Nasveti in letenje z micro 47G

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

Zadnjič spremenil brokenwing, dne 30 Avg 2006, 17:49, skupaj popravljeno 1 krat.
se tipkamo!
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

glede motorčkov poglej v navodila kakšno številko imajo ij poglej po internetu!

Drugače ne vem
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
Uporabniški avatar
brokenwing
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Maj 2006, 13:53
Kraj: Nm-Stranska vas

Odgovor Napisal/-a brokenwing »

se opravičujem trgovini mibo modeli za težave. kot kaže je bil le moj helikopter pokvarjen, pa sem to opazil prepozno :-?
se tipkamo!
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

in kaj je bilo?
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

A ima kdo od lastnikov te igračke kakšne "probleme" s kabino helija? Če dam jaz svojo gor lepo s selotejpom zalepljeno po vrhu, da ima pravilno obliko (ravno toliko, da se na sredini plasti plastike malo pokrijeta), potem bi mi spodnji rotor tolkel ob kabino. Če dam selotejp dol, pa se zgornji plasti kabine prekrijeta za cca. 0,5 cm, kabina izgubi lepo obliko kabine, heli pa postane precej bolj nestabilen, saj ga očitno moti zračni tok, ki gre (nepravilno) okoli kabine. Zaradi tega ga zdaj raje letim brez kabine.

Kakšna ideja kako to rešit? Problem kabine pa je, kot kaže, da bi morala it bolj pod sanke, pa ne gre ravno zaradi sank, ker je ne morem porinit mimo njih bolj nazaj.

Za lažjo predstavo prilagam slikico. Posebej opozarjam na to, da je kabina zaradi tega problema obrnjena malce navzgor (proti zgornjem udesnemu kotu slike).
Priponke
kabina.jpg
kabina.jpg (94.67 KiB) Pogledano 11111 krat
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Leti ga brez kabine, pa boš videl da nima oblika kabine skora nikakršen vpliv na nemirnost helikopterja. Če res ne boš obesu marele na helikopter, obtekanje helikopterja bol malo vpljiva na stabilnost. Vpliva pa nekoliko na moč potrebno za lebdenje.
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

saj ga letim zdaj brez kabine. ampak s kabino je bolj cute, pa bi rad z njo letel. bom zdaj probal zalepit s selotejpom zgornji del kabine tako, da bo šel rotor lepo nad njim, kabina bo pa imela čim bolj enakomerno, zaradi selotejpa pa tudi fiksno, obliko. Pa bom videl kaj bo potem.

Drugače pa zdaj tu in tam že zberem pogum za let iz tal pod strop, pa pristanek na mizi, potem pa nazaj v zrak in pristanek čim bliže nog, heli pa obrnjen v smer, ki si jo zamislim. včasih mi celo uspe 8)
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sistematsko se uči, prej rezultati. Pravim iz prve roke. Prvo se učiš lebdenje, tako da helikopter gledaš v rep, potem pomiki v vse smeri ko ga gledaš v rep, ko bo to šlo, pa od spredaj isto. Na tej http://www.raptortechnique.com/ strani sem našel odlične napotke za učenje. Poglej pod jeziček "How to's - Flying".

Potem pa na večje helikopterje? Te je tolk "zrajcal tale Bell?" Tam kjer se boš sekiral če se rotor česa dotakne... :D
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Ne vem kje imaš problem s kabino? :-k
Priponke
IMGP5885.jpg
IMGP5885.jpg (39.67 KiB) Pogledano 11184 krat
IMGP5884.jpg
IMGP5884.jpg (61.43 KiB) Pogledano 11184 krat
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

V tesnem prostoru (2.2 x 3 x 3 m) je na udaru je zgornje držalo stabilizatorja :roll: #-o Sekundar prepeva, dokler plastika totalno ne razpade (10 lepljenj). Čimprej na opcijski alu del!
Priponke
IMGP5886.jpg
IMGP5886.jpg (46.02 KiB) Pogledano 11181 krat
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Težišče: Na težišče je heli zelo občutljiv, vsakič preverim tako, kot kažejo navodila - t.j. s prijemom za držalo stabilizatorja - os rotorja mora biti navpična. Sicer heli sili naprej oz nazaj in tudi trim ne pomaga dosti oz heli ni stabilen.

BEC priključke sem zamenjal z 2 mm banancami (lahko tudi 1.8 mm MP JET, ali v skrajni sili - masa?! tudi z 0.8 mm konektorji Muldental).

Ob vsem lepljenju je potrebno vsakič preveriti, če se stabilizator in kraka pomikata res brez upora. Če je samo nekaj upora (notri zaide kaj sekundarja...), je heli zelo nestabilen. #-o

Slika

Na smučke sem dal koščke silikonske cevke kot je tudi omenjeno med triki in nasveti na http://www.office-cup.de/ . Tako pri pristanku ne drsi, se pa lahko ob neizkušenosti prekobali.

Ta stari (tak, ki se prodaja pri nas) je na desni sliki, novejši je ožji.


Slika

Slika

Slika
Priponke
IMGP5890.jpg
IMGP5890.jpg (52.77 KiB) Pogledano 11167 krat
Zadnjič spremenil mihah, dne 27 Okt 2006, 18:21, skupaj popravljeno 1 krat.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Uporabni so tudi recimo Xcell 480 2S1P in paket 2S2P Kokam 350
Priponke
IMGP5888.jpg
IMGP5888.jpg (62.42 KiB) Pogledano 5413 krat
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

5 - 6 pakelcov sem porabil, da sem gyro nastavil tako, da je heli kolikortoliko stabilen. Je pa zadevšna res občutljiva - mali pomik težišča, razbalansirani kraki (vibracije) in ponovno lepljenje držala stabilizatorja - vsakič je malo drugače. Ampak, ko ga dobiš v prste se zadeva res vedno bolje pelje -- dokler spet ni na vrsti kakšen manever pri katerem začne čudežno delovati t.i. gravitacija s strani! :lol: #-o
Priponke
IMGP5891.jpg
IMGP5891.jpg (57.76 KiB) Pogledano 5408 krat
www.lipo.si
Leopard2
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 19 Nov 2004, 11:34
Kraj: Gorenjska/Kokra

Odgovor Napisal/-a Leopard2 »

Hei....


Krasno..... =D>

Lep pozdrav
Salto H101
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Dobesedno igračka :D treba si bo enga ubodit za čez zimo :cry: upam
da bo topla :lol:
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Enkrat zadnjic in danes sem letel tegale malcka :D (hvala matic7)
Res prava stvar za zimske dneve, ko ti ni za ven na mraz hodit. Privadis se ga zelo hitro. Vsaj taksen obcutek sem dobil. Dosti pomaga, ce imas ze prej od akrobatov v roki delo z smerjo na levi roki (zraven gasa). Sem ga danes letel drugic in ze iz tal na mizo in potem okoli stebra.

Bo potrebno res nekaj nabaviti za cez zimo. Je pa res da je tale plasticni del na vrhu, ki drzi utez zelo obcutljiv. To bi bilo super, ce bi se dobil aluminijasti del.

Lp Bostjan
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Alu del nar. št. 4490.110
www.lipo.si
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Miha odlično =D>

Matic nabavi 2 kosa :lol: :lol:

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

kiwi napisal/-a:Miha odlično =D>

Matic nabavi 2 kosa :lol: :lol:

Lp Boštjan
Sir, yes Sir :wink:

Miha, nam napišeš še ceno? Ko jo bom razdelil na 3 dele, bo to jako poceni, ne Kiwi in JKP :P Saj ne, da me ne bo kdo resno vzel! No ja, razen Miha, ceno bi blo res fajn vedet.

Hm... če bo to šlo tak daleč, mi bo moral Mibo vrnit nekaj kupnine al pa kak del poslat 4 free, če bom tako reklamo tu naredil za te helije... :wink:
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Ceno alu dela in dobavljivost lahko vsak preveri.

Magična šifra 4490 za iskanje in klik.


Danes zvečer so naredili uspešne polete kar trije zagrizeni letalski modelarji :D

Eden čist navdušen iz Kremšnitendorfa, dva pa iz Štajndorfa. =D>

Tule sta slednja dva..., ta prvi pravi, da bi bil rad anonimen, je bil pa toliko navdušen, da se je kar tresel 8) :lol:
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Dva nedebudneža sta heli dodobra "preizkusila". :lol:

Lomili so se le kraki. Držalo stabija je venomer ostalo v enem kosu.

Kako to?

Ideja by J. Holc, simpel ko pasulj.

Kevlarski roving povit okoli držala ter utrjen z redkim sekundarjem. :)

Slika pove vse.
Priponke
modifikacija.jpg
modifikacija.jpg (44.47 KiB) Pogledano 5329 krat
www.lipo.si
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

mihah napisal/-a:Dva nedebudneža sta heli dodobra "preizkusila". :lol:

Lomili so se le kraki. Držalo stabija je venomer ostalo v enem kosu.

Kako to?

Ideja by J. Holc, simpel ko pasulj.

Kevlarski roving povit okoli držala ter utrjen z redkim sekundarjem. :)

Slika pove vse.
no, o tem pa je govoril že kiwi... samo je rekel, da naj najprej preverim, če smo zalepli zadevo v center in ne trese. zdaj, ko ne trese, pa bo heli dobil še malo rovinga...
butnskala
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 30 Avg 2005, 14:44

heli

Odgovor Napisal/-a butnskala »

Živjo,

a mi lahko kdo svetuje glede nastavitev gain (kaj je sploh to?) in proportional gumbov.

Heli je postal nekako čudno nestabilen in trimanje ne pomaga nič - recimo trim na desnem heblu (za naprej) je do konca naprej, da pribiližno preprečim totalno siljenje nazaj... Potem ga zanaša tako, da dela široke kroge - tako, da model sicer gleda naprej - se ne vrti okoli svoje osi, pač pa gleda naprej in dela kroge..

Ne vem - od začetka je zelo stabilno stal v luftu, skoraj si lahko spustil komande, pa je lebdel na mestu. Po parih trših pristankih je očitno potreben finih nastavitev, pa mi ne gre...

L.P.

C

:cry:
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: heli

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

butnskala napisal/-a: Ne vem - od začetka je zelo stabilno stal v luftu, skoraj si lahko spustil komande, pa je lebdel na mestu. Po parih trših pristankih je očitno potreben finih nastavitev, pa mi ne gre...

L.P.

C

:cry:
Si ga dvignil dokaj na hitro na višino cca. pol metra? Moj včasih tudi začne te kroge delat, na dovolj višine (ko ga ground efekt ne drži več) pa se umiri.
butnskala
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 30 Avg 2005, 14:44

Odgovor Napisal/-a butnskala »

ja, sem - na začetku sem imel pač klasične težave - nisem imel jajc, da bi ga resno dvignil, pa sem ga motal po tleh in nad tlemi, tam je res nestabilen.

Zadnjič pa sem se ojunačil in začel resno leteti - bil je zelo stabilen in neproblematičen, pravi užitek. No, potem pa sem dobil preveč jajc in ga letel tudi, ko je malo pihalo - veter ga je odnesel tja v eno drevo, sledil je padec in zdaj smo tu...

Ni več isto, očitno se je toliko zdrmal, da ga je potrebno ponovno fino nastaviti - tega pa ne znam. Saj leti, ampak bistveno manj mirno in stabilno kot prej...

C
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji