FLY Dragonfly

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

FLY Dragonfly

Odgovor Napisal/-a dolfe »

A.
Zadnjič spremenil dolfe, dne 24 Jan 2007, 17:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Poglej po eBay-ju... tulealitule

p.s.: kje si pa nabavil tole igračo - dosti gledam azijske produkte, pa prvič vidim..
gregio
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 15 Nov 2004, 19:00
Kraj: logatec

Odgovor Napisal/-a gregio »

sam raj ga ne kupovat,zelo zoprno ga je vozit,je vztdržljiv,sam tazadn rotor je zalo pokvarljiv, v buistvu če hočeš kaj zvedet me kontaktiraj na msn-ju
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

@Odisej hvala, pogledal in videl, kaka budala sem ker vedno na novo ljudem verjamem.Najbolj me boli dejstvo, da je med modelarji toliko ljudi brez časti.
Ja najbolje, da naročim en nov komplet, starega pa obdržim za rezervne dele.
Ne vidim namreč, da bi prodaljali tudi po delih.
LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Si probal srečo na googlu? Nekaj ti piše na nalepkah, katalog rezervnih delov imaš (upam)? Probaj iskat po googlu po šifrah, če ti rata dobit proizvajalca, pišeš njim in prosiš za web naslov kakega reselerja (po možnosti v EU)...


lp
Peter
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

deli

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Odisej in gregio zdravo.

Sem ravnokar končal popravilo krakov glavne elise. Ker je en krak bil zlomljen sem se odločil, da pač skrajšam še drugega. Evo par slikic kako je to izgledalo. Sedaj me čaka še samo popravilo puš zdnje elise. Potem pa v zrak, al pa tudi ne, bomo videli. Vsekakor javim o uspehu ali neuspehu.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Kraki so sedaj sicer po en cm krajši, a dajmo se presenetiti.
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

hehe, tko se dela =D> ( #-o )

samo ne v rotor gledat preveč od blizu...za vsak slučaj :lol:
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Ne se bat, bo ravno toliko vzdržljiv kot je bil prej, ali pa še bolj. Šibka točka na originalu so namreč ravno prehodi iz elise v uho, tam kjer so ostri robovi vsaka stvar najprej poči. Sicer bo pa tako ali tako bolj za probo, mi namreč ni jasno, kakšen heli je to, ki še lebdeti ne zna. Ima samo zavijanje in gas. Se mi zdi, da se bo še slabše obnašal kot girokopter glede na počasno letenje.
Bom kaj povedu, ko se bo kaj dogajalo.
LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
gregor94
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 21 Avg 2006, 07:32
Kraj: dobova
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gregor94 »

Bi prosim lahko posnel kratek filemček ker me zanima kako leti če ima samo gas ter levo-desno

lp.gregor
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Če bo letu, bo tud kak filmček. Če ne bo, pa samo suhoparni demanti. Vsekakor bom javu!
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Tako puše so vstavljene.Stvar pognana, samo baterije so bile takoj prazne. Nisem nič filal, ker nisem vedel kakšno je stanje. Se polnijo, naslednje javljanje ob cca 22 uri.
Se je pa vse vrtel samo v eno smer, je šlo ko tisti pes, ki svoj rep lovi.
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Obljuba dela dolg. Stvar ne leti, se samo okoli svoje osi vrti. Šla v zrak, žena ostala brez ene rože, ata pa razočaran. Repni rotor ne dela. Sem v tem času kontaktiral še z dvema, ki imata isti heli z istimi težavami. Izgleda, da je to njegova rak rana. Jutri grem v seciranje sprejemnika, saj je vse skupaj v eni škatli. Tudi giro naj bi bil notri.
Lahko noč.
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

seciranje

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Sprejemnik seciran. girota ni!
Skurjen tranzistor 2SA1300 , gremo zjutraj v nabavo. Upam ,da ni šlo še kaj drugega.
Se čedalje bolj sprašujem, kakšen heli je to?Saj nima niti toliko kot HELISKY.
Sedaj bom že iz žlehtnobe probal stvar v zrak spravit, da vidim kakšen pestatel je to.
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Hojla!, a me ni noben pogrešov?

Na kratko. Tranzistor zamenjan. Repni rotor dela. Heli se vrti okoli svoje osi v eno ali drugo stran. Zelo težko ga je umiriti, da o kakem daljšem lebdenju sploh ne govorimo. Edino dobra stvar na tem tiču je izredno trpežna plastika, ki prenese čudo. Če bi SABRE imel tako plastiko?, kaj bi delali? Trpežnost preiskušena danes popoldan v veeeeeetrovnem vremenu. Po parih koliko-toliko uspešnih poletih sem postal prekorajžen, rezultat :sosedova gradbena baraka brez okna, moj heli brez enega kraka. Kriv pa je veter ne pilot.
Rezime. Trgovci že vejo, zakaj ga za tak denar prodajajo. Ljudje ne kupujte !
Bolje kak pir spit.
Kako more heli z dvokanalno napravo delat? Sedaj mi je jasno, ne more!
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
ZERO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 25 Dec 2006, 11:02
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a ZERO »

Kaj vse je že moj REELY prenesel (enak kot Sabre) kaj še le ta mora, je pa že tudi "obrezoval" rože in kosil travo :wink:
no glavno da si se nekaj naučil glede helijev z dvokanalnimi napravami
se splača dat 120€ za heli z 4 kanalno napravo pa še rezervni deli se dobijo :wink:
LP
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a kope »

Tud jaz sm en izmed bedakov k so me nategnil da se bom z tem helijem naučil letet! Ja, vrtet se v vse smeri pa rože sekat!
Kope!!!
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Če si sam rože seku ni tak problem, dokler boš sam svoje, ko jih boš sosedu začel bo huj. Lahko pa do pomladi počakamo in odpremo firmo za košnjo trave. Če bo sneg lahko frezamo v njega, v vročini pa zrak mešamo, da ne bo vroče. Bodi malo optimističen. Mogoče bom pa leteči krožnik naredu.
LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
misak
Freak
Prispevkov: 996
Pridružen: 30 Apr 2005, 18:20
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a misak »

Fantje lahko vam rečemo (-jo ) samo hvala ker ste iskreni in poveste,da je to en drek od helija. Tud jaz sem bil ves kaj nej kaj nej, pa ni dnara pa bi tole , pa .... sej veste kako gre to. No in pol sem reku če že helija pol takega , da bo kej od njega in sem 450XL kupu. Rabljenega z vso opremo in zadeva leti. ( Zdej že brez križa ).
Ker jaz sem pil pred nakupom helija G5, ki je super in oh in sploh in je tud seveda 3D pa nevem kaj še. cena 2x manjša od Rex-a. Pol pa brskam nemške forume in najdem da od 10-ih helijev leti 1 ostali majo težave,da sploh gor ne gre pa ,....

Lahko pa povem za igračo, ki sem jo videl letet in je v obliki helija :) V baby centru jo baje majo in stane okol 40€. To pa šala. Sam ko zbiješ greš po novo in 3x tako pa maš eno Lamo, ki je vsaj nekaj od helija. Pa še kose lahko dobiš pri nas, tko kot za Rex-a. ( do sedaj sem odbil 2x nosilec glavnega rotorja ,strošek 16€, repni rotor zbuškal, 6€. Tko da ni tako drago. Je pa res da mam XL verzijo, ki je plastična. Na SE so cene precej drugačne.
S5-DSM
trobenta23
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 Jan 2007, 18:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a trobenta23 »

Lep pozdrav!

Malo sem prebral temo in moram rečt da se čisto ne strinjam z vami glede 2 kanalnega helikopterja dragonfly.Res je da gre samo gor,dol,levo,desno da če narišeš na tla križ z njim neboš mogel pristat točno tam ampak za to ceno je vreden denarja.Nesmejo vas zavest boljše stvari oz. se jih neda primerjat - so pa tudi dražje.

Tudi sam imam ta helikopter in sem prvič bil kar presenečen da ta stvar leti in to še kar visoko.Seveda pa sem ob tem heliju dobil voljo po boljšem.

Moje mnenje je da je vreden denarja in zelo primeren za začetnike, saj ni občutljiv oz. ga takoj ne polomiš kot kakšno boljšo-dražjo stvar.

Lep pozdrav vsem!

Tine
NeoTO
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 27 Avg 2006, 08:55
Kraj: Ločica ob Savinji

Odgovor Napisal/-a NeoTO »

Zakaj bi bil primeren za začetnike? Za vzbujanje lažnih upov?
Za začetnike boš našel veliko različnih predlogov, od kakšnih koaksialnih helikopterjev, kjer se ni treba ukvarjati s problemi lebdenja, sabre&clones, ki so zelo trdoživi, zelo podobni 'pravim' po odzivih, a spet z veliko lufta in slabo odzivnostjo repa, spet drugim pa začetnikom svetujejo čim večje helikopterje, pri katerih je odzivnost manjša, a se vsako napako drago plača... Pač vsak naj presodi kaj hoče, jaz sem se za začetek odločil za drugo možnost.
Me je pa zadnjič prijelo, da sem si kupil piccoz-ja za zabavo in se ga da samo zasilno leteti (btw, pristati je možno celo dokaj natančno...), da bi se pa kaj iz tega naučil... :-?
Lp,
Matevž
trobenta23
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 Jan 2007, 18:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a trobenta23 »

Res je da se iz tega kaj dosti o letenju nemoreš naučit ker je razlika med tem in boljšim helijem zelo velika.Sem pa predvsem mislil da glede na denar, je pa soliden in dobiš tudi občutek ali je sploh ta hobi za tebe ali ne.

Lep pozdrav vsem skupaj!
Uporabniški avatar
FeLiXXX
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 11 Jan 2005, 08:42

Odgovor Napisal/-a FeLiXXX »

pozdravljeni

Tudi jaz sem se nekaj hoto kao učit z tem helijom pa žal morem reč da druga kot nekontroliranega leta ne moreš pričekovat in je tako pristal kr v kanti za smeti po treh polnjenjih baterij z ugotovitvijo da NE LETI!!!! V glavnem ne kupujte tega ker je stran vržen denar, dobesedno.
In sem se tako odločo ,ko sem vido da za malo dnara ni muzike, da kupim nekaj bol konkretnega.In je pri men pristal Raptor 30 ki še čaka na lepo vreme za vzlet.

Lp Andrej
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Tako se dela. Jaz sem sicer začel na manjšem MicroStar oz. Shogunu, ampak je ravno tako že resen helikopter. Če si pedanten, zagrizen in malce trmast, ti bo uspelo tudi tako. Lahko si za osnovno trenažo omisliš kako LAMO ali Bell 47G (enak princip), luštna zadevica za prehod iz sim na resen heli, vsaj kar se orientacije tiče.

Meni je uspelo, zakaj potem nebi tudi drugim... da ne omenim koliko nepotrebnih nasvetov sem bil deležen naj grem prvo na letala... ni mi žal da se nisem tam ustavil. Če te zanima letalo, delaj to, če te heliji, se pa ne ustavljal na letalih. Upravljanje iz različnih smeri pa v simulatorju doterat, pa nima kaj iti narobe.
trobenta23
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 25 Jan 2007, 18:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a trobenta23 »

Nekomu je všeč nekomu pa ne.Meni osebno ko sem ga prvič videl in ga vzel iz škatle, sem bil presenečen, predvsem zaradi velikosti.Drugič pa me je presenetla višina letenja in da ta stvar resnično leti.Seveda bi blo boljše da bi lahko tudi pristal kjer bi hotel pa tudi kar dosti prostora rabiš, ampak drugače kot sem že omenil moje mnenje, vreden tega denarja.

L.P.
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Kaj naj kupim???

Odgovor Napisal/-a kope »

Mene pa zanima, ker je dober simulator, pa kje nabavim lamo v3 ( Nebec niti Primus R jo nimata) in kaj je u bistvu boljše, Lama ali Bell 47???
Kope!!!
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji