Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a anda »

Prodajajo jo na Ptuju. Lahko greš tja in jo fizično pogledaš in prodajalca še kaj vprašaš. Zna tudi leteti, tako da ti lahko malo demonstrira. Ostale podatke pa ti je tako dal marci_boy-

lp
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
Labrax
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 27 Mar 2014, 10:24

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Labrax »

Pozdravljeni,
sem pisal že v eno drugo temo, ker te prej nisem videl...

Za naju s sinom iščem kakšen (rabljen) helikopterček, ki pa naj bo vsaj nečemu podobno (sedaj sva se igrala z enim IR).
S tem mislim da bo par minut v zraku ter da je tudi za zunaj.

Zanima me, v kolikor kdo pozna model E-flite Blade CX2?
Kakšne prednosti/slabosti?
Cena rabljenega pride z nekaj dodatnimi deli in nekaj nadgraditvami (alu) + dodatna baterija 60-70 eur.

Prosim za kakšen nasvet.

lp
Labrax
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 27 Mar 2014, 10:24

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Labrax »

Kaj prav nobeden ne pozna tega modela?
Labrax
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 27 Mar 2014, 10:24

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Labrax »

:whistle:
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Če je zadeva izpravna in ti jo prodajalec pred teboj demonstrira bo ok. Gre za 4 kanalni heli, lastnosti pa poglej tu: viewtopic.php?p=465054#p465054
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Je kdo že probal ta helikopterček. Obeta veliko vsaj po youtube ogledih.

http://eu.banggood.com/Wholesale-Wareho ... 14247.html
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a MiroP »

mzakelj napisal/-a:Je kdo že probal ta helikopterček. Obeta veliko vsaj po youtube ogledih.

http://eu.banggood.com/Wholesale-Wareho ... 14247.html
Tukaj se lahko prebere več o tem heliju: http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... light=v977

Zanimivo, da je z brezkrtačnim motorjem in daljincem tako poceni.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Mene tudi čudi to. Nič po dopustu ga vzamem potem pa prvi let dam kolegu kateri oblada helije in napišem kako se obnese.
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Dobil helikopter, wltoys v977 sicer je bil en ležaj na glavni osi malo za namazat, in je zadeva poletela. Še dobro da sem naročil kilo rezervnih delov ker sem kmalu zabil v zemljo in povihal glavno os. Os je bilo presenetljivo lahko zamenjati in zadeva je spet poletela. Sam helikopterček ima dva načina letenja :
-3d kjer delujejo 3 gyroti in ga zaenkrat pustim pri miru dokler se ne naučim.
-6g kjer deluje 6 gyrotov in je helikopter nesramno stabilen v zraku. Če ga poskušaš zvrniti ti bo uspelo le če držiš komando v skrajno stran. Če spustiš se sam poravna.
Baterija je zraven 450 mili kar je nekako za 5 minut letenja ( ob rahlo zviti osi je bilo samo 2 minuti ).
Naročil sem še 10x 520mili ker priporočajo te in se baje čas podaljša na krepkih 8-10 minut.

Polnilec sem testiral in je zanič, raje polnim na svojem polnilcu. Komanda je odzivna, lepo sede v roke in je neka bleda kopija Futabe. Ampak za tak denar ne bom gledal v detajle. Ima zanimiv gumb z katerim se spremeni iz mode 1 v mode 2. Tako da lahko v bistvu v sekundi spremeniš način letenja.
Dobro lastnost ima hover debuging kjer se vklopi to funkcijo in poleti. Med letom strimaš heli da je stabilen hover in pristaneš. Nato stisneš še enkrat isto tipko in si zapomni trime. Sam razumem to kot nekakšen subtrim z klasične komande. Sam zaslon je osvetljen in lepo viden. Ima zanimiv gumb z katerim v trenutku zablokiraš motor.

Vglavnem če kdo kupuje začetniški helikopter je ta zadeva totalen win win kombinacija. Glede na posnetke z youtuba ( zaradi katerih sem se spustil v nakup ) je tudi odlična 3d zadeva. Ima pa tudi poceni rezervne kose in pride vzdrževanje poceni.
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Po nekaj dneh letim v 3g načinu in moram reči da je izredno solidna zadeva. Priporočam vsem. Je pa nekako čudno ko se navadiš na 3g in potem preklopiš na 6g ker kar ne znaš več upravljat :D Naročil drugi helikopter ( prvega sem nažalost izgubil v visoki travi včeraj :cry: ). Edino ena modifikacija je priporočljiva : zamenjava konektorjev z reglerja na baterijo na jst, potem postane res odziven. Očitno original konektor ne spusti dovolj toka skozi.
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Tudi jaz sem naročil V977 in ga dobil pred tremi dnevi, dodatne baterije pa sem dobil že dva dni prej. Heli sem iz škatle postavil na tla in letel, ne da bi karkoli nastavljal. Res zanimiv heli, v 6g modu je tako stabilen, da ga letiš kot 4-kanalen heli, primeren za vsakega začetnika, v 3D pa postane pravi CP, kot recimo Walkera Super CP ali V120D02. Namreč obe Walkeri nista primerni za začetnika, ker sta preveč nestabilni. Pa Super CP je originalno s krtačnim motorjem, res uporaben pa postane šele z brezkrtačnim, kar je 50 EUR dodatno. V977 pa je že originalen z brezkrtačnim, motor manjši kot ga ima Super CP, heli pa vseeno zelo odziven in trpežen. Že prvi dan sem ga z relativno veliko hitrostjo "pribil" z nosom v tla, večkrat naključno v travo, pa je preživel samo s "topim nosom" kabine.

Zdaj lahko kar prodam 4-kanalne helije in bom raje naročil še dva V977 BNF. Pa MŽakelj, veš, jaz sem koprive na travniku, kjer letim, prej pokosil. Enkrat sem Super CP skoraj pohodil, ko sem ga iskal v travi.
mzakelj
Profesor
Prispevkov: 1171
Pridružen: 24 Nov 2009, 12:27
Kraj: Godowich

Re: Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Odgovor Napisal/-a mzakelj »

Ja majo ti v977 kar srečo. Svojega sem dobil nazaj, pa je šel skozi rotacijsko koso na traktorju, potem obračalnik. Ko je bilo seno že v "vrsti" se je najdu. In glej vraga, baterija je šla, to sem pričakoval zaradi izpraznitve, zadnji motor na repu sem zamenjal in zadeva spet leti kot da ni bilo nič. :D
Emax motorji | 2213 | 2216 | BL2822 .... ZS pa se zmenmo :)
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji