Prihodnost tekmovanj FSR-V in FSR-O

Pomembni dogodki...

Moderatorji: tornado, bostjan9a, John

Odgovori
Uporabniški avatar
uros.skoflek
Razpravljalec
Prispevkov: 164
Pridružen: 20 Maj 2008, 11:39
Kraj: Velenje
Kontakt:

Prihodnost tekmovanj FSR-V in FSR-O

Odgovor Napisal/-a uros.skoflek »

Pozdravljni,
že res, da smo V-jevci malce razvajeni glede organizacije tekmovanj ampak mislim, da moramo na nivoju d.p. (državnega prvenstva) narediti kakšen korak navzgor saj smo na stopnički iz kakšnega leta 1985 ko so se tekmovanja FSR v Sloveniji sploh začela. Predvsem mislim na izbor tekmovanj in omejitve ali je sploh še v Ljubljani smiselno izvajati tovrstna tekmovanja FSR.
Naša tekmovanja za d.p. so na zelo amatersko-družabni ravni (to velja tudi za O klaso) kar za neko tekmovanje sploh ni vredu saj ko se uvrstiš na s.p. (svetovno prvenstvo) sploh ne veš kako stvari zgedajo ko se gre zares. Prav tako bi organizatorji morali poleg prijavljene tekme za d.p. morali podati svoje omejitve (torej da se npr. v dežju tekme ne da organizirati). S tem bi se vsi, ki tekmujemo po 10-15 tekem po celi evropi lahko pripravili na to malce drugače. Že res, da lahko rečemo da ne bomo imeli več tekme za d.p. v LJ vendar mislim, da ni to najboljše za klub v Ljubljani in njihove zanamce.

Če je tekma se moramo vsi (tekmovalci in organizatorji) temuj primerno vesti in pripraviti saj to ni neka piknik tekma, ki se jih vsi lahko gremo vsak dan po službi. Jaz osebno mislim, da na tako nizkem nivoju kot imamo v Sloveniji d.p. se bi morali malce zamisliti vsi! Ni izgovor da nas je malo v O in v V in da je to čisto nekaj drugega jaz vam povem, da zaradi tega imate ali imamo vsi probleme na tekmah višjega nivoja predvsem imam v mislih s.p.

V septembru gremo na tekmo v Italijo, kjer imajo prav tako samo po 5 tekmovalcev v posameznih kategorijah pa že v naprej vem, da bo ne glede na to tekma speljana zelo solidno in to samo zato, ker k izvedbi vsi pristopijo resno (organizatorji in tekmovalci). Toliko v razmislek vsem


Moderator premaknil iz teme: POKAL KOSEŠKE OLIMPIJADE FSR-V-O 25.08, ker direktno ne spadadata skupaj!
^^^
(.)(.)
------

***SLO-131***
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Prihodnost tekmovanj FSR-V in FSR-O

Odgovor Napisal/-a tornado »

uros.skoflek napisal/-a:Pozdravljni,
že res, da smo V-jevci malce razvajeni glede organizacije tekmovanj ampak mislim, da moramo na nivoju d.p. (državnega prvenstva) narediti kakšen korak navzgor saj smo na stopnički iz kakšnega leta 1985 ko so se tekmovanja FSR v Sloveniji sploh začela. Predvsem mislim na izbor tekmovanj in omejitve ali je sploh še v Ljubljani smiselno izvajati tovrstna tekmovanja FSR.
Naša tekmovanja za d.p. so na zelo amatersko-družabni ravni (to velja tudi za O klaso) kar za neko tekmovanje sploh ni vredu saj ko se uvrstiš na s.p. (svetovno prvenstvo) sploh ne veš kako stvari zgedajo ko se gre zares. Prav tako bi organizatorji morali poleg prijavljene tekme za d.p. morali podati svoje omejitve (torej da se npr. v dežju tekme ne da organizirati). S tem bi se vsi, ki tekmujemo po 10-15 tekem po celi evropi lahko pripravili na to malce drugače. Že res, da lahko rečemo da ne bomo imeli več tekme za d.p. v LJ vendar mislim, da ni to najboljše za klub v Ljubljani in njihove zanamce.

Če je tekma se moramo vsi (tekmovalci in organizatorji) temuj primerno vesti in pripraviti saj to ni neka piknik tekma, ki se jih vsi lahko gremo vsak dan po službi. Jaz osebno mislim, da na tako nizkem nivoju kot imamo v Sloveniji d.p. se bi morali malce zamisliti vsi! Ni izgovor da nas je malo v O in v V in da je to čisto nekaj drugega jaz vam povem, da zaradi tega imate ali imamo vsi probleme na tekmah višjega nivoja predvsem imam v mislih s.p.

V septembru gremo na tekmo v Italijo, kjer imajo prav tako samo po 5 tekmovalcev v posameznih kategorijah pa že v naprej vem, da bo ne glede na to tekma speljana zelo solidno in to samo zato, ker k izvedbi vsi pristopijo resno (organizatorji in tekmovalci). Toliko v razmislek vsem


Moderator premaknil iz teme: POKAL KOSEŠKE OLIMPIJADE FSR-V-O 25.08, ker direktno ne spadadata skupaj!
Sprva nisem želel polemizirati na tekst, vendar mi vrag ne da miru in moram pojasniti nekaj posploševanj in podtikanj na račun izvedbe tekem FSR-O.
V tem trenutku je na naši sceni 10 -12 tekmovalcev, ki se udeležujemo domačih tekem za DP. Razen enega člana DMLJ in enega, ki še vozi kot neregistrirani član smo vsi člani, ne glede na regijsko razdrobljenost, člani kluba NAVTIMOD iz Kopra. Smisel naše dejavnosti je tekmovalnost in udeležba na tekmovanjih, predvsem pa hobi. Nekaj tekmovalcev, ki so že prekaljeni vozniki se je tudi udeležilo SP (z bolj ali manj uspešnimi nastopi).
V skupini voznikov FSR-O smo se dogovorili, da je naš cilj organizirati čim več domačih tekem, ki bodo atraktivne za modelarje, ki mogoče nimajo tekmovalnih ambicij na ''velikih'' tekmah, zadovolji jih pa nivo na ''domačem dvorišču''. To razmišljnje se je pokazalo za uspešno, saj praktično vsako leto pridobimo kakšnega novega navdušenca. Letos smo na koledar tekem postavili 6 tekem (+1 na Kosezah). Z takšnim številom tekem in udeležbo smo zelo zadovoljni glede na dogajanje na ostalih ladijsko-modelarskih tekmah.
Prepričani smo, da bo trend šel še navzgor.
uros.skoflek napisal/-a: Naša tekmovanja za d.p. so na zelo amatersko-družabni ravni (to velja tudi za O klaso) kar za neko tekmovanje sploh ni vredu saj ko se uvrstiš na s.p. (svetovno prvenstvo) sploh ne veš kako stvari zgedajo ko se gre zares. ..........................
..................Če je tekma se moramo vsi (tekmovalci in organizatorji) temuj primerno vesti in pripraviti saj to ni neka piknik tekma, ki se jih vsi lahko gremo vsak dan po službi.
Malo razmišljanja tudi o zgornjih navedbah.
Nekdo, ki dejansko ne pozna organizacije tekem FSR-O za DP si lahko ustvari zelo negativno mnenje ob takšnem pisanju. Uroš, ne vem od kod ti pravica, da daješ takšno poniževalno sodbo. Kolikor se spomnim si bil na tekmi FSR-O samo enkrat in še to 10 minut. Ne vem, kaj si opazil tako ''pikniškega'' in kakšna so tvoja merila in pravila za ''ta pravo tekmo''. Če je edino merilo idealno vreme, žal na to ne more vplivati noben organizator.
Res, da nimamo merilca časa na vodi, vendar to lepo izvedemo tudi brez tega. Krogi se štejejo ročno z uigrano in natančno ekipo in ne z transponderiji kot na ''velikih tekmah''. Progo postavimo ''okometrično''. Lahko se zgodi, da je 2-3m daljša ali krajša, vendar je za vse tekmovalce ista. Reševalni čoln je prisoten in to z motornim pogonom (nekateri organizatorji ''velikih'' tekem, še vedno pustijo tekmovalcem, da veslajo po svoje ustavljene čolne). Sodnik, ki vodi tekmo ima licenco NAVIGA.
Na naših tekmah res, da ni izdelanega pontona, vendar se organizatorji vselej portudijo, da je dostop do vode čim lažji in za vse enak. Tekmovalnost in borbenost je enaka kot na ''velikih pravih tekmah'', prav tako so sodniški kriteriji enaki oz. celo bolj strogi kot na ''pravih velikih'' tekmah.
Tekmovalci, ki se nameravajo udeležiti tekem SP (po predhodno opravljenih kvalifikacij na tekmah za DP), pa že imajo takšno kilometrino, da se bodo zlahka znašli v vrvežu in pravilih, ki vladajo na SP. Z malo sreče tudi kakšen rezultat ne bo izostal. V to sem prepričan, kljub temu, da se niso udeležili 10-15 velikih mednarodnih tekem.
Naši tekmovalci so se pokazali tudi s kreativnostjo in svojim razvojem čolnov v kategoriji FSR-O15 in FSR-27, ki je zelo dober in zelo iskan tudi pri ''velikih'' tekmovalcih širom sveta.

V nečem se pa strinjam z Urošem (in verjetno tudi moji kolegi): potrebujemo več tekem in več tekmovalcev, le tako se bo dvigoval nivo in kvaliteta tekmovalcev in tekmovanj. Kako to doseči pa je najbolje razpravljati na Podkomisiji za modelarstvo. Tam se srečujete prestavniki klubov in vedno smo bili pozvani vsi člani klubov naj podamo predloge za boljše delovanje in razvoj modelarstva.
Takšno razmišljanje kot si ga podal, je za debato ob vodi ali na pikniku po tekmi! :wink:
Bolje se je vprašati kaj smo (sem, si in so ) naredili dobrega za izboljšanje razmer in kaj slabega za slabšanje?
Lp Rado
Uporabniški avatar
uros.skoflek
Razpravljalec
Prispevkov: 164
Pridružen: 20 Maj 2008, 11:39
Kraj: Velenje
Kontakt:

Re: Prihodnost tekmovanj FSR-V in FSR-O

Odgovor Napisal/-a uros.skoflek »

Tornado, jaz ne vem zakaj bi se kdorkoli zadrževal v takšni debati, zadeva je odprta in temu je tudi namenjen ta forum se mi zdi prav namenjen polemikam in konstruktivnemu komentiranju npr. mojega teksta in to je dobrodošlo in vabim, da se temu še kdo oglasi. Jaz sem se celo prijavil s polnim imenom in priimkom.

Tornado bil sem na vaših tekmah več kot 10min in ne samo na eni tekmi pa tudi organiziral sem zadnjo O tekmov Velnju,... ti zelo dobro veš kako so tekme organizirane v tujini! Nimam pa nič proti temu, če imate tako kot imate to ni bilo bistvo mojega prispevka.
Vsak organizator mora pač v organizacijo vložiti nekaj truda drugače pa naj tekme raje ne organizira to velja za tekmovanja vseh vrst (in ja ne pravim, da imate tako slabo organizirane tekme prav vi) v primeru ljubljane bi se lahko tekmovalce vsaj pravočasno obvestilo o odpovedi in to je nersesno. Je pa res tudi to, da v Velenju ni bilo vedno dobro organizirano večkrat je bilo tudi slabo ampak vseeno se mi zdi da v času, ko smo vsi mobilni nismo naredili koraka dalje.
^^^
(.)(.)
------

***SLO-131***
EURO-DRIVER
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 28 Sep 2008, 07:50

Re: Prihodnost tekmovanj FSR-V in FSR-O

Odgovor Napisal/-a EURO-DRIVER »

lep pozdrav,
Pa bom še jaz napisal svoje mnenje. Mislim da ni bil namen diskusije poniževati OFF SHORE klase, in tudi nivo tekem se ne bo dvignil z več dirkami Tornado ampak organiziranimi na višjem nivoju. Meni osebno se zdi da v V klasi imamo 3 dirke za dp čisto dovolj jaz imam 10 dirk po celi evropi, ki so čisto nekaj drugega kot pa dirka za dp in tega se vsi, ki hodimo v tujino dobro zavedamo! Vsaka sekcija ima pač svojo pravico, da si organizira kakor hoče vsi poznamo kaj so pravila NAVIGA, če se tega strikno vsak organizator drži je pa to njegov problem. Men je dirka dirkanje s sotekmovalci enim je pač dirkanje druženje kakor koli vsak po svoje...
Tako organizirane dirke kot so v Ljubljani boljše da jih nebi bilo (moje osebno mnenje) ALI JE PA POTREBNO VSE SKUPAJ ORGANIZIRATI TAKO KOT SE TO ORGANIZIRA NA OSTALIH DIRKAH. Popolnoma neresno od organizatorjev je da uro pred štartom odpovejo dirko, ko sem bil že na severni obvoznici pred izvozu za koseze...

lp #-o
Uporabniški avatar
janezm
Tekmovalec
Prispevkov: 275
Pridružen: 14 Avg 2006, 19:38
Kraj: Velenje
Kontakt:

Re: Prihodnost tekmovanj FSR-V in FSR-O

Odgovor Napisal/-a janezm »

Predsednik Navige je včeraj zopet nekaj napisal, beri spodaj je pa tudi na web strani naviga.org.

Information aus dem Präsidium
Information from the Presidium

Es gibt keine Weltmeisterschaft FSR 2014. Die NAVIGA mußte absagen. Das bedauern wir sehr. Slovenien hat sehr spät abgesagt. Das war unser
Problem. In Dessau ist eine gute Organisation bis heute nicht gesichert. Herr Banaszak hat keine Dokumente fĂĽr eine Organisation vorgelegt. Es gibt nun
einen neuen Weg. Es wird 2015 in Deutschland eine NAVIGA Weltmeisterschaft FSR geben. FĂĽr alle Klassen. Die Weltmeisterschaft wird in einer kĂĽrzere Zeit als bisher
sein. Das ist möglich. Es ist nicht gut einen neuen Verband zu gründen. Das teilt unseren Sport in zwei Gruppen. Der FSR Sport wird unter dem Dach der Weltorganisation
NAVIGA bleiben.

There is no world championship FSR 2014. The NAVIGA had to cry off. We regret this very much. Slovenien has cried off very late. This was our
problem. In Dessau a good organisation is not protected till this day. Mr. Banaszak has presented no documents for an organisation. Now there is a
new way. There will be in 2015 in Germany a world championship NAVIGA FSR. For all classes. The world championship will be in a shorter time than up to now.
This is possible. It is not to be founded well one new federation. This divides our sport into two groups. The sport FSR will remain under the roof of the world-wide
organisation NAVIGA.

NAVIGA Presidium
Dieter Matysik

Pa še moj komentar tem oz. tudi ostalim dabatam na raznih forumih. Kar se tiče SP v 2014 v Velenju vam je tako poznano kako in kaj je bilo. Velenčani smo poskušali ampak se ni izšlo, razlogi so vam poznani. Ne more pa biti to vzrok, da Naviga tako pozno reagira in šele tri mesece po zasedanju daje izjave, stališča itd.
Naša FSR podkomisija mora dati neko skupno stališče. Uroš je vas pozval, prav je da date Offshorovci svoje stališče okoli Navige-FSR in WM v prihodnje. Upam da se boste odzvali čim hitreje in podali stališče.
Sam se konkretno ne zavzemam, da se naredi neko novo združenje, saj nas bo to razdružilo, pa Naviga ima že kar dolgo tradicijo. Treba je sprejeti odločitev nap. že enkrat razdeliti V in H/O ter tako WM narediti časovno krajše. To bo spremljivejše za organizatorje, tekmovalce ter tudi prebivalce kjer poteka tekmovanje (hrup).
Priponke
naviga website info (3).pdf
(57.7 KiB) Prenešeno 87 krat
Lep pozdrav čolnarjem!
SLO-120
Uporabniški avatar
janezm
Tekmovalec
Prispevkov: 275
Pridružen: 14 Avg 2006, 19:38
Kraj: Velenje
Kontakt:

Re: Prihodnost tekmovanj FSR-V in FSR-O

Odgovor Napisal/-a janezm »

Svetovna zveza za modelarstvo in modelarski šport NAVIGA je na svoji web strani: http://www.naviga.org/index.php/de/
objavila informacijo: Information World Championship 2015 FSR V/H/O

To all member countries from the Naviga.
We have a great pleasure to announce that the steering committee of Nauticus (Naviga) has
unanimously approved a World Championship in the year 2015 in the section FSR classes V-H-O.
The time period is fixed from: 1 August till 15 August, 2015
On this moment two venues are being discussed, therefore the final place will be announced in a
short time. Please inform all potential participants in your country accordingly to allow qualified
competitors to participate. We hope that your country will participate in this Naviga World
Championship; we look forwards to welcome a complete team next year in Germany.

With the best regards,
The steering committee Nauticus (Naviga)
Lep pozdrav čolnarjem!
SLO-120
Odgovori

Vrni se na Tekme, Prireditve, Srecanja,...