Pod Kalvarijo

Moderator: sspkzorm

Odgovori
Uporabniški avatar
sspkzorm
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 21 Jun 2006, 08:51
Kraj: Maribor

Pod Kalvarijo

Odgovor Napisal/-a sspkzorm »

Meščanom Maribora (mladini) prikazati ljubiteljsko modelarstvo ni lahko. Še najmanj, če stari modelarji, ki imajo znanje in modele, pobegnejo na destinacijo, kjer je komoditeta na solidni ravni in je vse na tujih plečih. Od garanja dveh modelarjev, v Zrkovcih, za uživanje ostalih uporabnikov, ni ostalo nič. Sprašujem se, kdo je motiviral stare modelarje, da so vzljubili to dejavnost? Ta stari, so leteli, kje se je dalo! Je pa to bilo sigurno tam, kjer so lahko to videli mladi. V tem je poanta. Naloga, nas starih modelarjev, ni samo potegniti svoje potomce, temveč tudi mladino, ki nima vzpodbude iz svoje okolice. Pod Kalvarijo sem danes opazoval Petra in Dušana, ki polnita svoje življenske baterije ter mimoidočim kažeta lepoto tega hobija. Hvala jima.
L.p. Karl
Priponke
mini-IMG_0344.JPG
mini-IMG_0344.JPG (39.41 KiB) Pogledano 2178 krat
mini-IMG_0353.JPG
mini-IMG_0353.JPG (111.13 KiB) Pogledano 2178 krat
mini-IMG_0354.JPG
mini-IMG_0354.JPG (81.27 KiB) Pogledano 2178 krat
L.P. Karl
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Pod Kalvarijo

Odgovor Napisal/-a miharix »

sspkzorm napisal/-a: 05 Sep 2020, 20:32 Sprašujem se, kdo je motiviral stare modelarje, da so vzljubili to dejavnost?
Nisem še tako star a mene so učitelji tehnike ter kasneje tukajšnji forumaši z svojimi objavami.
sspkzorm napisal/-a: 05 Sep 2020, 20:32 Ta stari, ki so leteli, kjer se je dalo?
Ker se niso birokrati vmešavali in grozili z sankcijami če letiš izven urejenega
sspkzorm napisal/-a: 05 Sep 2020, 20:32 Pod Kalvarijo sem danes opazoval...
Tam nisem letel odkar več nisem v MB(kar nekaj let)... a niste imeli neke pritožbe zakaj se tam leti in "ogroža" sprehajalce?
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
sspkzorm
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 21 Jun 2006, 08:51
Kraj: Maribor

Re: Pod Kalvarijo

Odgovor Napisal/-a sspkzorm »

mini-20150906_181416.jpg
mini-20150906_181416.jpg (95.59 KiB) Pogledano 1928 krat
Spoštovani miharix

S pisanjem sem počakal z namenom, da prepustim odgovor vprašanemu. Namreč, sprašujete " a niste imeli neke pritožbe zakaj se tam leti in "ogroža" sprehajalce? "
Le kdo, od nas modelarjev, bi postavil tako vprašanje modelarju, ki tam leti? Moje pisanje, v prejšnjem oglašanju, je bilo napisano z namenom, da bi pritegnil, k iskanju nove letalske steze, čim več mariborskih modelarjev, ki so se izgubili v ilegali.
Upam, spoštovani Miharix, da se bo oglasil ta, ki mu postavljate vprašanje!
Lep pozdrav od modelarja, ki v Mariboru modelari in leti že od leta 1954. Karl
L.P. Karl
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1077
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: Pod Kalvarijo

Odgovor Napisal/-a miharix »

Pardon. Sem si očitno narobe zapomnil, da sem to nekje slišal/prebral da so nekateri (neuki in preveč paranojični )
sprehajalci to modelarje grdo morili. Ni bil namen odvrniti od letnja tam.

Veliko uspeha pri iskanju nove steze !
& Uspešno obudite zanimanja za ta hobi v MB!

Ps: Lep model! Je načrt kje tukaj na forumu?
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Uporabniški avatar
sspkzorm
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 21 Jun 2006, 08:51
Kraj: Maribor

Re: S pod Kalvarije nazaj v Zrkovce.

Odgovor Napisal/-a sspkzorm »

S pod Kalvarije nazaj v Zrkovce. Super občutki na "domači stezi". Vnukec je že hotel pilotirati.
Priponke
mini-IMG_0465.JPG
mini-IMG_0465.JPG (129.01 KiB) Pogledano 1716 krat
L.P. Karl
Uporabniški avatar
sspkzorm
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 21 Jun 2006, 08:51
Kraj: Maribor

Re: V Zrkovcih

Odgovor Napisal/-a sspkzorm »

Bo poletel ali ne?
Priponke
mini-IMG_0442.JPG
mini-IMG_0442.JPG (117.72 KiB) Pogledano 1650 krat
L.P. Karl
Odgovori

Vrni se na Mariborski modelarji