teževe z vzletanjem???

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
domeng
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Apr 2006, 13:19
Kraj: ljubljana

teževe z vzletanjem???

Odgovor Napisal/-a domeng »

pozdravljeni, sem lastnik elektro helikopterja dragonfly No.35. Imam pa en problem. Helikopterja na noben način ne morem dvigniti v zrak. vsakič ko ga poskušam dvigniti, gre v zrak samo približno 10cm, nato pa ves čas leti okrog .prosim povejte kaj naj naredim da bo helikopter šel v zrak


hvala,
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Zdravo!

Ti slučajno helikopter takoj po vzletu obrača okoli osi?
domeng
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Apr 2006, 13:19
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a domeng »

Tudi to ja.
Moram pa samo nekaj napisati. To ni namenjeno vsem uporabnikom foruma, ampak samo nekaterim. Glede na to da vsi želimo da bi bilo vse več ljudi, ki bi bili lastniki elektro helikopterja, pa po drugi strani dejstvo da za 96 ogledov dobim samo en odgovor, jasno govori o tem da neki ni vredu, ali pa ljudje enostavno niso pripravljeni pomagati. Upam da tega ne boste narobe, razumeli, ampak da boste od tega trenutka naprej tudi nekaj napisali ne pa samo gledali in se smejali. No pa še enkrat hvala za odgovor. Pričakujem odgovore.
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

Ja to ce ma tema tolk ogledov se ne pomeni da noben noce pisat,.lahko noben ne pozna problema,....
o_O
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Bi malce bolj opisal zadevo ? Setup, stanje celic, masa modela... Tako telepatsko je težko kaj pametnega pogruntati.

lp
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Mogoče imaš gyro narobe obrnjen. Moj prijatelj je tudi imel to težavo. :wink:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

domeng napisal/-a:Tudi to ja.
Moram pa samo nekaj napisati. To ni namenjeno vsem uporabnikom foruma, ampak samo nekaterim. Glede na to da vsi želimo da bi bilo vse več ljudi, ki bi bili lastniki elektro helikopterja, pa po drugi strani dejstvo da za 96 ogledov dobim samo en odgovor, jasno govori o tem da neki ni vredu, ali pa ljudje enostavno niso pripravljeni pomagati. Upam da tega ne boste narobe, razumeli, ampak da boste od tega trenutka naprej tudi nekaj napisali ne pa samo gledali in se smejali. No pa še enkrat hvala za odgovor. Pričakujem odgovore.
Veš na forumu je tudi veliko takih kot si ti. Kako naj ti potem takšni pomagajo in svetujejo.

Tisti ki pa se spoznajo, pa ne morejo odgovoriti, ker bi potrebovali kaj več napisanega o tvojem problemu.

Isto bi bilo, kot če bi ti svojemu zdravniku povedal po telefonu da te vse nekam zelo boli, pa da naj ti predpiše zdravilo. Hmm...ne vem, če bi ti lahko povedal, kaj je narobe s tabo. Moral bi te videti, te pretipati, dobro pregledati in še kaj vprašati, preden bi postavil diagnozo.

LP Mitja
Uporabniški avatar
Svetelj
Razpravljalec
Prispevkov: 137
Pridružen: 06 Apr 2006, 16:15
Kraj: Šenčur pri Kranju

Odgovor Napisal/-a Svetelj »

napiši kako ti ga obrača, koliko, nastavitve povej, če misliš da se ti kaj svita - povej...

tako da čim več informacij.

P.S. še najbolje pa je če ga posnameš in pripneš filmček sem tako se veliko vidi.
1slika.....1000 besed
1 filmček....nešteto besed :lol: :lol: :lol:

mejte se
Modelarstvo je pač drag špas [-X :roll: :lol:

35 Mhz, ch 61, 79
Šenčur
štef
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 20 Jun 2006, 13:50

Odgovor Napisal/-a štef »

A si mogoče ta helikopter kupil iz kitajske?Ker imam jaz isti problem z navadnim motorjem se sploh ne dvigne z brezkrtacnim pa gre kakšen meter v zrak!Glede tistega da se ti pred dvigom ali ko ga prižgeš vrti okoli osi sem ugotovil da giro potrebuje nekaj časa da se vzpostavi,nato pa deluje normalno?Meni se zdi da imava čisto isti problem?Tudi jaz prosim za pomoč?
Lep dan še naprej!
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Hmm... tudi jaz sem mel problem s 35-ko. Sprobavat sem šel k je blo malo vetra in mi ga je valda vrglo ob tla. Rezultat: skrivljena pogonska os, polomljen propeler (totalka, ene 15cm ga je ostalo na vsako stran), skrivljena os zadnjega propelerja (sem jo zravnal, tako da nič ne trese 8) ), odletel železen zobnik za prenos motor->rep in polomljena karbonska prenosna os (nauk zgorbe: uporabljaj plastične zobnike, vsaj na eni strani kot varovalko za os, ko si začetnik in pričakuješ kreše), pa se mi zdi da so sanke tut šle...

Sledilo je razstavljanje, in seveda sem narobe obrnil giro (za 180°) in mi ga je sukalo in se nikakor ni dvignil s tal... poj se je pa en dal fotr špilal nekej pa prestavljal in je premaknil tisto stikalce in zdej dela :wink:

Drugače pa če se ne dvigne: povej, če motorju kej vzame obrate -> ko imaš ročico za gas na sredini bi moral imeti polne obrate, ko jo daš pa proti naprej, ti pa našpona kot, da se dvigne. Aja, pa do polovice gasa naj bi bli kraki nekje v nevtrali oz. malenkost navzgor, ko daš pa do konca pa glej servo, če če da kaj od sebe ;) Aja, pa preveri, če so vsi vijaki tam okoli taga servote, ker jaz sem imel tisto polkrožno ploščico ki ma tak kugel-logar ki je pritrjen na bovden ki gre v pogonsko os prišraufan samo na eni strani #-o

Sicer pa pohvale heliju, leti zelo solidno zdaj ko sem ga spravil v luft. :) (aja, imam pa brushless pa 1800mah LiPoly) Samo giro mi občasno nagaja - ne drži glih čist 100% svoje smeri, ampak... ni panike 8) )

lp
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji