Kateri helikopter? Tema za ZAČETNIKE

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Pri tej komandi 2,4 je možnost priklopa. Glede cene pa če nabaviš tistega cenejšega potem pa še rabiš lipo in polnilec pa te pride več kot če nabaviš z lipotom pa 2,4 ... no coment
To je moje mnenje
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Tjuln
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Maj 2009, 08:50
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a Tjuln »

No, že če je možnost priklopa se mi zdi da odtehta razliko, tako da sem že skoraj izven dileme :)
A priloženi polnilec za lipo je sploh uporaben, ali je bolje da takoj pogledam za kakšnim ultramatom?
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Polnilec je primeren za lipo :wink: Vendar če se misliš resno ukvarjati z modelarstvom si potem raje kupi kakšnega ultramata (ultramat 16 na primer) :roll:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Priložen polnilec je kar dober, dobro napolni lipce čez čas pa res da nabaviš kakšen polnilec kot se reče :wink:

aha pa opomba, ta heli je tudi zelo občutljiv na veter (ma ga kolega) drugače pa leti lepo.
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Tjuln
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Maj 2009, 08:50
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a Tjuln »

No pa sem spet v dilemi. Sem v Lindinger poslal mail s par vprašanji (glede priklopa na PC in ustreznega kabla) pa sem dobil odgovor da znajo biti včasih problemi in priporočilo za prvi nakup: Lama V4 komplet - dobiš zraven rezervne krake in kabel za povezavo na PC. A se splača vztrajat pri dražjem ne-koaksialcu za začetnika?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ne ne splača se ti. Začetniški helikopter te bo učil kaj katera ročica naredi, kako letiš helikopter in upravljanje iz različnih pozicij helikopterja, nikakor ne letenja. Zato kar vztrajaj pri koaksialcih, boš vsaj kak del prišparal na račun stabilnosti.
Uporabniški avatar
Rescator
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 05 Avg 2008, 20:30
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rescator »

Ali se splača za začetek kupit tale heli http://shop.lindinger.at/product_info.p ... d=74765#SZ
Ker koaksalca se bom itak prehitro naveličal?
... .--. . -.- - .-. ..- -- / -.. -..- -.... .. / ..--- .-.-.- ....- / --. .... --..
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

čimbolj se izogibaj napisa walkera
Uporabniški avatar
Tobija
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 14 Maj 2009, 17:25
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a Tobija »

hja za začetek bo da dobiš komande u prste pol pa res izogibat se vsega kar piše walkera gor.
lemut
Tekmovalec
Prispevkov: 357
Pridružen: 15 Okt 2008, 18:07
Kraj: vrhpolje pri vipavi

Odgovor Napisal/-a lemut »

verjemi raj pršparaj kak e več in kupi trexa ker ga boš prej dobil v prste.sam sm mel walkero 36 in je blo skoz neki narobe al je kakšen vijak u luftu odpadel al pa je jkej crknlo.in pole k dol pade pa daš za popravilo 30,40e in pole nardiš en let pa spet dol pade..............verjemi ceneje boš prišel skozi če boš kupil kakšen drag model kot pa walkero.zapomni si najlažje je kupt helikopter težje ga je vzdrževat.
Uporabniški avatar
Rescator
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 05 Avg 2008, 20:30
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rescator »

Sej verjetno res najbolje da začnem na T-Rex 450. Osnove se lahko naučim tudi v simulatorju.
... .--. . -.- - .-. ..- -- / -.. -..- -.... .. / ..--- .-.-.- ....- / --. .... --..
Uporabniški avatar
MINICIRRUS
Tekmovalec
Prispevkov: 331
Pridružen: 22 Sep 2008, 20:07
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a MINICIRRUS »

3D yak
3D parkmaster
3D extra
Uporabniški avatar
Rescator
Razpravljalec
Prispevkov: 82
Pridružen: 05 Avg 2008, 20:30
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Rescator »

Svetujem ti, da raje kupiš TRex 450, je malo večji ampak za začetnika ni nobenega problema - pod pogojem, da ja ga nastavi iskušen helijaš.
Sam imam TRex 450 in je tudi moj prvi heli, sem pa zelo zadovoln.
... .--. . -.- - .-. ..- -- / -.. -..- -.... .. / ..--- .-.-.- ....- / --. .... --..
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Živjo

moje mnenje je tako, da se izogibajte vsemu kar ni preverjeno, ker res ne vem zakaj bi moral prav ti (mi) preveriti če stvar res deluje.
Če vam ni problem denar si nabavite trexa450, lahko tudi iz druge roke še boljše pa bi bila kakšna večja klasa (sedaj se nekaj protosov in trexov 500 prodaja v malih oglasih, vredno ogleda).

Matija
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
mmohoric
Razpravljalec
Prispevkov: 121
Pridružen: 21 Dec 2009, 16:49
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a mmohoric »

LP


jz sm si za začetek privoščil t-rex a 500, ter futabo T8FG... Upajoč da mi futaba služi dlje kot kaka poceni komanda... t rexa 500 pa zato ker modelarji priporočajo večji heli..baje je bolj stabilen :)

Probal še nisem, ker se še ukvarjam s simulatorjem... :)

LP

M.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Izredno dobra izbira in nacin zacetka! Bravo!
Zal Je to zelo netipicno za danasnje zacetnike.
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

mmohoric napisal/-a:LP


jz sm si za začetek privoščil t-rex a 500, ter futabo T8FG... .
Tudi sam sem začel s T-rex 500, pa moram rečt, da mi ni žal. Ko sem naknadno nabavil t-rex 250, sem ugotovil, zakaj je za učit boljši večji heli...

Pa ne pozabi križ pri prvem letu.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Pametna odločitev. Sedaj imaš par mesecev časa, za simulator, potem pa v zrak (s križem prvih nekaj poletov).

500tka je dobra izbira, saj še ni predraga, velika je pa dovolj. 550, 600 so krepko dražji (baterije!).

Za hujši 3D pa potem Protos :lol:
lp Melly
Uporabniški avatar
Multijet
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 24 Mar 2008, 14:48
Kraj: Šentjernej

i

Odgovor Napisal/-a Multijet »

Pokliči v trgovinomodelar brežice tam jih imajo dovlj za ugodno ceno.
www.trgovinamodelar.com
Kdor ne leti sploh ne živi!!!!
Uporabniški avatar
mmohoric
Razpravljalec
Prispevkov: 121
Pridružen: 21 Dec 2009, 16:49
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a mmohoric »

..a to misles kriz :)...

kako pa je z simulatorji? jz imam aeroflyPDeluxe.. je to ok al si morem kakega drugega umisliti...ma kdo izkusnje z APDeluxe?

lp. M
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Živjo,

sam sem na začetku letel z omenjenim simulatorjem, a sem kajkmalu ugotovil, da to ni tisto kar potrebujem. Kupil sem si phoenix-a in bolj ne bi mogel biti zadovoljen. :wink:
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Sam letim z AFPD, pa mi tudi ni nekako všeč....
Uporabniški avatar
mlav
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 14 Apr 2010, 19:50
Kraj: Celje

heli za začetnika do 150€

Odgovor Napisal/-a mlav »

Pozdrav, sem popolni začetnik brez izkušenj (ne štejem igrače). Rad bi začel in si kupil primeren helikopter. Sem malo gledal po forumu ampak so nekateri posti že tako stari, da linki do helikopterejev v trgovinah ne delajo več.
Razmišljal sem o tem da bi kupil komplet. Našel sem Walkero CB180 SENCA 2,4 GHZ RTF za 149€ http://shop.lindinger.at/product_info.p ... rans/de/sl in Walkera HELI EXXPERT MINI V3.5 RTF MODE 2 2,4GHZ za 99€ http://shop.lindinger.at/product_info.p ... rans/de/sl

Nekako toliko sem pripravljen v začetku investirat. Sem pa videl na forumu da Walkero odsvetujete zaradi kvalitete. Kaj mi priporočate da kupim? Razmišljal sem tudi o rabljenih ampak ker se prav ne spoznam niti ne vam kaj gledati. Prosim za kakeršen koli nasvet.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Moj nasvet: najprej si zrihtaj simulator in odleti nekaj urc... potem razmišljal o heliju, bo veliko ceneje, kar boš prišparal, ker boš manj razbijal na začetku pa investiraj v 450tko ali kaj podobnega, pa spodoben oddajnik si kupi.
lp Melly
Uporabniški avatar
MatejMusic
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 06 Apr 2009, 14:53
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a MatejMusic »

Melly napisal/-a:Moj nasvet: najprej si zrihtaj simulator in odleti nekaj urc... potem razmišljal o heliju, bo veliko ceneje, kar boš prišparal, ker boš manj razbijal na začetku pa investiraj v 450tko ali kaj podobnega, pa spodoben oddajnik si kupi.
Se podpišem pod to! =D> =D>
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji