Pa sem mislil, kako lahko je ...

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
ac757b
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Apr 2006, 23:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Pa sem mislil, kako lahko je ...

Odgovor Napisal/-a ac757b »

No, ko takole malo prebiram tale forum, predvsem seveda "oddelek" elektrohelikopterjev opažam, da nimam samo jaz problemov z upravljanjem moje nove pridobitve.

V soboto, 1. aprila sem obiskal Hobby Expo Show v Milanu, kjer so me iz meni še neznanega razloga navdušili helikopterji (doslej sem se ukvarjal le z virtualnim letenjem in se le spogledoval z daljinsko vodenimi modeli), ko pa je predstavnik Jamare malo prezentiral mali helikopter LAMA 2, sem se odločil, da ga kupim, saj bo zame, začetnika čisto ok. Sicer pa se poznam ... začnem z 200 Evri, končam pri par tisoč ...

Ok, drvim na bankomat, dvignem tiste Evre in že postanem lastnik LAME 2.

Doma: razočaranje 1: le 7 min. letenja in polni zadevo. Ok, ni problema!
razočaranje 2: tudi bat. vložki se hitro praznijo! Ok, bom pa polnilec in pa 8 vložkov kupil!
razočaranje 3: pa saj sploh ne znam letet! Le nekaj sramežljivo drsam napravo po tleh, ne upam se je spravit v zrak, saj jo enkrat nese v levo, drugič v desno, pa "u rikverc" ... KLINC ! :^o Pa so rekli, da je otročje lahko upravljati to "igračo" ... meni pa se ne zdi prav lahko in tudi kaj preveč igračasta zadeva ni ...

Ampak, jaz se ne dam! [-X In vztrajal bom naprej ...

Mi da kdo še kakšen nasvet?
Le kakšno bi bilo življenje brez hobijev ?
Libero S5LIB
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Poglej, če imaš gyro v vodoravnem položaju, ker sva ga imela s kolegom navpično in sva imela iste težave :wink:
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Živijo!

Najprej si naredi pristajalni križ (dve plačke pravokotno, na koncu pa recimo pingpong žogice - sam sem uporabil kar kinder jajčke) dolžina ene palčke naj bo približno toliko kot je premer rotorja. Tisto potem z vezicam pritrdi na pristajalno podvozje.

Nato je potrebno nastaviti težišče, da bo točno v sredini osi, to narediš tako da ga bodisi primeš za glavno os zgoraj ali pa daš dva prsta (enega na levo, drugega na desno pod tiste "paddle wings" - pri lami je to palčka počez na zgornjem rotorju, na koncu so pa uteži) če niso vse štiri kugle (pristajalni križ) enako oddaljene od tal moraš prestavljati baterije, dokler ne bodo.

Zdaj pa polet:

Prvič ga daj na eno drsečo podlago, recimo les (to vse indoor) in najprej naštelaj repni rotor, tako da se ne bo vrtel niti levo niti desno, to lahko narediš s trimerjem. (sicer koliko vem lama 2 nima repnega rotorja...morda sem se pa zmotil :^o ) Tudi če drsi levo ali desno (naprej ali nazaj) ga naravnaj s trimerjem.

Nato pa najdi dovolj velik prostor (indoor), kjer boš letel. Na začetku si je treba zaupati in čimprej vzleteti, do nekaj decimetrov, nato pa takoj pristanek. (moj prvi polet je trajal 2 sekundi) potem še naštelaš na oddajniku če ga je kam vleklo. Helikopter daj nazaj na sredino prostora in še ponavljaj... Dokler ti ne zmanjka baterij....potem pa spet... in spet... :)

PS: pa gyro mora biti pokonci (navpično).

Upam da sem kaj pomagal!
LP, Tomaž
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Hja, realnost... meni na simulatorju ni problem počet glih kar se zmisliš (letenje na glavo, hitri preleti, loop-i, etc.) sicer pa sem si kupil tole mašinco, pa sem ga zaenkrat enkrat fajn prbil v tla - nevem, pomoje da je bla ena motnja - nehal se je odzivat, šel je nazaj, končel pa z repom (in posledično z glavnim rotorjem) v tleh. Ampak, na napakah se učimo.

Slika


Drugače pa naj bi bilo letenje tik nad tlemi (1 - 2X premer rotorja) najtežje zaradi učinka zračne blazine. :wink:

lp
Peter
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

Odisej napisal/-a:Hja, realnost... meni na simulatorju ni problem počet glih kar se zmisliš (letenje na glavo, hitri preleti, loop-i, etc.) sicer pa sem si kupil tole mašinco, pa sem ga zaenkrat enkrat fajn prbil v tla - nevem, pomoje da je bla ena motnja - nehal se je odzivat, šel je nazaj, končel pa z repom (in posledično z glavnim rotorjem) v tleh. Ampak, na napakah se učimo.

Slika


Drugače pa naj bi bilo letenje tik nad tlemi (1 - 2X premer rotorja) najtežje zaradi učinka zračne blazine. :wink:

lp
Peter
lep pozdrav, tudi sam nameravam kupiti helikopter in sem se ustavil pri tem katerega imaš ti odisej. Zanima me kako kaj deluje?
Uporabniški avatar
GecO
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Mar 2005, 12:10

Odgovor Napisal/-a GecO »

A je tole zoom?
al ker heli je tole?
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Np, je pa kao (kitajska) kopija ;)

Praktično isto, samo ceneje 8)

Meni se zdi super zadeva, presenetljivo stabiln je v zraku, lepo leti. Kaj več ti bo pa znal kak profi povadat verjetno, ker se še vedno bolj učim, kot pa da bi nekaj znal letet...

lp
Uporabniški avatar
ac757b
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Apr 2006, 23:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ac757b »

No, nekaj sem že poskusil, počasi dobivam občutek za trimanje, za nekaj sekund sem ga že dvignil v zrak, je pa res, da me je na začetku kar malo strah, saj se bojim, da mi ne bo zbezlal. Nocoj sicer ni bezlal in se je kar lepo obnašal. Najbolje pa se obnaša, če ga dvignem bolj na hitro in ne če drsam v neposredni bližini, oz. tik nad tlemi. Naročil sem že rezervne aku in kupil sem si hitri polnilec za 16 baterijami za polnjenje. Seveda, pa gre vse skupaj bolj počasi, ampak, kaj pa gre hitro na začetku ? Hvala za nasvete, res so mi koristili. Smo v kontaktu! Hvala! :wink:
Le kakšno bi bilo življenje brez hobijev ?
Libero S5LIB
Uporabniški avatar
GecO
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Mar 2005, 12:10

Odgovor Napisal/-a GecO »

Hehe zanimivo :D
Kok si pa potem dau za model, tko da si ga celotno opremil za letenje?
(odisej)
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Hmm, kupil sem komplet, torej sestavljen heli z vso opremo, prišlo pa me je cca. 70.000 sit :wink:
Isto, kot je tale pri mibotu mam. Luštna stvarca...
Uporabniški avatar
GecO
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Mar 2005, 12:10

Odgovor Napisal/-a GecO »

Aha :D
No jest sm ga še malo bol opremu :D
Dodau se brushless motor, pa dobr žiroskop pa še kake take posebnosti :D
Tko da za njega sm dau tm okol 130 k :D
Hehe nikol še ni biu v zraku :D
Preveč strah ga vzletet :D

Tuki so pa slikce :D

viewtopic.php?t=9529
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

No, žiroskop je za moje potrebe čist dobr, brushless motor sem pa že zraven dobil :whistle:

Kako pa to, da ga prodajaš?? Jst sem pa razmišljal, da bi dokupil še nekaj aluminijastih delov, k naj bi bli kao boljši, sam dokler teli delajo bom pustil pri miru.

Jst sem pa že kar letel ja... nabiram... no, ne še ure, recimo da minute :wink:

lp
Uporabniški avatar
GecO
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Mar 2005, 12:10

Odgovor Napisal/-a GecO »

Prodajam mal zaradi težavnosti! :D
Prvič pridm v modelarsto kaj mi pride na uč je helikoptr, zakaj pa ne,
doklr niso začel padat računi in kako to zver sploh spravt v zrak :D
Zato sm šu kr lepo na letala :D
Samo usen zdej k ga pač še noben ne kupi, ga bi pa lahko na unelem zborovanju el. helijou v krtini mi ga kdo mal strimu, pa da bi usen malo probal :D
mogoče bo pa hudo :D
Uporabniški avatar
fenix
Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: 21 Nov 2005, 20:07
Kraj: Brestanica

Odgovor Napisal/-a fenix »

Jaz če bi imel tak helikopter, ga ne bi nikoli prodal :D [-X Je pa preveč dober za v prodajo 8)
Uporabniški avatar
GecO
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Mar 2005, 12:10

Odgovor Napisal/-a GecO »

ja nevem, pre zahtevn je zame, čeprou ga bom probal letet, samo bomo vidl :D
Če se bo zdodil da se bojo zbral mali električni brenčači pol bo mogoče kej uspel.
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

Odisej napisal/-a:Hmm, kupil sem komplet, torej sestavljen heli z vso opremo, prišlo pa me je cca. 70.000 sit :wink:
Isto, kot je tale pri mibotu mam. Luštna stvarca...
a imaš to dragonfly 35 ali 36, ker jst ravno po netu brskam in si ogledujem dragonflay 36, katerega cena je s poštnino 300 eur
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

tole sem mislil, ker ima že brezkrtačni motor, le baterijo bo še treba zamenjati, ker je tale zraven kompleta preslaba

http://cgi.ebay.de/DF-36-CF-3-E-Rc-Heli ... dZViewItem
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Hm... butasta ponudba - tak hud heli, pa karbonska kabina, zraven ti ponuja še eno alu-mehaniko, poj ti pa prodaja zraven NiMH akuje #-o Meni je še kitajc dal 1800mah LiIon-ko zravn :wink:

Jst imam 35, sem pa tudi že razmišljal o 36 ker ima jermenski pogon zadnjega rotorja. Samo mi je malo škoda, ker po drugi strani imam pa cel kup rezervnih delov za tegale doma... Morda bom naročil samo kit pa prestavil elektroniko vanj...

lp
Uporabniški avatar
GecO
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Mar 2005, 12:10

Odgovor Napisal/-a GecO »

capo napisal/-a:tole sem mislil, ker ima že brezkrtačni motor, le baterijo bo še treba zamenjati, ker je tale zraven kompleta preslaba

http://cgi.ebay.de/DF-36-CF-3-E-Rc-Heli ... dZViewItem
Dost hudo :D
Pa moj heli ? Ker ga prodajam, zato sprašujem :D
Uporabniški avatar
capo
Tekmovalec
Prispevkov: 356
Pridružen: 19 Sep 2005, 15:28
Kraj: okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a capo »

GecO napisal/-a:
capo napisal/-a:tole sem mislil, ker ima že brezkrtačni motor, le baterijo bo še treba zamenjati, ker je tale zraven kompleta preslaba

http://cgi.ebay.de/DF-36-CF-3-E-Rc-Heli ... dZViewItem
Dost hudo :D
Pa moj heli ? Ker ga prodajam, zato sprašujem :D
v redu zadeva, samo jaz nisem pripravljen dati toliko denarja za helikopter, vsaj še sedaj ne
Uporabniški avatar
GecO
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 17 Mar 2005, 12:10

Odgovor Napisal/-a GecO »

Sej te bo približno isto pršlo :D
90 tisoč :D
Uporabniški avatar
TECHNiC
Freak
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 14:14
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a TECHNiC »

Fantje ... prejle sem letel svojega helija zunaj pa moram povedati da je zakon! 8) 8)

Poprej ga nisem nikoli letel zunaj, zdaj pa preleti sem tam, lepi zavoji ... odlično. :P Še malo pa bom lahko krožil okoli hiše. :lol:

Moti me to, da lahko letim samo 10 min, potem pa celic zmanjka, pomišljujem o lipo celicah, sicer bolj na glas razmišljam...
LP, Tomaž
FAAC
Razpravljalec
Prispevkov: 67
Pridružen: 28 Mar 2006, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a FAAC »

Mene pa muči letenje nazaj k meni. Ni problema dokler ga gledam v rit, ko ga gledam v kabino pa je cela štala. Če ga gledam od strani mi še nekako gre (kroge delam tako, da se vrtim z njim). Torej ko zadeva uide iz rok ga najprej obrnem, da je rep obrnjem k meni pol pa na rikverc.

Torej vprašanje : sicer verjamem, da je vse stvar prakse, a če je skoraj ne upam izvajati?, naj zadevo najprej natreniram na letalu, da bom vsaj ailerone obvladal refleksno, razmišljam o GYA 350/352, da bi vsaj aileronsko stran fiksiral, imate kakšne druge adute v rokavu kako osvojiti manever ?, v določenih trenutkih je tudi nemogoče ugotoviti kam je obrnjen (če je bila prej štala).

A ima kdo tale GYA 350 ali 352 in bi mi ga velikodušno malček posodil (morda kakšno drugo izvedbo autopilota, ki bi jo Shogun še dvignil).

A bi klasični gyro držal npr. ailerone (da bi heli stal vodoravno), pa še brez remote gaina mora biti, ker nimam prostega kanala.

LP Vanja
Iščem profija, ki mi pomaga izvesti loop - sem ga že najdu a še ne sreču, tud sreču, pa prej heli razturil.
Uporabniški avatar
ac757b
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Apr 2006, 23:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ac757b »

Vidim, da ste se kar razpisali na tem topicu! Jaz osebno počasi napredujem, čeprav imam še težave, ampak vse skupaj je že malo bolj stabilno in vedno dlje sem v zraku. Seveda pa nočem biti preveč pogumen in grem po korakih naprej. Ne bom pa pozabil tistega na sejmu v Milanu, ko mi je rekel: ja, ja, to je pa ZEHR FACILE, kein problem! sej je samo špil! Klinc pa tak špil! :^o (hahahaha) :D . Ampak, vsi si pa prav z zanimanjem ogledajo žverco ... A to leti? Ful d' best stari! Ta igrača pa leti! In jaz sem važič ....

Kaj pa če bi se mi, ljubitelji elektokopterjev res dobili na kakšnem "kolegialnem" helipiknik srečanju?
Le kakšno bi bilo življenje brez hobijev ?
Libero S5LIB
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji