Letalo na drevesu

Medvedova ulica 11, 1240 Kamnik, Moderator: Matej Ogrinec (brejker), Predsednik: Roman Ložar (041-669-707)

Moderatorji: brejker, Jan

Odgovori
Bastian
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 31 Dec 2009, 11:15
Kraj: Kamnik

Letalo na drevesu

Odgovor Napisal/-a Bastian »

Danes popoldne mi je na drevesu, na višini dobrih 20 metrov ostal Telstar.

Po dveh urah poskusov kako priti do letala ali še bolje, kako bi letalo spravil k sebi mi ni uspelo, zato vas prosim za pomoč.

Potreboval bi nekoga, ki ima plezalno opremo ali opremo za plezanje po drogovih in je pripravljen splezati na drevo in rešiti Telstarja.

Drevo na katerem je letalo se nahaja v bližini vasi Šmartno v Tuhinju.

Če je kdo pripravljen pomagati ali ve za koga, ki bi lahko pomagal mi lahko piše ZS ali napiše tukaj.

še kratek opis drevesa: bukev, na tleh premera dobrega pol metra, do prve veje nekje 10-12m.

LP
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Letalo na drevesu

Odgovor Napisal/-a brejker »

Bastian napisal/-a:Danes popoldne mi je na drevesu, na višini dobrih 20 metrov ostal Telstar.
O vem kako je.
Da izkoristim tvoj primer, za eno anekdoto:
/skrajšana verzija zgodbe/:
Bratu zmanjka baterije v oddajniku. Lokacija:pobočje Palovče.
Pristane in jaz vztrajam, da bi letalo tudi sam letel..
Vržem pa čeprav s praznim akujem...
Letalo(eon fun) konča na Bukvi 25m nad zemljo.
Brat reče: ti si ga usadu, zdej boš pa tud ti plezu :lol:
Splezam na drevo (višje še nisem rinil!) in kaj ugotovim, ko sem "na vrhu"??
SPLEZAL SEM NA NAPAČNO DREVO #-o :lol:
Rezultat: Letalo sva pustila na drevesu in čakala, da bo padel dol.
3sezone sva hodila na isto pobočje in opazovala rdeča krila ki so bingljala z drevesa
:roll: :oops:

Upam le, da se tebi ne ponovi ista zgodba!
Kolegu so že reševali letalo. Se bom pozanimal kdo je bil izvajalec reševalne akcije in ti sporočim!


LP
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Re: Letalo na drevesu

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Bastian napisal/-a:še kratek opis drevesa: bukev, na tleh premera dobrega pol metra, do prve veje nekje 10-12m.
Sprehodi se do najbližjega gasilskega doma in malo poprosi za pomoč.
Bastian
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 31 Dec 2009, 11:15
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Bastian »

Najbolj smešen je del, ko ugotoviš, da si na napačnem drevesu :D
V mojem primeru je tako, da je okrog dosti dreves, vendar ni noben primeren za plezanje brez opreme.

Če boš kaj izvedel, bom vesel tvoje pomoči.

Stavku "SPLEZAL SEM NA NAPAČNO DREVO" se pa nasmejim vsakič, ko ga preberem :D
Bastian
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 31 Dec 2009, 11:15
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Bastian »

Pegasus, hvala za predlog. Se bom pozanimal, če so zainteresirani za kakšno višinsko vajo :)
Uporabniški avatar
janko1
Profesor
Prispevkov: 1051
Pridružen: 06 Avg 2007, 06:14
Kraj: Novo mesto / Dolenjska / Slovenija / EU / Zemlja / Rimska cesta /
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a janko1 »

Samo kot možnost da ni treba plezat - če lahko gasilci pridejo blizu z avto, se model z lahkoto izbije z vodnim curkom.
8) Janko
Modelarstvo zaradi službe ne sme trpeti !

Ko sem pijan me vsi vidite, ko sem pa žejen pa nobeden.

NEUČAKANOST je izraz za dejanje, ko Dolenec začne jesti grozdje.
robihobi
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 22 Feb 2010, 19:25
Kraj: kamnik THN

Odgovor Napisal/-a robihobi »

Bastian pejt na Laze k Lovcu upraš za AMBROŽA po domače GRABNARJU iz thina on je plezauc pa ti bo zih pomagu.Drugač pa js sm iz Tuhinja in hodm letet na Mengeško polje tm je dost placa za razbijanje modelov ti priporočam #-o
Bastian
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 31 Dec 2009, 11:15
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Bastian »

Po današnji popoldanski reševalni akciji mi je ideja reševanja z vodnim curkom čedalje bolj všeč :)

Danes je bila v igri zelo dolga "prekla" (mislim, da je pravilno slovensko reče fižolovka), sestavljena iz več manjših in veliko vezic :) Ker se je zaradi dolžine stvar precej zvijala in na koncu še zlomila, sem poskusil še z lokom, vendar zaradi precej vej, ki so okrog aviona, le-tega nisem zadel (bi moral biti Robin Hood).

Avion je še vedno na drevesu, le kaka 2 metra bližje zemlji (sedaj je na 22metrih - pomerjeno z laserjem :D). Jutri je nov dan in nove priložnosti za akcijo.

robihobi, hvala da si me spomnil na Ambroža, se bom poskusil kaj zmenit z njim.
Bastian
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 31 Dec 2009, 11:15
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Bastian »

danes smo po treh dneh dobili Telstarja iz bukve. Avion je brez ene same luknje v foliji, kar je presenetljivo glede na to, kaka sila je bila potrebna, da smo avion prepričali, da je padel z bukve.

Posebni zahvali za uspešno reševanje gresta Simonu (Cevecs), saj je priskrbel potrebno opremo in žrtvoval svoj čas in mojem bratu Primožu za "korajžo" splezati na bukev :)

slika je bila posneta, ko je bilo letalo že bližje tlom (rdeča puščica označuje mesto, kjer je bilo letalo pred reševanjem, zelena pa mesto kjer je pristalo po reševanju)
Slika
robihobi
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 22 Feb 2010, 19:25
Kraj: kamnik THN

Odgovor Napisal/-a robihobi »

=D> bravo dej pa gasa (js sm pa ucer svojga razbil #-o )
Uporabniški avatar
anzze99
Razpravljalec
Prispevkov: 158
Pridružen: 22 Okt 2007, 19:03
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a anzze99 »

zdravo,

cestitke za uspesno resitev, skoda da nisem videl teme prej, bi morda prislo prav. tudi meni je lansko jesen telstar pristal namesto na pisti nekako 12metrov visoko na drevesu... sestavljanje prekel skupaj ni obrodilo sadov,ker se je vse vijugalo in bilo tezko ko svinec, ter z amplitudo parih metrov migetalo po zraku... skratka no go... splezati si brez opreme in varovanja nisem upal, po premisleku sem sel domov po krovsko kladivo (cca 1kg) in malo debelejso laneno vrv... in potem sem uprizarjal met kladiva v visino, haha... point je v tem da ciljas na vejo na kateri je avion, kladivo se je v vecini primerov dobro zahakljalo, in potem gunca gunca, pa je telstar padal po nadstropjih vse nizje... takisto je prislo dol brez praske... ce bo komu prav prisla tale varianta resevanja tudi prav :) lp, anze
Bastian
Razpravljalec
Prispevkov: 114
Pridružen: 31 Dec 2009, 11:15
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Bastian »

Reševanje letala z drevesa je lahko zelo resen projekt :) vsekakor je pa varnost na prvem mestu, zato je za kakšno plezanje potrebno tudi varovanje... tudi pri metanju kladiva v višino je potrebna previdnost (1kg je le 1kg) :D
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a brejker »

Ne razumem, zakaj ne prosite nekoga, da vas zapelje na Mengeški polje in tam varno spuščate avijone.
Koruze (še)ni in je teren odličen za spoznavanje modela :roll:
www.okarbon.eu
mare_
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 22 Sep 2006, 09:06
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a mare_ »

pa še cesta do publicusa je zlo ne prometna, če ima v primeru avijon kolesa.... :D , pa še družba se včasih najde... :)

lp mare
robihobi
Začetnik
Prispevkov: 20
Pridružen: 22 Feb 2010, 19:25
Kraj: kamnik THN

Odgovor Napisal/-a robihobi »

Sm dostkrat tm pa sm zmeram sam no ja sej mam kompanjona LAŠKO
mare_
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 22 Sep 2006, 09:06
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a mare_ »

No mogoče me zdele srečaš. Da se novš s pirom družu, sj veš pit in letet baje ni dovoln.... #-o

lp mare
Odgovori

Vrni se na Modelarsko društvo Kamnik