F18F Super hornet

Pešnica 22, 3230 Šentjur, web: http://www.md-sentjur.com/, Kontaktna oseba: Peter Tovornik 031-384-439

Moderator: impeler

Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Ker je video že zmontiran in naložen http://www.youtube.com/watch?v=ZwGLxsD2pvM bom mal pokomentiral moje videnje prvega starta.

Na samem startu model kar dobro izstreli po pisti nakar je po pričakovanju hitro in visoko vzdignil nos #-o (prvi šok) nato ugotovim da so odkloni po višini in nagibu izredno občutljivi :evil: .Po osmih minutah prilagajanja na model se spravim v pristajalni krog z sedaj ugotovljeno preveliko brzino (napotki na netu). Poškodoval sem nosilec zadnjega desnega podvozja(8mm aviošper), ki pa je že popravljen in je "zverjak"
ponovno pripravljen za nov polet. Zaenkrat sicer brez enih od treh vratic na zadnjen desnem podvozju saj čakam na pante ki jih je zlomlo.

Sem pa prijetno presenečen da nibilo drugih poškodb saj pristanek na koncu deluje "za infarkt" [-o<o>
Leti pa ko v tirih =P~
Sej boma kmalu na TI, tak kot pravi Aleš(MB), pol mu bom pa jaz tud dušo vadil.... [-X [-X
Priponke
Nov nosilec
Nov nosilec
Picture 007.jpg (34.01 KiB) Pogledano 10991 krat
Picture 004.jpg
Picture 004.jpg (29.39 KiB) Pogledano 10991 krat
Nosilec je samo spulilo iz utorov
Nosilec je samo spulilo iz utorov
Picture 001.jpg (41.36 KiB) Pogledano 10991 krat
Propelerji so za LADJE!!!!
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Konkreten stroj =D>
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

myself napisal/-a:Neveš kaj je sinus efekt? Daj poglej akrobacijo na tleh ko si jo nardil :D vse ti bo jasno :).
Sinus efekt? Temu pojavu se strokovno reče PIO - pilot induced oscillation. Ena od možnosti za nastanek tega pojava je tudi zelo občutljivo višinsko krmilo - letalo s popravkom po višini spraviš v gibanje, ga popraviš, skušaš slediti a z zamikom in namesto, da bi ga dušil, ga še ojačaš.
myself
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Feb 2009, 20:40

Odgovor Napisal/-a myself »

Kakor koli, glej ta debata je interna, v bistvu fora ne se jezit preveč. MR. Petra kr dobro poznam, vćasih mi kafe plača :) al pa jaz njemu, tak da phoinix don't worry.
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Se umikam iz interne debate in verjamem, da vse poznas s katerimi si pises, tako da me ne skrbi... Ni pa nic narobe, ce se dejansko uporablja izraze kot so, saj brez tega kmalu pridemo do lokalne latovscine, kjer vsi vse vedo, ampak jih nihce drug ne razume, forum je pa le forum po naravi javni.
myself
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Feb 2009, 20:40

Odgovor Napisal/-a myself »

Tak kot je reko Peter poznava se dobro in ni straha.

P.S.: Peter Ti kr pridi v VELE MESTO MB dobiš še pir zraven :D
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

Lahko vam samo ploskam ampak se mi zdi zelo zanimivo zakaj ena letala tako dobro vpijajo neravnine, druga pa poskakujejo kot mladi kozlički.
Zanima me katera podvozja in za koliko kil imate ter koliko tehtajo modeli.
Ali je možno da, če imaš premočno podvozje vzmeti dobesedno katapultirajo letalo ob rahlo pretrdem pristanku oziroma če je vzmet prvega kolesa bolj živahna od drugih in bolj odbije nos letala.
Nekaj takega se je velikokrat dogajalo našmu kurjemu Jetarju Kudru in ponavadi je bilo potrebno na servis.

P.S. Filmček je lepo posnet ampak kamera je pa kriza.
Robert
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Lahko vam samo ploskam ampak se mi zdi zelo zanimivo zakaj ena letala tako dobro vpijajo neravnine, druga pa poskakujejo kot mladi kozlički.
Zanima me katera podvozja in za koliko kil imate ter koliko tehtajo modeli.
Hvala, poskakovanje tehle naših kozličkov pa ni nič drugega kot prevelikaka pristajalna hitrost, če ga daš na minimalki dol se bo zalimal na pisto.Je pa kar "jeba " na prvem poletu model spustit na minimalko, al pa vsaj blizu minimuma. [-o< Teža mojega "kozla" suh 13.8kg + 4.5L #-o kerozina, Rooke12.5 Kg(moker), MB339 12kg suh.
Propelerji so za LADJE!!!!
Uporabniški avatar
gandalf
Freak
Prispevkov: 881
Pridružen: 13 Jul 2008, 12:40
Kraj: Slov. Konjice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gandalf »

Pebi vsaka čast!!! Zelo lep video in Pero iskrene čestitke za krstni let! Vem pa da ni bil preveč enostaven! (SPOZNAVANJA NOVEGA MODELA). Najbolj pa so trpele noge! Po mojem mnenju! :wink:
http://www.slometeo.net/bezina/
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Velikokrat sem imel priložnost opazovat kako se je hotspot (al kaj je že) odbil pri zelo nizki hitrosti in sam bog ve od kod je vzel tolk energije.?
Seveda pa je kurja pista precej nerodna za take igrače. Zarad lukenj
Se strinjam, zato pa je potrebno "hudiča" prpelat na minimalki, kar pa ni tak enostavno [-X [-X
Propelerji so za LADJE!!!!
robertjur
Profesor
Prispevkov: 1036
Pridružen: 21 Nov 2004, 03:05

Odgovor Napisal/-a robertjur »

Kaj ,a potem vsi mislite da moč vzmetenja ali pa razlika med prvo in zadnjimi vzmetmi nima kake funkcije?? :o
Robert
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

O seveda majo funkcijo =D> , moje podvozje ima 70% mehko zadnjihn 30% pa trdo fedro. Zelo je pomembno kakšno je vzmetenje in sprednje je mehkejše on zadnjega(teža), hočem samo povedat da ti nič ne pomaga kvalitetno in pravilno podvozje če ne prideš dol vsaj na približni minimalki. [-o<

Po moje pa je največji dejavnik "fedra" v hlačah, se pravi a maš jajca ga cedit do nezavesti, pa kdaj ga začet cedit!

p.s. pe sem pametn, ko ga bom dal naslednjič gor bom pa spet mel pulz in druk ko Shummaher :xmas:
Zadnjič spremenil impeler, dne 03 Dec 2009, 10:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Propelerji so za LADJE!!!!
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Eeee fantje tole bi pa z veseljem pršu pogledat ko boste vsi trije na letališču :lol: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
Benmaster
Freak
Prispevkov: 480
Pridružen: 24 Nov 2007, 13:09

Odgovor Napisal/-a Benmaster »

EJ fantje ste pametni, da slišite travo rast in to še sosedovo. Zavedati se morate da imajo jeti zelo veliko krilno obremenitev. Ni tako lahko kot izgleda klub veliko naletenih ur (poprečno 500 litrov na sezono) ti včasih ne rata tako kot si zamisliš. Model je težak vzgona je malo. Po storjeni napaki se skoraj ne da narediti veliko.
BB
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Ej ga fantje brez hude krvi #-o .Vse kar sva hotla vedt z Robijurom je to če je Kudru skaku jet zaradi pretrdega fedra v nosnem podvozju ali zaradi previsoke hitrosti pristanka :wink: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Ker je tema zašla v čudne vode sem se odločil, da pobrišem poste, ki ne spadajo v ta kontekst.
Prosim , če se držite - držimo teme ali pa bom zadevo dal pod ključ.
Hvala!

Peter
Propelerji so za LADJE!!!!
myself
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Feb 2009, 20:40

Odgovor Napisal/-a myself »

Kaj boš dal avion pod ključ ;) . Ti ga kr daj ker sem ti ga hoto odnest zadnjič, ko sem bil pri tebi :) :) :) . Fotra sem totalka razpalo ko sem povedal da nebom renoviro več, ker grem po jet :)
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Tole je pa poštar ravnokar pripeljal :D =D>
Priponke
IMG_14441.JPG
IMG_14441.JPG (70.82 KiB) Pogledano 10471 krat
IMG_14451.JPG
IMG_14451.JPG (70.72 KiB) Pogledano 10471 krat
Propelerji so za LADJE!!!!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Madonca, kaditi strogo prepovedano! Če ne, bo še en novoletni ognjemet!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Ultralajt, si me tako prestrašil, da sem vsa expolozivna polnjenja odstranil in šele nato montaža :D :D
Priponke
IMG_14471.JPG
IMG_14471.JPG (63.6 KiB) Pogledano 10371 krat
IMG_14491.JPG
IMG_14491.JPG (71.55 KiB) Pogledano 10371 krat
IMG_14501.JPG
IMG_14501.JPG (64.43 KiB) Pogledano 10371 krat
Propelerji so za LADJE!!!!
myself
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Feb 2009, 20:40

BOOOOOMBE :)

Odgovor Napisal/-a myself »

To mi delaj Peter, takoj ko bom mel čas pridem pogledat to zadevo. Vem da sem dal obljubo, samo sem še povrh zbolel, tak da bom če ne ta teden, naslednji pa ziher.

Drugač pa gleda prav agresivno s temi raketami, carski ni kaj.
Odgovori

Vrni se na Modelarsko društvo Šentjur