kompozitni lok

Ravne na Koroškem, Kotlje 84, 2394 Kotlje, Kontaktna oseba: Andrej Kodrun, [email protected], GSM: 041-527-210

Moderator: akodrun

raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Surfer10 napisal/-a: Želatino smo probali, kako drži... zlepil sem nekaj kosv lesa, pa tudi za foro sem probal laminirat steklo (čeravno tega ne bom uporabljal) in "lepilo" presenetljivo dobro drži...
Pa še bolj prožno je kot epoxi...

l

Želatina je dobra za kite, za lepljenje roga pa ne. Tu se moraš potrudit in sam skuhat želatino iz kit, ter ribjih mehurjev-jesetrovih. Menda se tudi zajčji klej za silo obnese, vendar nikakor tekoč.
Najbolje je po spetu nabavit nekaj mehurjev in jih skuhat, zraven pa vržeš ostanke od kit, ki so ostali po cepljenju in sortiranju pramen.

Epoksi pri teh materialih nima kaj iskat. Zlepi že, ampak pokvari vse mehanske lastnosti.


p.s.
Za izdelavo karbon laimnata se najbolje obnese UH-UD cunja, vendar jo je dobro posebej zlaminirat na steklo pod vakumom in jo dobro temprat. Tak laminat je na loku nekaj čisto drugega od tistega, ko rovinge nanašaš direkt na les.
lp
Sašo
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

Želatina je dobra za kite, za lepljenje roga pa ne. Tu se moraš potrudit in sam skuhat želatino iz kit, ter ribjih mehurjev-jesetrovih. Menda se tudi zajčji klej za silo obnese, vendar nikakor tekoč.
Najbolje je po spetu nabavit nekaj mehurjev in jih skuhat, zraven pa vržeš ostanke od kit, ki so ostali po cepljenju in sortiranju pramen.

Epoksi pri teh materialih nima kaj iskat. Zlepi že, ampak pokvari vse mehanske lastnosti.


p.s.
Za izdelavo karbon laimnata se najbolje obnese UH-UD cunja, vendar jo je dobro posebej zlaminirat na steklo pod vakumom in jo dobro temprat. Tak laminat je na loku nekaj čisto drugega od tistega, ko rovinge nanašaš direkt na les.


Rog-horn je baje možno zlepit z epoksi smolo, pravijo da drži, zato bom probal z njim....
Zlepil sem že dodatek pri ušesu loka, okoli luknje kjer pride struna (da se ne zareže v les) in če tam drži, mora tudi na trebuhu loka...
Kite(sinew) pa bom z enim kolagenskim probal (ali želatino ali pa iz mehurjev- iz lokalne ribarnice bom dobil od krapov in lososov).

Ampaj horn varianta loka je na vrsti poleti ,... najprej treba obstoječe projekte končat :)

Za rog sem zaenkrat našel Gemsbok, bom videl kaj dobim po pošti (židovski instrument shofar) in pa tudi varianta z Watussi rogovjev je tudi privlačna, rogovje je namreč tam OGROMNO :D ... tudi muflon bi lahko bil ok, je pa tu več dela verjetno z brušenjem
Že zdaj ko sem brusil koščke rogovje vodnega bivola (za dodatke na loku), je smrdelo kot hudič, kot bi kuril lase :-s
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Za moje pojme je tak kompozitni lok nekaj preveč konzervativnega, da bi uporabil kaj drugega kot originalne materiale, razen za tetivo.

Morda koristna stran http://www.highlandhorn.com/
lp
Sašo
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

raktivec napisal/-a:Gremo na tetive-kite.
Najbližja meni znana trgovina, ki jih drži je Graški http://www.Bogensport-bogenbau.at in sicer imajo nojeve kite, ki so po dolžini nekje med nožnimi in hrbtnimi jelenovimi tetivami in so vsaj tako močne, če ne še bolj.
Pri njih sem tudi jaz nabavljal... (steklo-laminat 1,3mm in 0,8mm)

Sem pa našel nojeve kite v Nemčiji bo bistveno nižji ceni :
http://www.zuchtweb.de/shop/getrocknete ... -extralang
in pa
http://www.dogsinmotion-physio.com/txt/produkte.html

Tako da bom probal iz Nemčije nabavit.

A si probal mogoče z kravjimi tendoni ?
Sem nekje prebral, da so Mongoli delali tudi iz teh kit, ne samo iz jelenjih.

Pri lesu sem se odločil za bambus (ki so ga uporabljali korejci https://www.youtube.com/watch?v=cicYRzWss74 in mongoli tudi izgleda )
Dal sem narezati vertikalni bambus parket (dolžina 90cm, širina enih 9cm) na 5cm široke in na nekaj mm debele deske. Pod ročajem sem spojil deske v obliki V reza. Drži ok.
Graška trgovina drži tudi rezan bambus, je pa cena kar lepa :) ... s parketom prideš ceneje skozi.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

1,) Z parketom se ne igraj, če ne bo obojestransko zaprt z steklom! Zgodilo se je že kar nekaj nesreč katerih rezultat je bilo iztaknjeno oko, ali amputiran del roke, ki drži lok. Klasično rezan bambus je povsem varen, ampak parket je pa dober, kaj dober-odličen, le za sredico pri steklenih lokih.
Meni bambus ni všeč, ker je hud za pljuča in roke. Če se ne zaščitiš z odlično masko in, če po delu prostora ne očistiš vsega bambusovega prahu, tvegaš resno nevarnost, da zboliš za boleznijo podobno azbestozi, ki ima žal enako prognozo. Roke imaš pa ob delu z bambusom itak čisto popikane, pa še porežeš se kaj hitro.

2.) Goveje kite tud grejo, po moje vsaka kita velja. Nojeve so najcenejše, zato se pač največ kupujejo. Morda bi bile najboljše kite od kakega divjega jelena, vendar se mi ne da zapijat z lovci, da bi se dogovoril z kako kito.

3.) Največ materiala doslej sem nabavljal pri 3riversarchery, le kadar je nuja naročim v Gradcu. Čez lužo je skoraj obvezno nabavit lepilo, ker noben meni poznan epoksi ne prime tako kot Smoth-On AE40.
lp
Sašo
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

raktivec napisal/-a:1,) Z parketom se ne igraj, če ne bo obojestransko zaprt z steklom!


....
Ja, mislim ga "zapret" čisto... torej je bambus le sredica (core) pri dobljeni sendvič strukturi, vse sile pa nosijo zunanje plasti.

Zdaj pri prvem nomadskem loku imam na eni strani carbon, na drugi strani steklo in dela ok. Carbon/Carbon ni delalo ok, oz. je carbon na trebuhu pokal (ker smo laminirali na les)...
In so očitno blage krivine bile šibka točka... Smo odstranii karbon in nalepili gotov Gordon Botuff glass in drži OK.

Na hrbtu pa pri nateznih silah z laminiranjem direktno na les (UNI trak + plain steklo za zaključek) ni problem in drži OK. KArbon je pač boljši pri natezanju kot pri kompresiji...


Ja, Pri brušenju vseh materialov pa obvezno maska, ni kaj, bambus lesni prah pa ima res prav "čuden" vonj ... steklo če brusiš pa je itak smrt za pljuča.
Brusilne akcije delam izven hiše na odprtem 8) ...

Jaz vedno uporabljam modelarski epoksi (R&G, tip L), za lepljenje pa vedno dodajam thixotropic prah, da je potem dobljeno lepilo gostote masla in ne teče...
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Karbon je načeloma boljši za tlak kot nateg, ampak v tem primeru mora biti plast na tlačni strani pretenka in se ukloni. Ob debelejši plasti ga človek ne nategne. Tudi na natezni strani je problem in po nekaj sto strelih se znajo pojavit razpoke, če uporabljaš kako dobro tetivo vsaj tako togo kot fast flight. Meni se je kevlar bolje obnesel od karbona, oba sta pa grda umetna materiala, ki po moje na doma izdelanem loku nimata kaj iskat, ker skrijeta naravno strukturo lesa. Odkar sem odkril, da z kitami oblečen lok nese ravno tako dobro kot tak z steklom, sem itak prešaltal izključno na les, kite in žolco.

Steklo je bistveno manj smrtonosno za pljuča od bambusa! Če se ne motim je celo balsin prah smrtonosnejši od steklenega, da o prahu lesa tise (špica vseh špic za loke) ne govorim, ampak tam gre za klasično zastrupitev in ne za bodice.

Modelarski epoksi ni uporaben za resen lok. Drži, ampak ne dolgo in morda gre z tetivo D50. Kakršna koli zaresna tetiva ga kaj hitro delaminira. Res obnese se po mojem vedenju edino Smoth-On AE40 in nič drugega, pa še tega je treba dobro a previdno temprat. Za navaden lok ojačan le na natezni strani velja vsak epoksi, za obojestransko laminiranega z Gordonovim steklom pa ni šans za dolgotrajno uporabo. In morda še to, da je za potege do 60# lok z tanjšim steklom bistveno hitrejši od loka z debelejšim steklom, ker imaš lažje krake. Razlika je noro očitna.
lp
Sašo
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

a ta Smooth-ON epoxy se da dobiti tudi v Evropi ?
Graška trgovina kot vidim prodaja nek svoj epoxy, ali pa mogoče samo nalimajo svoje nalepke gor na kantice ?
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Naročiš ga čez lužo in ti ga pošljejo. Odsvetujem ti kakršen koli epoksi razen AE40. Verjamem, da obstajajo enakovredni in verjetno tudi boljši, ampak ne vem zanje, tvegat pa ne upam, ker ni luštno ko letijo treske po zraku.
Tega iz Gradca ne bi jemal, ker je zagotovo nekaj drugega. Že duh pri tempranju ali brušenju AE40 je povsem drugačen od meni znanih epoksijev, pa sem jih kar nekaj srečal.
Modelarski, ki jih večinoma dobivamo od R&G so odlični za laminate, kot lepilo so pa prekrhki in tudi tiksi ne reši povsem tega problema. Kolikor razumem je šment v pravih dodatkih, ki napravijo epoksi bolj elastičen, obenem pa ne porušijo njegovih trdnostnih lastnosti.


In še ena okrog bambusa.
Bambus ima boljšo natezno trdnost od laminata z steklom, zato je zelo primeren za ojačanje klasičnih lokov. Pri tem je treba pazit, da bambusni trak ni debelejši od 1,5-2 mm, čim tanjši je tem bolje. Če je predebel bo počil les, ker ga bo togost bambusa preveč obremenila na tlak in se vlakna uklonijo. Od naših lesov se po mojih izkušnjah za kombinacijo z mabmusom obneseta le akacija-robinija in zelo gosto raščena tisa, ki mora biti obvezno moškega spola. Možno, da bi še kaj šlo recimo Breg, ali kaka dobro sušena domača češplja iz gora, ampak od klasičnih vrst se le ta dva obneseta.
lp
Sašo
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

končno sem dobil po pošti rog iz Izraela ...malo čez 60 cm je dolg, tako da upam, da bom dobil enih 45cm uporabne dolžine za lok ... bom pa prilagodil velikost loka :)
Priponke
gemsbok.jpg
gemsbok.jpg (240.57 KiB) Pogledano 9629 krat
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

In na kak način si naročil ta rog? Morda še cena?
lp
Sašo
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

raktivec napisal/-a:In na kak način si naročil ta rog? Morda še cena?

Na ebayu Izraelci prodajajo glasbeni rog - rečejo mu "shofar"... za cca.40EUR + 15 EUR carine od naše prijazne države ...

Od zunaj je že zbrušen (kar mi ravno ne odgovarja, ker so ga brusili tudi po dolinah in s tem stanjšali steno na nekaj mestih). Z tračno žago se ga že prerezal po dolžini na pol in ugotovil, da je najmanjša debelina (zaradi zunanjega brušenja) tam okoli 2-3mm, povprečno je debelina tam 4-5mm... Pri konicah še več.
Tako da se bom moral prilagoditi z debelino.
Računam, da bo pri lesni sredici debeline cca. 4mm, zadosti če bo plast horna cca. 2-3m in kit enih 3mm ....na delujočem delu rebra loka ,... drugje bo les bolj debel. Delujoč del loka bo dolžine samo enih 30cm


Obe polovici bom dal za kakšen mesec dni v zaprto posodo z mlekom, da se zmehčata in ju potem s pomočjo še malo kuhanja v vodi probal izravnati v plošče.
Nekateri ravnajo rog samo s segrevanjem z vročim zrakom, vendar je rizik, da lahko poči... bojda so mongoli delajo z mlekom, zato bom jaz probal isto.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Pred časom sem videl posnetek, kjer so tak rog kuhali v pari in ga ravnali. Po moje je to še najbolje, saj ga itak moraš prekuhat in posušit.
Celih rogov še nisem preoblikoval, sem pa iz kravjih, ter bivoljih delal tiste prstane za azijski način napenjanja loka in kuhan je bil kot plastelin.


p.s.
Če boš še malo nadaljeval z tem rogom me boš sprovociral, da bom znancu iz Koreje naročil naj mi prinese rogove, brezovo lubje, ter njihove ribje mehurje. :D
lp
Sašo
klm123
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 22 Jan 2015, 22:35

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a klm123 »

Po dolgem času sem se spet malo lotil tesanja nekako tako, kot je prikazano na forumu, katerega link si dal. Tako je zdaj moj lok na koncih debel 15mm in širok 3 cm, ampak ga kljub temu ne morem ukriviti za več kot par cm. tako sem pred dilemo ali ga naj še stanjšam ali pa zožam ali kar oboje hkrati.
lp
http://shrani.si/f/2m/FF/i7xH0sP/1/2015 ... 113443.jpg
http://shrani.si/f/3S/gq/RcoLpg8/2015-04-08-182016.jpg
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Taka je oblika loka.
Če ste uporabili robinijo naj bodo lamele tanjše za 2 mm, za ostali les bo dobro za poteg tam okrog 50#.
Obrezanemu loku bomo ukrivili konce kot je narisano na skici. Daljši krak je gornji krak loka.
Slika

Ploščina in bočna linija obrezanega loka, pripravljenega na krivljenje. Zraven je šablona, vendar začetnikom nikakor ne priporočam polne krivine kot je tale v šabloni, ker bodo imeli hude težave z napenjanjem tetive in še prej z tilerjem loka. Raje napravite kot je skicirano, bo varneje. Pri obrezovanju natezne površine ni treba posebno pazit na letnice, saj bomo dali kite čez. Površino lahko zravnate, da bo ravna po prerezu, vendar je vzdolžno vseeno dobro sledit rasti, da boka loka ostaneta v isti letnici.
Slika
Slika
Slika

Na štedilniku sem v posodo za pečenje rib nalil 5 cm vode in jo segrel.
Slika

Čez sem dal konec kraka in vse skupaj pokril z alu folijo. Nato sem pustil, da voda vre in se pacl kuha v pari kake pol ure.
Slika

Z krivljenjem je treba precej pohitet in tu je dobrodošla pomoč dveh tujih rok. Čim prej po tem, ko potegneš kuhan del kraka izpod folije ga je treba ukrivit po šabloni. Če zamudiš, bo pokalo.
Slika

Tako vpeto je treba pustit vsaj uro ali dve, še bolje kar cel dan in potem vajo ponovit z drugim krakom.

Pri krivljenju je treba pazit:
- da sta oba kraka enako kriva.
- da ne skriviš loka v propeler, temveč sta obe krivini lepo poravnani navzgor. Če nastane propeler, je treba kasneje gret z toplotno pištolo in ročno prekrivit napako.
- nekateri lesovi so povsem zanič za krivljenje. Gaber in breza sta po mojih izkušnjah dva taka. Skrivi sicer se, vendar se kasneje scepi po letnicah. Preden se lotite krivljenja je dobro opravit test.
- lepo se krivijo robinija, javor-predvsem gorski, jerebika, pa tudi jesen in hrast, ki nista ravno dobra za naš namen. Odlično gre tudi z tiso, vendar pozor, ker je zaščitena in še bolj, ker je hudo strupena.

Na koncu takole povežite, da se med sušenjem ne zravna. Napeto naj bo po občutku, da lok ne poči.
V takem stanju mora žal počakat vsaj teden dni, najbolje kje v avtu, ki se praži na soncu, na podstrešju..., nikakor seveda v sušilnici lesa.
Slika

Pred nanašanjem kit manjka le še tempranje lesa.
Zadnjič spremenil raktivec, dne 02 Maj 2015, 20:48, skupaj popravljeno 3 krat.
lp
Sašo
klm123
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 22 Jan 2015, 22:35

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a klm123 »

Sašo, slik se žal ne da pogledat.
lp
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Slike sem naložil na "moj forum", zdaj jih pa ne znam prenest sem. Ob sliki mi na desni napiše:
- uredi fotografijo
- zavrti/levo desno
- nastavi za naslovnico albuma
- izbriši fotografijo

Nikjer ne najdem stavka za nalaganje v forume. podatke o fotografiji najdem le v osnovnem menuju in dobim takole zadevo http://s1.mojalbum.com/7712951_7712992_ ... 8003_t.jpg, ko pa jo povečam ne najdem več poti do podatkov, da bi jo pripel.
Lepo prosim za pomoč.
lp
Sašo
klm123
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 22 Jan 2015, 22:35

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a klm123 »

Probaj na www.shrani.si
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

1. Klikneš z desno tipko na sliko (ne mini ikono..thumbnail, ampak tisto tapravo veliko sliko) v tvojem spletnem albumu in izbereš opcijo "Kopiraj mesto slike".

2. V našem forumu v oknu kamor pišeš svoj tekst, klikneš desno tipko in izbereš "prilepi".

3. Prilepila se bo povezana na tvojo sliko. Da bi jo mi lahko videli, pa ta link "povoziš" s kurzorjem in klikneš na ikonco Img, ki jo najdeš med zgornjimi "gumbi" nad oknom za pisanje teksta.

Jaz vedno naredim tako in je zanesljivo... spletne galerije imam na photobuketu.. delovati mora tudi iz drugh spletnih mest.

Na ta način lahko tudi prilepiš kako sliko s foruma..iz te teme ali kake druge.
Na primer, tole sem naredil po zgornjih napotkih:

Slika

Če ti to ne deluje, potem imaš slike naložene na kakem smotanem spletnem mestu... :-k

Pri tvojih linkih me moti tista lojtrica (#) na koncu.... to je nekaj narobe. Moralo bi biti .jpg ali kaj takega..... :-k

Tale slika ima dokaj vredu naslov, vendar manjka nekaj črk tam kjer so pikice....in se je zato ne da videti: http://s1.mojalbum.com/7712951_17422032 ... 214394.jpg

Medtem ko je tale naslov čisto okej: http://shrani.si/f/3S/gq/RcoLpg8/2015-04-08-182016.jpg

in da po zgornjih napotkih lepo sliko na forum:

Slika

LP Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 03 Maj 2015, 05:59, skupaj popravljeno 1 krat.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Se zdaj vidi?
lp
Sašo
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Ne vidi
Slike prenesi na shrani .si obvezno poklukaj opcijo slike zmanjšaj na 800x900
Potem pa Linke prekopiraš v modelarje in je
Kopiraš drugi link
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Končno! ](*,) :D
lp
Sašo
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Evo zdaj si rešen :D
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

8) Nekaj slik od azijskega nomadskega loka,...
"Grd" karbon na hrbtu loka je prekrit z brezovim lubjem. Na trebuhu loka je črn steklen laminat (gordon glass 1mm). Na ušesih loka (akacija) so nalepljeni črni dodatki od roga vodnega bivola in spolirani. Jedro loka je cca. 5mm debel bambus (gre ven še pod akacijeva ušesa - slika 3)

Po zdaj že več dva meseca vsakodnevnih strelskih vaj :) ... lok še vedno dela bp.
Priponke
bow1.JPG
bow1.JPG (176.71 KiB) Pogledano 9116 krat
Kjer se konča karbon in brezovo lubje, smo malo povili z fancy trakcem- kot pri kakšnih kitajskih Manchu lokih :)
Kjer se konča karbon in brezovo lubje, smo malo povili z fancy trakcem- kot pri kakšnih kitajskih Manchu lokih :)
bow2.JPG (223.03 KiB) Pogledano 9116 krat
bow3.JPG
bow3.JPG (222.68 KiB) Pogledano 9116 krat
Surfer10
Razpravljalec
Prispevkov: 87
Pridružen: 15 Dec 2012, 10:47

Re: kompozitni lok

Odgovor Napisal/-a Surfer10 »

nadaljevanje ...
Priponke
bow4.JPG
bow4.JPG (255.76 KiB) Pogledano 9113 krat
bow5.JPG
bow5.JPG (89.62 KiB) Pogledano 9113 krat
in lok v napetem stanju....
in lok v napetem stanju....
bow6.JPG (239.81 KiB) Pogledano 9113 krat
Odgovori

Vrni se na Modelarski klub Extra