Še en RTF Heli za 100€

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Uporabniški avatar
kriskros
Razpravljalec
Prispevkov: 129
Pridružen: 04 Sep 2006, 14:38
Kraj: Sladki Vrh

.

Odgovor Napisal/-a kriskros »

Živjo
Tudi jaz sem se začel zanimati za to vejo in sem si naročil tega Twister-ja...upam da bo šlo!!!Lahko bi povedali še kaj o njem...?!
LP
Priponke
M62713.jpg
M62713.jpg (14.34 KiB) Pogledano 4463 krat
Burn rubber, not your soul!
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Tam sem bil doma, sedaj sem pa v Lj. Ni problema lahko pridem v Kamnik.

Ta TWISTER je pa prav podoben SABRE-tu.
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

8) =D> :D JE TAKO.
cere
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 22 Apr 2007, 16:03

Odgovor Napisal/-a cere »

pa mislite da je tale model konkurenčen sabretu (po letalskih sposobnostih seveda) in koliko časa zdrži akumulator?
Uporabniški avatar
kriskros
Razpravljalec
Prispevkov: 129
Pridružen: 04 Sep 2006, 14:38
Kraj: Sladki Vrh

.

Odgovor Napisal/-a kriskros »

No, model sem dobil, odpakiral in seveda sporbau...muči me pa slednje-doma v sobi model deluje odlično se dvigne ampak mi še ga je teško obdržat na mestu...ko pa pridem ven pa se model sploh noče pretirano dvignit od tal!!!Dvigne se rauno toliko da ga lahko krmiliš a to vedno vodi do :oops: ničesar oz se mi ponavadi prevrne!!!???Mogoče se komu dogaja isto?Mislite da bi z lipoti odpravil težavo?Hvala za odgovore [-o< aja batt ki je priložena piše da bi naj držala 8 minutni polet...sam še nisem gledau na uro ampak je tam nekje!!!
LP
Priponke
model vzemeš iz škatle napolniš batt in v luft
model vzemeš iz škatle napolniš batt in v luft
Slika 129.jpg (59.35 KiB) Pogledano 4483 krat
v nekaj trenutkih pripravljen na prvi polet
v nekaj trenutkih pripravljen na prvi polet
Slika 141.jpg (36.78 KiB) Pogledano 4483 krat
Burn rubber, not your soul!
Uporabniški avatar
Jakob
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 15 Maj 2007, 19:11
Kraj: Podkoren

Odgovor Napisal/-a Jakob »

Jaz sem imel točno tak heli... Kljub temu, da sem prej lepo letel z lamo, sem imel kar nekaj težav... Lepo ga uravnoteži (spodaj lahko malo premakneš baterijo naprej, oz. nazaj, če ni tako kot je treba), pa nebi smelo bit težav. Zakaj se pa zunaj nebi dvignil, pa ne vem :-k ... Si imel polno baterijo? Jaz sem opazil, da s polno ni bilo težav, po parih minutah pa je vedno bolj pešal...

Lp,
j.
Uporabniški avatar
kriskros
Razpravljalec
Prispevkov: 129
Pridružen: 04 Sep 2006, 14:38
Kraj: Sladki Vrh

.

Odgovor Napisal/-a kriskros »

Ja okoli baterije maš prau, od tistih 8 min koliko bi mogla baterija držat res lepo leti max 5 min ostalo pokuri na tleh...hvala ti lepa za idejo, na to da batt ni prau oz težišče še nisem niti sprobal :oops: hvala
LP
Priponke
zunaj v elementu in tik pred vzletom...
zunaj v elementu in tik pred vzletom...
PIC000127.jpg (31.65 KiB) Pogledano 4419 krat
Burn rubber, not your soul!
Uporabniški avatar
racman
Razpravljalec
Prispevkov: 110
Pridružen: 19 Jan 2008, 19:13

Odgovor Napisal/-a racman »

Sploh ne sta skoraj enaka. Edina razlika so nalepke.
cere
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 22 Apr 2007, 16:03

Odgovor Napisal/-a cere »

Hmm s kolegom bi si nabavla vsak svojega twisterja pa me zanima, če bova lahko letela skupaj ali se bodo signali tepli kajti nabavila bi enakega kaj mislite ali pač vsak heli dela na svojem kanalu, glede na to, da ima 3v1?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Še en za malce manj kot 100€
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6450
Pričakujem ga v kratkem.
Kolikor sem videl slike na HC forumu, deluje obetavno. Je pa FP verzija.
Uporabniški avatar
Letme
Tekmovalec
Prispevkov: 449
Pridružen: 17 Nov 2004, 11:49
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Letme »

Opa tole me je pa že zbližalo z nakupom helija. Ima zraven vse, tudi li-po baterijo in avtomatski polnilec tako da super zame, ki sem še zmeraj bolj kamenodobni dinozaver :P

@Krist pričakujem kakšno lepo poročilo o plusih in minusih tega helija - kot sem prebral rabim samo sprejemnik in napravo (to pa oboje imam) :D
Ko naredim letalo, začnem leteti. Potem letim in razbijem letalo. Po tem sistemu pač nikoli ne pridem do tekem :(
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Letme napisal/-a:Opa tole me je pa že zbližalo z nakupom helija. Ima zraven vse, tudi li-po baterijo in avtomatski polnilec tako da super zame, ki sem še zmeraj bolj kamenodobni dinozaver :P

@Krist pričakujem kakšno lepo poročilo o plusih in minusih tega helija - kot sem prebral rabim samo sprejemnik in napravo (to pa oboje imam) :D
http://myhobbycity.com/showthread.php?t=956
na drugi strani so tudi domače fotke modelarja, ki ga je že dobil.
zase sem že naročil BK motor :D
da ne bo podhranjen....
Pač grda navada #-o
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Pazljivo s temi navedenimi podatki. Ce bo ta helikopter lebdel 10-15 minut se spremenim v paja patka. 800mAh baterijo ima pri krakih 440mm. Ce ga bos kupoval za ucenje, kupi dovolj rezervnih delov da ne bos nekajkrat narocal in cakal.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Hvala za nasvet.
Čeprav tale heli ne bo moj prvi, sem se prej nekaj matral z Picollom V2. Ta tudi če kmalu omaga, bo drobovina dobila svojo funkcijo drugje(gyro, servoti, repni del, lipo). Sami heliji mi osebno niso najbolj všeč. Sicer bi si rad malce popravil znanje v letenju teh modelov, kake večje ambicije pa nimam.
cere
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 22 Apr 2007, 16:03

Odgovor Napisal/-a cere »

cere napisal/-a:Hmm s kolegom bi si nabavla vsak svojega twisterja pa me zanima, če bova lahko letela skupaj ali se bodo signali tepli kajti nabavila bi enakega kaj mislite ali pač vsak heli dela na svojem kanalu, glede na to, da ima 3v1?
Mogoče kdo ve kajti se mi malo mudi s časom? :cry: [-o<
Uporabniški avatar
Letme
Tekmovalec
Prispevkov: 449
Pridružen: 17 Nov 2004, 11:49
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Letme »

Probajta ko bosta helija na tleh. Odvisno kakšne komande sta kupila in na katerih kanalih laufajo.
Ko naredim letalo, začnem leteti. Potem letim in razbijem letalo. Po tem sistemu pač nikoli ne pridem do tekem :(
cere
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 22 Apr 2007, 16:03

Odgovor Napisal/-a cere »

Ali imata RV-naprava, ki jo dobiš zraven twisterja Kvarce?
cere
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 22 Apr 2007, 16:03

Odgovor Napisal/-a cere »

Pa še neki me zanima kupil bi ta model pa bi vrjetno vzev kr lipote na katere pa se ne spoznam najbolje oz bi jih prvič uporabljal zdej me pa zanima katere bi pasale sem notri tko da bi mel za ene 10 min letenja ? :oops: (mogoče enake kot v sabreta? se pravi S2 900mah ?)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Moj je že na carini :D
cere
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 22 Apr 2007, 16:03

Odgovor Napisal/-a cere »

Evo danes sva tudi midva s prijateljem naročila tegale twisterja iz topmodela tko, da bi v ponedeljek skoraj že moral prispeti :D. Tako, da vam sporočim ko prispe.

LP
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Moj je doma :D
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Krist napisal/-a:Moj je doma :D
Super! :)
Upam,da boš podal svoj komentar glede helija...me prav zanima.... =P~
Uspešen krstni let! :wink:

LP Miha
cere
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 22 Apr 2007, 16:03

Odgovor Napisal/-a cere »

Evo danes sem tudi jaz dobil helikopter sedaj pa me zanima nekaj? In sicer na levi ročici dalinca imam nagib:naprej,nazaj ter zadni rotor:levo,desno. Na desni ročici pa imam plin:več manj, nagib:levo, desno. Je to pravilno za helikopter? jaz bi imel plin ter zadni rotor na levi strani nagibe pa na desni mogoče kdo ve kako ? kajti na desni strani dalinca se ročica ne premakne v nevtralen položaj ? ( sem desničar )
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Za danes ne vem, če bom uspel ga spravit v zrak. Bom pa malce preveril model in poskušal nastaviti napravo.
Originalnega motorja ne bom uporabil, ker sem danes dobil že primeren BK zanj. Sicer nima kv 4500, kot navaja proizvajalec v navodilih, je pa zato kv 5000 in zobnik je drugi. Originalni motor ima zobnik z 8 zobi, BK pa je z 10 zobi. Ima pa FP, ne kot piše na strani, da je CF verzija. Kolikor sem gledal navodila, ima FP verzija krake z pol simetričnim profilom, CF pa z simetričnim, pa tudi kraki so nekoliko veči.
Če nekaj slik.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Še malo drobovja...
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji