nejc
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Imam ravno to verzijo helikopterja, staro dober mesec. Kar dober helikopter, posebnni čar dobi nočni let.
nejc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Dec 2013, 11:22

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a nejc »

Aha. Hvala! Bom še malo prečekiral cene in se potem odločim. je pa sicer sedaj v igri še en drug helikopter. Tako da bo odločitev težka :).
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Najceneje ga boš dobil pri Lindingerju, kjer je komplet (RTF) 169 Eur, če kupiš še par akumulatorjev, da prideš z ceno preko 199 Eur! In kakšna je druga izbira?
nejc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Dec 2013, 11:22

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a nejc »

Super bom bom pogledal tudi pri Lindingerju. Druga izbira bi bil helikopter Align Trex 150 DFC. A morda kdo pozna ta model? Kakšne izkušnje anyone?
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Glede Lindingerja pri prejšnem odgovoru, sem ti želel sporočiti, da je poštnina zastojn če prekoračiš nakupno ceno 199Eur. Align 150 DFC je pa nov proizvod, ki ga lahko že rezerviraš ne pa kupiš je pa boljši od Solo pro 126. Dobri helikopterji so tisti, ki imajo kardansko gnan zadnji rotor (Wakera V120D2 (sem ga imel in je super helikopter), Blade 130x, itd), niso pa za nočni let.
nejc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Dec 2013, 11:22

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a nejc »

Aha potem je za nakupe nad 199 eur poštnina zastojn. A morda veš kdaj pa bodo začeli prodajati Align 150 DFC? Si bom pogledal tudi za model Wakera V120D2. Aja kaj pa baterije a so kakšne finte na katere je treba biti pozoren?
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Align 150 dfc, če naročiš sedaj bo prva pošiljka okrog sredine decebra, ni pa RTF kar pomeni, da moraš imet sam komando. Walkera je pa že precej stara zato jo lahko dobiš po ugodni ceni iz druge roke. Je dosti boljša kot je naprimer novejši Blade MCPX, vendar pazi take helikopterju kupujejo tudi popoli začetniki in jih dobiš v najslabšem možnem stanju. Baterije so v kompletu, so pa občutljive na mraz, ker so tako majhne , C-ji tukaj ne igrajo vloge.
nejc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Dec 2013, 11:22

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a nejc »

No glede na to, da se mi ne mudi, bom raje še malo počakal in se nekoliko bolje informiral. Bo pa kot vidim kar težka odločitev. To je uredu da so baterije v kompletu. Bom pa dokupil še ene, ker se mi zdi uredu da lahko malo več časa letim, če se že zapeljem do enega uredu prostora za letenje. A lahko nekoliko več poveš o Wakeri, ki si ga imel? Kaj je tisto kar je najbolj kul pri tem helikopterju?
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Najboljše pri tem helikopterju je to, da tehta samo 88 g, kar pride prav pri padcih, kjer se v najslabšem primeru poškoduje le kakšen kardandki zobnik. Verzija S ima tudi pregibne "upoglijve" glavne rotorje, ki se pri padcih ne poškodujejo. Je zelo stabilen in dodelan za svojo velikost, ker ima dodelan stabilizacijski sistem. Ga lahko imaš kar v nahrbtniku skupaj z komando. Kaj si do sedaj letel na letalih? Če si začetnik pri helikopterjih ti bom svetoval drugi helikopter, so bolj stabilni predvsem niso tako občutljivi na veter in so boljše vidljivi, so pa tudi bolj nevarni.
nejc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Dec 2013, 11:22

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a nejc »

Aha potem je zelo lahek. Verjetno je tudi zelo okreten? Če je moč motorja dovolj velika za tisto maso? To da je majhen je tudi fajn. Ja do sedaj sem se ukvarjal z letali. Katerega pa svetuješ za začetnike? Da ni predrag in da ni prenevaren :).
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Če ti prileti Walkera v nogo imaš nekaj časa plavo nogo in to je to (dvakrat preverjeno), pri večjih ti jo prec odreže. Osebno ti svetujem helikopter klase 500, je po mojem mnejnu najprimernejši za učenje je pa cenovno bolj ugodna klasa 450.
nejc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Dec 2013, 11:22

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a nejc »

Kateri pa so to helikopterji klase 500? Potem je pa walkera precej nevaren.
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Napiši na google Align T-rex 500 ali pa Sab Golin 500, od Aligna dobiš vse komponente v kompletu le sestaviti ga moraš sam, mehaniko, gyro, serve, itd. Bolj kot je številka na koncu imena višja bolj je nevaren, dolžina enega rotorja. 3D helikopterji grejo nekje od 100 do 820 mm. Skratka premer rotorja pri majhnih helikopterjih je okrog 25cm pri večjih blizu 2m.
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Nejc, ali že obvladaš 4-kanalne helije (enorotorski)?

Če ne obvladaš, priporočam najprej nakup začetniškega 4-kanalnega helija in ne nakup 6-kanalnega akrobatskega.
nejc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Dec 2013, 11:22

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a nejc »

Ne ej ne obvladam še. Sem še čisto nov. Sem dobil idejo da bi po letalih poizkusil še helikopterje. Ampak kot vidim je kar veliko enih stvari ki jih je treba upoštevati, tako ad bom moral še kar nekaj preštudirati.
Uporabniški avatar
SOLGOR
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 03 Jul 2007, 14:08
Kraj: SOLKAN

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a SOLGOR »

Sem mislil, da si že vozil helikopterje. Potem pa definitivno 4 kanalni dvorotorni (eden nad drugim) helikopter.
nejc
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Dec 2013, 11:22

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a nejc »

Katerega 4 kanalnega dvorotornega pa predlagaš?
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji