Nasveti in letenje z micro 47G

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

težave in motnje med letenjem

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

imam elektrohelikopter bell 47G (na sliki)

ko sem ga spuščal v dnevni so se mi dogajale zelo čudne reči. servomotorčki
začnejo kar poskakovati plin skače in ga kar nabija, tako da sem ga takoj
ko sem ga dobil in sprobal razbil! :evil: :evil: :evil: :evil: :roll:

kaj je bilo? #-o #-o

letel je zelo mirno kar naenkrat pa je skočil in se zaletel v steno.
:evil: :evil: :evil: :evil:
ali je možno da elektroinstalacija hiše zmede frekvenco oddajnika in jo zmeša?? #-o #-o #-o

to se mi je zgodilo samo v hiši, ko pa sem ga popravil in ga spustil zunaj pa je letel normalno.

ali je res mogoče da ga elektrika v hiši tako zmede ali pa je kaj
drugega narobe?? #-o

če kdorkoli kaj ve o tem naj mi prosim svetuje [-o< [-o<

aja pa še eno vprašanje! :roll:
če ima še kdo ta heli ali mogoče ve za domet oddajnika? #-o :praskam: :praskam:
Priponke
bell 47G indoor.jpg
bell 47G indoor.jpg (11.19 KiB) Pogledano 17546 krat
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
joco000
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 26 Apr 2006, 12:12

Odgovor Napisal/-a joco000 »

mislim da inštalacija v hiši ne bi smela bit problem, ker 220V napeljava ne ustvarja tako močnega sevanja...
mogoče se je mal scufalo elektroniki v helikopterju ali pa oddajniku.
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

ja zakaj, če je čisto nov :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Ja tovarniške napake se dogajajo. :(
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Če je to tako nesi nazaj v trgovino in ti naj odpravijo napako
sej bodo videli ali si ti ali se je samo uničilo #-o
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

mogoče imaš prav kajti tudi ko letam zunaj mi malo nagaja malce skoči po smeri ali podobno. potem samo v trgovino nazaj nest!? samo ali bo kaj narobe če sem že namotiral in letel z drugimi elisami? - original ostale v steni v dnevni :evil: :evil: , ima tudi kakšno prasko

upam da ne hitro povejte mogoče bom lohk fotra naštimal da me pelje v trgovino. [-o< [-o<
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Graupner Bell-47g problem

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Pozdravljeni!
Kot začetnik sem si kupil omenjeni heli. Vse je šlo lepo in prav dokler se enkrat med letom nisem zaletel v steno :oops: :D Takrat pa se je pojavila težava. Res je da to ni bilo prvič, ko sem se zaletel, vendar sem ga do sedaj vedno znal sam popravit. Probal sem vse, kar mi pade na pamet. Heli pa se skos vrti levo okoli svoje vertikalne osi. Prosim pomagajte mi.

lp
Uporabniški avatar
primus
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 10 Maj 2004, 17:24
Kraj: komenda
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a primus »

Preveri kaj se je zgodilo z gyrotom ali imaš vse povezave med repom in oz. repnimi rotorji O.K. Preveri če ti gyro deluje kot mora itd. problem je v oz. med repom ,repnimi rotorji ! To je tako, na hitro !
Internetna modelarska trgovina: www.primusr.com
Uporabniški avatar
Pastakl
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 23 Dec 2005, 20:16
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Pastakl »

Tale heli ima dva rotorja, problem je v tem da se eden vrti počasneje. Repnega rotorja nima.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ja to sem opazil, da se eden vrti počasneje tudi, če ga natrimam do konca v nasprotno smer.
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

hmm... Upam,da nisi česa pokuril #-o .
Ne vem čisto točno, kako deluje tale tvoj heli (nisem ga še mel v rokah pa ga razstavil :wink: ), ampak jst bi probal ugotovit, če je morda šel motor ali pa kak del na reglerju... nvm, jst bi probal najprej motorja zamenjat med sabo pa pogledat, če se še vedno vrti v isto smer :roll:

lp
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

poglej mislim da nisi nič skuril!!!

ker ima ta helikopter vse svtari v sprejemniku imaš
v njem majhnjo luknjico zraven lučke. v njej je vijak, s katerim nastavljaš prav to reč. torej nevem točno v katero smer ga moraš zavrteti vendar s tem reguliraš obrate mislim da spodnjega rotorja!!!!

Še nekaj je zelo pomembno!!! Ko nastavljaš vijak mora biti helikopter izkloplen torej more biti baterija odklopljena!!!

Malo se poigraj in obračaj vijak čisto po malem, ker je zelo občutljiv.
upam da je to ta tvoja "nerešljiva" težava
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

Tud jst sm nabavu ta heli, prava igraca pa pravu razvedrilu za slabo vreme. Na takoimenovani 4in1 control box imaš dva šravhka. ta desn (se mi zdi, drugač pa v navodilih prever, piše čist na koncu, pri navodilih za prvi polet) nadzoruje vrtenje helikopterja okoli svoje osi. Mal ga obrn v eno stran, pa priklop celice. Ce se je popravlu OK, če pa ne pa ga obrni še bolj v eno ali drugo smer. Po vsaki taki nastavitvi morš odklopt in nazaj priklopt celice, da stvar zazna spremembo. Želim ti velik užitka s helikopterjem, pa paz elise: en komplet kušta 4k. (še predobro vem #-o #-o #-o )
se tipkamo!
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Nasveti in letenje z micro 47G

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

Js sem ponosni lastnik bella. Leti lepo ter mirno, vendar pa bi, če bi takrat imel možnost izbire, izbral lamo. Predvsem zaradi detajlov, pa tudi zaradi teg ker ima , tako sem prebral na forumu(malo preglej), zložljivo eliso(v primeru trčenja manjša možnost poškodbe). Pravzaprav pa bellu resnično zamerim le pokanje elis v zraku, (čeprav je možno da je imel tudi veter kaj vmes) Izbira je predvsem stvar okusa, zgrešiti pa ne morete, saj je to tudi moj prvi helikopter, pa sem se ga sam naučil vozit!
se tipkamo!
Uporabniški avatar
MIBO
Trgovina
Prispevkov: 3098
Pridružen: 22 Jan 2003, 01:00
Kraj: Tržaška c. 87b, 1370 Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MIBO »

Modelarji pozdravljeni,

zasledili smo, da je govora o pokanju rotorskih krakov.

Do sedaj smo imeli ob precejšnji količini prodanih helikopterjev le eno podobno situacijo, ko je stranka prišla po nove rotorske krake, zaradi preostrih zavojev med letenjem (po velikem številu letov).

Naj posebej omenimo, da že samo ime "indoor" pove točno to, za kar je model namenjen, t.j. letenje v zaprtih prostorih. Dogajali so se primeri, ko so modelarji leteli zunaj ter modele izgubili (odpihnil jih je veter,...).

Vsem modelarjem želimo obilico užitkov ob letenju modelov Micro 47G indoor!
TRGOVINA MOBI: 041 669 111
Slika
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Oh tisti šravfek v control boxu sem vrtel v smeri proti urinemu kazalcu, kot piše v navodilih, če se heli vrti levo...in kaj je bilo....nič, pa sem ga vrtel tudi v nasprotno smer (za vsak slučaj) pa se je vrtel še hitreje :-?

aja...kaj točno pa so to elise, če mi lahko gdo prosim razloži :oops:
hvala

lp


ps.: Moj 4in1 control box zgleda drugače, kot v navodilih. Tam piše, sta dva trimmerja, gain in proportional trim, en zraven druzga poleg ledice, jest imam ledico in pod njo samo proportional trim :-? a je to vredu?
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

hvala trgovini za pojasnilo. rotor mi je res počil med letenjem zunaj ter ob ostrem zavoju. :oops: :oops: :oops:
se tipkamo!
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

elise sm mislu v smislu rotorja(ne vem ce sem napuisu prov) Ce imas tisto stvar drugacno k v navodilih, imaš pač starejšo,oz novejšo verzijo helikopterja, kot je napisano v navodilih. S tem ni nič narobe, le malce se boš moral znajti. Ce vrtenje tistega vijaka ni prav nic pomagalo, ne vem kaj je narobe. Poskusi še enkrat. Meni se je ob istem problemu to početje isplačalo, tako da helikopter brez težav nekaj sekund lebdi sam, preden moram popraviti komande.
Priponke
4in1.JPG
4in1.JPG (33.69 KiB) Pogledano 17794 krat
se tipkamo!
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

No, moj control box res ne zgleda tako, kot tvoj...
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

Ti samo mirno vrti tisti vijak, pod katerim piše prop. oz proportional. Sam sem svoj model glihker naštelov.
se tipkamo!
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Težave z bell 47g indoor

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

Uporabnik je izbrisal sporočilo.
Zadnjič spremenil brokenwing, dne 30 Avg 2006, 17:46, skupaj popravljeno 1 krat.
se tipkamo!
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

elise ti zagotovo pokajo zaradi preozkih ovinkov tako da zgornja in spodnja elisa trčita. to se dogaja zunaj v veterčku.

glede motorja pa ne vem. če si prepričan da je crknu in z njegovo smrtjo nisi povezan ga mislim da lahko reklamiraš.

ja glede pokanja sem imel težavvo saj mi jo je zlomilo, vendar sem to čisto sam kriv ker sem naredil vse narobe in prekršil pravila o spuščanju zunaj. ker je tako majčken ga odnese že čisto majhen "prdec"

pač je helikopterček indoor tako da ...



Se tipkamo
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

Zadnjič spremenil brokenwing, dne 30 Avg 2006, 17:47, skupaj popravljeno 1 krat.
se tipkamo!
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

Zadnjič spremenil brokenwing, dne 30 Avg 2006, 17:48, skupaj popravljeno 1 krat.
se tipkamo!
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

ja to je posledica prehitrega zavijanja, oz. prehitrega reagiranja na nastalo situacijo.

Torej če se pelješ s helijam naprej s polnim odklonom in v trenutku zabiješ komando nazaj je skoraj 100% da ti bo vsaj ena elisa počila. To pa zato, ker pri tem reagira samo spodnji rotor, zgornji pa se obrača samo posledično, tako da se velikoikrat naredi da je zgornji nagnjen naprej, spodnjo pa na hitro zabije navzgor(komanda nazaj) in se zaletita.l

Povzetek:

Reagirati je treba počas po z občutkom. Ni bolje samo za helikopter, temveč tudi za denarnico! 8)

Glede motorja pa poglej, če se vrti lepo in se nikjer ne zatika. če je vse v redu pa poglčej kontakte pri motorju, če je pa še to v redu pa ga poskusi zamenjati!
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji