Modelarska pista - prosta debata

Begunjska 10, 4248 Lesce

Moderator: miskolin

Odgovori
hilti
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 06 Apr 2009, 20:04
Kraj: Gorenjska 070 751 580

,

Odgovor Napisal/-a hilti »

Čuj,ČUJ-Sploh ne mislim komentirat,kar si napisal.Stem tvojim pisanjem zbijaš še zadnje upanje in voljo,za obstoj piste,Mene neboš prepričal,pista je,pa četudi riževo polje, vzemimo tisto kar so nam ponudili in jo sami uredimo v pisto.Lažje se je boriti za nekaj kar že imaš,ne pa za kar niti nimaš.Ne bom govoril,kaj bi bilo treba storiti,ampak grem na pisto vsaj ulaufat metanolca pa da vidim kakšen bo prvi odziv.LP.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Fantje, ko se takole tukaj "prepucavate", nam ki nismo najbolj spoznani s celo zadevo, s tem ne dajete nobenega upanja, da se bo zadeva sploh kdaj uspešno razrešila.

Mislim, da povprečen uporabnik tega foruma, ki ni z vašega konca, vidi zgodbo nekako takole:

Alpski letalski center je že od nekdaj poznan v domovini in po svetu.
Nahaja se v objemu lepih gora, ki nudijo letalcem odlično panoramo, ter izredne pogoje za športno letenje.

Modelarski klub, ki je deloval na tem letališču, je organiziral številna tekmovanja in modelarske mitinge, ki so mnogim ostali v lepem spominu, nekaterim pa pomenili prvi korak, ki jih je popeljal med modelarje.

Pred letom ali dvemi, je zaradi nam nepoznanih nesoglasij, modelarski klub "razpadel" na dve ali tri bolj ali manj organizirane skupine.

To se je zgodilo ob najbolj neprimernem trenutku, saj so nad Alpski letalski center Lesce posegli kremplji skomercializirane družbe, svojevoljnih malih povzpetnikov novodobnih kratkosapnih kapitalistov, ki po svoji viziji želijo preoblikovati travnik in njegovo namembnost.

To kar videvamo zadnje čase je, da se je videz travnika precej spremenil. Nastala je velika asfaltna pista, ki pa kot kaže, hoče odpovedati gostoljubje kakrnemu koli nekomercialnemu dogajanju.

Modelarji so očitno izrinjeni iz enačbe, poleg tega pa so tudi nesoglasni , neenotni, sprti in z različnimi pogledi na zadevo.

Mi, ki nismo spoznani s celotno zadevo opažamo le, da modelarji nimajo skupnega glasu, in da niti nimamo pojma, kdo in v kolikšni meri je pravzaprav kompetenčen glasnik, ki ima moč biti enakovreden pogajalec in ki zagovarja dolgoročno dobrobit modelarstva v leščanskem koncu, ne samo iz lastnih trenutnih prepriočanj, ampak nesebično in z dolgoročno vizijo.

Dejansko se zdi, da je vse razpadlo in je vsak poizkus česarkoli le še obupen poizkus Davida proti Goljatu, ali bolje, kot pravi pregovor: "psi lajajo, karavana gre dalje!"

S svojim postom nisem imel namena kogarkoli užaliti, saj, kot sem že velikokrat dejal, ste mi vsi iz vašega konca, s katerimi se je moja pot kakorkoli ujela ali dotaknila, pri srcu, ki pa me tudi zato že vsaj dve leti boli, ko vidim, kaj se dogaja in gre pot samo dol, dol, dol....brez upanja na dober konec.

Škoda, škoda, res škoda!

Kot sem že enkrat napisal in pred kratkim bil tudi citiran, še enkrat povem da upam, da bodo sprti prijatelji stopili skupaj in zaustavili Goljata, da vas ne izrine na obrobje družbe!

LP Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 05 Jul 2010, 05:50, skupaj popravljeno 1 krat.
ARF
Razpravljalec
Prispevkov: 89
Pridružen: 19 Jun 2006, 16:57
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a ARF »

Pozdravljeni.

Rado je 1. julija postavil vprašanje: »Pri plačani članarini in zavarovanju za 2010 me zanima, kje lahko letim?«.

Pričakoval sem odziv vodstva kluba!

Moj osebni pogled.
Vsa zapisana debata na forumu je upravičena, saj ni odziva vodstva kluba.
Kako je zapisana in kako se jo bere je tudi odraz osebnosti vsakega posameznika in jo sprejemam s toleranco.
Vsaka kritična misel je tudi možnost izboljšanja razen, če vodilni to ne razume kot napad na njegovo delo in osebnost.

Sedaj pa še moje osebno vpletenost okoli nove modelarske steze.

Ob zaključku del asfaltne steze in pred pričetkom zagotovljenih delih na novi modelarski stezi, sem bil v dogovoru s kmetijsko zadrugo, da nam za čas ureditve modelarske steze omogočijo letenje vzporedno z novo modelarsko stezo na njihovem travniku po njihovi prvi košnji. O tem je bil obveščen g. Škofic in se je tudi strinjal.

Potem je bil zaključek del na asfaltni stezi, strojev od SCT že zdavnaj ni bilo več. Na mod. stezi nič (nepokošeno, dva od geometrskih količkov na njivi odstranjena). Letenje pravih letal prepovedano, torej bi lahko bil pravi mali raj za modelarje.

Po prvi košnji travnika kmetijske zadruge, sem poklical g. Škofica in ga obvestil, da bom pričel s košnjo travnika od zadruge, vzporedno z novo mod. stezo. Odgovor g. Škofica je bil, da jaz nisem kontaktna oseba s strani modelarjev ALC, naj ga ne kličem več in v kolikor se bodo izvajale kakršne koli modelarske dejavnosti na omenjenem prostoru, bo on ukrepal preko pristojnih organov pregona!?!???? Kličem g. Prhavca, ni bil dosegljiv. Kličem g. Romana, kateri mi pove naj ne »drozam« in kvarim načrtov glede nove mod. steze. V nekaj minutah me pokliče g. Šoštarič in mi nekako odpre novi pogled na vse dogajanje. Sam sem s tem dnem prekinil vse moje aktivnosti, zmeden od vseh informacij in jezen na g. Škofica, ki me je elegantno na….il (ne prvič, a gotovo zadnjič).

Poduk moje »zaletavosti«.
Samo z usmerjenim in vodenim SKUPNIM delovanjem bomo nekaj dosegli.
Tu pa mora odigrati glavno povezovalno vodstveno vlogo vodstvo kluba.

Skrajni čas je, da vodstvo modelarjev prične z delom in nas o tem tudi ustrezno obvešča tako na sestankih za aktivne, kot na tem forumu za vse ostale. Aktivnosti morajo biti jasne, določene in zapisane z nosilci in odgovornimi. Le tako se prepreči brodenje po kalnem. Čas dopustov ne sprejemam kot izgovor, saj je pravi čas za delo na novi mod. stezi bil že nekaj let nazaj, ko se je sprejemala gradbena dokumentacija za novo letališko stezo in rušenje obstoječe mod. asfaltne steze.


Lep pozdrav.
Zdravko

PS/
Modelarska steza na današnji dan in njen uporabnik.
Priponke
DSC01580.JPG
DSC01580.JPG (146.69 KiB) Pogledano 5160 krat
DSC01578.JPG
DSC01578.JPG (151.04 KiB) Pogledano 5160 krat
ARF or RF
hilti
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 06 Apr 2009, 20:04
Kraj: Gorenjska 070 751 580

Pista BO

Odgovor Napisal/-a hilti »

Sporočam,da se bo pista nadaljevala graditi v mesecu septembru,delo se ni nadaljevalo,ker je prevroče za setev trave,denar za pisto je zagotovljen,robniki okoli steze tudi, to so zagotovila od današnjega telefonskega pogovora z g Škoficem

PS.Jutri objavim zapisnik,ki mi ga bo posredoval g Škofic.


BREZ PANIKE LP.



Dober dan!


Zaradi zakona o varovanju osebnih podatkov sem iz zapisnika zbrisal
imena z izjemo svojega. Tako se to gremo!?



Sestanek 29.06.2010 9h - ____, _____, Škofic, _____

_____ - zastopal dva kluba po pooblastilih g. ____ (AK ALC) in g. _____
(AK AMK).

Vprašanja in odgovori:

1. Koliko denarja je namenjeno za modelarsko pisto in kje je tistih 5
MIO SIT (cca. 20000 EUR) o katerih sta govorila g. _____ in g.
_____ (AK ALC), ki naj bi jih Obc(ina dobila od države za novo pisto?

g. _______ pravi, da je Obc(ina dobila neko vsoto denarja za celoten
projekt izgradnje novega letališc(a, vsota je bila itak premajhna za
pokritje vseh stroškov. O teh 5 MIO SIT ne ve nic(.

2. Glede na odgovor pod toc(ko 1. ni odgovorov na vprašanja, kaj bo
z viškom denarja (5 MIO SIT - stroški izgradnje nove piste) -
ali bo šel za vzdrževanje ali kaj podobnega - naše stališc(e je
itak tako, da

se raje naredi boljša pista, vzdrževali jo bomo sami v skladi z navodili
izvajalca in upravnika - glede na odgovor pod toc(ko 1. je vprašanje
brezpredmetno

3. Kdo bo izvajalec gradnje nove travnate modelarske piste?

Izvajalec gradnje piste bo KRIVIC TRAVNI TEPIHI.

Cena izgradnje piste je 3480€ + DDV = 4176€

Za ta denar bo izvedeno naslednje - sem samo prepisal, lahko je kaka
napaka v tekstu - samo kot informativno, za kopijo izvoda ponudbe lahko
uradno prosimo OR:

a. košnja

b. odvoz pokošene trave

c. obdelava zemljišc(a na 14 dni z rotobrano 5-6x do odmrtja organske mase

d. založno gnojenje z npk

e. obdelava zemljišc(a z rotadirairon frezo

f. sejanje 2400 m2

g. valjanje

4. Dorec(i terminski plan poteka gradnje in uporabe:

g. _____pravi - priprava steze za sejanje (predvidevam da dejanja od a.
do e. zgoraj) v avgustu 2010, sejanje v septembru 2010 - vse okvirno,
odvisno od vremena, postavljena pa je skrajni rok, ko BO pista dana v
uporabo - 1. junij 2011 - seveda, lahko tudi prej.

5. dostop do piste - dovoz je trenutno bolje urejen do klobase, do
modelarske piste bo dovozna pot ostala taka kot je (g. Škofic je
pred c(asom dejal, da se bo potrudil dogovoriti s KGZ, da bi lahko
bolje uredili še to pot ...), dolgoroc(no pa naj bi bil dovoz do
modelarske steze urejen ob rulnici
6. v septembru 2010 skupaj z g. ______ pregledamo stanje izvedenega
na modelarski pisti in damo morebitne pripombe


Lep pozdrav, Pavel Škofic

Modelarska steza bo!
Zadnjič spremenil hilti, dne 05 Jul 2010, 07:35, skupaj popravljeno 1 krat.
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

Glede na vse napisano tukaj, po drugih forumih in medijih - če je to po telefonu zagotovil g. Škofic, potem se bo zagotovo zgodilo :roll:
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Ultralajt napisal/-a:...
Pred letom ali dvemi, je zaradi nam nepoznanih nesoglasij, modelarski klub "razpadel" na dve ali tri bolj ali manj organizirane skupine.
...
Modelarji so očitno izrinjeni iz enačbe, poleg tega pa so tudi nesoglasni , neenotni, sprti in z različnimi pogledi na zadevo.
...
Divide & conquer. Works every time.
hilti
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 06 Apr 2009, 20:04
Kraj: Gorenjska 070 751 580

...

Odgovor Napisal/-a hilti »

POMEMBNO - IMAMO DOVOLJENJE JGZ ALC, DA ZA MODELARSKO LETENJE LAHKO UPORABLJAMO RULNICO, V ČASU, KO JE LETALIŠČE ZAPRTO, TOREJ VSAK DAN PO 20H.
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Re: ...

Odgovor Napisal/-a mucy »

hilti napisal/-a:POMEMBNO - IMAMO DOVOLJENJE JGZ ALC, DA ZA MODELARSKO LETENJE LAHKO UPORABLJAMO RULNICO, V ČASU, KO JE LETALIŠČE ZAPRTO, TOREJ VSAK DAN PO 20H.
To je znano že 2 mesca.. Kva pa ti nuca, če se pol 9h že vid za en k* ??
Uporabniški avatar
KamiKaza
Dr. Modelar
Prispevkov: 6029
Pridružen: 09 Jan 2005, 13:28
Kraj: radovljica
Kontakt:

Re: ...

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

mucy napisal/-a:
hilti napisal/-a:POMEMBNO - IMAMO DOVOLJENJE JGZ ALC, DA ZA MODELARSKO LETENJE LAHKO UPORABLJAMO RULNICO, V ČASU, KO JE LETALIŠČE ZAPRTO, TOREJ VSAK DAN PO 20H.
To je znano že 2 mesca.. Kva pa ti nuca, če se pol 9h že vid za en k* ??
...pa še... po občinskem odloku po osmi uri ne smeš več zganjati hrupa...?
__od oka, prbližn genau__
______________________

----lp Rupert----
hilti
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 06 Apr 2009, 20:04
Kraj: Gorenjska 070 751 580

Re: ...

Odgovor Napisal/-a hilti »

mucy napisal/-a:
hilti napisal/-a:POMEMBNO - IMAMO DOVOLJENJE JGZ ALC, DA ZA MODELARSKO LETENJE LAHKO UPORABLJAMO RULNICO, V ČASU, KO JE LETALIŠČE ZAPRTO, TOREJ VSAK DAN PO 20H.
To je znano že 2 mesca.. Kva pa ti nuca, če se pol 9h že vid za en k* ??
Zanima me,če je že znano 2 meseca,zakaj ni objavljeno tu na forumu?Zakaj se ne obvešča?Zakaj nekateri čakamo,iščemo place za vzletanje itd,ko posamezniki vedo za ta podatek in mirno uživajo v letenju.
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

Hom

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Ja zakaj se ne objavlja to je volja posameznikov v klubu. Kajti man
jih ve manjša je gneča za letenje. Pa še to vam bom jaz povedal, da se v
klubu ve, da vzletišče na Homu že 2 leti ni plačano po pogodbi z pašno
skupnostjo, in daje računovodkinja pašne skupnosti obvestila Uroša Šoštariča,
da letos ponovno ni nihče nakazal dogovorjenega zneska za uporabo vzletišča
Hom. Tako, če hočete leteti na Homu morate vodilne v klubu pripravit do
tega, da bo račun poravnan kot je sklenjeno ter podpisano po pogodbi.
Toliko bi vam jaz povedal kar se tiče Homa pa lep dan še naprej.

LP. čuj čuj
pebi gas tam gledaj ki letiš.
hilti
Razpravljalec
Prispevkov: 103
Pridružen: 06 Apr 2009, 20:04
Kraj: Gorenjska 070 751 580

Re: Hom

Odgovor Napisal/-a hilti »

cujcuj napisal/-a:LP. Ja zakaj se ne objavlja to je volja posameznikov v klubu. Kajti man
jih ve manjša je gneča za letenje. Pa še to vam bom jaz povedal, da se v
klubu ve, da vzletišče na Homu že 2 leti ni plačano po pogodbi z pašno
skupnostjo, in daje računovodkinja pašne skupnosti obvestila Uroša Šoštariča,
da letos ponovno ni nihče nakazal dogovorjenega zneska za uporabo vzletišča
Hom. Tako, če hočete leteti na Homu morate vodilne v klubu pripravit do
tega, da bo račun poravnan kot je sklenjeno ter podpisano po pogodbi.
Toliko bi vam jaz povedal kar se tiče Homa pa lep dan še naprej.

LP. čuj čuj
Glede na vse to, kar veš in kar napišeš,si malo preberi svoje poste in boš videl,da v marsičem nimaš prav.Imam občutek,da ti hočeš namerno razbiti ALC klub še tisto,kar je ostalo.
Tako iskušenega modelarja,kot si ti, bi od tebe pričakoval pomoč ali vsaj odgovor na mojo prošnjo za pomoč,ki je od tega že 4mesece.
LP.
Uporabniški avatar
RAF
Tekmovalec
Prispevkov: 226
Pridružen: 04 Feb 2007, 14:26
Kraj: Rodine

Re: ...

Odgovor Napisal/-a RAF »

miskolin napisal/-a:
mucy napisal/-a:
hilti napisal/-a:POMEMBNO - IMAMO DOVOLJENJE JGZ ALC, DA ZA MODELARSKO LETENJE LAHKO UPORABLJAMO RULNICO, V ČASU, KO JE LETALIŠČE ZAPRTO, TOREJ VSAK DAN PO 20H.
To je znano že 2 mesca.. Kva pa ti nuca, če se pol 9h že vid za en k* ??
Prvič sem slišal za to včeraj. =D>

Lahk bi kdo gobec stegnil. Jebi ga prideš pa dva poleta naredit.
lp

:o
Tudi prvič slišal.

Kdaj pa se letališče uradno odpre? Pred obnovo je bila včasih ura že 9 preden je vzletelo prvo letalo.
Brez zdravega strahu pred tlemi
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Re: ...

Odgovor Napisal/-a mucy »

hilti napisal/-a:
mucy napisal/-a:
hilti napisal/-a:POMEMBNO - IMAMO DOVOLJENJE JGZ ALC, DA ZA MODELARSKO LETENJE LAHKO UPORABLJAMO RULNICO, V ČASU, KO JE LETALIŠČE ZAPRTO, TOREJ VSAK DAN PO 20H.
To je znano že 2 mesca.. Kva pa ti nuca, če se pol 9h že vid za en k* ??
Zanima me,če je že znano 2 meseca,zakaj ni objavljeno tu na forumu?Zakaj se ne obvešča?Zakaj nekateri čakamo,iščemo place za vzletanje itd,ko posamezniki vedo za ta podatek in mirno uživajo v letenju.
Interna informacija za tiste ki s(m)o pri koritu... :lol:

Da ne bo pomote, sam te "dobrine" nisem izkoristil niti enkrat, ker se mi res ne da hodit tja avion dat z avta, sestavit pa nazaj pospravt. Z tamalimi pa itak loh na uskmu fuzbalplacu smradiš.

Glede Homa pa... Par let nazaj baje ni blo treba anbenga $$... :^o [-X
Uporabniški avatar
TomaXxX
Razpravljalec
Prispevkov: 154
Pridružen: 25 Nov 2004, 10:38
Kraj: Gorenc

Re: ...

Odgovor Napisal/-a TomaXxX »

mucy napisal/-a:Glede Homa pa... Par let nazaj baje ni blo treba anbenga $$... :^o [-X
Bo kamikaza povedal kako je bilo par let nazaj, ko ni bilo nobenega dogovora itd ... pa se je letelo res samo tu in tam, v precej manjšem številu kot sedaj.
Uporabniški avatar
slope racer
Freak
Prispevkov: 826
Pridružen: 30 Dec 2004, 10:01
Kraj: radovljica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a slope racer »

Mucy ne vem kaj pomeni zate par let, ampak časi so se od takrat ko sem jaz začel leteti na Homu občutno spremenili.

Danes je pač tako, da če hočeš kekaj imeti je pač treba kupit.

Lp Janez
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Re: ...

Odgovor Napisal/-a mucy »

TomaXxX napisal/-a:
Bo kamikaza povedal kako je bilo par let nazaj, ko ni bilo nobenega dogovora itd ... pa se je letelo res samo tu in tam, v precej manjšem številu kot sedaj.
Si upam trdit da je na Homu letos precej manj prometa kot prejšna leta.. (Vsak dan gledam gor, pa le redko kdo leti...)

@sloperacer

Nevem kok let nazaj, tako sem šlišal od nekaterih modelarjev z daljšim stažem.. Je pa res kr praviš, BREZ NIČ NI NIČ...

Itak je pa modelarstvo v Lescah in okolici skor čist propadlo, Za primerjavo leta 2008 je blo na letališču vsako popoldne vsaj 10 ljudi, lansko leto se nas ni nikoli nabralo več kot 5 (bolj pogosto 2-3), razn kadar je bila šleparija..

Ne rečem da se ne leti, samo vsak se bolj zase drži... je pa res da tut placa ni tapravga..

Takle mamo, kokr smo smi naredl :wink:

LP!
Uporabniški avatar
misak
Freak
Prispevkov: 996
Pridružen: 30 Apr 2005, 18:20
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a misak »

Tole objavljam v imenu Romana, ki je pri in za modelarski klub ALC urejal zadeve z modelarsko stezo.


Spoštovani somodelarji!

Z objavo dogajanja glede modelarske steze na letališču v Lescah sva počakala dokler stvari niso bile dorečene in načeloma potrjene s strani investitorja, torej Občine Radovljica.

Torej dejstva:

Mail, ki ga je na forumu objavil hilti 04.07.2010 ob 3:47, je bil mail g. Poljaka, ki ga je posredoval g. Marčetiču iz Občine Radovljica in želel njegovo potrditev - to sva kasneje tudi prejela. Zavedati pa se moramo, da tudi ta potrditev po elektronski pošti, pravno ne zdrži, verjameva pa g. Marčetiču, da bo naredil tako, kot smo se dogovorili.

Modelarska steza naj bi bila narejena najkasneje do 01.06.2011, lahko tudi že prej, odvisno od vremenskih razmer.
Gre za travnato pstezo (120x20m), na asfaltno lahko 100% pozabimo, saj asfaltne modelarske steze NI v gradbenem dovoljenju (imava kopijo), tudi izdelava travnate modelarske steze je stvar dobre volje
g. Marčetiča in g. Škofica, četudi nekateri izmed modelarjev pravijo, da bi nam steza, glede na dolgoletno uporabo stare modelarske steze, pripadala - žal papirološko temu ni tako.

Nekateri člani kluba (AK ALC) so govorili o cca. 20000€, ki naj bi jih Občina Radovljica dobila za novo modelarsko stezo - o tem na Občini ne vedo ničesar, če ima kak član, kaj konkretnega v roki, se priporočava za kopijo kakega dokumenta, kar nama bo močno olajšala morebitna dodatna pogajanja, v nasprotem primeru bi predlagala, da nehamo s podatki »kar tako«.
Pista bo narejena, kot napisano v dokumentu, dejavnosti se že izvajajo:
»Za ta denar bo izvedeno naslednje - gre za prepis pogodbenih del, lahko je kaka
napaka v tekstu - samo kot informativno, za kopijo izvoda ponudbe lahko
uradno prosimo Občino Radovljica:

a. košnja,

b. odvoz pokošene trave,

c. obdelava zemljišča na 14 dni z rotobrano 5-6x do odmrtja organske mase,

d. založno gnojenje z npk,

e. obdelava zemljišča z rotadirairon frezo,

f. sejanje 2400 m2,

g. valjanje,




Predvidoma priprava steze za sejanje (predvidevava da dejanja od a.
do e. zgoraj) v avgustu 2010, sejanje v septembru 2010 - vse okvirno,
odvisno od vremena, postavljena pa je skrajni rok, ko BO steza dana v
uporabo - 1. junij 2011 - seveda, lahko tudi prej.



5. Dostop do steze zaenkrat NI urejen, dovoz je po travi ob njivi. G. Škofic se z KGZ Savo dogovarja glede ureditve dovoza in upava, da se bo na tem področju v bodočnosti kaj premaknilo, tako v zvezi z urejenim dovozom kot tudi parkiriščem. Seveda bo potem potrebno urediti tudi tablo z obvestili, tablo s kanali in kakšno mizo in klop.... Investitor je že dostavil betonske ograničitelje, katere bomo namestili, ko bo steza končana. Za vse te dejavnosti bo potrebno organizirati nekaj delavnih akcij med člani obeh klubov in si narediti našo novo stezo kar se da prijetno in uporabno.

6. Veljalo bi omeniti še, da trenutno modelarske steze ni v Pravilniku o uporabili letališča ALC Lesce. Modelarski koridor in način komunikacije med modelarji sva že opredelila preden so sprejemali zadnji veljavni Pravilnik, a so iz administrativnih ovir, celotno modelarsko aktivnost izločili iz Pravilnika in naj bi jo vključili v prvi popravek Pravilnika. Glede vseh teh popravkov je g. Škofic pooblastil g. Šoštariča (samo njega), ki bo v sodelovanju z vsemi zainteresiranimi modelarji pripravil tudi Pravilnik o modelarskem letenju na območju ALC.

7. POMEMBNO - IMAMO TUDI DOVOLJENJE JGZ ALC, DA ZA MODELARSKO LETENJE LAHKO UPORABLJAMO RULNICO, V ČASU, KO JE LETALIŠČE ZAPRTO, TOREJ VSAK DAN PO 20H.

Raje ne bi komentirala, koliko časa sva potrebovala za dosedanja dogovarjanja in glede na podatek, kdaj bo pista dokončana, kakšne dimenzije bo, kje se bo nahajala, z veseljem povabiva k sodelovanju še koga izmed vas, se priporočava kar za direkten kontakt preko mejla, ki je naveden spodaj.

Pomoč nama bo prišla zelo prav, saj se moramo zavedati, da modelarji kot sekcija večini ostalim sekcijam v AK ALC NISMO preveč povšeči in da je naš predviden koridor okoli modelarske steze brez uporabe komunikacije z ostalimi sekcijami precej majhen, skratka tudi uporabnosti modelarske piste bo po najinem mnenju precej omejena.

Toliko glede steze z najine strani, poskrbela bova, v okviru svojih zmožnosti seveda, da bo narejeno tako, kot so obljubili in upava, da bo zadeva res narejena do omenjenih rokov.



Lep pozdrav,
Roman Poljak (AK ALC) ([email protected]) in
Uroš Šoštarič (Alpski modelarski klub) ([email protected])
S5-DSM
Uporabniški avatar
darksider
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 18 Nov 2004, 22:36
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a darksider »

Po kateri uri se lahko leti na rulki?
http://datingsidorsingel.com/
Uporabniški avatar
Tymy
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 13 Apr 2010, 16:50
Kraj: Lesce

Odgovor Napisal/-a Tymy »

7. POMEMBNO - IMAMO TUDI DOVOLJENJE JGZ ALC, DA ZA MODELARSKO LETENJE LAHKO UPORABLJAMO RULNICO, V ČASU, KO JE LETALIŠČE ZAPRTO, TOREJ VSAK DAN PO 20H.
Slika
Uporabniški avatar
darksider
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 18 Nov 2004, 22:36
Kraj: Jesenice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a darksider »

ja ares....a bos NVFR letu, al kr IFR? :PPP
http://datingsidorsingel.com/
Uporabniški avatar
Tymy
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 13 Apr 2010, 16:50
Kraj: Lesce

Odgovor Napisal/-a Tymy »

#-o my bad. poleti je blo še izvedljivo zdaj pa :-s
Slika
Odgovori

Vrni se na Aeroklub Alpski letalski center Lesce