Nasveti in letenje z micro 47G

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Jaz sem ga zalimal z epoksijem, od takrat ni več težav. Sam sem ga skoraj enkrat razbil ko se je snel. Ceneje kupit nov swashplate komplet (če je kaj narobe z njim), kot pa krake nekajkrat, ker se pač zadeva snema dol. Sicer pa dvomim da bo kdaj kaj narobe z njim.
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a kope »

kje pa si ga zalimal, ker se zgornji del vrti???
Kope!!!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Samo notranjo stran, tam kjer notranji obroč ležaja nalega na zgornji swash plate. Pazi da ne pride kaj lepila vmes, kar bi onemogočilo vrtenje.
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a kope »

Hvala Phoinix, swashplate sem zalimal, zdaj moram pa še gain in proportional nastavit ker heli zelo nekontrolirano leti. Proportional je za vrtenje okoli svoje osi, kaj pa gain?
Kope!!!
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Gain je nastavitev, kako hitro želiš da gyro popravlja "napako", torej zanos okoli navpične osi.
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a kope »

Jaz sem kupil alu del pr Mibotu za 39,80 evrov in stvarca se res obnese! Itak lomim samo spodnje krake!
Kope!!!
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

A bi lahko letel bella z dx-7? Najbrž ne, sej ma dx7 nek svoj sprejemnik...?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sem prepričan da se da, s pravimi kvarci seveda. Sprejemnik ostane graupner.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

A ve kdo, kako lahko nadomestim enega od tistih dveh stvari, na spodnjem držalu za rotor, ki držita rotorje naravnost?
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Nadomestiš?

Razdreš (vzameš križni izvijač v roke in začneš odvijati) in zamenjaš z novimi deli :)
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Phoinix napisal/-a:Sem prepričan da se da, s pravimi kvarci seveda. Sprejemnik ostane graupner.
Blah blah. 2.4 giga je 2.4 giga...
www.lipo.si
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Aja, se pardoniram, nisem se prej pozanimal na katerem frekvenčnem območju deluje DX7 :oops:
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

mihah napisal/-a:Nadomestiš?

Razdreš (vzameš križni izvijač v roke in začneš odvijati) in zamenjaš z novimi deli :)
:D :D No nisem mislu glih tko. Ampak bom vseen tko naredu :D
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Joj, zdej mi je pa še swashplate razpadu :evil: A mi lahko gdo točno pove kje naj zalepim, da ne bom kej narobe naredu?

lp
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Malo poglej po temi, smo že debatiral o tem.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Po dobrem letu intenzivnega letenja je moj Bellček vzel konec :cry: Motorček, ki poganja zgornji rotor se je pokvaril oz. dela samo pri polnem odklonu gasa in smeri :-?


mogoče je pa to znak, da naj prešaltam na nekaj večjega:D
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Jaz pa imam en problem z mojim Bell-čkom.

Lepo sem ga sprehajal po dnevni sobi, ko se mi je naenkrat na višini kakega metra in pol (nekje višina mojih oči) začel vrteti okrog svoje osi in po nekem čudežu med pristajanjem/padanjem zgrešil omaro ter pristal na tleh na sankah (prav lepo se je odbil od tal za kakih 10 cm nazaj v zrak, sanke so dokazale svojo trdnost).

Kot se spodobi, sem takoj preveril stanje baterij, motenj itd., ker ni bilo nič narobe, pa novi poskus poletanja. Zadeva pa kar neumorno rotira v levo. Na začetku, pri manjših obratih, ga je še mogoče obdržati ravno s popolnoma v desno odklonjeno levo ročko, ko malo povečam obrate, pa rotira dalje v levo. Poskusil sem z nastavitvami gyro-ta, pa se zadeva obanaša tako, kot da ne bi vijaka zavrtel v en ali drugi skrajni položaj; seveda sem med vsakimi spremembami nastavitev izključil in ponovno vključil napajanje, da se gyro resetira. Nič, on rotira dalje v levo kot mutec.

Kakšna ideja kaj bi še pogledal preden se obrnem na Mibovce z vprašanjem ali je morda gyro v garanciji dal odpoved?

Hvala za pomoč!

LP,
Matic
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Druga možnost je da je eden od motorjev preprosto odpovedal. To bi pojasnilo nenaden padec in posledično vrtenje v eno smer.
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

če bi eden od motorjev odpovedal, potem se verjetno ne bi vrtela oba kraka, kot se vrtita sedaj. ali se motim?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Ne popolnoma odpovedal, samo toliko da se počasneje vrti. Še vsak krtačni motor, ki mi je šel po gobe, se je na koncu še vedno vrtel, je pa dajal bistveno manj od sebe kot prej.
Uporabniški avatar
rbreznik
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 15 Avg 2005, 18:47
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a rbreznik »

Zelo možno, da se je skuril gyro. Te 4-1 škatljice zelo rade spušÄ‡ajo dušo.
Meni je po pol leta letenja šel regler (carbooon), kar tako iz nenada.

ps:verjetno sem ga preveč "gonil" :D [/i]
lp Rok
corona 2.4GHz
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ja točno to se je tut meni zgodilo...
(zadni post na prejšnji strani)
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a kope »

Verjetno je šel gyro, ali pa se ti je odlepil 4 in 1 box, tako kot pri meni..
Kope!!!
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Med poskušanjem popraviti belčka se mi je tudi zgodilo, da se je nekje v višini moje glave začel nekontrolirano vrteti in hitro padati proti tlom. Vzamem ga v roke, mal porukam vse skupaj in probam spet...vse dela lepo..sledi trši pristanek in spet se zgornji rotor noče vrteti. Pozoren postanem na kable, pogledam če je v control boxu vse lepo, in ugotovim, da drugi motorček sploh ni vštekan :o juupiii, pa sem že mislu, da je konec z mojim belčkom. Očitno me še nima dost :D

No to je bil moj problem. Moram pa rečt, da nevštekan kabel ni bil opazen, ker je nekako prilepljen z neko črno gumo in se zato ne vidi na prvi pogled, pa da ga nazaj vštekaš je treba malo sile, potem pa dela vse lepo. :D

lp
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Ne boste verjel kaj se mi je danes zgodilo...s temle brenčačem sem letel inverted :o vem, da je to totalni absurd ampak je bilo res :D Ko sem letel v moji sobi sem bil malo preveč pogumen in začel delat mal hitrejše kroge. Enkrat sem hotel spremeniti smer ampak je bila stena preblizu. Potegnem nase do konca, heli se je nekako tko zaletel v steno, da se je postavil navpično in se potem prevrnil na glavo...aja..potem je šel samo še direkt v tla . :D No, še poročilo o škodi...tista zadeva, ki drži zunanjo os da se ne premika gor in dol, se je pomaknila 1cm višje in s selotejpom zalepljeni konci krakov so odfrčali stran, skratka veliko manj, kot sem mislu da bo. Še en srečen konec oz. kreš :D

lp
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji