Micro HELISKY

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Micro HELISKY

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

Evo moje nove indoor igracke...leti super v vse smeri ni kot picoZ. 8)

Dolzina: 30cm
Teza: 42g

Evo se link kjer je posnetek prvega poleta...
http://p-chan.prkoritu.net/rc/wakaba.html
Priponke
heli.jpg
heli.jpg (82.77 KiB) Pogledano 5120 krat
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

super

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Živjo!
Sem se ravno matral, da bi naredil nekaj posnetkov, oziroma zataknilo se mi je pri nalaganju.Pošljem za predogled, pa vidim, da me je nekdo prehitel.
Nič zato sem se nehal matrat.
Jast sem navdušen, to je prva stvar, ki po treh dneh resničnega navijanja ni v kosih ampak še zmerom leti.Pri meni gre v zrak najmanj 5 X v enem popoldnevu.Dobrih 15 min letenja, pa takoj na polnenje, ki traja caa 45 do 50 min in znova v zrak.Tako vsako uro odletim malo za trening. Stane me manj kot sem dal za komande za fly-simulator, je pa dosti boljše za trening obvladovanja smeri. Sabre se skrije pred to igračko.
Bi predlagal vsem začetnikom za trening preko zime.
No grem pred spanjem še eno rundo v zrak.
LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
luigidon
Freak
Prispevkov: 564
Pridružen: 14 Jan 2004, 12:55
Kraj: Vir-Domžale

Odgovor Napisal/-a luigidon »

In kje se da tole reč kupit in koliko stane? Sam sem pred kakšne pol leta namreč podobno igračko kupil v Lindingerju pa mi je prva crknil po enem dnevu, pa sem kupil novo, ker ni bila draga in mi je crknila še prej kot prva...Upam, da je tole kaj bolj kvalitetno...

lp
m
---------------------
:D
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

igračka

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Zdravo luigidon in seveda tudi ostali !

Za to igračko sem dal 12.000,00 SIT in kusur. Kvaliteta, ha kaj naj rečem? Sem sam dvomil, a kot sem rekel pri meni je zdržala doslej najmanj 20 do 25 polnjenj in seveda tolikokrat po 15 min delovanja.
Kupil pa sem jo pri Nebcu - Mantua model.
Če bom še božične praznike zapolnil z njo, sem dosegel amortizacijo.
Verjetno bo pa še malo zabave, ko bo ob prvem crkotu sledilo popravljanje te filigramske stvarčice.
Slika
LP dolfe
Zadnjič spremenil dolfe, dne 21 Dec 2006, 11:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

opravičilo

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Hej pozdrav A6-quatro!

Se ti moram opravičit ker svinjam po tvoji temi, s tem postom se bom umaknil in odprl svojo. Včasih me v navalu navdušenja pač zanese in pozabim na bonton in lepe manire.

LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

ne ne sej prov...ti kar pisi....me veseli da je se eden iz takim brenclom hehe. Jaz sem tudi navdusen in na dan poletim min.3x. Cas leta imam 12 min. Zadeva je trpezna...ko jo natrimas leti lepo.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

brencli

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Fantastično. Kot si opazu teme nisem odpru, nisem vedu al ji dam naslov HELISKY II ali kaj, pa sem kar čakal. No pa mamo enotno temo, še bolje, ni potrebno skakat po dveh.
Ja men so se že pojavli prvi problemi, prvi dan sem na navodilih gledal pripeto vrečko z mini štifti in se čudi kaj naj z njimi. Sem že pogruntal, bom ravno kar brez njih. Na gibljivi glavi spodnjega rotorja mi jih kot za šalo ven meče. Sedaj imam samo še enega in sem že en ogromen magnet od zvočnika pripravil, da jih po dnevni sobi poiščem.
Drugi problem pa nastane ko mi ga na strop pripopa in je treba biti zelo previden, da ga s počasnim odvzemanjem plina od tam spraviš, če pretrdo reagiraš ko prične padati proti tlom, rado elisi skupaj udarita.
Drugače pa nimam besed, sem čisto poblesavil. Sedaj se že otroci oglašajo, če po eni dobri uri nisem spet na "vzletišču".
Škoda da ne moreš baterije enostavno zamenjati in leteti naprej.
Kdo bi rekel taka igrača pa toliko veselja kar doma.
Morda se nama še kdo pridruži, saj jih je moralo biti kar nekaj prodanih.Samo tema bo zamrla do prvih problemov, potem si bomo pa spet izkušnje izmenjevali.
:lol:
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

ja na strop prpopa ja....jst mam tud stifte une pa ne vem za kaj so u navodilih pa tudi ni nic? A to so za rotor? Sm gledal ravnokar pri meni so se usi.... mogoce prevec tiscis pa kr vn letijo :D Rotorji pa ti zato udarijo skupaj ker delas prehitre in premocne sunke iz komandam.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

video

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Videa na žalost nimam, ker nimam ponavadi nobenega doma, ki bi me posnel. Žena ne zna, otrokom se pa zmerom tako mudi, da nimajo časa. Bom pa probal nekaj skombinirat in prikazat, seveda čim preje dokler je tema še aktualna. Mene pa nekaj drugega zanima, a bomo stvar kaj mazali, ali bomo suhi plastiki zaupali.To sprašujem zato, ker vsaka plastika ne prenese azanja in mora obvezno ostati suha.
Štifti so pa pri men potrošna roba, dobro si ogleg gibljive glave pa jih boš morda videl,pa dobro poglej.
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
A6_quattro
Profesor
Prispevkov: 1169
Pridružen: 08 Sep 2006, 15:11
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a A6_quattro »

vidim stifte ja...pr meni so vsi se po tolkem letenju. Daj nove not pa jih zalimi s sekundnim.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

super

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Zdravo vsi!

Takole, javljam se po točno mesecu dni letenja z igračko. Letam še vedno redno vsak dan po najmanj petkrat, včasih tudi večkrat. Luigidon je spraševal o kvaliteti. Reči moram kvaliteta je presenetljiva za ta denar kolikor je reč stala.Doslej je preživela že več kot 150 polnjen in deluje še kot prvi dan. Dodano je sicer malo lepila zaradi par grdih pristankov, a ni nič hujšega.Leteti se je naučil še en prijatelj, ki doslej ni imel v roki še nobene daljinske komande.
Malo sem ga sicer modificiral, (heli, ne prijatelja) in to iz dveh razlogov.
Prvi je ta , da je ojačal spoj repnega dela na glavni okvir. Ga je odtrgalo ko je padel na radiator. Drugi pa je malo estetske narave, v zraku izgleda "bolj helikopter" kot je nekdo dejal.
Slika
Škoda je le, da v stanovanju ni kaj preveč prostora za kako resnejše letenje, zunaj ga pa vsak prdec prekucne.
Izgleda, da bo še kar nekaj veselja z njim v teh zimskih dneh.
Kaj pa A6-quattro, ali ti še letaš z njim? Kakšne so tvoje izkušnje?

LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Uporabniški avatar
dolfe
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 20 Jul 2006, 08:48
Kraj: Ljubljana&Visoko morost

obnova

Odgovor Napisal/-a dolfe »

Quatro se ne javlja več, pa sem se odločil, da napišem zopet par vrstic. Čas teče heli pa še kar leti. Edino počasi se mu pozna zob časa. Danes je pa imel še bližnje srečanje z mojo vnučko, ki je mislila da bo zmrcvarila insekta, pa ga je veselo najprej sklatila na tla, nato pa še pohodila. Sem moral napraviti generalno. Kako mi je uspela pa presodite sami. V glavnem, ko se baterija napolni gremo v zrak.

mogoče gre jutri v barvanje
Slika

LP dolfe
Za vsako rit se palca najde.
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji